2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

merhabalar kızlar nasılsınız baklaım ya benim niye hiç sancım ağrım yok ya en geç ben mi doğurucam hiç bir belirti yok sadece ağırlaştım artık yürümektede güçlük çekiyorum.akşamları sitede yürüyüşe çıkıyorduk eşimle önce 2 -3 tur atıyordu şimdi 15 dk hemen eve dönmek istiyorum çok yoruluyorum...

Heerkese selammmm :))
İki-üç gündür evdeki laptop umuz bozuk giremedim ve çok merak ettim topikimizi..
Ne var ne yok? Doğum yapan varmı 3 gün içerisinde??

dedim ya olmuyorsa olmuyor dünyayı yedim fayda yok bıraktım normal yiyorum ama dua etmeyi bırakmıyorum canım mübarek aya griyoruz bu geceden itibaren sende duanı esirgeme allahım duyar sesimizi sağlıkla alırız bebişlerimizi kucağımıza

annelik duygusu gerçekten hiçbirşeye benzemiyormuşşş şimdi çok iyi anlıyorum doğmadan böyleyse doğduktan sonrasını düşünemiyorummm allahım sen ne kadar büyüksünn.......

:Saruboceq: duacınım canım

canım gözün aydın bebeiğine kavuştun .allah analı babalı sağlıklı büyütmeyi nasip etsin darısı artık bizlerin başına....

Amin canım, cümlemiz için geçerli olsun duaların. Dünyanın en güzel şeyi anne baba olmak. Benim o bebeğe soğuk bakan kocam, bebeği eline alınca deliler gibi aşık oldu oğlumuza. Geçen yakaladım gizli gizli "oğlum, canım" diye seviyordu. :asigim: . İkisini öyle görünce nasıl mutlu oldum anlatamam.

kızlar benim dün geceden beri kasılmam var karnım bi düzgün durmuyor. gece acıtcak kadar kasıklarım ağrıyordu şimdi ise karnım toplanıyor bi araya geliyor resmen ama acım yok :KK43: sancı hissetmeden de açılmam olur mu? yoksa açılma için baya acımı çekmem lazım? doktor daha ctesi günü istersen yatırayım demişti nst de bi 90 gördü diye. yarın nöbetçiyim sabah erkenden kontrole gel dedi kasılman devam ederse belki doğuma alırız falan gibi laflar etti eyvahedigeldismile olabilir mi??

Selam kızlar, yarın zorunlu sezeryan oluyorum maalesef . :gitme: Şoklardayım şu an,:gitme: . Bebeğin gelişimi durmuş,geçen haftada 1 hafta geri kalmıştı zaten.Bu hafta da bi ilerleme olmamış. Suyunda yoğunlaşma var , kakasını yapabilir dedi.Normal doğuramazsın dedi. Doğururken strese girebilir dedi. Kalp atışları nomal görünüyo şu an eğer düşük olsaydı hemen bugün alırdım dedi. 1 haftan kalmış şu an , ama beklemeye gerek yok dedi.Gelişim durmuş çünkü. 1 hafta beklersek sancın gelebilir belki ama doğumda bebek sıkıntıya girer,kakasını yapar , küvezde kalır o zaman dedi.Antibiyotikte veremeyiz o zaman dedi. Kilosundan daha zayıf doğabilir dedi. :gitme: :gitme:

Fahriye burda mı ? Bekleyemedim ben onu. :gitme:

kızlar benim dün geceden beri kasılmam var karnım bi düzgün durmuyor. gece acıtcak kadar kasıklarım ağrıyordu şimdi ise karnım toplanıyor bi araya geliyor resmen ama acım yok :KK43: sancı hissetmeden de açılmam olur mu? yoksa açılma için baya acımı çekmem lazım? doktor daha ctesi günü istersen yatırayım demişti nst de bi 90 gördü diye. yarın nöbetçiyim sabah erkenden kontrole gel dedi kasılman devam ederse belki doğuma alırız falan gibi laflar etti eyvahedigeldismile olabilir mi??

Saat tut canım, kağıt kalem al eline; saatleri yaz. Bak bakalım kaç dakikada bir geliyor kasılman. Doğrudur, kasılmayı doğru hissediyorsun. Açılmayla acının alakası yok.

Selam kızlar, yarın zorunlu sezeryan oluyorum maalesef . :gitme: Şoklardayım şu an,:gitme: . Bebeğin gelişimi durmuş,geçen haftada 1 hafta geri kalmıştı zaten.Bu hafta da bi ilerleme olmamış. Suyunda yoğunlaşma var , kakasını yapabilir dedi.Normal doğuramazsın dedi. Doğururken strese girebilir dedi. Kalp atışları nomal görünüyo şu an eğer düşük olsaydı hemen bugün alırdım dedi. 1 haftan kalmış şu an , ama beklemeye gerek yok dedi.Gelişim durmuş çünkü. 1 hafta beklersek sancın gelebilir belki ama doğumda bebek sıkıntıya girer,kakasını yapar , küvezde kalır o zaman dedi.Antibiyotikte veremeyiz o zaman dedi. Kilosundan daha zayıf doğabilir dedi. :gitme: :gitme:

Canım merhaba. Üzülme, doktorun en doğrusuna karar vermiş. O kaka var ya, Allah korusun o kadar çok ki yemesi ya da ciğerlerine gitmesi çok tehlikeli olabilir. Sakın üzülme, bebeğini alacaksın kollarına onu düşün sadece.

hayırlısı olsun hakkında canımmm

ne guzel bebegine kavusacaksinnn :emir_bebek:

Wild cat çok tebrik edrim cnm, Allah analı babalı sağlıklı ömürler versin güzel oğluna, darısı sağlıkla bizim başımıza

Teşekkür ederim kızlar.Ay ne bileyim kendimi hep normale alıştırdım ya, o yüzden ne düşüneceğimi bilemiyorum. Çok garip bi duygu. bilmiyorumkismile

canım benim geçmiş olsun üzülme.herşeyin hayırlsı. bebişin iyi olsun da. vardır bunda da bi hayır. bak bebişine kavuşacaksın buna sevin inş. bi sorun olmadan atlatıcaksınız. biz de resimlerini görücez meleğinin. stres yapma yavrunda etkilenmesin annesi.

Teşekkür ederim kızlar.Ay ne bileyim kendimi hep normale alıştırdım ya, o yüzden ne düşüneceğimi bilemiyorum. Çok garip bi duygu. bilmiyorumkismile

geçmiş olsun ya noluyor bu hamilelere bilmiyorum yani bak kaç kişi doğurdu yüzde 90 sezeryan anacım.Ya tabiki hayırlısı olsun önemli olan bebeğimize sağlıkla kavuşmamız ama neden normal olmuyor bu süreç ...Sende takma kafana canım yapacak bişey yok baksana herkes sezeryan oluyor..

Saat tut canım, kağıt kalem al eline; saatleri yaz. Bak bakalım kaç dakikada bir geliyor kasılman. Doğrudur, kasılmayı doğru hissediyorsun. Açılmayla acının alakası yok.

düzenli değil şimdilik yani geliş sıklığını tutmuş olsam doğuma gitmem gerek çok sık kasılıyo ama kısa sürüyo normal sancılar 4-5 dk bir gelip 1 dk sürmüyor mu?

ctesi günü 1 cm di açılmam yarın gidersem de suni sancı derse diye korkuyorumeyvahedigeldismile

damla üzülme bak kavuşuyorsun bebeğine sağ salim alırsın inşallah kucağına bak hemde ramazanın ilk günü ne güzel işte sakın üzme kendini kavuşuryorsun ayy bizede sıra gelsinnn :KK43:

fahriye ile çisem olmayınca fark ediliyor yaw.

onlar şimdi herkese yorum yapmış bide kahkaha kopartmış olurlardı yada çisem ben ne zaman doğurcam yaaa derdi :))

yaa herkes doğuruyor ben kaldım yine :KK43: ben 10 unda doğurucaktım bi şey yok eşimde geldi az önce dalga geçiyor hani doğurmuyormusun diye dedim gece 12 ye kadar vaktim var ah kızım ben 10 unda gelicek içime doğuyor diyip durdum gelmezse çok bozulurum dedim bozuldum cidden yaktı beni :))) şaka bi tarafa ne zaman hayırlısıysa o zaman gelsin gelsinler bebişler

15-20 gün sonra topic hepten boş kalcak herkes bebiş uyutma derdinde olucak o zamanda ay sarılık oldu mu kaç çıktı gazı var diye konuşucaz inşallah

Üzülme. Ne güzel kavuşacaksın bebişine...:))) Hayırlı olsun...

Cnm hayırlısı..ne güzel bebişine kavuşcaksın işte..dr un ne güzel herşeyi konuşmuş anlatmış sana..boşver öyle veya böyle önemli olan sağlıkla bebişini kucağına alman..senin adına çok sevindim.inşallah çok kolay ve rahat bir doğum olur cnm..şimdiden hayırlısı olsun..

Wild cat cim seninde gözün aydın..oğluşunu kucağına almışsın..allah analı babalı büyütsün uzun ömürlü olsun bebeğin :))

X