2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar herkese selam.biz geldik evmizdeyiz.en son suni sancı çekiyordum yazmıştım.4 saat suni sancı aldım ama hiç bi şekilde açılma olmadı mecburen sezeyana alındım.ilk gün zordu sadece şimdi iyiyiz hamd olsun.geçmişi okuyamadım.kimler doğım yaptı acaba?
w.w.cat tebrikler canım güle güle büyüt bebeğini.

100 gr fark etmiş herkes en az 300 fark oluyor diyor ama belli olmuyor demekki benim kızımda dün 3200 dü dr eskisi gibi çok hızlı büyümüyor bu iyi bi şey dedi hani iri olmasından korkuyordu sanırım

ilginç, neden doğru düzgün yapmazlar ki işi, ben de o yüzden herşeye açık olmaya çalışıyorum herşey planladığımız gibi gitmeyebiliyor aksilikler çıkabiliyor ve benimde öyle durumlarda çook moralim bozulur.hatırlıyorum nst kağıdını. neyseki atlattın canım, şu sıkıntılı vakitlerin de geçti mi rahatlarsın artık..maşallah bebeğine de:)))

Nedeni şu: sanıyorum o parmaklama tahmin ettiğimiz parmaklama değildi. Çünkü iyi gördüm; doktor elinin birkaç parmağını iyice içeri soktu, sonra da elini içeride çevirdi. Hiç unutmayacağım onu. Eli kan içinde kaldı doktorun...kafamçokkarıştı

kızlar herkese selam.biz geldik evmizdeyiz.en son suni sancı çekiyordum yazmıştım.4 saat suni sancı aldım ama hiç bi şekilde açılma olmadı mecburen sezeyana alındım.ilk gün zordu sadece şimdi iyiyiz hamd olsun.geçmişi okuyamadım.kimler doğım yaptı acaba?

Oyy, hayırlı olsun sana. Allah analı babalı büyütsün yavrunu. Ayrıca teşekkür ederim.

gül sultan senin de hayırlı olsun. artık doğumları takip etmekte zorlanıyorum maşallah, eskiden aman şu haftaya kadar kalsın derdik şimdi bir an önce çıksınlar diyoruz. gerçi ben diyemiyorum. en ufak bi gariplikte kızım napıyosun biraz rahat dur bakıyım diyorum, ne bileyim çok paniklerim sancılandığımda gibime geliyo. atamadım şu korkumu.

gül sultan bebeğinle döndün sanırım evine allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah

sağol tatlım çok teşekkür ederim.mevlam sizede nasib etsin.bu arada benim bebeğimin kilosu usg ile çoook alakaız çıktı nerdeyse bir kilo oynamış nasıl oluyosa.en son 3.400 gram demişlerdi ama 2600 doğdu aynı annesinin kilosu gibi.bu kdar oynayacağını tahmin etmemiştim.

gözün aydın canım.hayırlı uğurlu olsun..allah analı babalı büyütsün.

Nedeni şu: sanıyorum o parmaklama tahmin ettiğimiz parmaklama değildi. Çünkü iyi gördüm; doktor elinin birkaç parmağını iyice içeri soktu, sonra da elini içeride çevirdi. Hiç unutmayacağım onu. Eli kan içinde kaldı doktorun...kafamçokkarıştı

Oyy, hayırlı olsun sana. Allah analı babalı büyütsün yavrunu. Ayrıca teşekkür ederim.

teşekkürler canım.şimdi çıkıyorım benimki acıktı.

100 gr fark etmiş herkes en az 300 fark oluyor diyor ama belli olmuyor demekki benim kızımda dün 3200 dü dr eskisi gibi çok hızlı büyümüyor bu iyi bi şey dedi hani iri olmasından korkuyordu sanırım

İri bebek zor olur normal doğumda. Benimkinin de kafası diğer bebeklere göre büyük. Zaten iri benim bebeğim. Diğer bebekleri gördüm soğan kadar kafaları var, minicik, çok şeker.
Doğumun tek iyi tarafı; sularım bitmek üzere, karnımda küçülüyor hızlıca. 65'le doğuma girdim, 10 günlük bebeğim; sabah tartıldım; 57.9'a düşmüşüm. Karnım kaldı biraz. O da gidince inşallah 55'le bitiririm.
Bu karın konusuna çok taktım. Hastaneden çıktık, bebeği k.valideme bırakıp nüfus kağıdı çıkarmaya gittik. Eşim içeride sıra beklerken ben de dışarda oturuyorum. Teyzenin biri yanıma oturdu, karnıma baktı baktı "Allah kurtarsın kızım" dedi :KK1: Ben de "Sağol teyze, 2 gün önce kurtardı zaten" dedim. Teyze kızardı, bozardı. "Ama" dedi "karnın hiç gitmemiş" (gerçek gerçektir, evet karnım aynen duruyordu). Neyse ki geçiyor karnım.

evet ya ne kadar fark var arada yuh yani 3400 nerde 2600 nerde allah allah

hakkaten yaaa. bu ne böyle neye güvenicez biz? 4000 gr diyolar bu kilo ile normal doğuramazsın diyolar kız sezeryan oluyo bi bakıyo bebek 3000gr onun gibi bişiy bu da. bnm kızım daha şimdi 2500 çıkıyo yani parmak çocuk gibi doğma ihtimali mi var? bu mudur yani!!!

kizlar merhabaaaa

ya dun aksam baya bi yurudum,yattim sabaha dogru uyaninca islaklik vardi camasirimda,sonra degistirdim sabah yine vardi

acaba dedim suyum mu geldii? daha sonra tekrar gelmedi,doktorum da ameliyattaymis, var mi aranizda boyle birsey yasayan?

merhaba kızlar nasılsınız benım cok sancılarım oluyor gelmeye nıyetlendı sanırım ...
cok sık gıremıycem artık kayınvalıdemler bızde dunden berı doğuran oldumu merakedıyorum pelın falan cısemde gırmemıs sanırım

kizlar merhabaaaa

ya dun aksam baya bi yurudum,yattim sabaha dogru uyaninca islaklik vardi camasirimda,sonra degistirdim sabah yine vardi

acaba dedim suyum mu geldii? daha sonra tekrar gelmedi,doktorum da ameliyattaymis, var mi aranizda boyle birsey yasayan?

akıntı olmadığına emin misin canım? idrar kaçırmış gibi mi? suyun kendine has bi kokusu oluyormuş farklı yani. sana değişik geldi mi? eğer emin olamıyorsan hastanede turnusol kağıdı ile anlıyolarmış. ben böyle bişiy yaşamadım doğumdan önce suyu gelen arkadaşlar daha iyi bilir heralde. forumda topiciği vardır suyu gelmek falan olarak arattır istersen.

göbek kalıyor özellikle sezeryan sonrası bide sarılamadığı için normal doğum yaparsam hemen sarmayı düşünüyorum bende çünkü kolay kolay gitmez gibi zaten şişko ötesi oldum doğumdan sonra hemen zayıflamam lazım
alyıldız çok yürüdüğün için mi oldu acaba ama yatarken olmaması lazım gerçi suyun gelse devam ederdi sanırım ama sen yinede druna danış

akıntı olmadığına emin misin canım? idrar kaçırmış gibi mi? suyun kendine has bi kokusu oluyormuş farklı yani. sana değişik geldi mi? eğer emin olamıyorsan hastanede turnusol kağıdı ile anlıyolarmış. ben böyle bişiy yaşamadım doğumdan önce suyu gelen arkadaşlar daha iyi bilir heralde. forumda topiciği vardır suyu gelmek falan olarak arattır istersen.

yani sadece camasirimda bi islaklik,akinti gibi koyu degil

zaten gecti de,su olsa devam ederdi heralde :uhm:

kıslar merhaba nasılsınız_?

bugün doktor amcamızı ziyaret ettik. oğlum 4100 gr olmuş:nazar:
bu durumda normal olarak doğurma şansım sıfır. bizde cuma 13 ağustos gününe karar verdik sezeryan için. böylece oğlumun seneye 1 yaşında doğum günü cumartesiye denk geliyor. tam zamanında kutlayacağız yani herkes rahat gelebilir. bu cuma oğlum kollarımda olacak inşallah.

hadi gozun aydin canim

hayirlisi ile atlatirsin insss:emir_bebek:

göbek kalıyor özellikle sezeryan sonrası bide sarılamadığı için normal doğum yaparsam hemen sarmayı düşünüyorum bende çünkü kolay kolay gitmez gibi zaten şişko ötesi oldum doğumdan sonra hemen zayıflamam lazım
alyıldız çok yürüdüğün için mi oldu acaba ama yatarken olmaması lazım gerçi suyun gelse devam ederdi sanırım ama sen yinede druna danış

evet bana da yuruyusten oldu gibi geldi

doktor da ameliyattan cikamadiiii

basacam ameliyathaneyiii :sm_cool:

kızlar biz geldik kontroldennnnnnnnnn
yeni haberlerimiz var :)
ayy elim ayağıma dolandı kalbim küt küt
çatı muanesi yapalım dedi dr. tam o sırada ise asistan tansiyonumu ölçüodu ama ben bir panik oldum yapmasak etmesek acıcak die :) benm her zaman 9 larda çıkan tansiyon çıktı 14 küsür :)
asistan başladı gülmeye dr dersen öyle eşim zaten tık yok :KK70:
neyse muane ettti tabi kaçış yok ve çatılarım basık çıktı
canım acıdı resmen kemiklerimi itti sanki dr üstelik çok sakin davrandı ama kasıldım aldım işte
neseee normal yaparsın ama zor olur dedi ben tabi bir panik bir panik en sonunda dr sen bi nst ye gir de sakinleş sonra konuşalım dedi :)
nst de bebiş bol bol oynadı kalp atışları iyiydi bnm sancılar ise 20 lerde çıktı en fazla hatta bir ara düz çizgi çıkmış resmen :)
tekrar geldik dr yanına
bak pelincim her zmaan normal dedim sana ama çatıların basık dedi hatta tarif etti
eğer gerçekten istiosan güçlü olacaksan seni elbette normal doğurturum ama normalinden daha fazla kesmek zorunda kalacağım ve normalden daha uzun süren bir doğum olacak hatta vakum bile kullanmak zorunda kalabilirim
elbette bu sakıncalı ama çok mecbur kalabiliriz buna dedi
bu durumda fazla hasar göreceksin ve toparlamak zor olacak dedi
bu kadar çekmene de gönlüm razı olmaz çünkü zaten çok narinsin ve normalden korkuosun ama yine de karar senin dedi
ben de
ben zaten istemiorum normal zaten korkuorum ve bu kadar mücadele edemem dedim
konuştuk güzelce ve cuma kontrole gel dedi
herşey yolunda ise pazartesi sezeryana alalım ama sorun varsa cuma günü de acil sezeryan yapabiliriz bu yüzden hazırlıklı gel dedi

offfff kısaca ben p.tesi sezeryana giriorum canlar eğer ki cuma günkü kontrolde bebişin suyu yada kalp atışı yada aksi bi sorun olmazsa :)

X