2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

su gibi galiba terliyorum sanıyorum herseferinde ama pedi de değiştirip duruyorum..
anlayamıyorum tam olarak.dr.u arasam gel diyecek şimdi herşeyde gel diyorlar ya
zaten...

Allah allah canım neden usg ıle bakmıyokı tamam ama alttan muayenedegereklı ama usg ıle bakmasıda lazım yanı...

bebek hareketleri normalse bi durum yok diyo doktorlar ama biz suyu falan bilemeyiz ki dimi.suyun azaldığını falan alttan bakarak anlıyolar mı acaba? üff şu doktorlara akıl sır ermiyo.biz merak ediyoruz onlar gayet rahat bide biz endişe eden oluyoruz.ne desem bilemedim canım şimdi sana?

kızlar gogus ucunun yara olmaması ıcın krem onerınız var mı???

herkes lansinoh lanolin aldı burada herkesten duyuyorum didoba tavsiye etmişti.
ben de aldım ama kullanmaya başlamadım daha. 3 aydır doktorun verdiği başka bi
göğ.ucu kremi kullanıyorum.o bitmedi daha doğumdan 1 ay önce başlamak gerekiyormuş.
ayrıca evicap kapsul de aldım kırıp göğüs ucuna sürüyormuşsun doktoruma soracağm
cuma.

bende saglık ocagına gıdıcem bugun doktora bı sorayım olmazsa... bu arada dıdoba dıdem dogum yaptımıkı hıc gelmıyo artık???

Selam kızlarr..Doğum yapmış tüm anneleri tebrik ederim.Sağlıklı huzurlu mutluluk dolusu bir hayat yaşasınlar bebişleriyle beraber..Doğum yapmayanlara da sabır ve bir avazda kurtulmalarını dilerimm...

hoşgeldin canım , çok teşekkürler. Bebişler ne yapıyor sen nasılsın ? Hayırlı olsun tekrar , hayatları da kendileri gibi güzel olsun inşallah yavrularının.

yaaa hakikaten bir de fazlasıyla rahatlar..
ben nöbetçi doktoru unutamıyorum yaa elleri ceplerinde kadının bana aynen
"Senin doğumun başlamış güzelim seni bu şekilde eve gönderemem"
demişti ama nasıl rahat nasıl anlatamam ellerini bari çıkar ceplerinden
demi ama.bi de gidip dışarda eşime de söylemiş telaşlandılar tabi bizimkiler
ama ben içimden aynnneenn şöyle dedim " Hadi ordan be"kaydirigubbakcemile3
neden inanmadım o gece bilmiyorum ama emindim doğurmayacağıma.
gerçi bukadar bekleyeceğine hiç emin değildim ama..

valla ben en son gıttıgım doktor kontrolunden sonra bıdaha hıccc doktora gıdesım gelmıyo....korkuyorum ya kendı doktorumdan... kadın olan kadın dogumcuları sevmıyorum artık....

Merhaba kızlar annemden fırsat bulup bi bakkim dedim size.
Biz dün dr a gittik aslında bugün gidicektik ama bebişkomun hareketleri biraz azaldı gibi geldi bana.Hastaneye gidince serini gördü başladı pıtır pıtır oynamaya megersem yavrum sıcaktan pek hareket etmiyor heralde naapsın annesi ölü gibi evde hareket etmiyor sıcaktan paso uyuyor yavrusu naapsın :))

medela da iyi diyorlar , eczanede gördüm anne serisinde kampanya varmış 3 al 2 öde. Ben de lansinoh aldım ama daha kullanmadım , göbeğime badem sütü sürerken biraz da memişlere sürüyorum. Daha çatlak patlak yok, inşallah da olmaz

bende saglık ocagına gıdıcem bugun doktora bı sorayım olmazsa... bu arada dıdoba dıdem dogum yaptımıkı hıc gelmıyo artık???

izine çıktı ya evde baya işleri vardı ama hiçte uğramadı bidaha face de yazısını gördüm
yalnız iki gün önce daha doğurmamış
ay hatice ne yaptı acaba????

kızlar bu arada benım hıcc catlagım yoktu son aylara kadar sımdı bebegın totosunu dayadıgı heryer catladı mosmor oldu mahvoldu ya

izine çıktı ya evde baya işleri vardı ama hiçte uğramadı bidaha face de yazısını gördüm
yalnız iki gün önce daha doğurmamış
ay hatice ne yaptı acaba????

ıns saglıkla dogurur ya cok berbat bıseymıs sunı sancı... dusundukce afakanlar basıyo(

ebrucum yaa ben de anlayamadım bu kalkanlara bakıp duruyorum.
sadece süt toplayıcı olanı takıcaz heralde diğeri ne işe yarıyor anlamadım.
bu arada bunlarda sterilize edilecekti unutmuşum...

ne bileyim walla ben de anlamadım 2 kabı üst üste mi tek tek mi .... internete de bakıyorum bulamadım bir tarifini.... Bir kaç arkadaş kullanmıştı burdan tecrübeli annişlerden belki bizi gören olur anlatır sevabına :)) Yoksa böyle hepsini takıp füzelere komik dolaşırsak ayıp olur :))

Neyse bizim oğlandan tık yok dr umuz 8 inie kadar dourman gerek dedi ben dedim 41 i de beklesek o da dedi ona bakarsan kitaplarda 42 ye kadar beklenebilir diyor ama son zamanlardaki anne karnındaki bebek ölümlerinin %95 i bu sebepten oluyor,ben 2 tane gördüm dahada görmek istemem ben bu riski almam ona göre dedi.Eeee öyle deyince bizde tamam dedik.
8 ine kadar bebiş kendi gelirse ne ala gelmezse 10 ağustos ta gidiyoruz hastaneye suni sancıyla doumu başlatacak bünyem tepki verirde açılmam başlarsa 4 cm den sonra epidural yapılacak ama açılma olmazsa ameliyat dedi.Bakalım hakkımızda hayırlısı yani maximum 1 haftamız var daha fazla duramıcak paşam göbişimde :))

Allah allah canım neden usg ıle bakmıyokı tamam ama alttan muayenedegereklı ama usg ıle bakmasıda lazım yanı...

evet ya bakması gerekiyordu evet ama kadının hastanede son günüydü.
sanırım acele ediyodu ondan bakmadı...cumaya 2 gün kaldı bakalım...

Neyse bizim oğlandan tık yok dr umuz 8 inie kadar dourman gerek dedi ben dedim 41 i de beklesek o da dedi ona bakarsan kitaplarda 42 ye kadar beklenebilir diyor ama son zamanlardaki anne karnındaki bebek ölümlerinin %95 i bu sebepten oluyor,ben 2 tane gördüm dahada görmek istemem ben bu riski almam ona göre dedi.Eeee öyle deyince bizde tamam dedik.
8 ine kadar bebiş kendi gelirse ne ala gelmezse 10 ağustos ta gidiyoruz hastaneye suni sancıyla doumu başlatacak bünyem tepki verirde açılmam başlarsa 4 cm den sonra epidural yapılacak ama açılma olmazsa ameliyat dedi.Bakalım hakkımızda hayırlısı yani maximum 1 haftamız var daha fazla duramıcak paşam göbişimde :)))

Selam kızlarr..Doğum yapmış tüm anneleri tebrik ederim.Sağlıklı huzurlu mutluluk dolusu bir hayat yaşasınlar bebişleriyle beraber..Doğum yapmayanlara da sabır ve bir avazda kurtulmalarını dilerimm...

selam canım hoş geldin nasılsın bebişlerin nasıl.inşallah her şey yolıundadır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…