2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

offf offf aklı olan dışarı çıkmasınnnnbilmiyorumkismile çok fenalardayım bir saat yaa hepi topuu. bittim bittim sırılsıklam geldimm güya hava kapalıııı ama bu ne rutubet anlamadım gitti. nefes alamadımmm.
uyku setimizi aldıkk bir de yatak korucuyla yastık aldım boğulmayı(Allah korusun) önleyici yan yatırma değil ama düz olanlarından. o hafifçecik şeyler sanki sırtımda tank taşıyormuşum gibi geldii. canım klimama sarıldıkk gelirgelmez kaydirigubbakcemile3
şimdi gideyim çamaşır attım çıkmadan asıp geleyim birde suyun altına girip kendimi yıkayayımmm:))) gelicemm yineee

hıhhh gelmişşşş cnm klimam hee.ya bizim de yatak odasında klimamız içeriye
taktırmadık.küçük klima diye(arçelikten hediye idi) içeriye başka taktırırız dedik eşim
istedi ama ben hayırr
dedim çünkü bebiş gelince kullanamayacağız nasılsa seneye takılır dedim..ben de küçük pc yi alıp yatak odasına gitsem süper olacak ama o pc den bukadar aktif yazamıyorumsırnaşık şey

anam ben de kendime meraklı melahat diyordum ama herkes aynı meraklıymış ben gibi
kaydirigubbakcemile3neyse hayırlısı diyelim çıkalım işin içindeeeenzemuszemus

birşey sorucam kızlar yaaaa humana stil tea varya ben onu poşet çay sanıryordum ama değilmiş sanırım eczaneye sordumm kutunun içinde . sanki poşet alanlar vardı. ama herkes çook memnunn kesin alınmalııı

benim eşimin arkadaşının eşi verdi bana 1 kutu elinde varmış ben de hastane
çantasına attım bile onu.dr.ların hemen hemen hepsi veriyor bu çayı...

hıhhh gelmişşşş cnm klimam hee.ya bizim de yatak odasında klimamız içeriye
taktırmadık.küçük klima diye(arçelikten hediye idi) içeriye başka taktırırız dedik eşim
istedi ama ben hayırr
dedim çünkü bebiş gelince kullanamayacağız nasılsa seneye takılır dedim..ben de küçük pc yi alıp yatak odasına gitsem süper olacak ama o pc den bukadar aktif yazamıyorumsırnaşık şey

valla ben senin yerinde olsam bir dakika durmam yAtak odasında yerleşik düzene geçerim.belki doruk ''havalar çok sıcak keyfim burda gıcır biraz serinlesin öyle çıkayım'' diyordurrr.:))))))

ben gidip kendimi yıkayıp geleyimmmm kendimi leş gibi hissediyorum alt tarfı bir saat deışarı çıktımmkaydirigubbakcemile3

nese bn kaçar kızlar az uzancm sonra meydana çıkcam 5 gün oldu kapı dışarı çıkmıorm:KK43:

canım sakın öğle saati çıkma bence,akşam çıkmanı tavsiye ederim en azından 6 dan sonra felan tehlikeli malum....
geçen pazartesi yaptı benim çatı muayenesini dr Esracım... şimdilik bir sıkıntı görünmüyor dedi sancıları beklicez dedi... aslında bişey yapmadı 2 parmağı ile kontrol etti pıtıma bakmadı bile :)) ben de sordum ya gelmezse bebek diye ya sancım olmazsa dedim dedi onu ozaman düşünürüz :)) ben de iyi dedim çıktım... bir dahaki kontrol çarşamba günü bakalım ne olacak....

on günde bir gidiyosun yani,bendeöyle ama arada bişi çıkıyor kesin ve ortalama beş günde bir gitmek zorunda kalıyorum....

geldimm geldimmmm gitmez olaydımmmmkaydirigubbakcemile3

çok fena dimi canım ben sabah normalde üç dakikada gideceğim bi eczaneye gidiyorum tansiyon ölçtürmeye gelene kadar mahvoluyorum.....on dk da gidiyorum o da yavaş yavaş.....ahhh nasıl özledim hızlı yürümeyi ben normalde çok hızlı yürürüm....nerdeeee şimdiiii.....

Günaydın kızlaarr :)

ben de burdayım hala doğuramadım :)) sabırla bekliyorumm :))) Demet, "Çiğdem inş. bebeğini kucağına almıştır" yazmış doğuracak mıydı? geçmişi çok okuyamadımm :)

herkese iyi haftalar :))

canım iyi haftalar hoşgeldin

valla bn 1 hafta sonra kimseyi istemiorum yanımda
Bunalırım yapamam ben kim olursa olsn ama üvey annem dua edio bir an önce doğsunda çok kalsn yanmda die
Çünkü okullar açıldktan sonra kalamıcak
Ama ben de okadar dayanamam ki:KK43: bişide diemiorum tabi...

Üvey annem dedim ama özden çok emeği vardır
Onun elinde büyüdm çok severim ama işte

aynen ben de istemiyorum o kadar kimseyi 10 gün bile yeter gibime geliyor

canım sakın öğle saati çıkma bence,akşam çıkmanı tavsiye ederim en azından 6 dan sonra felan tehlikeli malum....
geçen pazartesi yaptı benim çatı muayenesini dr Esracım... şimdilik bir sıkıntı görünmüyor dedi sancıları beklicez dedi... aslında bişey yapmadı 2 parmağı ile kontrol etti pıtıma bakmadı bile :)) ben de sordum ya gelmezse bebek diye ya sancım olmazsa dedim dedi onu ozaman düşünürüz :)) ben de iyi dedim çıktım... bir dahaki kontrol çarşamba günü bakalım ne olacak....

on günde bir gidiyosun yani,bendeöyle ama arada bişi çıkıyor kesin ve ortalama beş günde bir gitmek zorunda kalıyorum....

çok fena dimi canım ben sabah normalde üç dakikada gideceğim bi eczaneye gidiyorum tansiyon ölçtürmeye gelene kadar mahvoluyorum.....on dk da gidiyorum o da yavaş yavaş.....ahhh nasıl özledim hızlı yürümeyi ben normalde çok hızlı yürürüm....nerdeeee şimdiiii.....

bu yavaş yürüme ve yavaş hareket etme olayı beni de çıldırtıyor bir de çamaşırırmı giyerken ayaklarımı kaldıramıyorum ona da sinir oluyorum

bu arada bu süt çayını ne kadar önceden içmeye başlamak gerekiyor kızlar

kuşum eşinde haklı ama yani,benimde aynı şekilde eşim son derece dikkatli,saygılı davranır ama iki ay da yani çekilmez bi de misafir havasında hiç olmaz yani,,,en temizi herşeyin ideali güzell....gelsin bi on onbeş gün sonra bi iş çıkarsın sizinkiler ona ihtiyaçları olsun çağırsınlar :)))gitmek zorunda kalsın yani :))
eveeet sanırım aynı şeyler geçiyor aklımızdan bende çekindiğim için sormak istemiyordum ama merakta ediyorum yani özelden yazarsan bana da yolla epiccim...tabi sakıncası yoksa canım opuyorumnanaktan

bizimkiler söylüyorlar hele hele kızkardeşim aile de bu konularda en rahatı odur.
herkes ona yükler bu tarz şeyeleri konuşmaları falan.o söyledi geçen geldiğinde
telde neler söyledi ama babanneciğim kim nederse desin uzuuun süre kafasına koyduysa
kalıyor işte kim nederse desin umursamıyor.Ben de hakkı çoktur annemden daha çok
emeği geçmiştir ama beni düşünmediği için burada eşimin ailesi akrabaları gayet
kalabalık yaşıyoruz beni hiç düşünmediği için kızıyorum ona beni düşündüğü için kalsa
tamam ama kendi canı sıkılıyor hep sana gelicem diyip duruyor..2 gün önce p.tesi sana
geliyorm dedi dedim babanne daha doğum olmadı olsun bi öyle gelirsin pek kimse
gelemeyecek zaten dedim ama yok koymuş kafasına ne zaman doğuracağım belli
değil bi de 13 ağustosu da geçirirse erkenden gelmiş olacak neyse ki annem önledi
bu durumu zaten ağırlaştım kendime bile hizmet edemiyorum neyse bakalım gelecek
günler ne gösterecek...

ben hamile olmadan önce öldürsen gece uykumu bölüp kalkmazdım bazen sıkışsam sabaha kadar tutar yine uyanmazdım yani :) ama şimdi sıkıyosa gitme altıma kaçırcam sanki.hem sıcaktan hem wc yüzünden ayaktayım geceleri. arda uyuyorum desem yeridir.
aman canım üşütme sakın üşütmek gaz yaparsa doğumda bile canın yanar.reglden öncede üşütünce kasıkları ağrır ya insanın o şekil.

valla bebek olsun görürüm ben szi:roflol: benki sabah derslerini iptal eden uykuya dayanamayıp hastayım die dersi sarkıtırdım :))çağan doğdugunda ooo 2saattte bir zınk diye kalkardım.şimdide öyle olacak mecbur..

birşey sorucam kızlar yaaaa humana stil tea varya ben onu poşet çay sanıryordum ama değilmiş sanırım eczaneye sordumm kutunun içinde . sanki poşet alanlar vardı. ama herkes çook memnunn kesin alınmalııı

kızlar bence bi bebiş doğsun sütünüz olmassa alırsınız bide sütünüz cok olursa napacaksınız çayı falan.belli olmuyo o benden size tavsiye..küçücük gögsumden litrelerce süt gelirdi benim:roflol:

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
özelden yazdım soranlara merak değil de ilgi diyorum ben buna.çok saolun en başından beri destek oldunuz. şimdi sonucu bilmek de hakkınız kaydirigubbakcemile5

bizimkiler söylüyorlar hele hele kızkardeşim aile de bu konularda en rahatı odur.
herkes ona yükler bu tarz şeyeleri konuşmaları falan.o söyledi geçen geldiğinde
telde neler söyledi ama babanneciğim kim nederse desin uzuuun süre kafasına koyduysa
kalıyor işte kim nederse desin umursamıyor.Ben de hakkı çoktur annemden daha çok
emeği geçmiştir ama beni düşünmediği için burada eşimin ailesi akrabaları gayet
kalabalık yaşıyoruz beni hiç düşünmediği için kızıyorum ona beni düşündüğü için kalsa
tamam ama kendi canı sıkılıyor hep sana gelicem diyip duruyor..2 gün önce p.tesi sana
geliyorm dedi dedim babanne daha doğum olmadı olsun bi öyle gelirsin pek kimse
gelemeyecek zaten dedim ama yok koymuş kafasına ne zaman doğuracağım belli
değil bi de 13 ağustosu da geçirirse erkenden gelmiş olacak neyse ki annem önledi
bu durumu zaten ağırlaştım kendime bile hizmet edemiyorum neyse bakalım gelecek
günler ne gösterecek...

barış mançonun süper babanne şarkısı geldi aklıma :teytey:
allah yardımcın olsun canım

canım iyi haftalar hoşgeldin

aynen ben de istemiyorum o kadar kimseyi 10 gün bile yeter gibime geliyor

bu yavaş yürüme ve yavaş hareket etme olayı beni de çıldırtıyor bir de çamaşırırmı giyerken ayaklarımı kaldıramıyorum ona da sinir oluyorum

bu arada bu süt çayını ne kadar önceden içmeye başlamak gerekiyor kızlar

saol Aslıcımm hepimize inş.

ben de bacağımı kaldıramıyorum giyinmek oturmak kalkmak yatmak dönmek yanii herşey eziyet olur oldu bana dayanamıyorumm ama ben daraldıkça o gelmemek için direniyor sanırımm....

Bu çay da oralet gibi galiba bugün başlıycam içmeye soğuk da içilebiliyormuş . günde 3 bardak diyor buna para yetişmez yaaa 20 lira mı ne kutusu....

barış mançonun süper babanne şarkısı geldi aklıma :teytey:
allah yardımcın olsun canım

şeymacım.. ne olmuş olursa olsun ne yaşanmış olursa olsun.. Allah bir daha yaşatmasın üzmesin sizi ne kızını ne seni ne de aileni... Allah çok daha beterlerinden korusun aileni inş.

yasemeenn bir tansiyon aleti almadın telef oluyorsun eczane yollarında , daha çok tansiyonun fırlıycak bu kilo bu sıcakta....

Ayyy Çiçekçikkkk bugün doğum yapacakkkkk şimdi ne yapıyordur acabaaa Allah yardımcısı olsun. Bir listeye bakim bugün kimler var başka doğum yapacak.

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
özelden yazdım soranlara merak değil de ilgi diyorum ben buna.çok saolun en başından beri destek oldunuz. şimdi sonucu bilmek de hakkınız kaydirigubbakcemile5

canım yaaa bana mesaj gelmiş ama okuyamıyorum başka bi sayfa çıkıyor sanırım...:KK43:(

Merhaba kızlar, hepinize güzel bir hafta diliyorum...
pike takımlarımı yıkadım, onları ütülücem, bir an önce bitsin ki kızım geldiğinde hiç bişi eksik kalmsın ne bir toz ne bi kirli çamaşır:) hafta sonu da bakamadım hiç topiğe aklım hep sizde... umarım sorun yoktur, her şey gönlünüzce olsun...

şeymacım.. ne olmuş olursa olsun ne yaşanmış olursa olsun.. Allah bir daha yaşatmasın üzmesin sizi ne kızını ne seni ne de aileni... Allah çok daha beterlerinden korusun aileni inş.

amin canım tşk ederim güzel dileklerin için.allah kimsenin huzurunu bozmasın ailesiyle imtihan etmesin inş.

ya kızlar yanlıs anlamayında o çayı ben hiç almadım gerceten cok pahalı.bakın size tavsiyem sütünüz olmazsa ilk günlerde normal sezeryanda.sıcak bi banyo hemen fıskırtıyo valla sütüzemuszemus
bide sonrasında ben bol kuru dut hoşafı içtim,bulgurlu seyler yedim(pilav kısır vs)yeşillik ve su da cok süt yapıyor.gerisi size kalmıs.psikolojınızde güzel oldumu tamam.süt sorunu yaşamazsınız diye düşünüyorum.illa çay diyenlerde bence az alsın duruma göre devamını alır .eczaneler cok heryerde satılıyo zaten hemen o gün alınır istense..

X