2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

oyyy pelıncımmm cok gecmıs olsun nazarmı değdı yoksa kız hepınız rahatsızlanmıssınız acıl sıfalar dılıyorum ınsallah oğlunun gaz problemı gıder hıc kıyamıyorum cok zorlanıyorlar

Selam kızlarrr, benim kız uyuyo, bende bakiim dedim Kk'ya . :) anneler gelmiş hep. Eskiden 2'li test 3'lü test derdik şimdi gaz diyoruz. :KK70: Sorunlar hiç bitmiyo. :)

oyyy pelıncımmm cok gecmıs olsun nazarmı değdı yoksa kız hepınız rahatsızlanmıssınız acıl sıfalar dılıyorum ınsallah oğlunun gaz problemı gıder hıc kıyamıyorum cok zorlanıyorlar
Saol canım geldimi hepsi birden geliyor zaten.Eşimde biraz iyi ama evde eli gibi dolanıo sinirlerim de bozulmaya başladı iyice yerinde duramıyo ilaçlardan.1 haftaya kadar ne ağladım ne ağladım az daha sütüm kesilcekti şükür yavaştan düzelicez inşallah...öyle umut ediyorumm
Selam kızlarrr, benim kız uyuyo, bende bakiim dedim Kk'ya . :) anneler gelmiş hep. Eskiden 2'li test 3'lü test derdik şimdi gaz diyoruz. :KK70: Sorunlar hiç bitmiyo. :)

doğru walla hamileliin ilk 3 ayı son 3 ayı şimdi de ilk 3 ay offf bunuda atlatsak bakalım daha ne sorunlar cıkacak...

off kızlar benim oğlan çok fena KOLİK ne yapacaımı şaşırdım defnecim sen ütü diyorsun bide :KK43:(( ben evi bile süpüremiyorum :KK43:(
eşimin parmaı kırıldı eli alçıda duşa girio ben yıkıyorum rahatsızlandı yine depresyonlarda yine ama bu sefer çok ağır neler yaşadım neler dr a zorla götürdük artık paranoyalar kurmaya başladı kafasında yemek yemicem dio zorla ağzına tıkıp ilaçlarını veriyorum ruh gibi dolanıo hepten kafayı üşüttü anlayacaınız 2 bebeim var artık çalışamıyor da
oğlan dün akşamdan beri ciyak ciyak
ben i deseniz kulaım şişti bi ağrı sormayın bugün sağlıkocaına gittim dış kulak iltihabı,orta kulaa dahi geçmiş olabilir zarı bile kapamış dedi antibiyotik ve ağrı kesici verdi şimdide ağzımda aft çıkıyor korkulu rüyamdır zaten.
Bari ben sağlam kalsaydım.Dün duş alamadım bugün de sular kesik artı dikişlerim sızlıyor...
Off eşim bulgaristan a gidiyor 10 gün yok annemler gelecek ama suratlar asılacak mevlüt yapmamız lazım ALLAH BANA SABIR VERSİN başka bişi demiyorum.... akannehir
bu arada bunları yazarken oğlum ikibüklüm kucaımda anca öle uyuyor arada ciyaklıyor çok sancısı var yavrumun metsil,rezene de artık fayda etmiyor son umudum nurse harvery de başladık bakalım.
Biz böyleyiz kafanızı şişirdik...ohh bee biraz anlattımda rahatladım..

ahh cnmmm işin zor valla.benimkide kolik bilirim neler çektiğini.ben babuline diye bi şurup kullandım ii geldi.şimdi dünden beri vermiyorum rezene veriyorum.ii gibi ama nolur bilmem.

bu arada eşin bulgaristan a gidiyomuş.oralımı yoksa??bende bulgaristanlıyımda ondan sordum.ama seni yanlız bırakmasa daha ii olur bence.

off kızlar benim oğlan çok fena KOLİK ne yapacaımı şaşırdım defnecim sen ütü diyorsun bide :KK43:(( ben evi bile süpüremiyorum :KK43:(
eşimin parmaı kırıldı eli alçıda duşa girio ben yıkıyorum rahatsızlandı yine depresyonlarda yine ama bu sefer çok ağır neler yaşadım neler dr a zorla götürdük artık paranoyalar kurmaya başladı kafasında yemek yemicem dio zorla ağzına tıkıp ilaçlarını veriyorum ruh gibi dolanıo hepten kafayı üşüttü anlayacaınız 2 bebeim var artık çalışamıyor da
oğlan dün akşamdan beri ciyak ciyak
ben i deseniz kulaım şişti bi ağrı sormayın bugün sağlıkocaına gittim dış kulak iltihabı,orta kulaa dahi geçmiş olabilir zarı bile kapamış dedi antibiyotik ve ağrı kesici verdi şimdide ağzımda aft çıkıyor korkulu rüyamdır zaten.
Bari ben sağlam kalsaydım.Dün duş alamadım bugün de sular kesik artı dikişlerim sızlıyor...
Off eşim bulgaristan a gidiyor 10 gün yok annemler gelecek ama suratlar asılacak mevlüt yapmamız lazım ALLAH BANA SABIR VERSİN başka bişi demiyorum.... akannehir
bu arada bunları yazarken oğlum ikibüklüm kucaımda anca öle uyuyor arada ciyaklıyor çok sancısı var yavrumun metsil,rezene de artık fayda etmiyor son umudum nurse harvery de başladık bakalım.
Biz böyleyiz kafanızı şişirdik...ohh bee biraz anlattımda rahatladım..

canım yaaa neler yaşamışın öyleee.nazar değmiş size.Allahım sana kolaylıklar versin hepinize acil şifalr versin.bence daha eşin gitmeden lzım size bi yardımcı bunların hepsinin üstesinden gelebiliyosun yaa maşallah sana.

bebeğinizi kıskanıyormusunuz kızlar.ben herkesten babası hariç çok kıskanıyorum.hele böle öpücek olsalar ayy deliriyorum resmen.

ayyy aynı benn bende deliriyorum inankiii.öptürme sakınn de işte baştan öpmüyoruz biz falan diye.ben şimdiden mevlidi düşünüyorum kalabalık olacak kimse öpmez inşallah.aklinialirimsmile

allah yardımcımız olsun ya bizimki ilk 16.5 di o gün geldim güneşlendirdim birde sabaha kadar emzirdim ertesi gün 15 düştü şimdi daha iyi sanırım habire emiyor göğüslerim acıyor artık ..emdikçede çıkarıyor kakası o kdar sarıki anlatamam herlade atıyor diye düşünüyorum.Birde o uyku hali kalmadı bizimkinde ama bacaklarına falan böle bastırınca sarı gibi gene inş iyileşir en kısa zamanda tabi her dakika emzirince kucağada alışıyor oda ayrı....peki bu sarılık değerinin tekrar yükselme ihtimali var mı...

canım bizimki 15 ten 14 e dusmustu
doktor dusmeye baslamıs dedi bi daha 10 gn sonrasına cagırdı

heralde yukselmiyor ki doktor bizi gec vakte cagirdi
yoksa gun asiri gidiyorduk

ahh cnmmm işin zor valla.benimkide kolik bilirim neler çektiğini.ben babuline diye bi şurup kullandım ii geldi.şimdi dünden beri vermiyorum rezene veriyorum.ii gibi ama nolur bilmem.

bu arada eşin bulgaristan a gidiyomuş.oralımı yoksa??bende bulgaristanlıyımda ondan sordum.ama seni yanlız bırakmasa daha ii olur bence.
Evet canım türkiyeye 4 yaşındayken gelmişler Nareçenski Bani lere gidecek umarım faydasını görür.Aman gitsin zira onu böyle gördükçe daha çok sinirlerim bozulmaya başladı
canım yaaa neler yaşamışın öyleee.nazar değmiş size.Allahım sana kolaylıklar versin hepinize acil şifalr versin.bence daha eşin gitmeden lzım size bi yardımcı bunların hepsinin üstesinden gelebiliyosun yaa maşallah sana.
Saolsun kayınvalidem var akşam kalıyor bebiş mıkırdanınca sallıyo yataında.ilk 1 hafta annem de vardı çok yardımcı oldu evimi temizliodu bebişlede ilgileniodu sonunda kadını da kaçırttılar o zaman bebişte emmiyodu göüs ucum hiç yoktu sağıyordum eyvahedigeldismile off o günleri atlattım çok şükür şimdi de bunları atlatsam keşke daha anlatamadıım neler var bi anlatsam destan olur bunların başıma gelecei aklımın ucunda bile geçmezdi...

Kimsecikler yok mu???
Oğlanı akşam yıkadım emzirdim uyuttum.Küveti yıkadım,wc leri temizledim,duşumu aldım,makinaya çamaşır attım şimdi onu bekliyorum sericem bebişkomun rezenesini hazırladım,çayımı içtim... bi sürü şey yaptım.Eeee artık bizim için bunlar bile bi sürü şey oğluşum gündüz hiç durmadı akşam uyudu yarında kesin gündüz uyur akşam bizi ayağa diker.Şu ilacın faydasını görürüz inşallah zira oluşum hep ciyak ciyak.
1 de bebişkom uyurken altını alayım da baırmasın evi ayaa kaldırıyor,emzireyim,gazını çıkarayım,ilacını içireyim uyutatım sonra kendim yatayım 3:30 da kalkmak üzre yoksa kendi uyanıyor zaten.
Ayy hiç uyandırmak istemiyorum mışıl mışıl uyuyor uyanınca başlıyor sancıları.
Neyse ben gideyim ...

merhaba,

emzirmeye uyandım bir bakayım dedim kimler var yok. kimsecikler yokmş. neyse yatayım bari iyi geceler..

günaydın anneler,nasılsınız..

biz geceleri neredeyse saat başı demeden ayaktayız,az emiyoruz,emerken uyuyup kalıyoruz,sonra açlıktan ağlıyarak uyanıyoruz,yine emiyoruz,sabah nasıl oluyor anlamıyoruz..sersem gibiyim.bir salona taşınıyorum,bir yataak odasına..tv sesi biraz rahatlatıyor gibi ..dün kontrolümüz vardı,kilo almışız ,sütümüz yaramış,ek gıdaya gerek yokmuş,sadece anne sütü ile devam ediyoruz..

bayram tatilinde memlekete,yada uzağa gidecek var mı..ben kararsızım..gidersem düzenimiz değisecek..

herkeze gunaydın... bu dogum dogurma psıkolojısını atamamısım uzerımden ben hala.... ruyamda kendı doktoruma gıdıyorum ama doktor hanım evıne ogle tatılıne gıtmıs oluyo... ordakı dogum yapcak kadınıda bırakmıs gıtmıs falan neyse.. ben baslıyorum kadına ıkın demeye ve ben doggurtuyorum kadını... bole 5-6kılo kocaman bı oglan bebek doguyo:):):) sonra tel alıyorum elıme doktoru arayıp verıp verıstırıyorum:).) cok garıp bı ruyaydı ya...:)

günaydın anneler,nasılsınız..

biz geceleri neredeyse saat başı demeden ayaktayız,az emiyoruz,emerken uyuyup kalıyoruz,sonra açlıktan ağlıyarak uyanıyoruz,yine emiyoruz,sabah nasıl oluyor anlamıyoruz..sersem gibiyim.bir salona taşınıyorum,bir yataak odasına..tv sesi biraz rahatlatıyor gibi ..dün kontrolümüz vardı,kilo almışız ,sütümüz yaramış,ek gıdaya gerek yokmuş,sadece anne sütü ile devam ediyoruz..

bayram tatilinde memlekete,yada uzağa gidecek var mı..ben kararsızım..gidersem düzenimiz değisecek..

guaydın canım...Allah klaylık versın ıns duzenen gırer bu bebıslerın uykuları ya yoksa zor... canım ben gecen hafta antalyadan konyaya geldım 4-5 saatlık yoldu... yolda hep uyudu bebegım... zorluk cıkarmadı bana....ama hava degısımını hesaba katmak lazım sımdı baya degısmeye basladı havalar cunku...

günaydın kızlar benim oğlan 6 dan beri uyumuyor biraz klasik müzik dinlettim dalar gibi oldu hala sallıyorum mıkırdanıyo en azından ağlamıyor artık bana da uyumak banyo sonrası uykusunda nasip olur heralde o da deliksiz uyursa boshayallersmile

gunaydın kızlar nekadar sanslısınız bebıslerınız kucagınızda bende ekım annesı olcam ınsaallah 33 haftalık hamıleyım sımdıden dgum korkusu basladı hamılelıgın keyfını suremıyom artık ya

arkadaşlar merhaba,
bir şey danışmak istiyorum :

meme uçlarım pembeleşti ve aşıı hassaslaştı, emerken ve sobrasında ciddi ağrıyor içlere doğru. (ama kesinlikle çatlama vs.. yok durum farklı yani..)
aynı zamanda bebişin ağzında da pamukçuk oluştu. doktor senin memenden geçmiş oğluna dedi. göğüs uçlarımı karbonatlı su ile silmemi söyledi, bebişin ağzı içinde mikostatin damla verdi. yani bir çeşit mantar enfeksiyonuymuş.
karbonatlı su pek işe yaramıyor gibi geliyor göğüs uçlarıma ??

bu durum başına gelen varsa ve başka birşey uyguladıysa yardımcı olursa çok sevinirim...
teşekkürler..

Kızlar hepinize günaydın. Bende Duru'yu emziriyordum. Duru şimdilik bana sorun çıkarmıyo, gece en az 3 saat deliksiz uyuyo, ama öncesinde iki gögsümden de emiyo, gazı da çıktıktan sonra tamamdir. Bazen 3 saati geçiyo uyuması, saat kurup ben uyandırıyorum. Allah tüm annelerin ve hamişlerin yardımcısı olsun. Hepinizi öpuyorum.

arkadaşlar merhaba,
bir şey danışmak istiyorum :

meme uçlarım pembeleşti ve aşıı hassaslaştı, emerken ve sobrasında ciddi ağrıyor içlere doğru. (ama kesinlikle çatlama vs.. yok durum farklı yani..)
aynı zamanda bebişin ağzında da pamukçuk oluştu. doktor senin memenden geçmiş oğluna dedi. göğüs uçlarımı karbonatlı su ile silmemi söyledi, bebişin ağzı içinde mikostatin damla verdi. yani bir çeşit mantar enfeksiyonuymuş.
karbonatlı su pek işe yaramıyor gibi geliyor göğüs uçlarıma ??

bu durum başına gelen varsa ve başka birşey uyguladıysa yardımcı olursa çok sevinirim...
teşekkürler..
Canım eger bişi yapmassan göüslerine çatlayabilirden yaş geliyordu.ilk başta öyle başlıyor bebiş emerken yerimde zıplıyordum gözüm,benimde öyle oluyor lansinoh krem almıştım uçlarına sürüyorum süper hem yıkamana gerek kalmadan emzirebiliyorsun.2 sürmeyle düzeliyo.Bide kendi sütünüzü göüs uclarınıza sürün diolar ama ben denemedim açıkçası.Bebişler yanlış emdikleri için oluyor,halkayıda aızlarına almaları gerekirken sadece memeucunu emiolar.Ben artık aranıpta ağzını acarken çenesinden bastırıp daha fazla açtırıyorum o kadar acımıyor artık...Pamukçuk için de dr umuz daha has. söyledi su verin bebişe hem havalar sıcak hem de pamukçuk olmaz die ve çok şiş yapıyor ben rezene de veriyorum
Kızlar hepinize günaydın. Bende Duru'yu emziriyordum. Duru şimdilik bana sorun çıkarmıyo, gece en az 3 saat deliksiz uyuyo, ama öncesinde iki gögsümden de emiyo, gazı da çıktıktan sonra tamamdir. Bazen 3 saati geçiyo uyuması, saat kurup ben uyandırıyorum. Allah tüm annelerin ve hamişlerin yardımcısı olsun. Hepinizi öpuyorum.
Maaşallah kuzuna nazar değmesin kıss söleme öle herkeşlere yerimseniben :nazar:

uykusuz her geceeeee
yorgun ölesiyeeeeee.....

bu şarkı bizim şarkımız olsun kızlar boshayallersmile

X