2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba annelerrr...ben de cuma günü sat 09.18 de minik defneme kavuştum..şükürler olsun herşey yolunda gitti. Pek bi sıkıntım olmadı..bu sezaryen de çok fena değilmiş aslında..normal diye diretmeme çok gerek yokmuş. Şimdi kızımla evimizdeyiz. Dün öğleden sonra çıktık hastaneden. Ben de ayağa kalktım çok şükür. Kızım 3.160 gr doğdu..halbuki usg'de 4 kilo görünüyordu..buna çok şaşırdım. Neyse gelirim yine ben..öpüyorum hepinizi...

Hayırlı olsun canım,Allah analı babalı büyütsün.Doğum kilosuna fazla takılma, usg'de her zaman doğru çıkmayabiliyo. Pınar'ada 3800 gr demişler en son, 4750 gr. doğdu kızı. Bazen böyle büyük farklar olabiliyo. :)

hepinizin gözü aydın kızlar. allah analı babalı büyütsün bu bebişleri bende yarın doktora gidicem bakalım ne diyecek aslında ağrılarım başladı bende normal doğum istiyorum ama artık beklemekte istemiyorum bir an önce oğluma kavuşmak istiyorum ...darısı bana tüm bebeklerini bekleyen annelerin başına...a.s.

İnşallah en kısa zamanda kavuşursun sende bebeğine canımm. opuyorumnanaktan

herkese günaydın kıslarr nasılsınız
kociş işe gitmek üzere gitmeden bi bakayım dedim
benim son 2 günüm çok heycanlıyım artık karnıma sürekli ağrılar giriyor galiba heycandan ve korkudan birde felaket başağrım oluyor
Allah ım hepimizin hakkında hayırlısını versin
hepinizi ve meleklerinizi kocaman öpüyorum
güzel bir gün geçiririz inşallah

Günaydın canım, daha şimdiden strese sokma kendini Allah'ın izniyle rahatça yaparsın doğumunu. Asıl heyecanı seni ameliyathaneye götürürlerken yaşıycaksın.Ailen falan giderken el sallıycaklar sana falan, o zaman çok heyecanlı oluyo . :)) opuyorumnanaktan Gözlerin doluyo , bi garip hissediyosun o zaman. :)

herkese günaydın kıslar,nasılsınız?

of benim oğlan bu sabah çok huysuz meme verdim mama verdim hala uyumadı yaa off...

birde dünden beri çok hapşırıyor üşüdü mü acaba bilemedim. biraz kalın giydirdim üzerini ama bakalım. burcucum cnm az akldı sabret hiç stres yapma geçecek cnm

herkese günaydın kıslar,nasılsınız?

of benim oğlan bu sabah çok huysuz meme verdim mama verdim hala uyumadı yaa off...

birde dünden beri çok hapşırıyor üşüdü mü acaba bilemedim. biraz kalın giydirdim üzerini ama bakalım. burcucum cnm az akldı sabret hiç stres yapma geçecek cnm

İyiyiz canım sen nasılsın ? Benimki de dün öyleydi, bi türlü rahat uyumadı.Uyanıyodu sürekli.Bi de dediğin gibi hapşırıyodu , bende kalın giydirdim birazcık. Yani ayaklı tulum giydirdim. Şimdi yatıyo, biraz daha iyi gibi. Bütün bebişlerde aynı durum var galiba.

bende öyle yaptım damlacım ya üzerine zıbın altınada ayaklı tulum giydirdim. bakalım şimdi uyudu.inşallah hasta olmazlar ya..

merhaba kızlar.
benim sevimli yaramazım uyumamada rekor kırmak istiyor heralde.5 dk gözlerini kapatıp sonra böleeee gerine gerine çok uyumuş gibi uyanıyor.offf valla çok zor.allah yardımcımız olsun.

merhaba anneler nasılsınız biz iyiyiz çok şükür oğluşum uyudu şimdi bende takılıyorum biraz :))

bende öyle yaptım damlacım ya üzerine zıbın altınada ayaklı tulum giydirdim. bakalım şimdi uyudu.inşallah hasta olmazlar ya..

İnşallah canım, dün hava biraz serindi. Bugün daha sıcak gibi.Bugün yemeğe davetliyiz, akşama süsliyimde kızımı gezmeye götüreyim. :) Gerçi kızımın kıyafetleri hep büyük oluyo kızıma ama olsun. :)

merhaba kızlar.
benim sevimli yaramazım uyumamada rekor kırmak istiyor heralde.5 dk gözlerini kapatıp sonra böleeee gerine gerine çok uyumuş gibi uyanıyor.offf valla çok zor.allah yardımcımız olsun.

Heheheh, hepimiz uykusuz geceler geçiriyoruz artık. Ama olsun onlar için değer. opuyorumnanaktan Tekrar içime sokasım var kızımı , kimse dokunmasın O'na diye. opuyorumnanaktan

merhaba anneler nasılsınız biz iyiyiz çok şükür oğluşum uyudu şimdi bende takılıyorum biraz :))

Selam canım, hoşgeldinn. opuyorumnanaktan İyiyiz sen nasılsın ? Benimde kızım uyuyo şimdi, kahvaltı ettim bende. Uyuyo diyoruz ama biraz sonra uyanıyolar. kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 Kaç saatte bir emziriyosun sen canım ? bi de benimki ağzından fazla gaz çıkarmıyo, nette araştırdım da bazı bebekler ağzından gaz çıkarmayabilirmiş. Gaz için ilaç falan da vermedi henüz doktor. Yavaş yavaş gaz sorunu başladı bizimkinin de. bilmiyorumkismile

nurcan günaydın cnm.ay ne güzel oğluşun 1 ayını geçti bile. bizimkiler ne zaman büyüycek yaa...

benimki yine uyandı mama verdim uyudu. bende banyo yapayım. bugün sağlık ocağı kontrolümüz var her ikimizinde. bakalım ne dicek aile doktorumuz...

damlacım ya hamileykende paso geziyordun. kzıın oldu hala durmuyorsun maşallah valla ne diim.
kızın da senin gibi gezenti olacak sanırsam =))))))
bizde 40 olmadan evden çıkartılmaz bebek hastane dışında tabi. birde yarı kırkında çıkartılır o kadar.

kızlarr yarın sabah yatışım yapılacak sezeryan olacağım
çok heyecanlandım yawww sanki ilk hee
1 haftadır ilaç kullanıyorum zaten beklesin bebişim diye neyse yarın dr.um mhastaneye dönüyor hemen alalım demiş
öğlende oğlum kollarım da olmuş olacak

damlacım ya hamileykende paso geziyordun. kzıın oldu hala durmuyorsun maşallah valla ne diim.
kızın da senin gibi gezenti olacak sanırsam =))))))
bizde 40 olmadan evden çıkartılmaz bebek hastane dışında tabi. birde yarı kırkında çıkartılır o kadar.
evet 40 olmadan çıkartılmaz derler ama ben öyle şeylere bakmıyorum hiç :)) .Hastaneye götürüncede çıkmış oluyo zaten.bol bol gezicez kızımla,bi daha bu zamanlarını göremiycem ki kızımın.opuyorumnanaktan zaten çok gezdiğim için sezeryandan sonra hemen kalkabildim ayağa. opuyorumnanaktan (başağrısını saymazsak)

gel annesi geeel...geeel..geel :eek:

evet senin kuzu da gelsin artık, dışarısı daha güzel, söyle bebişine.Belki o zaman hızlandırır gelmeyi.kaydirigubbakcemile3

kızlarr yarın sabah yatışım yapılacak sezeryan olacağım
çok heyecanlandım yawww sanki ilk hee
1 haftadır ilaç kullanıyorum zaten beklesin bebişim diye neyse yarın dr.um mhastaneye dönüyor hemen alalım demiş
öğlende oğlum kollarım da olmuş olacak

Hadi hayırlı olsun canım.Öpüyoruz şimdiden bebişini ve seni. Artık annesinin kollarına gelme zamanı :)) .opuyorumnanaktan

Son düzenleme:
merhaba kızlar bende drdan geldim az önce çarşamba günü sezeryan olacağım.bende hala bir açıklık yok.şuan bel ağrım var ama bunlar kaydedeğer sancıda değil dr beklemenin anlamı yok gibi görünüyor dedi işte böle ya ben normal istiyordum ama şimdi napsam bilmiyorum.başka dr gidicektim sonra arada kalıcam kendi dr mamı güvenicem onamı diye vazgeçtim.....aslında oğluma kavuşacağım için mutluyum ama tedirginim biraz.sizce sezeryanda epiduralımı yoksa anesteziyimi seçeyim hemen görmek istiyorum o yüzden epidural olsun diyorum...

merhaba kızlar bende drdan geldim az önce çarşamba günü sezeryan olacağım.bende hala bir açıklık yok.şuan bel ağrım var ama bunlar kaydedeğer sancıda değil dr beklemenin anlamı yok gibi görünüyor dedi işte böle ya ben normal istiyordum ama şimdi napsam bilmiyorum.başka dr gidicektim sonra arada kalıcam kendi dr mamı güvenicem onamı diye vazgeçtim.....aslında oğluma kavuşacağım için mutluyum ama tedirginim biraz.sizce sezeryanda epiduralımı yoksa anesteziyimi seçeyim hemen görmek istiyorum o yüzden epidural olsun diyorum...

Epidural ya da spinal ol canım. İlk sen gör bebişini. Daha güzel oluyoooo.Ben spinal oldum. Ertesi gün taburcu oldum. Bi de karnın kalıyo ertesi gün sezeyanda , sonra yavaş yavaş iniyo. Yani doğumdan sonra şaşırma karnım kaldı diye. Bende hep kalıcak sandım.kaydirigubbakcemile3 65 kiloyla doğuma girdim, şimdi 12 gün oldu, 57.7 kiloyum. Her gün o şişlik iniyo. :))

selam anneciklerrrr
annelikk zor zanaatmışş ama en güzelde duyguu canın azcıya acıya emzirmek bile güzel rabim eksikliklerini göstermesinn
ben oğluma su veriyorum hatta doktor her beslemeden sonra 10 çay kaşı dedi. ama o kadar vermiyorum yutamıyooo . bide aftı için karbonatlı su veriyorum arada . hem çişinede yardımcı oluyo.

herkesi özledimmm. 40larımız çıksada dzenimiz otrsaaaa
öptükkk hepinizii

epidural yada spinal ol derim bende aynı normal doğum gibi bebğin çıkıp ağladığında duyuyorsun görüyosun öpüp kokluyorsun cnm
kızımda epidural olmuştum oğlumda da öyle olucam yarın kısmetse

seoam kızlar 1 haftalık aradan sonra yine sizlerleyiz.
Annelik bambaşkabi duyguymuş anlatımı zor
16 ağustosta 3330 kg 50 cm boyundaki oğlumu aldım kollarıma
Şükür ikimizde iyiyiz :)
Çarş hastaneden çıktık ama net bağlantısı yüzünden şimdi gelebildim :KK43:
Bugün tekrar gittik kontrole herşey yolunda :)

selam anneciklerrrr
annelikk zor zanaatmışş ama en güzelde duyguu canın azcıya acıya emzirmek bile güzel rabim eksikliklerini göstermesinn
ben oğluma su veriyorum hatta doktor her beslemeden sonra 10 çay kaşı dedi. ama o kadar vermiyorum yutamıyooo . bide aftı için karbonatlı su veriyorum arada . hem çişinede yardımcı oluyo.

herkesi özledimmm. 40larımız çıksada dzenimiz otrsaaaa
öptükkk hepinizii

aa, nasıl, yalnızca emzirerek beslenen bebeklere su verilmesi gerekir mi? ilk defa duydum.. bide karbonatlı su vermede oran nedir.. ne kadar suya ne kadar karbonat yani.. bizimkinin dilinin üstünde boyuna iki tane beyazlık var da acaba pamukçuk mu emin değilim... çişine de yardımcı derken, büyük çiş mi küçük mü?

selam arkadaşlar benim meleğim uyuyo şimdi bende iyiyim bugün evimide temizledim çok şükür bebekler Allah ın mucizesiymiş baktıkça aklımı kaybedecek gibi oluyorum bu benimmi şimdi diye dolanıyorum ortada Allah ım isteyen herkese nasip etsin olanlarıda bağışlasın sağlıkla büyütmek nasip etsin...

X