2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar dün sabah nişanım geldı hastaneye giitk 3cm acıklık var dendı sunı sancı takıldı 9gibi.çok bağırdım cok sancı cektım sezaryene alsınlar dıye yalvardım hemşirelere sancı odasında yatarken ebeler başka bı doğum için doğumhaneye gitmişlerdi..ıkındıkca ıkınasımgeldı bıara bi ağırlık hissetım bırkalktımkı yusufum kafasını cıkarmıştı bıle ebelere cığlık attım yetişin diye ..onlarda neoluyo dıye koştu catala almak istedıler benı reddtım çünkü zaten doğumu yapmıştım daha sonra yatakta bebeğin eşini temizlediler hiç dıkışım ve yırtığımda yok ebeler benı tebrık ettı yanlızn tek sorun karnım hala aynı şiş ebeler yukardan baskı yapmadığı için kan doldu karnım yanı hala 9aylık gibi gorunuyo doktorum gececek dedı ama yusufum herşeye değer darısı başınıza.

Tebrik ederim canım Allah analı babalı büyütsün.Helal olsun sana walla geçer canım bi müddet sonra ara ara korse kullanırsın.En kısa zamanda bebişinin fotolarını bekliyoruz...

Soho nasılsın.Numaran olsaydı arayacaktım çok merak ettim seni neyseki kuzunu sende sonunda kucaına aldın Allah analı babalı büyütsün.Dediim gibiymiş dimi gerisi boooşş. :) kimseyi takma kuzun yanında ya artık.
Öyle diyorum ama bide beni sorsan off bütün herşey bitti derken dahaa beter herşey hergün dua ediyorum sütüm kesilmez inşallah die zaten bebişkomla savaş veriyoruz emme konusunda daha düzene giremedik olsun sağlığımız yerinde yaa yeter...

tüm doğum yapmış arkadaşları tebrik ediyorum , Allah bağışlasın yavrularınızı. Hayırlı evladlar olsunlar inşallah. Sizlere de geçmiş olsun acil şifalar diliyorum.

Ben de dün rahatsızlandım. Doğumdan beri ateşler basıyordu ter içindeydim hem hormonlardan hem sıcaklardan. İnce giyiniyordum ter içindeydim. Dün duşa girdim ve birden bire içimden bir titreme geldi. Deli gibi içim katılırcasına sıtmalandım. Ilık duştu , sıcağa çevirdim ısınmak için v.s. bornoza sarıldım zıngır zıngır titredim. Giyindim biraz toparlandım sonra akşam bahçeye çıkayım dedim yine sanki göğüslerimden elektrik veriliyormuş gibi bir ağrı ve titreme yaşadım. Üstüme hırka giydim v.s. vantilatörün önünden bile geçemiyordum içim katılıyordu. Bugün dr'u aradık ateşime dikkat edecekmişim büyük bir ihtimalle süt kanallarından olabilirmiş. Şimdi normal giyiniyorum ince giyinmiyorum ama çok da terlemiyorum hormonlar düzeliyor herhalde. Annem sıkı giyin böyle dolaşma diyordu ama ben çırılçıplak yatıyordum çarpıldım galiba. Neyse şimdi iyiyim şükür ama çok kötüydü.

Biz ayaklı bebek küvetinin içine sünger aldık çok kullanışlı tavsiye ediyorum.

Hergün steril su ve gazlı bezi işaret parmağına dolaşarak ağzını dilini temizlemeniz gerekiyor pamukçuk olmaması için.

Hepinizi öptüm , bizim kuzuş da yıkandı şimdi uyuyor.

Bu arada kızalr doum yapanalr çok çok dikkat edin bebiş konusunda hast. topuundan kan aldılar 48 saat içinde olduu için 2. kez sağlık ocaından aldılar bugün caırdılar az daah yanlışlıkla 3. kez alıcaklardı ben direttim neden sebebini öğrenmek istiyorum die bu insanalr çok salak yaa çok dikkat etmek lazım.

Son düzenleme:

canım tebrik ederim ne güzel kolaycacık doğurmuşsun.hiç dikişinde olmamış harika dün doğum yaptın bu gün iyisin.ben sezeryan olalı 16. gün ve hala dikişlerim acıyor ara ara.karnında iner merak etme.oğluşunla sağlıklı huzurlu günler sizin olsun..

Öncelikle tüm doğum yapan güzelleri kutluyorum. bütün iyi dileklerimi sunuyorum.

"Eylül Annesi" olarak başladığım bu macerayı hayırlısıyla 24 Ağustos 2010 Salı günü 11:00'da başlayan sezaryen ameliyatıyla, bir "Ağustos Annesi" olarak tamamlayacağım. Darısı sizlere canlarım.

Neden sezaryen diye merak edenler için; plasentanın bir kısmı rahim çıkışını kapattığı için normal doğum çok riskliydi. doktorum kararı bana bıraktı ve bebeğimi riske atmamak için sezaryen tercih ettim.

Salı'dan sonra bebeğimle ilgili tebrikleri Acıbadem Bursa hastanesi'nin bebek tebriği bölümünden gönderebilirsiniz.

Bütün dualarım sizinle güzeller :)

allah razıolsun arkadaşım şükür
iyiyim allahım hepimizn yardımcısı olsun inş..allahım sanada hayırlı evalt versın sağlıklı mutlu yaşayın inş

ayy darısı başımıza :) gercı daha kasım a cok var ama boyle kolay, cabucak bı dogum olsun işalla hepımızınkı, allah analı babalı buyutsun :)

ay ben sier dogurdu mu dıye merak etmıstım sormak ıcın gırmıstım ama dogumlarınızı okuyup okuyup heveslenmeye başladım :) haberı olan var mı?

Maşallah! Harika haberler Leylacım. Çok sevindim, herkese senin gibi rahat doğumlar nasibetsin Allah. Sevgiler bol bol!

hadi hayırlısı canımcım
inşallah sağlıkla hayırlısıyla kavuşursun meleğine

inşallah hayırlısıyla hepimiz kavuşuruz meleklerimize canımopuyorumnanaktan
benim sezeryanımda çarşamba olucak
hepimizin hakkında hayırlısı canımopuyorumnanaktan
hem korkulu hem heycanlıyım bende hep ağlamaklıyım nerdeyse
seninde güzel haberlerini bekliyoruz canım

kızlar selam.18ağustos 2010 12.30itibarıyle yusuf kayram dünyaya geldı....normal doğumla vekendım doğum yaptım..haber vermek istedım sızlere darısı başınıza

ohh gözün aydın canım
ne güzel kavuşuyosunuz tek tek yavrularınıza
Allah ım sağlıkla hayırlısıyla analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallahopuyorumnanaktan

bebişini kucağına almayan ben varım canımm inşallah bende kavuşacağım yavruma az kaldı ama sen öle anlatmışsın ki sezeryandan korkmaya başladım iyicebilmiyorumkismile
bakalım hayırlısı hakkımızda

evet canımcım senin bi yerin açıkta kalmış tam kabus görmüşsün Allah korusun canım böle ilk zamanlar oluyomuş kabus vs.
Allah ım sağlıkla büyütmeyi nasip etsin inşallah ayırması birbirinizden

İyi akşamlar kızlar, doğum yapan bebeklerne kavuşan annelerimizin gözü aydın, Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin...

ben de yarın sabah hastaneye yatıyorum, suni sancı denenecek önce 2 saat içinde cevap veriri dedi doktorum, ona göre hala açılma olmazsa sezeryan ile bebeğim dünyaya gelecek. pelvik kemiğim basık olduğu için bebeğim kemeiği atlatamamış, sancım var, ama açılma yok, bebek kanala girmiş ve son 10 günde de hiç kilo almamış bu yüzden müdahale ediliyor...

dualarınızı eksik etmeyin ve hakkınızı helal edin.. Hayırlısı ile sağlıcakla kızımı kucağıma alaim, darısı tüm bekleyen annelere, kolay, sorunsuz doğumlar diliyorum...

En hayırlısı neyse öyle olsun canım. Senin ve bebeğin için en iyisi neyse... Hayırlı olsun şimdiden. Çok tebrik ediyorum. Sağlıkla büyüsün kuzucuk :)

hayırlısı olsun canımm yeterki sağlıkla kavuşunda birbirinize normal sezeryan farketmez
Allah ım hayırlısıyla kavuşmayı nasip etsin yavrularımıza hepimizi
güzel haberlerini bekliyoruz canım

herkese iyi geceler...
doğum yapanlara geçmiş olsun ve hayırlı olsunlar gönderiyoruz...
biz de hala bekleyenlerdeniz...
bebişim henüz tam inmemiş, onun için sancılarım başlamıyormuş. yerini çok sevdi galiba...
doktora kalsa salı sezeryana alacaktı. daha günü bitmediği için beklemek istedim. ilk doğumum normaldi, sonuna kadar normal için beklemek istiyorum dedim. bugüne tekrar kontrole çağırdı. dün farklı bir doktora daha gittik, bir hafta daha beklememizde sakınca olmayacağını söyledi. bugün de doktorum bebeğin yavaş yavaş inmeye başladığını söyledi. bol yürüyüş tavsiye ettiler...hatta serin olur, alışveriş merkezlerine gidebilirsin dedi. alış veriş merkezlerini hiç sevmeyen eşim benimle yürüyüşe bile geldi:)
sıradaki kontrol p.tesi. bakalım nolacak...
herkese selam ve sevgiler...

bende bugün öğlen kontrole gittim.ama sancım çıkmadı dr. cumartesi sabah tekrar gel dedi.ama yürümekte zorlanıyorum çok.belimde ağrıyor.sanırım artık çok çok az kaldı.

merhaba güzel anneler,nasılsınız? meleklerimiznasıl iyiler mi?
Sitedeçoğu kişi doğum yaptığından giren pek yok sanırım. diğer arkadaşlarında son günleri ve oldukça zorlanıyorlardır eminim ki. biz oğlumla iyiyz şükür. ağrılarım hala devam ediyor.
Bu arada bilgilerimi yazmamıştım.

Oğlum 13.08.2010 38.haftada 3980 gr 51 cm genel anestezi ile dünyaya geldi.
doğumumuz çok kolay geçti keyifle ameliyata girdik ve keyifl çıktık çok şükür. en güzel anı da oğlumun yanıma illk geldiği andı süperdi ağlarken baya zorlandım ağrımdan ama herşeye değerdi.
bir daha çocuk yapmam demiştim ama bu tezim şimdiden sonra geçerli değil. bu duygu bambaşka birşey.oğlumu yanlız bırakmayacağım allahım nasip ederse ama şimdi değil tabi ki...

günaydın herkese. sabah nişanım geldi kasılmalarım 5-6 dakika arası geliyor. biraz daha bekleyip hastaaneye gideceğiz.dua istiyorum

günaydın herkese. sabah nişanım geldi kasılmalarım 5-6 dakika arası geliyor. biraz daha bekleyip hastaaneye gideceğiz.dua istiyorum

ay cnm hadi hayırlısı iolsun bir avazda kurtulurasun inşallah. bebeğinide sağ sağlim kollarına alırsın. dualarım seninle cnm hadi bakalaım habersiz bırakma bizi.:Saruboceq:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…