2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba arkadaşlarrrr , bebişi uyuttuk beşiğinde yatıyor biz de annemle sohbet ediyoruz. Kociş işe gitti birkaç yapması gereken iş varmış. Haftasonu uğrayanlar olur lohusa şerbetini kaynatacağız.

Yarın 1 hafta oluyor daha biraz önce ağlayarak sedye ile ameliyathaneye gidiyormuşum gibi. Sinirlerim halen biraz gergin ağlamaklı dolaşıyorum doğum çok enteresan birşey insanın içinde birşeyler değişiyor.

Dün bebişi dr'a götürdük sarılığı yok denecek kadar az geçmiş dedi. Annem sarılık olmasın ve bağırsaklarım çalışsın diye devamlı kayısı kaynattı. Hastanede de hergün bir sürahi kayısı hoşafı çıkarttılar. Ayaklarım halen davul gibi şiş ... dün doktorum aradı hepsi geçecek dedi. Pazartesi kontrole gideceğim . Kan düzeyim çok düşmüş et yeşil yapraklı yiyecekler ve demir hapı verdi biraz rengim toparlanmaya başlıyor ama vucudum halen ölü gibi beyaz... Yataktan kalkmak bir işkence ama biraz daha hafifliyor sanki ilk günlere göre. Doğumdan 2 gün sonra eve geldiğimizde tartılmıştım 87 ile doğuma girmiştim 84 çıkmıştım zaten 3 kg bebek eşi falan nasıl olur diye düşünüyordum. Bu sabah tartıldım 80 çıktım demek ki artık şişlerim iniyor. Humana çayını içmek iyi geldi allaha şükür bebeğimi besleyebiliyorum. Şimdilik aklıma gelenler bunlar ... Sizlerden haberler nasıl ? Kimler doğurdu geçmişi okuyamıyorum... Hepinizi öptüm , Doğum yapacak arkadaşların allah yardımcısı olsun. Doğum yapmış olan arkadaşlarıma da acil şifalar ve bol süt olsun ....

zaten sıcaklar ağırlaşmalar falan bahane. onlara sabrediliyo da asıl sabredemediğimiz kavuşma delikafadulden

Aynen opuyorumnanaktan Ben de artik merak hat safhada, nasil bebisim kime benziyo coook merak ediyorum.. Bi dogsun ayaklarini yiycem onun,ittirip duruyo karnimi cokacimcoook

Ne güzel herşey yolunde ebru..senin için çok seviniyorum. Valla bende de psikolojik bozulmalar başladı sanırım dünden bu yana. Sürekli ağlamak istiyorum..ağlıyorum da..tam olarak neye ağladığımı da bilmiyorum. Bu zamana kadar hep cesaretim varken sanki bi korku gelmeye başladı gibi. Bir iğne bile batırılsın istemiyorum bir yerime..nasıl olacak bilmiyorum..zaman iyice daraldı benim için. mafoldumben

selam kızlar ben 2009 eylül annesiyim..öncelikle kuzucuklarını kucaklarına alan anneleri tebrik ediyorum..günlerini bekleyen annelerimizede rabbimden yardım diliyorum allah kurtarsın..kızlar ben demetin arkadaşıyım blakberry34 sanırım..bugün doğum yapıcaktı hastane adıyla ilgili bilgi verebilirseniz çok sevinirim..şimdiden çok teşekkür ederim..a.s.

Ne güzel herşey yolunde ebru..senin için çok seviniyorum. Valla bende de psikolojik bozulmalar başladı sanırım dünden bu yana. Sürekli ağlamak istiyorum..ağlıyorum da..tam olarak neye ağladığımı da bilmiyorum. Bu zamana kadar hep cesaretim varken sanki bi korku gelmeye başladı gibi. Bir iğne bile batırılsın istemiyorum bir yerime..nasıl olacak bilmiyorum..zaman iyice daraldı benim için. mafoldumben

Çok sağol canım inşallah sizlerde sağ salim atlatıp yavrularınıza kavuşursunuz. Benim hamilelikte hiç duygusal dalgalanmaların v.s. olmadı ama doğumdan önceki gece herkes gitti mi bir ağlama krizine girdim sorma ameliyathaneye kadar zırıl zırıl ağladı kontrol edemiyordum kendimi . Bir yandan da doğuma fotoğrafçı girecek patates gibi kıpkırmızı bir yüz v.s. halen bile dün videoyu seyrettik başladım ağlamaya çok değişik birşey hormonlardan herhalde.

Kaynanam da sinir etti beni kadın misafir gibi geldi annem yemeğe koş bana koş o gazete dergi okuyor çay içiyor hiçbirşeyin ucundan tutmuyor . Ben de gönderttim evlerine... Bir de eşimle akşam bebeğin odasına girip " ay bakmaya doyamıyorum" demez mi sinir bastı gören bütün gün bebeğin başında oturdu. Keyfine baktı bulaşıkları bile ellemedi. Hadi yemeği 2 kişi yapmaz ama bari bulaşıkları toparla evi biraz toparlamaya çalış. İnsanın kendi annesi gibisi yok gerçekten. Kadıncağız duydu hele doktorun çok kan kaybettiğimi söylemesini bana ne yedireceğini şaşırıyor. Bir de onlarla ilgilenmeye çalıştı yine ayıp olmasın diye. Ama allahlarından bulsunlar tevekeli değil herkes gitsin biz geliriz demişlerdi ben de bunlar galiba yazlığa çağırmışız gibi algıladılar demiştim. Demek ki ben onlara hizmet edecekmişim geldiklerinde. Üff neyse kafamdan atmaya çalışıyorum ama gücüme gitti . Bundan sonra ona nasıl anne diyeyim bana evladı gibi davranmadı hanım demek lazım komşu gibi geldi gitti.

merhaba kızlar ficil ve defne 25 heycan doruk ta ha yarın allahın izniyle bebeğinize kavuşacaksınız hayırlısı olsunn inş sorunsuz bir şekilde sizde kurtulursunuz.ficil sen neden sezeryan oluyorsun...

bu arada kızlar ben kızımı sezeryanla dünyaya getirdim..ve kendi isteğimle sadece bir gün kaldım hastanede..çünkü çok iyiydim eğer aranızda sezeryan doğum yapıcaklar varsa hiç korkmayın sadece bol bol yürüyün ne kadar çok yürüseniz o kadar çabuk ayaklanırsınız..hımmmm birde şu lohusalık evet gerçekten çok güzel ama duygu karışıklığı olduğu için biraz sıkıcı gelebilir..ben evdeki gece gündüz bitmeyen kalabalıktan sıkılıp 3. gün ablama kalmaya gitmiştim..hani derler ya aman kırkı çıkana kadar çıkılmaz..sakın dinlemeyin eğer sizi sıkan bir olay olursa kesinlikle içinizde tutmayın çünkü bu direk sütünüzü ve haliyle yavrunuzu etkiler..akıl verdiğimi düşünmeyin beni bir kardeşiniz olarak görün ben bu sıkıntıyı yaşadım sizler sakın yaşamayın..Allah yar ve yardımcınız olsun..ama şu bir gerçek anne olmak tarifi olmayan bir yüceliğe sahip olmak demektir..kızım şimdi 11 aylık ve şimdi diyorumki 11 ay öncesine kadar ben yaşamamışım..

selam kızlar ben 2009 eylül annesiyim..öncelikle kuzucuklarını kucaklarına alan anneleri tebrik ediyorum..günlerini bekleyen annelerimizede rabbimden yardım diliyorum allah kurtarsın..kızlar ben demetin arkadaşıyım blakberry34 sanırım..bugün doğum yapıcaktı hastane adıyla ilgili bilgi verebilirseniz çok sevinirim..şimdiden çok teşekkür ederim..a.s.

selam canım hoşgeldin
ağustos anneleri başlığı altında 2010 ağustos annelerinin hastane seçimi diye bi topic var eğer demet bilgilerini topici güncelleyen arkadaşa vermişse ordan bulabilirsin canım.

http://www.kadinlarkulubu.com/agustos-anneleri/376402-2010-agustos-annelerinin-hastane-secimi.html

burdan bakabilirsin.

Çok sağol canım inşallah sizlerde sağ salim atlatıp yavrularınıza kavuşursunuz. Benim hamilelikte hiç duygusal dalgalanmaların v.s. olmadı ama doğumdan önceki gece herkes gitti mi bir ağlama krizine girdim sorma ameliyathaneye kadar zırıl zırıl ağladı kontrol edemiyordum kendimi . Bir yandan da doğuma fotoğrafçı girecek patates gibi kıpkırmızı bir yüz v.s. halen bile dün videoyu seyrettik başladım ağlamaya çok değişik birşey hormonlardan herhalde.

Kaynanam da sinir etti beni kadın misafir gibi geldi annem yemeğe koş bana koş o gazete dergi okuyor çay içiyor hiçbirşeyin ucundan tutmuyor . Ben de gönderttim evlerine... Bir de eşimle akşam bebeğin odasına girip " ay bakmaya doyamıyorum" demez mi sinir bastı gören bütün gün bebeğin başında oturdu. Keyfine baktı bulaşıkları bile ellemedi. Hadi yemeği 2 kişi yapmaz ama bari bulaşıkları toparla evi biraz toparlamaya çalış. İnsanın kendi annesi gibisi yok gerçekten. Kadıncağız duydu hele doktorun çok kan kaybettiğimi söylemesini bana ne yedireceğini şaşırıyor. Bir de onlarla ilgilenmeye çalıştı yine ayıp olmasın diye. Ama allahlarından bulsunlar tevekeli değil herkes gitsin biz geliriz demişlerdi ben de bunlar galiba yazlığa çağırmışız gibi algıladılar demiştim. Demek ki ben onlara hizmet edecekmişim geldiklerinde. Üff neyse kafamdan atmaya çalışıyorum ama gücüme gitti . Bundan sonra ona nasıl anne diyeyim bana evladı gibi davranmadı hanım demek lazım komşu gibi geldi gitti.

böyle şeyler herkesin başına bu zamanda mı geliyor yoksa bu zamanlarda hassas olunduğu için mi bu kadar göze batıyor bilmiyorum ama hep anlayışa en çok ihtiyaç duyduğumz anlarda sivrilen biri yada unutulmayacaklar listesinde adını yazdıran birileri oluyo (kara liste manasında) kimse düşünmüyor bi kadının en özel anları evlendiği hamile olduğu ve doğum yaptığı anlardır. o zaman duygu karmaşaları yaşarız. hem çok mutlu hem çok gergin oluruz ama herkes sanki bu zamanları bekler gibi kırar geçirir gider :KK43:

üzülme canım.. herkes yalan çekirdek ailen senin yanına kalacak olan.. bebişinin yüzüne bakınca hepsi unutuluyordur eminim..

selam kızlar çokkötüyüm bayılcak gibi
Bi sersemlik var üzerimde çok halsiim

Dr kontrolünden geldim
P.tesi genel anestesi ile sezeryana alınıorm
Şimdi farkına vardm doğum yapacağımın
İçime bi hüzün çöktü garip bi duygu
Hayatmda ne ameliyat oldum ne hastanede yattım p.tesi ilklerimi yaşıcam inş:)

Demeti aradm oda seçiolarmış:) işlemlere başlancakmış birazdan

Ben yataym ve kendime geliim biraz

Yeni haber var mı bu arada?

böyle şeyler herkesin başına bu zamanda mı geliyor yoksa bu zamanlarda hassas olunduğu için mi bu kadar göze batıyor bilmiyorum ama hep anlayışa en çok ihtiyaç duyduğumz anlarda sivrilen biri yada unutulmayacaklar listesinde adını yazdıran birileri oluyo (kara liste manasında) kimse düşünmüyor bi kadının en özel anları evlendiği hamile olduğu ve doğum yaptığı anlardır. o zaman duygu karmaşaları yaşarız. hem çok mutlu hem çok gergin oluruz ama herkes sanki bu zamanları bekler gibi kırar geçirir gider :KK43:

üzülme canım.. herkes yalan çekirdek ailen senin yanına kalacak olan.. bebişinin yüzüne bakınca hepsi unutuluyordur eminim..

Valla kızı olmasa anlamaz belki ama kızı da var 3 çocuk doğurmuş 3 torununu büyütmüş kadın korkarmış efendim kucağına bile almadı entersan. Neyse herkes ektiğini biçer zaten şimdiye kadar hep eşimin yüzü suyu hürmetine onlara iyi davranıyordum . biz evlenirken de bunlar böyle duyarsızlardı eşim hevesle anlatıyordu şöyle yaptık böyle yaptık. bizim nikaha bile geç kaldılar nerdeyse gelmeyeceklerdi v.s. hiç yol yordamdan anlamıyorlar

Unutulacak ama dediğin gibi bu özel anlarda insanların gerçek yüzleri çıkıyor.

selam kızlar çokkötüyüm bayılcak gibi
Bi sersemlik var üzerimde çok halsiim

Dr kontrolünden geldim
P.tesi genel anestesi ile sezeryana alınıorm
Şimdi farkına vardm doğum yapacağımın
İçime bi hüzün çöktü garip bi duygu
Hayatmda ne ameliyat oldum ne hastanede yattım p.tesi ilklerimi yaşıcam inş:)

Demeti aradm oda seçiolarmış:) işlemlere başlancakmış birazdan

Ben yataym ve kendime geliim biraz

Yeni haber var mı bu arada?

hadi hayirlisi pelincimmm

huzunlenme mutlu ol bak bebegine kavusacaksin opuyorumnanaktan

Keşke hiç gelmeselerdi canımm..Zaten çok istemiyorlardı da. Sen de eşin üzülür diye gelsinler istedin ama şimdi daha çok üzülmedi mi eşin yaptıkları şeylere. Anne demesen de olur vallaa, "değer verdim yeteri kadar, artık herkes ederi kadar" lafı var yaa..tam da bu işte. Artık herkes ederi kadar olsun boşver. Zaten kendi annemize bakıp sonra dönüp onlara da anne demek zorunda kalıyoruz yaa..ne büyük haksızlık. Neyse bırakalım onları kocan ve edacığın seninlee yaa..artık gerisi tınnnn. Dünyada senden zengini yok vallaaa zemuszemus

Merhaba kızlar biiz geldik.Ayy pardon ben geldim oğlum uyuyor bugün taburcu olduk çok iyiyiz şükür...

masalah nurcancım cok tatlı sıpacık:):)

herkeze merhaba bende benım sıpacıgı uyuttum geldım...

X