2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Uzun bi aradan sonra hepinize merhaba:)
5 gün önce Elif Alya'mız aramıza katıldı. bugün de 5. gün kontrolümüğz vardı çok şükür bi sıkıntımız yok... sadece ilk günler ben de kızım da çok fazla gaz sancısı çektik... göbek bağımız da düştü düşecek çok ama çok gzüel bir duyguymuş, Allah anne olmayı isteyen herkese nasip etsin, evlat çok başka bişeymiş.
geçmişe çok ama çok uzun zamandır bakamadım, umarım herkes iyidir...

Hayırlı olsun canım bebişin.opuyorumnanaktan

bende sütüm cok az olduğu için coğunlukla mama verıyorum ama su verme dedıler:1shok:

su verimmi ya kafam karıstı
canım bana ver dedii valla aZ veriyorumm

Benimkinin de çok tıkanıyo, hırıltılar geliyo, temizliyorum ama yine tıkanıyo.doktora sorduk, serum fizyolojik kullanın dedi.Günde 2-3 kere her iki burnuna da birer damla. Ben zaten kullanıyodum ama günde 1 kere. Tıkandığı zaman kullanın dedi doktor. opuyorumnanaktan

selam canımmm.opuyorumnanaktan Neden mama veriyosun,doymuyo mu kuzucuk ? Bize doktor su vermeyin dedi.İnsan hangi doktora inanacağını şaşırıyo :) .Bİr de bi yerde okudum, mama suyla yapıldığı için su vermeye gerek yok yazıyodu.Tabi ne kadar doğru bilemiyorum.Doktorların bile yarısı farklı yarısı farklı konuşuyo. sempatiksalakcinni

sorma damlacımm doymuyoo hele ilk 2 gün aç kalmış yavrummm . çok vermiyorumm gerçi emziriyorumda ama çok canım yanıyoooo sağlıklı olsunlarda yeter valla.

Valla bu sakinlik iyi mi bilmiyorum ama ne güzel çok girememe rağmen geldiğimde geçmişi okuyup bitirebiliyorum..çok birikmiyor. :) Buarada göğüs ucu sorunu bende de var..sürekli krem sürmek zor oluyor..acısa da dayanıyorum veriyorum sık sık. İlk başta çok acıyor sonra azalmaya başlıyor. Arada kanıyor da.. hatta bugün kızım emdikten sonra kustu, ağzından kan da geldi. Resmen korku şokuna girdim anlatamam o anı. Doktora götürdük, doktor meme ucundan gelmiştir o kan dedi. Tekrar olmadı allahtan. ama ben etkisinden çıkamadım..ağladım sürekli. Anne olmak ne zormuş. İnsan nasıl korkuyor birşey olacak diye. Umarım hiç ama hiç bişi olmaz bebişlerimize..allahım korusun onları. :Saruboceq:

göğüs uçları için krem kullanacağım ama en güzeli dinlendirmek. ben 2-3 gün sağarak vereceğim arada yine emziririm göğsümün kokusunu unutmasın diye. eşimbugün elektrikli pompa almış saolsun çok kullanışlı tavsiye ederim iki dakikada sağıyor hemen. pompa sayesinde biraz düzelir ama bir daha olmazmışilk başta olur sonra olmaz dedi doktorumuz da...

selammmmmmm herkese
Bu ne sakinlik böyle :) söyleseer inanamazdm böle olcağına:)

Yeni annelerimizi tebrik ediorummm

Gögüs ucu sorunuda sanırım hala devam edio:KK43:

Bnm şuan tek sıkıntm emerken tıkanıp öksürüo öüm kopuo
Çünkü öyle bi emioki yarısı yanaklarına akıo resmen ve fazla gelio tıkanıo
Diğer sorun ise emzik:KK43:
Memede uyumak istio hep o yüzdem emziğe alştırmaya çalışıorum ama bi kaç kez emio ve fırlatıo :KK43:

merhaba kızlar beninde oğluşum artık yanımda şimdi hemşire teyzesi bakım odasına götürdü kan şekerine bakılacak.bugün sabah hastaneye gelirken yolda suyum geldi.dr muayene etti hiç sancım açılmam yoktu o yüzden sezeryan oldum saat 11 de oğlum dünyaya geldi.54cm 3600kg emzirme problemi yaşıyorum sütüm hala gelmedi heralde sıkıyorum hiç bişey çıkmıyor....Darısı diğer annelerin başına...

bende hastaneden yazıyorum şimdi kızım yanımda fototerapide uyuyor yarım saat sonra uyandırıp emziricem öyle gözler kapalı olunca insanın içi sızlıyor ama yanımda aynı odadayız çook şükür babamızda burda şimdi o uyudu benim uykum geldiğinde uyandırıcam kızım gözünü açmasın diye kontroldeyiz sürekli inşallah yarın sabah değeri düşmüş olur yavrum kıyamıyorum daha çok küçük.
bu arada hala ayaklarım davul gibi yüzüm falanda şişti ama bugün biraz indi ayaklarıma bakmak istemiyorum iğrenç resmen hamileyken bile bu kadar şişmiyordu tabi o zamanlar uyumaya ayak uzatmaya vakit vardı

kimsecikler yok mu ben nöbetteyim şimdi emzirdim uyuttum tekrar yatırıdım solaryuma :)) 1 saati buldu tabi emzir uyut bi dahaki sabah 6 ya inşallah

günaydın kızlar
laluz seni de tebrik ederim bebeişine kavuşmuşsun
aspirin geçmiş olsun canım inş. bebeişin iyileşir bir an önce..
anneler valla size imreniyorum ne güzel bebeişlerinizle ilgileniyosunuz ben hala cts yi bekliyorum bi değişiklik olmazsa. kafamdaki sorular eminim size komik gelcek siz çünkü atlattınız:)) parkyatağının cibinliğini yıkasammı ana kucağını silsem mi çantamda eksiğim var mı falan filan....simdi sizin dertleriniz daha büyük Allah yardımcımız olsun.
bir de kızlar epidural sezaryen için bana son tavsiyeleriniz var mı dr. sadece 12 den sonra hiç bişey yeme dedi o kadar.

Son düzenleme:
hala hastanedeyiz inanırmısınız sadece yarım saat uyudum kötü değildim ama kızım 10 da uyandı şimdi uyudu canım çıktı ayaklarım davul değil daha beter 3 kere bez değiştirdim tam terapiye yatırdım bi daha yaptı şimdi yine yaptı dokunmuyorum artık

Merhabalar herkese,

24.08.2010 tarihi itibariyle (evlilik yildonumumde :kedi:) oglum Burak dunyaya geldi 40+4 de..Hic dogmiycak gibi geliyodu ama simdi dogumum anilarda yerini aldi bile..Suni sanciyla epiduralli normal dogum yaptim,dikislerim var..Epiduralden oncesi cook zordu kizlar ya anne olmak hic kolay degilmis eyvahedigeldismile Dogum dikisleri de oyle kolay kolay gececek gibi durmuyo ama buna da sukur..Bebislerini kucaklarina alan tum annislere Allahim guc kuvvet sabir versin..Simdi de uykusuzluk bas sorunumuz oldu :1closedeyes: Hepinize opucukler.. Herkes dogurdu mu ne? kaydirigubbakcemile3

kızlarrrrrrrr oğluşumu yıkadık giydiioduk ki göbişi düştü ama kanadı:KK43:(( çok korktum bi kez daha yaptm pansuman başka bişi yapmaya gerek yok sanırım
Kanamaz inş daha :KK43:

selammmmmmm herkese

Memede uyumak istio hep o yüzdem emziğe alştırmaya çalışıorum ama bi kaç kez emio ve fırlatıo :KK43:

Ay canım aynı benim bebişi anlatmışsın, napicaz biz bunları, emziğe alışacağı yok hiç nefes aldırtmıyo benim ki de acaba kırkı çıktıktan sonra değişirlermi yoksa halimiz yaman...Yine bir çözüm bulursan yaz bana tatlım ya!

ayy merhaba anneler valla benim oğlum da aynı memede uyumaya bayılıyor. bir tek sağıp verdiğim zaman kendikendine uyuyor. o kadar çok içiyor ki bir seferde 120 cc süt içti ya sonra da alkol almış gibi uyudu yavruum...

selammmmmmm herkese

ayy merhaba anneler valla benim oğlum da aynı memede uyumaya bayılıyor. bir tek sağıp verdiğim zaman kendikendine uyuyor. o kadar çok içiyor ki bir seferde 120 cc süt içti ya sonra da alkol almış gibi uyudu yavruum...

canım neden sağıyosun sütünü, rahatlamak için mi? aslında iyi bir yöntem ama benim içim rahat etmez ki sağıp vermeye ya unutursa emmeyi korkarım ben:KK43:((

yok cnm ya benim göğüs uçlarım yara olmaya başladı. dinlendirmek amaçlı arada sağıyorum. bugün sol göğsümden emiyor sağı da sağıyorum. yarın sağı vericem solu sağıcam. arada memeyi de alıyor cnm. doktor 10 gün dinlendir dedi sağ ver dedi ama kıyamıyorum. böyle de geçmiyor aslında hala iaç da sürüyorum ama. kıyamıyorum yavruma meme istiyor kokumu unutmasın diye valla bazen ağlayarak veriyorum ya çok kötü oldular..

X