2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

iyilerdir inşallah hatice ve ipek benim de hep aklımdalar.

Annemin oturduğu ev tesadüf yıllar sonra etfal hastanesinin doğum katına bakıyor. Ben de orda doğmuşum orayı gösterip durur... şu odanın ağzı olsa da bir konuşsa neler çektiğimi v.s. diye

çok zor allah tüm annelerin yardımcısı olsun hele ki böyle zor doğumlarda daha da yardımcı olsun.

herkesin bir olmuyor tabii annem 2 gün çırpınırken kadının biri gelmiş dr'dan utanıyormuş sen git tuvalette doğur al çocuğu çık kendi başına ....

sırnaşık şey sırnaşık şey

hoşgeldin canım , çok teşekkürler. Bebişler ne yapıyor sen nasılsın ? Hayırlı olsun tekrar , hayatları da kendileri gibi güzel olsun inşallah yavrularının.

Teşekkür ederim canım.İyiler teyzeleri.Annelerini hiç yormuyolar..Çok uslullar.Altları temiz karınları tok olduğu sürece hep uyuyolar.Darısı başına inşallah.Sağ salim zamanında gelsin bebişin canım...

erkekler durur derler 9 ay 10 günü tamamlarlarmış. Kızlar da beklemez derler ama belli de olmuyor artık eskisi gibi değil. Arkadaşın kızı 41 hafta bekledi en sonunda kakasını yaptı sezeryanla aldılar apar topar.

kız 42 yi niye bekliyorsun sende yani bize kalsa biz 36 dan sonra doğurucaz
hemen sen 42 diyorsun alemsin pelincim yani doktorunda istemiyor hem beklemek
bak rahatsızlık duymuyor musun valla beni bunallttıı sıcaklar ağrılar sancılar..
o yüzden hemen hemen bugün doğurmak istiyorum bana kalsa...

Yaa kızlar angelnrcn dan haber alan var mı mutlaka dourmuştur çünkü temmuz sonuydu onun zaten sezeryan ama ses seda yok heralde daha ondan...

:1shok::1shok:tuvalette mi doğurmuşşbilmiyorumkismile
nasıl yani kimsinin bu kadar kolay olurken kimisi fırt diyebilmiyorumkismile
ben de senin yerinde olsaydım sez.seçerdim ebrucum annen çok acı çekmiş baksana
kız çocuklarıı bu konularda annesine teyzesine benzer derler ya bu riski göze alamadm
yani gerçi benim anneminde zor olmuş iki doğumu 3ncüsü yani erkek kardeşim
için kolaydı diyor ama bende çok sancı çekmiş...

Maşallah maşallah , darısı tüm bebişlerin başına , karnı tok sırtı pek uyusun da büyüsün kuzucuklarımız. amin canım çok sağol

Senin dikişlerin v.s. nasıl iyileştin mi ?

Bana dedi zaten git efendi gibi sezeryan ol diye.. Dr'a söyledim nasıl gülüyor efendi gibi lafına. Annem bunları yaşadığında 24 yaşındaydı hem de benim gibi 36 da değil.

Canım sırf normal olsun diye istiyorum hem erkekler 9 ay 10 gün bekler die dr da demez mi 1 kasım işte 8 ağustosta 9 ay 10 gün bitiyo ne alakası var yaa anlamadım gitti 1 kasım adetimin ilk günü o zman hamile kalınmazki zaten.Annemlerde hesaplıyor 9 ayım yeni bitmiş oluyor bu dr erken alcak bu dr erken alcak çocuun zamanı var daha die başımı yediler kafamçokkarıştı hiç anlamadım zaten bu dr ların hesaplarını.
Offf nefes dahi alamıyorum artık battı balık yan gider hesabı yapıyorum ama her saniye du ediyorum bugün gelsin die...

kıslar ya 3 oldu 10 dk da bir kasıldım çok.

biraz yatayım bakalım geçer inşallah. off çok canım yanıyoo yaa.

gelince yazarım görüşürüzz..

Allahhh bebiş geliyor mu yoksa.... Biraz yat bakalım inşallah herşey yolunda gider.

Allah yardımcın olsun , haber bekliyoruz

hatice nin teli çekmio yine

Demet ise cvp vermio
bilmiyorumkismile

Ben mutfak camımı ve bebişin odasınınkini sildm
Evide süpürdüm
Şimdi mutfak dolapları el izi olmuş onları silcm dıştan

arkadaşlar doğum yapınca hemen sütümüz gelmeyince napılıyo hastaneye biberon falan götürmek gerekecekm sizce eğer öyleyse nasıl biberon almamız gerekir cam daha mı iyi olur?

Off ben normal yapsam epiduralsiz ayvanın alasını yedim heralde.
Annem doumlarından sonra bi o kadarda sancı çekermiş kaçıncı çocuksa o kadar gün sancı çekermişin der hep.Ablamda gene doumdan soonra kan revan içinde kalmış doumhaneye almışlar tekrar kürtaj yapmışlar yeni dikişliyken dr lar bu ne die birbirlerine soruyolarmış küçüklerde oluyo böyle şeyler diolarmış annem 18 daha doldurmamış o zman hep der acaba ikizmiydide gelişmemişti die,beni çok zor dourmuş dikişsiz kadın üstüne çıkıp oturmuş 2 gün daha sancı çekmiş kardeşimde de 3 gün sancı çekmiş hala da der 3 kere daha doururdum die eyvahedigeldismile

tatlım doktorlar tam hesap yapabilmeleri için adetin ilk gününden alıyorlar.adetin bittikten sonra hamile kalıyorsun ya ama günü belli değil ya o yüzden.adetin ilk gününden itibaren hesaplayınca üzerine 9ay 10 gün sayıyolar ondan önce gelmesi normal sayılıyor.tam 9 ay bitince doldurmuş oluyosun doktorun erken almıyodur yani merak etme canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…