2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

berrakada canım ne mutlu işte kavuşuyorsun kuzuna allahın izniyle kolay bir doğum olur inşallah.... desene gelio bizim minik kız....

geçmiş olsun ya noluyor bu hamilelere bilmiyorum yani bak kaç kişi doğurdu yüzde 90 sezeryan anacım.Ya tabiki hayırlısı olsun önemli olan bebeğimize sağlıkla kavuşmamız ama neden normal olmuyor bu süreç ...Sende takma kafana canım yapacak bişey yok baksana herkes sezeryan oluyor..

Evet çoğunluk sezeryan oldu bizim kızlardan. Ben de hiç tahmin etmiyodum valla.

damla üzülme bak kavuşuyorsun bebeğine sağ salim alırsın inşallah kucağına bak hemde ramazanın ilk günü ne güzel işte sakın üzme kendini kavuşuryorsun ayy bizede sıra gelsinnn :KK43:

yaa herkes doğuruyor ben kaldım yine :KK43: ben 10 unda doğurucaktım bi şey yok eşimde geldi az önce dalga geçiyor hani doğurmuyormusun diye dedim gece 12 ye kadar vaktim var ah kızım ben 10 unda gelicek içime doğuyor diyip durdum gelmezse çok bozulurum dedim bozuldum cidden yaktı beni :))) şaka bi tarafa ne zaman hayırlısıysa o zaman gelsin gelsinler bebişler

Evet ramazanın ilk günü doğuruyorum . Adını Ramazaniye koyucam. kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 İlk duyduğum da ağlayasım geldi , zor tuttum kendimi. bilmiyorumkismile Bak bende ne zaman doğurucam diyodum, yarın doğuma gidicem. Zaman hiç geçmiyo diyodum, şimdi de zaman hızlı geçmesin diye geçiriyorum içimden. Çok garip ya. bilmiyorumkismile

Üzülme. Ne güzel kavuşacaksın bebişine...:))) Hayırlı olsun...

Cnm hayırlısı..ne güzel bebişine kavuşcaksın işte..dr un ne güzel herşeyi konuşmuş anlatmış sana..boşver öyle veya böyle önemli olan sağlıkla bebişini kucağına alman..senin adına çok sevindim.inşallah çok kolay ve rahat bir doğum olur cnm..şimdiden hayırlısı olsun..

Wild cat cim seninde gözün aydın..oğluşunu kucağına almışsın..allah analı babalı büyütsün uzun ömürlü olsun bebeğin :))

berrakada canım ne mutlu işte kavuşuyorsun kuzuna allahın izniyle kolay bir doğum olur inşallah.... desene gelio bizim minik kız....

Teşekkür ederim kızlar, sizle konuştukça biraz rahatlıyorum.opuyorumnanaktan Şimdi hastaneye ne götürmem gerek, gecelik almıştım ben 2 tane, bi de pijama. Onlar yeter mi acaba? Sezeryan olanlar bilirler. :KK3: Hasta bezi falan filan lazım oluyomu acaba, ped falan. Ay daha gidip emzirme sütyeni ve yenidoğan bebek bezi almam gerek. boshayallersmile Hastane de kaç gün kalıyoruz acaba ?

Teşekkür ederim kızlar, sizle konuştukça biraz rahatlıyorum.opuyorumnanaktan Şimdi hastaneye ne götürmem gerek, gecelik almıştım ben 2 tane, bi de pijama. Onlar yeter mi acaba? Sezeryan olanlar bilirler. :KK3: Hasta bezi falan filan lazım oluyomu acaba, ped falan. Ay daha gidip emzirme sütyeni ve yenidoğan bebek bezi almam gerek. boshayallersmile Hastane de kaç gün kalıyoruz acaba ?

bebişim aglıyor önce emzirmem lazım sonra sana yazıcam hayırlı olsun tekrardan...

ped hatta hasta bezi gibi büyük boy lazım oluyomuş canım. ben genelde sezeryanlıların dikişleri nedeniyle pijamayla rahatsız olduklarını duymuştum. biberon götürebilirsin ne olur ne olmaz diye ben koydum. bebişe 3 tane hastane çıkışı koydum ben. göğüs pedi lazım olabilir sütün akarsa diye. evden götürlcek şahsi şeylerini al da canım eksik bişiy olursa hastane yada eczaneden karşılayabilirsin.

ya ben anlamadım neden sezeryan damla bebişin gelişimi durması sezeryan sebebi mi ki?
daha akşam konuştuk gece ladyfog la onunda bebişinin gelişimi durmuş.dr.sunni sanccı önermiş
o kabul etmemiş ondan sezeryan olmuş...senin niye sezeryan????

ya ben anlamadım neden sezeryan damla bebişin gelişimi durması sezeryan sebebi mi ki?
daha akşam konuştuk gece ladyfog la onunda bebişinin gelişimi durmuş.dr.sunni sanccı önermiş

bebişin kakası birikmeye başlamış strese girerse kakasını yapabilirmiş. doktor beklemeye gerek görmemiş. senin için daha iyi olur demiş.

Selam kızlar, yarın zorunlu sezeryan oluyorum maalesef . Şoklardayım şu an, . Bebeğin gelişimi durmuş,geçen haftada 1 hafta geri kalmıştı zaten.Bu hafta da bi ilerleme olmamış. Suyunda yoğunlaşma var , kakasını yapabilir dedi.Normal doğuramazsın dedi. Doğururken strese girebilir dedi. Kalp atışları nomal görünüyo şu an eğer düşük olsaydı hemen bugün alırdım dedi. 1 haftan kalmış şu an , ama beklemeye gerek yok dedi.Gelişim durmuş çünkü. 1 hafta beklersek sancın gelebilir belki ama doğumda bebek sıkıntıya girer,kakasını yapar , küvezde kalır o zaman dedi.Antibiyotikte veremeyiz o zaman dedi. Kilosundan daha zayıf doğabilir dedi.

berrakada nın msjı bu :KK43:

bebişim aglıyor önce emzirmem lazım sonra sana yazıcam hayırlı olsun tekrardan...

Tamam canım , teşekkür ederim şimdiden.opuyorumnanaktan

ped hatta hasta bezi gibi büyük boy lazım oluyomuş canım. ben genelde sezeryanlıların dikişleri nedeniyle pijamayla rahatsız olduklarını duymuştum. biberon götürebilirsin ne olur ne olmaz diye ben koydum. bebişe 3 tane hastane çıkışı koydum ben. göğüs pedi lazım olabilir sütün akarsa diye. evden götürlcek şahsi şeylerini al da canım eksik bişiy olursa hastane yada eczaneden karşılayabilirsin.

Biberon koydum, 2 gecelik var, bi pijama da koydum ne olur ne olmaz diye. ( normal düşünüp koymuştum aslında) Pompa yolda , ablam getiricek bugün ya da yarın sabah erkenden.Bi hastane çıkışı, ayrıyeten de 2 takım daha koydum bebişe. Ama ben bi kaç parça daha koyayım. Göğüs pedi koydum.Tel şarjımı foto makinasını falanda koyarım şimdi. Sana da teşekkür ederim canımm. opuyorumnanaktan

slm canım.bolbol yanına pıjama ve gecelık al cok terlenıyor.emzırme sutyenı ben takamadım hıc sutyen takılmıyorkı.ben suanda emzırme suteyenını kullanmıyorum cok gereklı bısey degıl bence yenı dogan bezı bol bol al ben daha 1 ay olmadan 2 paketı bıtırdım:) hastanede 2 gun kaldım ben bebısın sarılık olmaması ıcın bolbol emzırmeye calıs ben cok dık duramadım bebıs tam ememedı ve sarılık oldu aslında keske dedım sagma aletım olsaydı sagıp bebege bıberonla verseydıler belkı sarılık olmazdı genelde yaz bebeklerınde sarılık oluyormus.bıde hasta pedı alma ben aldım sonra hıc kullanmadan bızım tanıdık bı yaslı dede vardı ona verdık:)

Selamlar herkese geçmişe şöyle bir baktımda doğan bebeklerimiz var sağlıkla büyüsünler inş.Darısı başıma ve diğer arkadaşların başına olsun Berrak ssanada hayırlı ve kolay bir doğum diliyorum arkadaşım.Benim oğluş geçen hafta 3500gr.dı yarın tekrar kontrole gidicez bakalım doktorum 2 haftadır doğursan iyi olucak artık deyip duruyor ama benimkinde tık yok bugün biraz belimde ve kasığımda değişik bir ağrı var muhtemelen bugün yarın gelecek oğluşum çünkü kızımdada böyle olmuştum benimde yarın kayınvalidemle kayınpeder gelicekler ankaradan beklemedeyiz öpüldünüz.

Tamam canım , teşekkür ederim şimdiden.opuyorumnanaktan

Biberon koydum, 2 gecelik var, bi pijama da koydum ne olur ne olmaz diye. ( normal düşünüp koymuştum aslında) Pompa yolda , ablam getiricek bugün ya da yarın sabah erkenden.Bi hastane çıkışı, ayrıyeten de 2 takım daha koydum bebişe. Ama ben bi kaç parça daha koyayım. Göğüs pedi koydum.Tel şarjımı foto makinasını falanda koyarım şimdi. Sana da teşekkür ederim canımm. opuyorumnanaktan

rica ederim canım. ne tatlı heyecanlar bunlar ben de yarın kzıma kavuşmak isterdim. hayırlısıyla doğsun diye dua ediyorum zemzem suyu içtim hurma yedim size 2 satır yazıp evde uzun koridoru yürüyorum gelsin kzım diye. yarın enazından doktorum nöbetçi.

anladım şeymacım sağol teşekkürler.
ya damlanın gözü görmüyo heyecandan bebişi kaç gram olmuş acaba??
hadi hayırlısı herkes için yaaa.

kızlar ben geldim damla noluyooo hep sen gidiyon 1 i doğuruyodu
bugün ben gittim sen doğuruyosun:)))

Hoşgeldin canım, niye gittin ya, gitmeseydin ben yarın doğurmıycaktım . kaydirigubbakcemile3

Bana dedi ki bebeğin küçük, 1 haftan avr zaten, eğer beklersek sancın gelebilir ama bebek küçük olduğu için strese girip kakasını yapabilir dedi.Suyunda da parça parça bişeyler vardı. Şu an kakasını yapıp yapmadığını anlayamayız dedi.Suyu gelmeden anlaşılmaz dedi. Suyunun şeffaf olması lazımmış.Gerçekten de suyunda parça parça bişeyler vardı, gayet net görünüyodu. Bebeği hiç sıkıntıya sokmaya gerek yok dedi.Eğer sancın gelirse de bebeğin doğumu çok zor olur dedi. kakasını yapar muhakkak doğumda,o zamanda küvezde kalır dedi.Enfeksiyon kapar, antibiyotikte veremeyiz dedi. Böyle işte canım.

X