2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

doğumum sezeryan olacak zaten bebişim ters ayakları ile geliyormuş.bende son ana kadar bekleme taraftarıyım sezeryan olacak diye erken alınsın istemiyorum hiç son ana kadar dursun gelmek için sinyal versin o zaman alınsın istiyorum ama kısmet tabi

Kendin için olana senden başkası karışamaz canım benim. Korkuyorsan tabi ki sezeryan olacaksın. Benim başıma gelenler senin de başına gelebilir, o yüzden hazırlıklı ol, üzülme sütün geri gitmesin diye söyledim kuşumm..

Ancak vakit bulup geldim hayatım. Seninle görüştüğümüz gün sarılığı yükselmişti bebeğimin. 13,8 çıkmıştı. Dün gittik, 9,4'e düşmüş. Doktor "herşey yolunda" dedi, içimiz rahatladı.
Pazar günü alelacele mevlüt okuttuk, gelenim gidenim fazla olmuyor şükür. K.validem de çalışmaya gitti.
Evet yavaş yavaş ağırlaşıyorsun. Sancıların için de korkma, anlıyorsun çünkü. Benim gibi eline kağıt kalem al, sancılarını yaz. Düzenli ve artan sancılarsa 5dk da bire düşmesini bekle. Kanama ya da su gelmesini bekleme. 5dk bir oldu mu bir kaç kez, yallah hastaneye. Bir de ben sana ne diyeceğim; bak biz normal doğum diye gittik hazırlıksız, aklında bulunsun, bebek bezini ve alt açmayı bol al. Özellikle bebek bezi... Çünkü benim doğum yaptığım gece sondamı söktüler kan oldu yatağın tamamı. Kanamam öyle çoktu ki ped tutmadı bebek bezi koyduk.
Bir de kızlar, süt için "kimyonlu rezene çayı" için günde 2 kere. Acayip süt yapıyor ve bebeğin gazı fazla olmuyor.

3 tane kare alt açma 2 tanede büyük hasta bezi koydum ama bikaç daha koyayım bari nerden bulunur acil oluverirse.babannem felçli bizde kalıyo onunkilerden almıştım bikaç daha aşırayım :):)

kızlar biz geldik kontroldennnnnnnnnn
yeni haberlerimiz var :)
ayy elim ayağıma dolandı kalbim küt küt
çatı muanesi yapalım dedi dr. tam o sırada ise asistan tansiyonumu ölçüodu ama ben bir panik oldum yapmasak etmesek acıcak die :) benm her zaman 9 larda çıkan tansiyon çıktı 14 küsür :)
asistan başladı gülmeye dr dersen öyle eşim zaten tık yok :KK70:
neyse muane ettti tabi kaçış yok ve çatılarım basık çıktı
canım acıdı resmen kemiklerimi itti sanki dr üstelik çok sakin davrandı ama kasıldım aldım işte
neseee normal yaparsın ama zor olur dedi ben tabi bir panik bir panik en sonunda dr sen bi nst ye gir de sakinleş sonra konuşalım dedi :)
nst de bebiş bol bol oynadı kalp atışları iyiydi bnm sancılar ise 20 lerde çıktı en fazla hatta bir ara düz çizgi çıkmış resmen :)
tekrar geldik dr yanına
bak pelincim her zmaan normal dedim sana ama çatıların basık dedi hatta tarif etti
eğer gerçekten istiosan güçlü olacaksan seni elbette normal doğurturum ama normalinden daha fazla kesmek zorunda kalacağım ve normalden daha uzun süren bir doğum olacak hatta vakum bile kullanmak zorunda kalabilirim
elbette bu sakıncalı ama çok mecbur kalabiliriz buna dedi
bu durumda fazla hasar göreceksin ve toparlamak zor olacak dedi
bu kadar çekmene de gönlüm razı olmaz çünkü zaten çok narinsin ve normalden korkuosun ama yine de karar senin dedi
ben de
ben zaten istemiorum normal zaten korkuorum ve bu kadar mücadele edemem dedim
konuştuk güzelce ve cuma kontrole gel dedi
herşey yolunda ise pazartesi sezeryana alalım ama sorun varsa cuma günü de acil sezeryan yapabiliriz bu yüzden hazırlıklı gel dedi

offfff kısaca ben p.tesi sezeryana giriorum canlar eğer ki cuma günkü kontrolde bebişin suyu yada kalp atışı yada aksi bi sorun olmazsa :)

canım hayırlısı olsun hakkında :emir_bebek:

peki sitare bu durum preeklamsi mi? bebeği erken alma gibi bi şey düşünmüyor mu drun dışarda daha iyi kilo alabilir ciğer gelişimide tamamlanmıştır

yok canım şükür halimize preeklamsi değil idrarda sürekli protein bakılıyor zaten elimde ayağımda şişlikte hiç olmadı ama dr sıcaklardan diye tahmin ediyor zaten ben hiç sevmem sıcağı banyoda bile buhar olunca nefes alamam hamilelikte zaten ateş basıyor bide dışardan güneş basıyor eriyoruz klima var ama kontrole giderken.
dde kucağımda götüremiyorum ki...
ama sancılarımfda başladı bide işin ilginci dün nst de sancılarım 70 lerde çok değil ama uzun sürüyor bir tanesinde bebek kalp atışları düzensizleşti şimdi hergün nst ye giricem yine aynı sorun olursa bebişi alıcaklar
bende ciğerler gelişimi tamamlamıştır diye düşünüyordum ama dr um tanıdık her ihtimale karşı ciğer geliştirici iğne yazdı vurdurup vurdurmucam bugün belli olacak çünkü vurulunca iğneyi 1 hafta içinde bebişin alınması gerekiyormuş yoksa etkisi geçiyormuş iğnenin hakkımızda hayırlısı...:uhm:

canım ne zaman bu kilodaydı bende dünden beri perişanım bebişimin kilosu benim tansiyonum yüzünden az diye 37+1 de 2601 gr dı herkes bi umut peşinde senle sat aramız pek yok o yüzden sordumm

2 haftadır kilo almıyo kızım canım. 2 hafta önce 2350-2400 arası ama boyu uzun olduğu için bu fazla çıkıyor olabilir demişti bu ctesi tekrar gittim yine pek almamış sen yine 2500 kabul et ama bence bu fazla hali dedi hatta :KK43: ama aslında bnm kızım 8. ayımın ortalarında bi hafta geri kalmıştı taa ozamandan toparlamaya çalışıyoruz. doktor kilo alıyor ama haftasına göre zayıf dedi. liste verdi doğana kadar en azından 3000 yapalım diye. günde mutlaka 1 porsiyon et 1 porisyon baklagil avuç avuç kuruyemiş 4 öğün süt ürünü biri illa tatlı olcak bol üzüm ve muz gibi şeyler verdi kilo almam için ama sıcaklardan iştahım kesildi yiyemiyorum :KK43:

yok canım şükür halimize preeklamsi değil idrarda sürekli protein bakılıyor zaten elimde ayağımda şişlikte hiç olmadı ama dr sıcaklardan diye tahmin ediyor zaten ben hiç sevmem sıcağı banyoda bile buhar olunca nefes alamam hamilelikte zaten ateş basıyor bide dışardan güneş basıyor eriyoruz klima var ama kontrole giderken.
dde kucağımda götüremiyorum ki...
ama sancılarımfda başladı bide işin ilginci dün nst de sancılarım 70 lerde çok değil ama uzun sürüyor bir tanesinde bebek kalp atışları düzensizleşti şimdi hergün nst ye giricem yine aynı sorun olursa bebişi alıcaklar
bende ciğerler gelişimi tamamlamıştır diye düşünüyordum ama dr um tanıdık her ihtimale karşı ciğer geliştirici iğne yazdı vurdurup vurdurmucam bugün belli olacak çünkü vurulunca iğneyi 1 hafta içinde bebişin alınması gerekiyormuş yoksa etkisi geçiyormuş iğnenin hakkımızda hayırlısı...:uhm:

ben de 2 hafta önce kasılmalarım başlayınca ya doğarsa diye doktor nolur nolmaz dedi 2 tane ciğer geliştirici iğne oldum canım. ama sonra kızım gelmekten vazgeçti.

az önce bi aile dostumuz aradı bu gece beni rüyasında görmüş doğum yapmışım kızımım sapsarı saçları varmış opuyorumnanaktan

şimdi tek duam allahımda şu mübarek ayın lütfuna 10 gün daha dursun yavrum içerde en güzel küvez anne karnı dedi dün dr um
inş.gerek duyulmaz ama riskleri bilip ona göre hareket edilim diyor iğnede bu yüzdenmiş zaten olurya solunum sıkıntısı yaşama ihtimalini ortadan kaldırmak
ya inanmazsınız harika bi hamilelik geçirdim hiç sıkıntı yaşamadım hala öle çok karnım yok bana engel olacak kadar eşim bile diyo sana kalsa okula giderken çıkarırsın diye ama ben nazar olduğunu düşünüyorum bundan 3 hafta önce anneme gittim konu komşu akrabalar hepsinle görüştük her gören aaaa hiç çirkinleşmemişsi,yok yüzün şişmemiş,ay karnın küçücük,ayyy bilmemne o gün annemde tansiyonum bi çıktı hala da düşmedi ben nazar diyorummm ağzım burnum yara içinde uçuk oldu stresten o gün bugündür korkumdan dışarı çıkmıyorum erkenden eve kapandım anlıcanız zaten dışarı çıkınca hemen tan.çıkıyorr offfff offf bi sağ salim yavrumu alsam kollarıma koklasam mis kokusunu ben herşeyi çekmeye razıyım ben katlanırım yeterki yavruma bişiy olmasın korkumdan uyuyamıyorum hiç gece ben uyurken ya tansiyonum çıkarsa diye neyse bugün çok doluydum kızlar sizlerle rahatlamak istedim kafanızı şişirdiysem hoş görünnnn

şimdi tek duam allahımda şu mübarek ayın lütfuna 10 gün daha dursun yavrum içerde en güzel küvez anne karnı dedi dün dr um
inş.gerek duyulmaz ama riskleri bilip ona göre hareket edilim diyor iğnede bu yüzdenmiş zaten olurya solunum sıkıntısı yaşama ihtimalini ortadan kaldırmak
ya inanmazsınız harika bi hamilelik geçirdim hiç sıkıntı yaşamadım hala öle çok karnım yok bana engel olacak kadar eşim bile diyo sana kalsa okula giderken çıkarırsın diye ama ben nazar olduğunu düşünüyorum bundan 3 hafta önce anneme gittim konu komşu akrabalar hepsinle görüştük her gören aaaa hiç çirkinleşmemişsi,yok yüzün şişmemiş,ay karnın küçücük,ayyy bilmemne o gün annemde tansiyonum bi çıktı hala da düşmedi ben nazar diyorummm ağzım burnum yara içinde uçuk oldu stresten o gün bugündür korkumdan dışarı çıkmıyorum erkenden eve kapandım anlıcanız zaten dışarı çıkınca hemen tan.çıkıyorr offfff offf bi sağ salim yavrumu alsam kollarıma koklasam mis kokusunu ben herşeyi çekmeye razıyım ben katlanırım yeterki yavruma bişiy olmasın korkumdan uyuyamıyorum hiç gece ben uyurken ya tansiyonum çıkarsa diye neyse bugün çok doluydum kızlar sizlerle rahatlamak istedim kafanızı şişirdiysem hoş görünnnn

canım benimm :teselli:

2 haftadır kilo almıyo kızım canım. 2 hafta önce 2350-2400 arası ama boyu uzun olduğu için bu fazla çıkıyor olabilir demişti bu ctesi tekrar gittim yine pek almamış sen yine 2500 kabul et ama bence bu fazla hali dedi hatta :KK43: ama aslında bnm kızım 8. ayımın ortalarında bi hafta geri kalmıştı taa ozamandan toparlamaya çalışıyoruz. doktor kilo alıyor ama haftasına göre zayıf dedi. liste verdi doğana kadar en azından 3000 yapalım diye. günde mutlaka 1 porsiyon et 1 porisyon baklagil avuç avuç kuruyemiş 4 öğün süt ürünü biri illa tatlı olcak bol üzüm ve muz gibi şeyler verdi kilo almam için ama sıcaklardan iştahım kesildi yiyemiyorum :KK43:

canım benimde senin gibi normalde 3-4 gün geriydi başından beri geç döllenmeymiş dedi dr um ama ilk defa çok az almış kilo usg kırpıntısıyla 2500-2600 diyor şu an doğarsa bi,zimde boyumuz uzun görünüyor fl kemiğine göre 49,6 cm çıktı dünkü boyu

ya dünyayı yiyorum hayatımda pekmezi ağzıma sürmem sabah akşam kaşık kaşık içiyorum ama zorlamanın anlamı yok olmayınca olmuyor içerde biraz daha durursa tek ümidim bari 2800-2900 civarı doğsun zaten doğduktan sonra şişi de inecek kalacak 2600 yine

çiğdem o gün pek konuşamadık senle çok canın yanıyodu şimdi daha iyisin değilmi?

hastaneden doğum hususunda genel olarak memnun kaldın mı?

Ay çok pardon benim bıcır uyandı da, emzirdim biraz. Memede uyuyor sürekli :asigim: . Soruna cevap vereyim: evet bacağımdaki ağrı aynen duruyor. Azaldı ama geçmedi. Ağrı kesici kullanınca ağrısı gidiyor ama kasılma aynen devam. O gün sana teşekkür etmeye fırsat bulamadım, teşekkür ederim canım, yardımcı olduğun için.
Hastane de genel olarak iyiydi. Benim ameliyatımı şinasi bey yaptı, çok iyi doktor. Sezeryanları 2 gün tutuyorlar. Doktorun geliyor seni taburcu ediyor. Bir de sanırım büyüğünü yapmadan salmıyorlarmış. Allah'tan fındık kadar yaptım da saldılar. Yemekleri korkunç. Normal doğumlar mis gibi yemek yerken ben 3 bisküvi ve hoşafla yetinmek zorundaydım. Tuvaletleri hoşuma gitmedi. Bir de uyuyamadım malum ağrı falan. Ama hemşireler süper ilgili. Sırf bunun için gitmelisin.

canım benimde senin gibi normalde 3-4 gün geriydi başından beri geç döllenmeymiş dedi dr um ama ilk defa çok az almış kilo usg kırpıntısıyla 2500-2600 diyor şu an doğarsa bi,zimde boyumuz uzun görünüyor fl kemiğine göre 49,6 cm çıktı dünkü boyu

ya dünyayı yiyorum hayatımda pekmezi ağzıma sürmem sabah akşam kaşık kaşık içiyorum ama zorlamanın anlamı yok olmayınca olmuyor içerde biraz daha durursa tek ümidim bari 2800-2900 civarı doğsun zaten doğduktan sonra şişi de inecek kalacak 2600 yine

ben de çok takıyordum kilosunu ama herkes diyorki sağlıklı doğsun da doğunca alır kilosunu. hayırlısı diyorum. allah biliyor en iyisini.bnm karnımda bebişim ama içine müdahale eden yalnız allah. ne yesem kilo almayacağı varsa olmuyor. kilo alacak olsa su içsen yarar. kafama takıtıkça iştahım iyice azalıyor normal bi şekilde yiyorum okadar :KK43:

ben hasta bezi almadım almadım gerekiomu yaaa bilmiyorumkismile

Hasta bezi yerine bebek bezi de koyabilirsin. Dikişin olunca hasta bezi takamıyorsun, ped takar gibi bebek bezi koyuyorsun donuna. Iyyyy aklıma o sonda geldi. Acısı hala geçmedi. 10 gün oldu insaf artık.

ben hasta bezi almadım almadım gerekiomu yaaa bilmiyorumkismile

merhaba canım sezaryanda mutlaka istiyorlar ilk bebeğiminde almamıştım hastanenin kantininden aldık oda kalitesizdi canpedin var öneririm güzel fena değil boy boy yanlız orta boyunu alman lazım büyük boylar bebek bezi şeklinde orta boy büyük pedler şeklinde ama tercih senin tabi

dedim ya olmuyorsa olmuyor dünyayı yedim fayda yok bıraktım normal yiyorum ama dua etmeyi bırakmıyorum canım mübarek aya griyoruz bu geceden itibaren sende duanı esirgeme allahım duyar sesimizi sağlıkla alırız bebişlerimizi kucağımıza

annelik duygusu gerçekten hiçbirşeye benzemiyormuşşş şimdi çok iyi anlıyorum doğmadan böyleyse doğduktan sonrasını düşünemiyorummm allahım sen ne kadar büyüksünn.......

Şöyle anlatayım; 3 türlü acı 3'ü de aynı anda oluyor: Önce belimden ağrı geliyor, önce hafif hafif sonra giderek şiddetleniyor. Aynı anda kasıklarımda kopacakmış gibi adet sancısına benzer bir sancı ve karnımda da kasılma. Gardrobumun yanında el izlerim duruyor; acısından vuruyordum artık. Pek de dayanılabilir bir ağrı değil. Doğum başladığı anda anlayacaksınız; yalnız yine de saat tutun. 5dk bire düşmeden hastaneye gitmeyin, özellikle benim gibi kanamasız ve susuz olursa...

canım gözün aydın bebeiğine kavuştun .allah analı babalı sağlıklı büyütmeyi nasip etsin darısı artık bizlerin başına....

ben bişiyler yiyeyim dr a gidicez birazdan nst ye girmeye inş.güzel çıkarr biraz doyuralım karnışı sonrada kızıma kocaman bir çikolata yicem.öpüldünüz kızlar gelince yazarım sonuçlarımı akşam 6-7 gibi anca gelirim bi aksilik olmazsa....

X