2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

gece uyanıp bakıyorum artık haber varmı kimseden diye şimdiden söyleyeyim doğurunca bişekilde kısada olsa haber verin ölüyoruz meraktan...

Mehlika hayırlı olsun bebişin.Allah analı babalı büyütsün canım.

Fahriyeee geldin mi kızzz? sempatiksalakcinni

merhabalar..
ben beklenen doğum tarihim olan 2ağustosta doktoruma gittim, dediği gibi aç olarak.. açıklık yoktu ama suyun azaldığını söyleyip yatırdı beni, sonra suni sancı yedim 8saat kadar, düşükten başlayıp yükselen dozlarda:) ve biryandan sürekli nst'ye bağlıydım.. açıklık ancak 1-2parmak oldu, sancı da olmadı... nöb.dr. sabah 5te gelip nst sonuçlarını da çok düz buldu (bebeğin kalp atışlarını) sabaha risk olabilir filan diyerek sezeryana aldı.. en azından şimdilik pek detaylı yazamıyorum fazla ama kısacası 3ağustos 5:20de tostosum dünyaya geldi hamdolsun.. şimdi hafif bir sarılığı var ve bol emzirme ile geçecek türdenmiş inş.. ona uğraşıyoruz..

gerçekten yaşanmadan anlaşılamayacak kadar olağanüstü bir mucize.. böylesi bir mucizeye vesile kılınmak muazzam bir şeref ve şükrü eda edilemeyesi bir nimet! her anı izlenesi bir tefekkür eseri.......
ve özellikle ilk anlar çok büyülü, çok yoğun duygusal anlar yaşıyorsunuz, sezeryana rağmen böyle hissettim, annemin demesine göre normal doğumdaki bebeğin bedenden tam olarak çıkmasından sonraki rahatlık hissi öylesi bir güzellikte imiş ki defalarca kez yaşamak istenirmiş..inş bundan sonra hayrlısı ile normal yapabilirim.. zira burada da açıklamıştım ne kadar normal istediğimi.. lakin risk misk dediler ve biyerden sonra güvenmek zorunda kalıyorsunuz.. inş. gereksiz bir erken müdahele olmamıştır..herşeyin hayrlısı..Rabbim sizlere de hayrlı doğumlar ve bebiş büyütmeye başlamaklar nasip etsin :KK66:

allah analı babalı buyutsun canım okadar guzel anlatmıssınkı zaten ben bebek olayını mucıze olarak goruyorum allahıma bınlerce sukurkı bızlere yasattı

merhabalar..
ben beklenen doğum tarihim olan 2ağustosta doktoruma gittim, dediği gibi aç olarak.. açıklık yoktu ama suyun azaldığını söyleyip yatırdı beni, sonra suni sancı yedim 8saat kadar, düşükten başlayıp yükselen dozlarda:) ve biryandan sürekli nst'ye bağlıydım.. açıklık ancak 1-2parmak oldu, sancı da olmadı... nöb.dr. sabah 5te gelip nst sonuçlarını da çok düz buldu (bebeğin kalp atışlarını) sabaha risk olabilir filan diyerek sezeryana aldı.. en azından şimdilik pek detaylı yazamıyorum fazla ama kısacası 3ağustos 5:20de tostosum dünyaya geldi hamdolsun.. şimdi hafif bir sarılığı var ve bol emzirme ile geçecek türdenmiş inş.. ona uğraşıyoruz..

gerçekten yaşanmadan anlaşılamayacak kadar olağanüstü bir mucize.. böylesi bir mucizeye vesile kılınmak muazzam bir şeref ve şükrü eda edilemeyesi bir nimet! her anı izlenesi bir tefekkür eseri.......
ve özellikle ilk anlar çok büyülü, çok yoğun duygusal anlar yaşıyorsunuz, sezeryana rağmen böyle hissettim, annemin demesine göre normal doğumdaki bebeğin bedenden tam olarak çıkmasından sonraki rahatlık hissi öylesi bir güzellikte imiş ki defalarca kez yaşamak istenirmiş..inş bundan sonra hayrlısı ile normal yapabilirim.. zira burada da açıklamıştım ne kadar normal istediğimi.. lakin risk misk dediler ve biyerden sonra güvenmek zorunda kalıyorsunuz.. inş. gereksiz bir erken müdahele olmamıştır..herşeyin hayrlısı..Rabbim sizlere de hayrlı doğumlar ve bebiş büyütmeye başlamaklar nasip etsin :KK66:

gözün aydıınnnnnn. sağlıkla büyüsün:nazar:

Mehlika hayırlı olsun bebişin.Allah analı babalı büyütsün canım.

Fahriyeee geldin mi kızzz? sempatiksalakcinni

geldimm eşimlee atıştık birazzzzz sinir oldum:eek:klava: saçma sapan şeylerrrr ben evde canlı çiçek sevmiyorummm bahçede yada büyük balkonlarda severimm . ne saçmaaaymışşvsvs :eek:klava::eek:klava:

geldimm eşimlee atıştık birazzzzz sinir oldum:eek:klava: saçma sapan şeylerrrr ben evde canlı çiçek sevmiyorummm bahçede yada büyük balkonlarda severimm . ne saçmaaaymışşvsvs :eek:klava::eek:klava:

Çiçek beslemeyi mi düşünüyo kocan yoksa kızzz ?sempatiksalakcinni sempatiksalakcinni

çok çok güzel bi kitap arada açıp tekrardan okuyorum..şimdide yusuf ile züleyha sını okuycam kadın süper yazıyo..tavsiye ederim

İkisini de hemen ediniyorum o halde...

Yok kız anlarsın doğum sancısını. Hem belki önce nişanın veya suyun gelir.Belli mi olur.opuyorumnanaktan

Bu arada hamile olmadan önce , insan hamileliğin kolay olduğunu düşünüyo ama şimdi bakıyorumda, hamilelik öyle kolay bişey değilmiş .Geceleri sağa sola rahat dönemiyosun.Rahat rahat yürüyemiyosun.Bi de benim mide bulantılarım hala devam ediyo.Ateş basıyo falan. İnsanlar anlamıyolar o zaman bizi.Dışardan bakınca , özellikle erkekler için sadece karnımızda bi bebek var , başka da bi zorluğu yok hamileliğin onlara göre. Halbuki en çok desteğe ihtiyacımız olduğu zamanlar bu zamanlar.opuyorumnanaktan

Evet kesinlikle herkese kolay bişeymiş gibi geliyo. Bir de annem ve teyzem biz hiç böle olmamıştık, ne kadar yandın herkes hamile oldu falan dedi geçende. Teyzemin kızı 28 ağustosta doğum yapmıştı 11 sene evvel. O demiş siz hiç ağustosta hamileliğinizin son günlrini geçiridiniz mi? Bizimkilerden tık yok. Çok zor olduğunu ben anlıyorum diyor kuzen ablam. Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar ne de olsa. Bu arada mide bulantısı diyorsun ya. Ben hala çıkarıyorum baştaki gibi sık olmasa da:KK43:(((

herkeze merhaba... kızlar hıccc kafanza takmayın... ne zman gelceklerı hıccc bellı olmuyo... dun sabah sancıyla uyandım 9:30da hastaneye gıttım 1:15de zeynebım dogdu...ve hala soktayım hıc bu kadar cabuk dogcagını beklemıyodum....

Hayırlı olsun...

merhabalar..

Hayırlı olsun...

Ben de hala çıkarıyorum canım, özellikle sabah kahvaltıdan sonra. Hatta geçen haftalarda bu yüzden 1 kilo verdim. Hamileliğin ortalarında geçmişti mide bulantım.Sonlarına doğru yine başladı.İlk aylarda da 4 kilo vermiştim.

Ben de hala çıkarıyorum canım, özellikle sabah kahvaltıdan sonra. Hatta geçen haftalarda bu yüzden 1 kilo verdim. Hamileliğin ortalarında geçmişti mide bulantım.Sonlarına doğru yine başladı.İlk aylarda da 4 kilo vermiştim.

Aynen ilk 4 ayda 4 kilo verdim. Hiçbirşey yiyemiyordum. Şimdi de yiyorum ama çıkarıyorum yine. Ben de sadece benim oluyor sanıyordum :KK43:(((

benim kızım içerde çok rahatsız sanırım sürekli kıpırdıyo geriliyo topuklarını bastırıyo oraya buraya ama hala çıkmaya niyeti yok kıyamam ona nasıl duruyo öyle ya

38. haftada bebek gelişimi tamamlanıyomuş canım.Ne zaman doğucağı belli olmaz.Belki 40 haftayı doldurmazsın, daha erken gelir. :)

X