2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar çok kötüyüm kızımın sarılığı 18 oldu bu gece hastanede yatıcaz kendimi tutamıyorum sürekli ağlıyorum anne olmak gerçekten zormuş 2 gece uyumadım emzirmek sarılığını düşürmek için ama olmadı yükseldi yine off allahım inşallah 1 gecede düzelir

selam annecikler...ben geldim oğluşum uyuyorken bakıym azıcık dedim.
demetçim çok zor göğüs ucu yarası ama ben çok önlem almıştım.
didobanın dediklerinin hepsini uyguladım.4 güne kadar acıdı 4.gün baya kötüydü ama
yara olmadan ve kanamadan atlattım çok şükür..dayanılmaz bir acısı var.emzirmek bile
istemiyor insan ama inanki çok hızlı iyileşti benimkiler..lansinoh krem aldın mı aldıysan
birkere süper işe yarıyor.hiç durmadan sür onu yarım saatte bir.ben silipte emziriyordum.
silmeden de emzirebiliorsun ama çok yağlı bişey içim elvermedi.
10 günde bitirdim nerdeyse kremi ama inanki 5.ve 6.gün hemen hemen tamamen iyileşti.
ilk başlarda daha az sürüyordum günde 3 kere falan ama baktım olmuyor sürekli sürmeye
başladım.bir de aventin kalkanlarını almıştım yine didemin tavsiyesiyle.sürüp kalkanları
üzerine kapatıyorum onlarda süper işe yarıyor çamaşıraa sürtünmediği için...
doğumdan 1 hafta önce de evicap e vitamini kapsulleri kullanmıştm göğüs ucuna iğneyle
delip sürüyorsun.hepsi birden çok işe yaradğını düşünüyorum eğer kullanmasaydım eminim
benimkilerde kopacak dereceye gelirdi..eğer yara olduysa da garmastan diye bir krem varmış
iyi geliyormuş onu al kullan bence ya da önce doktoruna sor..neyse benden tavsiyeler bukadar
tatlım inşallah en yakın zamanda geçer...

kızlar çok kötüyüm kızımın sarılığı 18 oldu bu gece hastanede yatıcaz kendimi tutamıyorum sürekli ağlıyorum anne olmak gerçekten zormuş 2 gece uyumadım emzirmek sarılığını düşürmek için ama olmadı yükseldi yine off allahım inşallah 1 gecede düzelir

geçmiş olsun burcu bizimde az biraz yükselmiş ama yatacak derece de değil dedi
dr.emzirmek en iyi yöntem tabiki emiyorsa sürekli emzir.benimki hiç ayrılmıyor memeden.
her dakika emsin istiyor o yüzden ben de durmadan emziriyorum daha fazla yükselmesin
diye...

selam kızlar. bi türlü buluşamıyoruz şuracıkta.
yarın doktorum izinden geliyor kontrolüm var. zaten cuma günü son günüm 40 haftam doluyor.doktorum sezeryan teklif ederse kabul etmeyi düşünüyorum artık. sonuçta bebişim çoktan gelicekti ama çatım dar demek ki yürüsem de bi değişiklik olmadı çünkü. hep normal istiyordum ama kısmetten ötesi yokmuş.gelişmelerden haberdar ederim dua edin emi?

demetim çok geçmiş olsun canım yaa bende aynı durumdayım acayip acıyor doktor yanlış emziriyorsan ondan yara olur dedi sadece gögüs ucunu değil gögüs altındaki kara yerlerinde bir kısmını ağızına sokmak gerekiyormuş
cisemcim mertin resimleri burada var face 8 gün sonra koyacağım kaynanam izin vermedi nazar değermiş allahım neyse öyle işte buradan bakabilirsin oğluşuma :))

canım sıkma tatlı canını benim oğluşumda 3 gün yattı hastanede önemli olan sağlıklı olsunda yatsın önemli değil benim doktorum anne sütüyle beraber 1 hafta boyunca mama takviyesi vermişti bağırsakları daha çabuk çalıştırıyormuş mama saralıkta büyük ve küçük tuvaletiyle atılıyormuş zaten mamayı günde 2 kere verdim sabah akşam çok şükür geçti

demetim çok geçmiş olsun canım yaa bende aynı durumdayım acayip acıyor doktor yanlış emziriyorsan ondan yara olur dedi sadece gögüs ucunu değil gögüs altındaki kara yerlerinde bir kısmını ağızına sokmak gerekiyormuş
cisemcim mertin resimleri burada var face 8 gün sonra koyacağım kaynanam izin vermedi nazar değermiş allahım neyse öyle işte buradan bakabilirsin oğluşuma :))

okey cnm bakıyorum şimdi.
ya valla benim yavruyu benden önce getirdiklerinde odaya şapur şupur ellerini emiyormuş
bi de usg dede öyleydi zaten eller hep ağzında.ben de tam bilmiyordum meğersem
memenin koyu kısmının tamamını veriyormuşsun ama bizim tosuncuk kapıveriyordu
hepsini öyle öyle çok şükür emzirme sorunu da yaşamadık biz..sütümde 4.gün
epey geldi yarıyorda heralde.3910 doğdu hiç kg vermemiş 4130 olmuş şimdi.doktorumuz
çok iyi gidiyor dedi.ama nasıl emzirirsen emzir acıyor belli bir süre önemli olan
kanamadan yara olmadan atlatabilmek...

Kizlar merhaba;bu göğüs ile ilgili sıkıntıyı ben de çektim. Kuzum daha iki günlüktü, sabah bi baktım göğüslerim taş gibi ve inanılmaz ağrıyo. Normale ufaktır, ama kocaman olmustu. Süt dolmus, emzirmek gerek ama agrısından ölüyodum. 2 gün çığlık attım resmen. Sonra ögrendim ki,her emzirmeden sonra gögüsün hava almasını sağlamak,nemli bırakmamak. Artık acımıyo :) çok da güzel emiyo artık. Bi de LANSINOH diye bi krem aldım. Bebek için de zararsız. Çok şükür sorunumuz yok suan. Bazen geceleri gaz çıkaramama sorunumuz oluyo nedense, umarım o da geçer :)

kızlar günaydın acil yardım istiyorum.

sabahtan beri oğlumu emziremiyorum göğüs uçlarım felaket oldu ya çok acıyor imkansız emzirmem. bende sütümü hemen sağıp verdim biberonla ama oğlum memede uyumaya alıştığı için kaç saattir uyumadı çıldırdım. azıcık verdim sağ göğsümden ama acısından ağladım o emerken sonra baktım gözler kapanıyor hemen çektim yatırdım. ya ne yapacağım bu göğüs uçlarına ya eşim bir krem almış eczaneden ama kar etmiyor yaa...doğal bir yöntem felan bilen var mı?

Bende krem sürdüm, göğüs kalkanı kullandım bi işe yaramadı pek.Şimdi ilk ağzına aldığında acıyo sonra geçiyo.

Geçmiş olsun canım, çok sık emmiyosa sağıpta ver sütünü canım. İnşallah bi an önce iyileşir. opuyorumnanaktan

selam kızlar. bi türlü buluşamıyoruz şuracıkta.
yarın doktorum izinden geliyor kontrolüm var. zaten cuma günü son günüm 40 haftam doluyor.doktorum sezeryan teklif ederse kabul etmeyi düşünüyorum artık. sonuçta bebişim çoktan gelicekti ama çatım dar demek ki yürüsem de bi değişiklik olmadı çünkü. hep normal istiyordum ama kısmetten ötesi yokmuş.gelişmelerden haberdar ederim dua edin emi?

Hayırlı haberlerle gel canım, kısmet neyse artık o şekilde gelicek bebişin. opuyorumnanaktan

Çisem nasılsın canım ?
Nurcan sen nasılsın canım ?

pelincim merak etme hepsi gider ya ben inanmıyorum sezeryanla göbek kalır diyenlere. dikkat edersen kalmaz cnm merak etme daha erken.

sezeryan sonrası 1.yılımda aynı vücut ölçülerime sahiptim bu safsatalara inanmayın kızlar dikkat edin kendınızı salmayın yeter..

kızlarrr dikiş yerinde hiç ufacıkta olsa açılma olan var mı? Zorladım mı aceba..ben de küçücük bi açıklık var..yapıştırma yapıyorlar ya zaten. cvp bekliyorumm.

canım benim doğumdan hemen sonraki günlerde az bi acılma oldu dr batikon sür dedı.banyodan sonra suan kapandı tabi ama dikkat et.benımkı saoalsı eşim sayesınde oldu sanrıırım ,hastahanede yan gelip yattı sanki kendı doğurmus gibi gecelerı yanımdakı kanepede uyudu.kızımı kendım aldım küvezınden emzırdım hep.wc kendım kalktım falan.kendı işimi hep kendım yaptım.tabi zorlandı dikişlerimde haliyle..dr um naptında oldu dedı desemkı bundan oldu kızacaktı eşime.zaten eşim böyle bişeyı kabullenmıyo hiç.deseydın yapardım dıo.ama diyincede yaparken oflayıp pofluyodu bende sinir olduğum için yaptırmıyodum..alsanaalsanasmile

Kizlar merhaba;bu göğüs ile ilgili sıkıntıyı ben de çektim. Kuzum daha iki günlüktü, sabah bi baktım göğüslerim taş gibi ve inanılmaz ağrıyo. Normale ufaktır, ama kocaman olmustu. Süt dolmus, emzirmek gerek ama agrısından ölüyodum. 2 gün çığlık attım resmen. Sonra ögrendim ki,her emzirmeden sonra gögüsün hava almasını sağlamak,nemli bırakmamak. Artık acımıyo :) çok da güzel emiyo artık. Bi de LANSINOH diye bi krem aldım. Bebek için de zararsız. Çok şükür sorunumuz yok suan. Bazen geceleri gaz çıkaramama sorunumuz oluyo nedense, umarım o da geçer :)

Selam canımmm, nasılsın ? benimki de ilk günler taş gibi olmuştu.Sağınca normale döndü. Dün gece bizim kızında gaz problemi oldu.İlaç falan da vermedi henüz doktor. Bir de sürekli hapşırıyo kızım, doktoru aradık sorduk, yeni doğan bebeklerde olurmuş sürekli hapşırmak, ya da toz vardır etrafta dedi.Bişey olmaz dedi. :) opuyorumnanaktan

kızlar gögüs uçları için bana hastaneden lansinoh verdiler onu kullanıorm birde silikon gögüs kalkanı
Zaten hep kalkan kullandm ben
Yinede acı var ama bunada şükür çok kötü değiller

canımmmmm bizmde oldu meraklanma telaş etme.biizm hastaneden cıkarken 9du sonra 15e yukseldı birden 5gun 15te takıldı .10gunu atlatırsan daha yukselmezmıs.suan hala var azda olsa ama saat bası uyandık mama süt verdık.dedıklerı doğru dışkıyla atıyo bunu bebek.ışın tedavısıyle kesın halledılen bişey nolur üzülme ya..:2:

kızlar benim kızımın burnu çok tıkanıyo temizliyorum sürekli ama uyurken bazen hırıltı geliyo içim gidiyo.yaa üşüttükmü yoksa bu fizyolojik bi şeymidir?başka bebeğinin burnu tıkanan varmı?neler yapıyosunuz?

selam kızlarrr
benimde göğüslerim çok acıyoo krem sürüyorumm ped koyuyorum kalkanı kullanamadımm ama bi iki kere çekince azalıyo acısıı. birde en günde 3 kere mama veriyorummm ama mamadan sonrada yine memede uyumak istiyoo alıştıı napıcam bilemedimm
bugün göbeğimiz düştüü sabahın köründen beri ayaktayımmmm çok huysuzzz. sağlıkları yerinde olsunda yeter.
su verdiğimi söylemiştim bana doktor önerdi karbonatlı suyu 1 çay bardağı suya 1 1,5 çay kaşığı kadar karbonat günde 3 kere 5 kaşık pamukçuk içinn. çok şüükrü geçtii.
normal suyuda ben mamada verdiğim için 10 çay kaşığı ver beslenmeden sonra dediii.
öptümmmmm hepinizi

selam kızlarrr
benimde göğüslerim çok acıyoo krem sürüyorumm ped koyuyorum kalkanı kullanamadımm ama bi iki kere çekince azalıyo acısıı. birde en günde 3 kere mama veriyorummm ama mamadan sonrada yine memede uyumak istiyoo alıştıı napıcam bilemedimm
bugün göbeğimiz düştüü sabahın köründen beri ayaktayımmmm çok huysuzzz. sağlıkları yerinde olsunda yeter.
su verdiğimi söylemiştim bana doktor önerdi karbonatlı suyu 1 çay bardağı suya 1 1,5 çay kaşığı kadar karbonat günde 3 kere 5 kaşık pamukçuk içinn. çok şüükrü geçtii.
normal suyuda ben mamada verdiğim için 10 çay kaşığı ver beslenmeden sonra dediii.
öptümmmmm hepinizi

bende sütüm cok az olduğu için coğunlukla mama verıyorum ama su verme dedıler:1shok:

su verimmi ya kafam karıstı

kızlar benim kızımın burnu çok tıkanıyo temizliyorum sürekli ama uyurken bazen hırıltı geliyo içim gidiyo.yaa üşüttükmü yoksa bu fizyolojik bi şeymidir?başka bebeğinin burnu tıkanan varmı?neler yapıyosunuz?

Benimkinin de çok tıkanıyo, hırıltılar geliyo, temizliyorum ama yine tıkanıyo.doktora sorduk, serum fizyolojik kullanın dedi.Günde 2-3 kere her iki burnuna da birer damla. Ben zaten kullanıyodum ama günde 1 kere. Tıkandığı zaman kullanın dedi doktor. opuyorumnanaktan

selam kızlarrr
öptümmmmm hepinizi

selam canımmm.opuyorumnanaktan Neden mama veriyosun,doymuyo mu kuzucuk ? Bize doktor su vermeyin dedi.İnsan hangi doktora inanacağını şaşırıyo :) .Bİr de bi yerde okudum, mama suyla yapıldığı için su vermeye gerek yok yazıyodu.Tabi ne kadar doğru bilemiyorum.Doktorların bile yarısı farklı yarısı farklı konuşuyo. sempatiksalakcinni

Kimsecikler yok mu ? Ben bugün ilk defa kendim yıkadım kızımı bu arada :)

canım 2 haftalık değil mi bebişin nasıl yıkadın, benimkini hala annemle kayınvalidem yıkıyor aslında ben artık öğrenmek istiyorum ama 40'ı çıkana kadar biz yıkarız dediler...Bende tecrübeye saygı duyuyorum tabi vardır bi bildikleri...)))

Kimsecikler yok mu ? Ben bugün ilk defa kendim yıkadım kızımı bu arada :)

damlacım maşallah sana,bende kendım yıkıyorum zor oluyor ama öğrenmek zorundayız.birde benım kımsem yok mecbur ben yıkıyorum eşimle.ama artık eşim olmadanda yıkarım tek basıma.küveti var filesi var cokta zor değil kızlar az cesaretle bi defa yıkayın alışıyosunuz.zaten bi süre sonrada kucagınıza alır yıkarsınız..zemuszemus

X