2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

:) süpersin ya resmen benim cadı canlandı gözümde süper tespit:lepi:

haha epic aynen bende onu yazıcaktım bahanesi bu hatta tel bi açmıyor efendim neymiş ben yerimden kalkıyormuşum tel için telsizi iptal ettik radyasyondan dolayı hemen aramama bahanesi hazır kapı bahaneside bulur ama 1 kap yemek yapıp getireyim yada evini süpüreyim bu kız nasıl yapıcak demez ama kesin söyliyicem eşime gerçi annesine diyemez niye böyle yaptın diye öyle bi cesareti yok ama bundan sonra sürekli kapım kitli olucak

kaynana milleti değil mi canım hepsi bir. kendimden biliyorum :) ama ben kurtuldum şimdi bırak evime anahtarsız girmeyi hiç gelemiyorlar görüşmüyorum.

Oh uyudu sonunda...
Ay kızlar vallahi doğurmak en kolayı, sonrası çok zor oluyor. Altına yapar ağlar, sarılık olur, hastanelerde uğraşırsın. Bir de sezeryanlıyım, ağrılarım var felaket. 3 gün sütüm gelmedi. Meme ucum da yokmuş. Makinalarla çıkarttık birini. Birinden alıyor, diğerini sağmak zorunda kalıyorum. Aldığı meme de acayip yara oldu; meme kalkanı da hakgetire. Merhem de az fayda ediyor vs. vs. Doğurmamış annişler, bugünlerinizin değerini bilin...

Oh uyudu sonunda...
Ay kızlar vallahi doğurmak en kolayı, sonrası çok zor oluyor. Altına yapar ağlar, sarılık olur, hastanelerde uğraşırsın. Bir de sezeryanlıyım, ağrılarım var felaket. 3 gün sütüm gelmedi. Meme ucum da yokmuş. Makinalarla çıkarttık birini. Birinden alıyor, diğerini sağmak zorunda kalıyorum. Aldığı meme de acayip yara oldu; meme kalkanı da hakgetire. Merhem de az fayda ediyor vs. vs. Doğurmamış annişler, bugünlerinizin değerini bilin...

daha kimbilir neler göreceğiz tatlım. bile bile lades bizimki..

Oh uyudu sonunda...

geçmiş olsun canım
sen normal beklemiyor muydun, hayırlısı olsun inş. rahat geçmiştir en azından." vallahi doğurmak en kolayı, sonrası çok zor oluyor" bunu diyebiliyor musun gerçekten ya.ben de bi doğursdam rahatlarım sonra diye düşünüyorum ama

evet herkes aynını söylüyor karnındayken en rahatı diyor ama bize öyle gelmiyor tabi doğsada öpsek koklasak diyoruz uykusuzluğa herşeye razıyım sağ salim alayımda kucağıma kızımı. şimdikiler dert değil diyor annem asıl büyüdüğünde başlıyıcak diyip duruyor şimdi ne yedirsen yiyır ne giydirsen giyiyor diyor ki doğur söylüyor sanırım allahım o günleride göstersin inşallah hepimize.
bu arada benim yine başladı ağrılarım hergün aynı saatlerde anlamadım şu anda belim kopucak kasıklarım ağrıyor

geçmiş olsun canım
sen normal beklemiyor muydun, hayırlısı olsun inş. rahat geçmiştir en azından." vallahi doğurmak en kolayı, sonrası çok zor oluyor" bunu diyebiliyor musun gerçekten ya.ben de bi doğursdam rahatlarım sonra diye düşünüyorum ama

Evet; çarşambadan cumaya sancı çektim evde... Cumartesi sabahı 5dk da 1'e düştü; gittik hastaneye. Normal diye aldılar beni doğumhaneye. Doktor bey geldi bir çatı muayenesi; zınk "sen normal doğuramazsın, sezaryana alıyorum seni" dedi. Doğru ultrasonla suyuma baktı, kanamam geliyor bir yandan. Bir sürü evrak imzaladım aceleyle; hani ölürsem diye...
10 dk içinde ameliyata alındım acilen; 15dk sürmüş sezeryanım. Şimdi ağrılarıyla uğraşıyorum işte.

evet herkes aynını söylüyor karnındayken en rahatı diyor ama bize öyle gelmiyor tabi doğsada öpsek koklasak diyoruz uykusuzluğa herşeye razıyım sağ salim alayımda kucağıma kızımı. şimdikiler dert değil diyor annem asıl büyüdüğünde başlıyıcak diyip duruyor şimdi ne yedirsen yiyır ne giydirsen giyiyor diyor ki doğur söylüyor sanırım allahım o günleride göstersin inşallah hepimize.
bu arada benim yine başladı ağrılarım hergün aynı saatlerde anlamadım şu anda belim kopucak kasıklarım ağrıyor

en çok duyduğum şey de şu: karnında hareket ettiği anları çok özlüyceksin. gerçekten ben rüyamda bile görüyorum.bebeğim karnımda sanki tamamen benim daha rahat koruyorum dış dünyadan. doğduğu zaman onu koruyamama endişesi var. sinirlerim bozuluyor bazen böyle bir dünyaya çocuk getirdim rabbim beni onsuz onu bensiz bırakma diye dua ediyorum.kimseye onu emanet edemiycekmişim gibi düşünüyorum panik oluyorum.

ağrıların normaldir canım bu günlerde artık.alıştırma sancısı da olabilir aralıklı gerçek sancı da. her gün aynı zaman da oluyorsa ne kadar sürdüğüne bak yada dinlenince geçip geçmediğine. benim de 3 gündür her akşam aynı saatlerde kasılmalarım oluyor ama bu gece farkettim ki giderek şiddeti artıyor.

Uyuduğu zaman bol bol öpüp kokluyorum; onun haricinde sürekli zırladığı için susturmaya çalışıyorum. Gece kalkmak zor gelmiyor bana. Alışığım hamilelikten; asıl zor olan ağlamaya başlayıp susmak bilmemesi. Ne yapacağımı şaşırıyorum resmen. K.validem bana bakıyor sağolsun ama beni acele ettirip daha da paniklettiriyor. Bu sefer de daha kötü oluyorum.

Evet; çarşambadan cumaya sancı çektim evde... Cumartesi sabahı 5dk da 1'e düştü; gittik hastaneye. Normal diye aldılar beni doğumhaneye. Doktor bey geldi bir çatı muayenesi; zınk "sen normal doğuramazsın, sezaryana alıyorum seni" dedi. Doğru ultrasonla suyuma baktı, kanamam geliyor bir yandan. Bir sürü evrak imzaladım aceleyle; hani ölürsem diye...
10 dk içinde ameliyata alındım acilen; 15dk sürmüş sezeryanım. Şimdi ağrılarıyla uğraşıyorum işte.
çok geçmiş olsun ya, peki çatı kontrolünü yapmamış mıydı daha önceden doktor.
en azından o kadar sancı çekmezdin tarihin belli olurdu aklın rahat olurdu. neyseki atlattın canım ya. kime benziyor bebişin bakalım, sana mı babaya mı, ben çok merak ediyorum benimkini nasıl olacak die

sancıların nasıldı kasılma şeklinde mi karın ağrısımı yoksa kasıklarında mi?

Şöyle anlatayım; 3 türlü acı 3'ü de aynı anda oluyor: Önce belimden ağrı geliyor, önce hafif hafif sonra giderek şiddetleniyor. Aynı anda kasıklarımda kopacakmış gibi adet sancısına benzer bir sancı ve karnımda da kasılma. Gardrobumun yanında el izlerim duruyor; acısından vuruyordum artık. Pek de dayanılabilir bir ağrı değil. Doğum başladığı anda anlayacaksınız; yalnız yine de saat tutun. 5dk bire düşmeden hastaneye gitmeyin, özellikle benim gibi kanamasız ve susuz olursa...

kızlar merhaba bizde bugün kontrole gidicez doğum tarihi netleşicek büyük ihtimalle sezaryen çünkü hala yan duruyo benim kızımm dönmedi doktor dönmesi çok küçük ihtimal dedi hayırlısı diyorum ama yan duruşuda ilk defa duymuş oldum böylelikle.. bide dün nette araştırıtken doğum yardımı diye bişe gördüm çalışan ssk lı anneler alabiliyomuş çalışmayanlarında eşlerine süt parası gibi bişe varmış bi araştırın derim. doğurmayanlara sağlıklı doğumlar doğuranlara da hayırlı olsun darısı başımıza diyorum..

çok geçmiş olsun ya, peki çatı kontrolünü yapmamış mıydı daha önceden doktor.
en azından o kadar sancı çekmezdin tarihin belli olurdu aklın rahat olurdu. neyseki atlattın canım ya. kime benziyor bebişin bakalım, sana mı babaya mı, ben çok merak ediyorum benimkini nasıl olacak die

Ebeler bir güzel parmakladı defalarca. Ama doktorun yaptığı farklıydı. Ya da ebeler anlamadı. Ben çarşamba da cuma da hastanedeydim kontrollerim vardı. Nst kağıtlarımı siteye koymuştum; tavan yapmış sancı... Yatış yapmadılar yinede. Zaten cumartesi doğurdum.
Bebek şimdilik bana da babasına da benziyor; Efsanurla karşılaştık hastanede. Daha doğrusu o beni buldu. Hatta Allah razı olsun, bacağımdaki kasılma geçmediği için bebeğin kan örneklerini yukarı kata kendi götürdü. Gözleri mavi oldu bebeğimin. Bakalım değişecek mi?? Ağız burun baba; kumrallık, kulaklar, göz şekli ve yüz siması ben...

bu yalancı sancılar böyleyse gerçeği kesin daha fenadır ama ben sancı çekerken seviniceğimi düşünüyorum bebeğim geliyor yaşasın diye nstde bile sancı çıksın diye bakıyorum :)
aslında bakmaktan ziyade etraftan telaşlandırmaları sinir bozucu olur kesin herkes bi laf söyler hele benim kayınvalidem söylemediğim lafları söyleyip benim öyle istediğimi falan idda eder kesin geçen gün dediki ben diyordum bunlar bi daha çocuk yapmaz ama 2 sene sonra tekrar istiyorlarmış bende dedim kim dedi bunu sana sen söyledin diyor allahım ya bu bi kere eşimle konuşucağım bi konu ki daha 1 tanesini doğurmuş değilim ayrıca kesinlikle 2 sene sonra falan düşünmüyorum hele eşim 2.yi bile düşünmüyor

Uyuduğu zaman bol bol öpüp kokluyorum; onun haricinde sürekli zırladığı için susturmaya çalışıyorum. Gece kalkmak zor gelmiyor bana. Alışığım hamilelikten; asıl zor olan ağlamaya başlayıp susmak bilmemesi. Ne yapacağımı şaşırıyorum resmen. K.validem bana bakıyor sağolsun ama beni acele ettirip daha da paniklettiriyor. Bu sefer de daha kötü oluyorum.

kimseyi takma tatlım onun annesi sensin. kimse senin kadar sevemez kimse daha çok iyiliğini isteyemez dimi? senin o ağladıkça için gidiyor ağlamasını ister misin? bakıp panikletse ne yazar bebeğini susturamayınca anneliğin mi eksiliyor hayret bişiy. bebekler sebepsiz ağladığında huzursuzlar anlamına gelirmiş canım. anne kokusunu isteyen bebek sen onu kucağına al diye sebepsiz ağlarmış. bebeğini al sakin bi odada yalnız kalın. emzirirken çıplak tenine değsin.onu çıplak al kucağına göğsüne yasla susarlarmış. biz nasıl onunla yeni bi hayata alışmaya çalışıyorsak o da çok uzaklardan geldi annesi güvendiği tanıdığı bi tek sen varsın :asigim:

evet efsanur söylemişti seninle görüştüğünü yani yazmıştı. hatırlıyorum senin sancılar 100 dü ertesi günde doğurdun sanırım ayy allahım bizimde öyle olsa bu arada usgyle doğdu kilo arasında ne kadar fark var

kızlar mayıs annesi olarak yazıyorum: bugünlerinizin kıymetini bilin. bol bol dinlenin. ihtiyacınız olabilir bir gözatın isterseniz:

Son düzenleyen: Moderatör:
kimseyi takma tatlım onun annesi sensin. kimse senin kadar sevemez kimse daha çok iyiliğini isteyemez dimi? senin o ağladıkça için gidiyor ağlamasını ister misin? bakıp panikletse ne yazar bebeğini susturamayınca anneliğin mi eksiliyor hayret bişiy. bebekler sebepsiz ağladığında huzursuzlar anlamına gelirmiş canım. anne kokusunu isteyen bebek sen onu kucağına al diye sebepsiz ağlarmış. bebeğini al sakin bi odada yalnız kalın. emzirirken çıplak tenine değsin.onu çıplak al kucağına göğsüne yasla susarlarmış. biz nasıl onunla yeni bi hayata alışmaya çalışıyorsak o da çok uzaklardan geldi annesi güvendiği tanıdığı bi tek sen varsın :asigim:

Evet kucak bebeği oldu benimki. İlk başta kucaklayamıyordum, ben herkese göre entegre süt tesisiydim sanırım; en sonunda isyan ettim, bebek alışmayacak bana diye. Şimdi kucağımdan indirmiyorum. O benim canım yaaa, nasıl kıyarım ben bebeğime...

evet efsanur söylemişti seninle görüştüğünü yani yazmıştı. hatırlıyorum senin sancılar 100 dü ertesi günde doğurdun sanırım ayy allahım bizimde öyle olsa bu arada usgyle doğdu kilo arasında ne kadar fark var

Evet öyle oldu ama benim sancılarım çarşamba başladı işte. Şiddetlenmesi cumartesiyi buldu. Usg de 3400 gördü ameliyattan önce doktor. 3300 doğdu bebeğim.

Ebeler bir güzel parmakladı defalarca. Ama doktorun yaptığı farklıydı. Ya da ebeler anlamadı. Ben çarşamba da cuma da hastanedeydim kontrollerim vardı. Nst kağıtlarımı siteye koymuştum; tavan yapmış sancı... Yatış yapmadılar yinede. Zaten cumartesi doğurdum.
Bebek şimdilik bana da babasına da benziyor; Efsanurla karşılaştık hastanede. Daha doğrusu o beni buldu. Hatta Allah razı olsun, bacağımdaki kasılma geçmediği için bebeğin kan örneklerini yukarı kata kendi götürdü. Gözleri mavi oldu bebeğimin. Bakalım değişecek mi?? Ağız burun baba; kumrallık, kulaklar, göz şekli ve yüz siması ben...

ilginç, neden doğru düzgün yapmazlar ki işi, ben de o yüzden herşeye açık olmaya çalışıyorum herşey planladığımız gibi gitmeyebiliyor aksilikler çıkabiliyor ve benimde öyle durumlarda çook moralim bozulur.hatırlıyorum nst kağıdını. neyseki atlattın canım, şu sıkıntılı vakitlerin de geçti mi rahatlarsın artık..maşallah bebeğine de:)))

X