2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar merhabalar..nasılsınız herkes iyidir inşallah..
Bikaç gündür giremedim nete..varmı yeni gelişmeler??

Bende biraz önce dr um dan geldim.ilk defa nst ye girdim.sonrada usg ile baktı.herhangi bi gelişme yok.herşey normal şükürler olsun..bebiş 3300 olmuş..geçen hafta 3 demişti..artık her hafta gidiyoruz.yani bende yeni haberler yok..yürüyüş yapmaya bak dedi dr um..bende tekrar akşamları yürümeye başladım..

Buarada bugün hala olduuuummmmm..abimin eşi doğum yaptı..o da erkek..epidurel sezeryan oldu.kendisi korkudan genel anestezi istiyodu ama dr u epidurel yapmış ve çok iyi geçmiş bebiş ve anne gayet iyiler..yalnız klasik hemen hemen herkeste olduğu gibi emzirmede hala sıkıntı yaşıyolarmış.sütü gelmemiş daha..ara ara deniyolarmış..inşallah bi an önce gelir de emer yavrum..ayy çok güzel ve değişik bi duygu benim ilk yeğenim yanii..ailecek ilk heyecan yani..bende en kısa zamanda doğurayım istiyorum ama hayırlısı tabiikii..
Oyy maaşallah ne güzel akran olucakalr kardeş gibi allah analı babalı büyütsün...
hurma yemekte çok ıyımış ben yemiştim
Evet ama nerden bulucam burdada eşime sorayım beki bulur...

normal istiyorum ama benim kızım bu hafta biraz fazla kilo almış ve zamanı azaldı:KK43:
sancıda yok açılmada bugun bolca okuyup üfledi annem kendiliğinden gelsin diye yoksa sezaryan ile alıcak doktor suni sancı istemediğim daha doğrusu dayanacağıma emin olamadığım için:)

evet benimde doğurma ile ilgili havam yok ama ağrılarım çok kasıklarım inanılmaz ağrıyor bi yerde oturup kalkınca zor adım atıyorum ama bebek tam olarak inmemiş hala sanırım korkumu hissediyor:KK43:

tatlım açılma olması için bol bol hurma ye ama mısır çarşısından falan alınmış kaliteli hurma olsun medine hurması. uyduruk hurmalar işe yaramıyor.
eğer yapabilirsen fikfik yapmak doğumu başlatıyomuş :)
bide meryem suresi ile inşikak surelerini oku bol bol
bebekler korkuyu hisseder doğmamak için yukarı kaçarmış canım. onunla konuş seni bekliyoruz babanla falan de iyi geliyormuş.

O çıtlama sesi bende de çok önceden olmuştu, hatta biri onunla ilgili başlık açmıştı. Sanki bi yerini çıtlatıyo gibi değil mi ? :)

Selam canım, hoşgeldin. :)

Hoşgeldin canım,hayırlı olsun yeğenin. Allah analı babalı büyütsün inşallah. opuyorumnanaktan Sütü de gelir yavaş yavaş merak etmesin.

Adet sancısı gibi sancı bende de oluyo ara sıra. Bu aralar belime ağrı giriyo çok. Karnımda aşağı inmemiş, görenler öyle diyo. Ay daha çok var doğurmama galiba. boshayallersmile
Sen kimseye bakma ona göre benim 7. ayımda dourmam lazımdı hiç karnım yukarı çıkmadı ki

senin vaktin daha var canım zaten acele etme:)

Evet daha var , 38. haftaya yeni girdim işte. Ak sakallı dede 5 ağustos demişti ya rüyamda, o yüzden erken gelir belki diye bekliyodum.kaydirigubbakcemile3

Sıkıcam kız :p , ama kızım uslu durur mu bilmem. kaydirigubbakcemile3 Aslında moralim bozuk birazda ondan doğurma hevesim kaçtı. kaydirigubbakcemile3 Otutduğum evde bi uğursuzluk var, her gün bişey bozuluyo, bi aksilik çıkıyo. Büyü mü var nedir evde. kaydirigubbakcemile3 Daha bir senelik evliyim , evde olan aksilikleri anlatsam şaşar kalırsın. Bak mesela 7. katta oturuyorum (en üst kat) evimi yağmur yağdığında su bastı. Öyle böyle değil ama, bildiğin su yani. Yataktan kalktık bi sabah yere ayağımızı bastık, suların içine girdik o an..Meğer camlar eskiymiş, hep macunları falan erimiş, camların arasında boşluk oluşmuş, yağmurda bütün sular yatak ve yemek odasının içine girmişti. Yemek odası pimapendi ama dandik yapmışlar ,yerine tam oturtamamışlar.
Daha neler neler oldu evde . Anlatmakla bitmiyo . kaydirigubbakcemile3[/QUOTE]

sık bakalımm:))))kendi eviniz değilse çıkın bariii . hoş şimdi bebek gelince zor olur ama. Allah kolaylık versin

tatlım açılma olması için bol bol hurma ye ama mısır çarşısından falan alınmış kaliteli hurma olsun medine hurması. uyduruk hurmalar işe yaramıyor.
eğer yapabilirsen fikfik yapmak doğumu başlatıyomuş :)
bide meryem suresi ile inşikak surelerini oku bol bol
bebekler korkuyu hisseder doğmamak için yukarı kaçarmış canım. onunla konuş seni bekliyoruz babanla falan de iyi geliyormuş.
fikfik i yapamam ben yaa annem burda :)).Benimki niden kaçıyo peki ben sürekli konuşuyorum hatta artık sitemliyimde yeter artık gell yaa diyorum :KK70:

kesinlikle rahattı,4 cm kadar olan sancılarımda adet sancısı gibi kasıklarımdaydı kötü diildi yani,bebeğide kasıklarımda hissetmedim hiç bazılarında öyle olurmuş,epidurali aldıktan sonra 3.sancıdan sonra gelenlerin ağrısını hissetmedim öyle oluyomuş,biraz bekliyosun açılma tam gerçekleşince ıkınma hissi geliyo zaten dr da nst ve eliyle takip ediyo sancını yeterli sancı geldiği zaman ıkınıyosun ,
ıkınırken yandaki demirleri var gücünle çek,gözlerini kapat ve çeneni aşağıya indirirsen daha rahat ve kolay oluyo benım dr um bunu tavsiye etmişti,

ayy canım cok saol insallah böyle hayırlı bir doğumda sezaryan olmadan bana nasip olur
seninde kuzucunu allah analı babalı büyütsün insallah
senin vaktin daha var canım zaten acele etme:)

Evet daha var , 38. haftaya yeni girdim işte. Ak sakallı dede 5 ağustos demişti ya rüyamda, o yüzden erken gelir belki diye bekliyodum.kaydirigubbakcemile3

:lepi:

Sıkıcam kız :p , ama kızım uslu durur mu bilmem. kaydirigubbakcemile3 Aslında moralim bozuk birazda ondan doğurma hevesim kaçtı. kaydirigubbakcemile3 Otutduğum evde bi uğursuzluk var, her gün bişey bozuluyo, bi aksilik çıkıyo. Büyü mü var nedir evde. kaydirigubbakcemile3 Daha bir senelik evliyim , evde olan aksilikleri anlatsam şaşar kalırsın. Bak mesela 7. katta oturuyorum (en üst kat) evimi yağmur yağdığında su bastı. Öyle böyle değil ama, bildiğin su yani. Yataktan kalktık bi sabah yere ayağımızı bastık, suların içine girdik o an..Meğer camlar eskiymiş, hep macunları falan erimiş, camların arasında boşluk oluşmuş, yağmurda bütün sular yatak ve yemek odasının içine girmişti. Yemek odası pimapendi ama dandik yapmışlar ,yerine tam oturtamamışlar. Daha neler neler oldu evde . Anlatmakla bitmiyo . kaydirigubbakcemile3[/QUOTE]

sen yinede olumlu düşün aklına kötü şeyler getirme hayra yor bence

O çıtlama sesi bende de çok önceden olmuştu, hatta biri onunla ilgili başlık açmıştı. Sanki bi yerini çıtlatıyo gibi değil mi ? :)

Hoşgeldin canım,hayırlı olsun yeğenin. Allah analı babalı büyütsün inşallah. opuyorumnanaktan Sütü de gelir yavaş yavaş merak etmesin.

Adet sancısı gibi sancı bende de oluyo ara sıra. Bu aralar belime ağrı giriyo çok. Karnımda aşağı inmemiş, görenler öyle diyo. Ay daha çok var doğurmama galiba. boshayallersmile

benim henüz belimde ağrı yok karnımda öyle sürekli değil ara ara ağrıyor ama dedim ya karnım dimdik oğlum hala kaburgalarımla oynuyor gerçi zaten sezeryan olacak dursa iyi olur ayın 10una kadar

berrakadacım iyiyim canım
kusura bakma msjını görmedim özelden msj yazıyordum.

hurmayı umreye gidip gelen yakınlarınız varsa onlardan da alabilirsiniz şifa niyetine 2-3 tane numunelik. yada iyi yerlerden hurmasına güvenilir yerlerden yani.

ramazana kaç gün kaldı şunun şurasında çıkar yakında marketlerde hurma dün realin katoloğunda ramazan paketleri vardı hurma da vardır herhalde

kesinlikle rahattı,4 cm kadar olan sancılarımda adet sancısı gibi kasıklarımdaydı kötü diildi yani,bebeğide kasıklarımda hissetmedim hiç bazılarında öyle olurmuş,epidurali aldıktan sonra 3.sancıdan sonra gelenlerin ağrısını hissetmedim öyle oluyomuş,biraz bekliyosun açılma tam gerçekleşince ıkınma hissi geliyo zaten dr da nst ve eliyle takip ediyo sancını yeterli sancı geldiği zaman ıkınıyosun ,
ıkınırken yandaki demirleri var gücünle çek,gözlerini kapat ve çeneni aşağıya indirirsen daha rahat ve kolay oluyo benım dr um bunu tavsiye etmişti,

Cnm gözünüz aydın allah analı babalı büyütsün :))
Bu epidurelde tek korkum bazıları ıkınamadığından bahsetmiş yani ıkındığını zannediyolarmış ama hafif uyuşturuldukları için yeterince güçlü ıkınamıyolarmış..ama senin hikayeni okuyunca rahatladım..sanırım sende böle bi sıkıntı olmadı..ne güzel..dikiş durumların nasıl cnm..sütünde hemen geldimi doğumdan sonra??

Maşallah bebeğine. Ayrıca yeğenin de analı babalı büyür inşallah..

Ama benim anlamadığım bir şey var. Doktorum beni 34. haftada ntsye soktu. Kasılmaları gördük. Şimdi anlayamıyorum neden o kadar erken girdim diye. Şimdi 35+4 deyim haftaya bir daha gircem.SEn de kasılma çıktı mı?

Saol cnm.darısı bizim başımıza :KK66:
Valla ben dediğim gibi ilk defa girdim nst ye..herkes genelde girmişti ama benim dr bu hafta aldı işte..bende kasılma sancı filan çıkmadı..çıksaydı söylerdi sanırım bişeyler..herşey normal dedi yani..
Buarada bana çatı muayeneside yapmadı henüz dr um..sana yapıldımı peki??

Saolasın cnm.darısı bizlere olsun inşallah :KK66:)

Oyy maaşallah ne güzel akran olucakalr kardeş gibi allah analı babalı büyütsün...

Evet ama nerden bulucam burdada eşime sorayım beki bulur...

Evet cnm kardeş gibi olcaklar inşallah..Valla bizde henüz tık yok ben de ne sancı ne kasılma belirtileri pek bişey hissetmiyorum yani..bakalım hayırlısı..

ramazana kaç gün kaldı şunun şurasında çıkar yakında marketlerde hurma dün realin katoloğunda ramazan paketleri vardı hurma da vardır herhalde

o hurmalar organik olmadığı için canım doğuma etki eden özellikleri de barındırmıyor. yani bi işe yaramıyor. doğal hurma olacak ki doğumu kolaylaştırsın. o hurmalar sürümden üretilen ramazan hurması malesef.

merhaba kızlar okumakla uğraşıyorum yazdıklarınızı.Hurma doğumu başlatıp ve kolaylaştırdığı söyleniyor ki.Kuranı kerimdede geçiyor hz meryem doğum sancısı çektiği an hurma ağacının altına git ve hurma ye diyor.allah yardımcımız olsun ya ben 40 haftaya gitmek istemiyorum 39 doğursam yeter 38 haftanın sonuda olur inşalla bende hurmaya başlayayım bari ...

sık bakalımm:))))kendi eviniz değilse çıkın bariii . hoş şimdi bebek gelince zor olur ama. Allah kolaylık versin

Kendi evimiz değil ama kira da vermiyoruz. Evin içini yepyeni yaptık,yeni mutfak banyo,yerler parke falan. Zaten ilk aylarda parkeler kabardı o sudan. kaydirigubbakcemile3 Ocağım bozuldu, buzdolabım bozuldu, salonun duvarı rutubetten ıslandı, evlilik resmimde o duvarda asılıydı,resim mahvoldu. kaydirigubbakcemile3 Bilgisayarım kaç kere bozuldu.yatak odasının kapısındaki cam kırıldı.Aspiratör bozuldu.Klozetin altından sular geliyodu bi ara,banyo su doluyodu.Su vanası bozuldu.Perdelerim o su basmasından dolayı küflendi.Gardolabın içindeki eşyaları bi açtım bi gün, yemyeşil küf içindeydiler.Yatak odasını kışın hiç kullanamadık,salonda yattık. kaydirigubbakcemile3 Bir gün uyurken avizenin camı küt diye aşağı düştü,paramparça oldu. Sonra bi gün akvaryum kırıldı, bi kaç balığım öldü. şimdilk aklıma gelenler bunlar. kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

valla bende yukarda doğurdum inmedi hiç

Aaaa öyle mii..bende karnıma bakıyorum az bişey sanki aşağıda gibi geliyo bazen bazende yukardaymış gibime geliyor..anlayamıyorum yani tam olarak :)) Sancıların 3 dakkada bir e indiğinde hastaneye gitmişsiniz..peki açılman ne kadardı ilk bakıldığında?

Cnm gözünüz aydın allah analı babalı büyütsün :))
Bu epidurelde tek korkum bazıları ıkınamadığından bahsetmiş yani ıkındığını zannediyolarmış ama hafif uyuşturuldukları için yeterince güçlü ıkınamıyolarmış..ama senin hikayeni okuyunca rahatladım..sanırım sende böle bi sıkıntı olmadı..ne güzel..dikiş durumların nasıl cnm..sütünde hemen geldimi doğumdan sonra??

Saol cnm.darısı bizim başımıza :KK66:
Valla ben dediğim gibi ilk defa girdim nst ye..herkes genelde girmişti ama benim dr bu hafta aldı işte..bende kasılma sancı filan çıkmadı..çıksaydı söylerdi sanırım bişeyler..herşey normal dedi yani..
Buarada bana çatı muayeneside yapmadı henüz dr um..sana yapıldımı peki??

Saolasın cnm.darısı bizlere olsun inşallah :KK66:)

Evet cnm kardeş gibi olcaklar inşallah..Valla bizde henüz tık yok ben de ne sancı ne kasılma belirtileri pek bişey hissetmiyorum yani..bakalım hayırlısı..

Yok bana da çatı muayenesi yapılmadı. Daha erken sanırım. :)))

sen yinede olumlu düşün aklına kötü şeyler getirme hayra yor bence

Evet hayra yormak lazım ama , üstüste gelince de insanın morali bozuluyo. :)

benim henüz belimde ağrı yok karnımda öyle sürekli değil ara ara ağrıyor ama dedim ya karnım dimdik oğlum hala kaburgalarımla oynuyor gerçi zaten sezeryan olacak dursa iyi olur ayın 10una kadar

benim belime ağrı ara ara giriyo.Bazen kasılmalarım da oluyo. Ama az az.Bi ara bende 50 saniye süren kasılmalar olmuştu.Hatta gece uykudan uyanmıştım o yüzden.ama 10 dk içinde 2 defa oldu. 3 olursa doğum başlıyomuş.sonradan öğrendim ben de onu.

berrakadacım iyiyim canım
kusura bakma msjını görmedim özelden msj yazıyordum.

hurmayı umreye gidip gelen yakınlarınız varsa onlardan da alabilirsiniz şifa niyetine 2-3 tane numunelik. yada iyi yerlerden hurmasına güvenilir yerlerden yani.

Önemli değil canım. opuyorumnanaktan Hurma almak lazım evet, benimki de geç gelicek sanırım. kaydirigubbakcemile3

valla bende yukarda doğurdum inmedi hiç

Bunu duyduğum iyi oldu, yoksa hiç doğuramıyacağımı düşünücektim.kaydirigubbakcemile3

merhaba kızlar okumakla uğraşıyorum yazdıklarınızı.Hurma doğumu başlatıp ve kolaylaştırdığı söyleniyor ki.Kuranı kerimdede geçiyor hz meryem doğum sancısı çektiği an hurma ağacının altına git ve hurma ye diyor.allah yardımcımız olsun ya ben 40 haftaya gitmek istemiyorum 39 doğursam yeter 38 haftanın sonuda olur inşalla bende hurmaya başlayayım bari ...

Hoşgeldin canım, kimse 40 hafta beklemek istemiyo zaten, bu zamana kadar çabuk geçti ama bundan sonrası sanki yavaşladı. kaydirigubbakcemile3

[ blackberry:CüvCüv:ficil:CüvCüv:epic;:CüvCüv:asspirin:CüvCüv: kızlar takvimlere göre hepimizin tarihleri aynı hepimiz şimdi normal doğumumubekliyoruz.Bakalım önce kimin bebişi gelecek...:emir_bebek::ecrin_bebek:

X