2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar bende bu arada temizlik yapıyorum.eldivenler elimde yazması çok zor oluyo.şimdi bi güzel salonumun yerlerini silicem.belki benim kız pırt diye geliverir.bu gün son günüm inanamoyorum.yarın bu saatlerde canımla cebelleşiyo olucam.

normal doğumu da dr.başlatabiliyor ki cnm hem sunni sancıyla hem de
alttan bişey veriliyormuş bi de onunla normal olsun diye de 42.haftaya kadar bekletilmezki
be canm kakasını falan yapar allah korusun..
senin adetin 1 kasım ise pelincim 1 kasımdan itibaren 30 ar gün sayarak 9 ay 10
gün sonrası bebişin tahmini doğum tarihini verir.yani 8 ağustosu verir.sen 1 kasımda
hamile değilsin evet ama o gün eski yumurtan atılıyor demi yeni yumurtan oluştuğundan
o yumurta embriyo olarak sayılıyor daha döllenmemiş olsa bile sonuçta o yeni yumurta
hiçbir zaman atılmıyor 1 kasımdan sonra 14.gün dölleniyor ve bebeğin oluşuyor.yani o
yüzden 1 kasımdan itibaren hamile sayılıyorsun umarım anlatabilmişimdir.

ayrıca 9 ay 10 gün 8 kasıma kadar olan süre. Yani erkek çocuğu 10 gün bekler falan
diyorlar ya sen onu 8 kasımdan sonraki 10 gün olarak düşünmemelisin çünkü zaten
8 kasımda 10 gününü de doldurmuş oluyorsun..yani erkek çocuğu tam tahmini doğ.
tarihinde doğmalı bu eski insanların dediklerine göre...

Erken deil de halk arasında da bilinen bişi var 9 ay 10 gün boşuna dememişler ama işte drlarda risk almak istemiyorlar onlarda kendilerine göre haklılar.1 kasım sat ım 14. gün yumurtlama başlıyo diolar ben 16 ya da 18 inde hamile kaldım biliyorum :)) Ayy aman bilmem kaç gün kalmış artık hesap yapmakta istemiyorum.karnım ağrıyor dün nst de sancılar hep 80-90 hatta bi ara 100 de takıldı ama bişi yok bende sevinmiştim ooo hep en yüksek 25-30 çıkardı şimdi 80 den aşaı inmedi die ama nasıl deerlendiriyolarsa.
Hahh bu arada aklıma geldi wild_cat naaptı sancı felan vardı onunda çok daha dourmadı mı??

pelincim seni korkutmayayım ama bak hervood nurcan epiduralsiz yaptı.
bebeğinin kalp atışları yavaşladığndan dolayı imiş ben yeni duydum bilmiyordum.
ayrıca anestezi uzmanı yokmuş hastane de gelememiş bir türlü bütün bunları
göze alarak epiduralli normal demeliyiz cnm biliosun demi?belki de biz de tam
normal oğum yapacağız kimbilirrbilmiyorumkismile

ya benim doktorumda takmış sunni sancıya yaaa her halukarda vericez sana dedi
niye dedim doğruduzgun açıklamadı bi de beni teselli ediyor korkma sen zaten pek
bişey duymayacaksın diyo....

kızlar halisnadan haber varmı?acil cvp

hayır dorukçum sabah haala sancı çekiyordu en son haber o...
doğuramamış daha canım benim ama biraz önce pelin aramış hastanede
teli çekmiyor onun.o yüzden ulaşamamış inşallah doğurmuştur artık...

Bu arada kızlar şu hastaneden çıkarken bebişi koyucaımız anakucaı var ya hem anakucaı-oto koltuu olanlardan.Annemler diyorlar ona çocuk koyulmaz yeni bebek ikibüklüm oturur gibi olmaz yatması lazım.Temmuz bebeklerinde ikizler vardı resimlerde anakucaında annem bi gördü bi çığlık attı bu ne kız ufacık bebekler oturur gibi olur mu die,gerçi bizimkinin bel kısmında minik destek var ama yinede altına battaniye felan koyucass yatak gibi yatsın die ya da battaniyeye sarıp kucakta hastaneden çıkarcaz keşke portbebe alsaydım...

pisiden haber geldi dün canım oğluna kavuşmuş :)

ya bende aradım ulaşılamıyor dedi. benim cadılar bugün çok huzursuz biri kucağımda biri dizimde bide misafir gelio tam tırlattım :bbo: kusura bakmayın direk daldım soramadım hatırınızı herkesler iyidir inşallah.. haber alan olursa bana özelden yazarsa sevinirim arkadaşlar malumunuz geçmişi okuyaıyorum...

pelincim sen benim 9 ay 10 gün hakkında yazdıklarımı okudun muu canım????

olsun be dorukçum önemlideğil sen bebişlerine bak ben buradaken öğrenirsem
sana yazarım özelden...allah kolaylık versin sana...

içine destek yapınca battaniye yada alt açma minderleriyle falan sorun olmuyo canım.ben de çok gördüm öyle bebişleri.hem sakıncalı olsa doktorlar uyarır dimi.yalan olmasın hatta ben hisarın bebekleri anakucaksız hastaneden çıkarmadığını duymuştum.

Selam kızlar, doktordan geldik, kızım 1 hafta geri kalmış.Kilosu 3057 gr. 70 gram almış bi haftada.Sancı falan çıkmadı nst de. 2 haftan kalmış doğuma dedi.Çatı muayenesinden falanda hiç bahsetmedi.şimdilik haberler bu kadar benden. Doğuranları tebrik ediyorum.opuyorumnanaktan Bakalım sıra kimde.

off ya sıcaktanmı neyden bı halsızım allahtan bıdaha ıstıfra etmedım ama ara ara bulanıyor...
bıde boyleyken sıtede doğal gazları jenaratore bağlıyorlar 1 saattı adamlaqr bendeydı sımdı gıttıler bıde dıyolarkı bıraz pıslettık ama ayyyyy ağlayasım var cok kırlenmıs heryerı matkapla deldıler toz falan gıdıp yavas yavas yapım olmıcak boyle kocısı beklesm dıkkat edıpte yapmaz baska yerlerde kırlenır :roflol:
en ıyısı o geldığınde bıdaha yaptırırım :)))))))))))))
zaten 2 kere daha gelceklermıs alcıcılar boyacılar falan delikafadulden

pisiden haber geldi dün canım oğluna kavuşmuş :)
Oyyy darısı bizim başımıza bran önce çok sevindim Allah analı babalı büyütsün hayırlı evlat olur inşallah.Normal mi sezeryan mı acaba gelsede öğrensek :))
pelincim sen benim 9 ay 10 gün hakkında yazdıklarımı okudun muu canım????
Okudum canım biraz anladım gibi şimdide anneme okutucam ki söylenmeyi kessin artık

Dün ölçüm yaptı dr apartopar üstünden ne dedim 8 ağustos deil 14 ağustos gösteriyo bilerek az ölçtü o kiloya göre öle gösteriyo önemli deil dedi sadece sağlııına bi problem varmı ona baktı.O yüzden saymıyorum bu son ölçümü çok çıkmasın die hepten kuş gibi ölçtü 2,5 3 haftada da bebek kilo almaz mı canım :dilcikar:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…