2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Selam kızlar. a.s.
nbr damlacıımmm

[

hoş geldin canım

ne kadar geçmiş:)

pegasus135'inde zeynep isimli bal kızı dünyaya gelmiş mesala

hoş geldin canım ben uzun süredir çıkamıyorum dışarıya nemden sanırım çok fazla tıkanıp nefes alamıyorum birde bebek tam aşağı inmediği için ciğerlere baskı yapabiliyor olabilir
evet canım sorma valla

hoşbulduk nassın :)
ben kendi kendime konuşuyorum işte kaydirigubbakcemile3
kaydirigubbakcemile3

hoşbulduk nassın :)
ben kendi kendime konuşuyorum işte kaydirigubbakcemile3

Hoşbuldum'u ben diycektim kız , ben senden sonra geldim .:p kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 İyiyim bu arada sen nasılsın ?opuyorumnanaktan

hoşgeldin canımopuyorumnanaktan

hoşbuldum canım, sen nasılsın bakalım ?

hecababe seninde normal dimi benim gibi bekliyosun bebişkonu sende de tık yok mu benim sancılarım oluyor ama hiiç dourcak havam yok yani kaydirigubbakcemile3

Ben de normal istiyorum ama bu aralar pek doğurucağımı sanmıyorum. Birden doğurma hevesimde gitti.İçimde kalsın bi süre daha. benneyaptımki benneyaptımki

Kız olunca daha çok sancılar kasıklara erekk olunca bele vururmuş benim belim kopuyo sancı gelince ama bişi yok.Benim annemde yanımda meryem suresini felan okudu,kolay doum için dua okudu (A'raf suresi 54. ayet) suya bi sürü dua suya içtim.Şimdide rezene çayı yapıp içicem artk gelsin :)).Rezene doumu kolaylaştırıyomuş rahim kasılması yaptıı için doumu tetikliyo die hamilelere önerilmio ama artık doursamda normal.Ve sütü çoğaltıp bebişlerdeki gazı alıyomuş...

yok bazen çok nadir kasıklarıma bıçak saplanıyor gibi oluyor ama devamı yok:KK43:

meryem suresini 7 kere okuduk içtim bugunde korkularım için okudu garibim:)
oda ben korkuyorum diye üzülüyor korkarsan hisseder gelmez korkma diyor ama bilmediğim için elimde olmadan korkuyorum

bende çöm oturup kalkmayı okudum 7 kere onu yapayım diyodum çay içmeye cesaret edemiyorumda ne tarz bii etki gösterim bilemediğimden dahada sancıyı tetiklerse suni gibi:)

[

Ben de normal istiyorum ama bu aralar pek doğurucağımı sanmıyorum. Birden doğurma hevesimde gitti.İçimde kalsın bi süre daha. benneyaptımki benneyaptımki[/QUOTE]

senin vaktin daha var canım zaten acele etme:)

maşallahhh alllah bağışlasın bal bu :)

allah bağışlasın ne güzel bi avazda sonlandırmışsın 9 ayı darısı başımıza insallah ..epidurali kaç cm ken taktılar ve herhangi bir yan etkisini gördünmü merak ettim müsait olunca yazarsan sevinirim

bu arada herkese hayırlı cumalar

4 cm den sonra epidural veriyorlar,bende alerji yaptı yüzüm ve boynum kızardı ,ve 2 gün sonra geçti

Hoşbuldum'u ben diycektim kız , ben senden sonra geldim .:p kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 İyiyim bu arada sen nasılsın ?opuyorumnanaktan

hoşbuldum canım, sen nasılsın bakalım ?

Ben de normal istiyorum ama bu aralar pek doğurucağımı sanmıyorum. Birden doğurma hevesimde gitti.İçimde kalsın bi süre daha. benneyaptımki benneyaptımki
Ayy kafam döndü anladın sen :KK70:
Bende de bi huy bişiyi çok isterim beklerim olmassada hevesim kaçar.Hevesim kaçtı gibi gelsin artık yaa die şikayet etmeye başladım.Annem gitmeden gelsin istiyorum...
yok bazen çok nadir kasıklarıma bıçak saplanıyor gibi oluyor ama devamı yok:KK43:

meryem suresini 7 kere okuduk içtim bugunde korkularım için okudu garibim:)
oda ben korkuyorum diye üzülüyor korkarsan hisseder gelmez korkma diyor ama bilmediğim için elimde olmadan korkuyorum

bende çöm oturup kalkmayı okudum 7 kere onu yapayım diyodum çay içmeye cesaret edemiyorumda ne tarz bii etki gösterim bilemediğimden dahada sancıyı tetiklerse suni gibi:)
AA evet 7 kere kalkıp oturmayı bende duydum ama yapmadım içicem walla şimdi çay karnımda acıktı yemek yiip içicem sözde 2-3 gün önceden başlıcaktım tereddüt edip başlamadım bide rakı gibi kokuyo yaaw.
Bu arada oğlumdan çıtır çutur sesler geliyo buda benim gibi bi taraflarını mı çıtlatıyo nedir :KK1: ve şuan tam kasıklarım içinde oynuyo saki kemiklerimin içinde çözemedim çatımımı açtırıyoda ordan geliyo bu sesler :S

Kızlar merhabalar..nasılsınız herkes iyidir inşallah..
Bikaç gündür giremedim nete..varmı yeni gelişmeler??

Bende biraz önce dr um dan geldim.ilk defa nst ye girdim.sonrada usg ile baktı.herhangi bi gelişme yok.herşey normal şükürler olsun..bebiş 3300 olmuş..geçen hafta 3 demişti..artık her hafta gidiyoruz.yani bende yeni haberler yok..yürüyüş yapmaya bak dedi dr um..bende tekrar akşamları yürümeye başladım..

Buarada bugün hala olduuuummmmm..abimin eşi doğum yaptı..o da erkek..epidurel sezeryan oldu.kendisi korkudan genel anestezi istiyodu ama dr u epidurel yapmış ve çok iyi geçmiş bebiş ve anne gayet iyiler..yalnız klasik hemen hemen herkeste olduğu gibi emzirmede hala sıkıntı yaşıyolarmış.sütü gelmemiş daha..ara ara deniyolarmış..inşallah bi an önce gelir de emer yavrum..ayy çok güzel ve değişik bi duygu benim ilk yeğenim yanii..ailecek ilk heyecan yani..bende en kısa zamanda doğurayım istiyorum ama hayırlısı tabiikii..

canım cok saol yanıt verdiğin için ....

ay geçmiş ya önemli olan o kalıcı birşey olmasın da ,ama doğumunu rahatlattı dimi yoğun sancılar hissetmedin yani?

kesinlikle rahattı,4 cm kadar olan sancılarımda adet sancısı gibi kasıklarımdaydı kötü diildi yani,bebeğide kasıklarımda hissetmedim hiç bazılarında öyle olurmuş,epidurali aldıktan sonra 3.sancıdan sonra gelenlerin ağrısını hissetmedim öyle oluyomuş,biraz bekliyosun açılma tam gerçekleşince ıkınma hissi geliyo zaten dr da nst ve eliyle takip ediyo sancını yeterli sancı geldiği zaman ıkınıyosun ,
ıkınırken yandaki demirleri var gücünle çek,gözlerini kapat ve çeneni aşağıya indirirsen daha rahat ve kolay oluyo benım dr um bunu tavsiye etmişti,

canım cok saol yanıt verdiğin için ....

ay geçmiş ya önemli olan o kalıcı birşey olmasın da ,ama doğumunu rahatlattı dimi yoğun sancılar hissetmedin yani?

canımcım
sağol zeyneyp bebeğin haberini okudum
kızlar benim çok nadir günde 1-2 defa adet sancısı gibi öyle hafif bir ağrım oluyor karnımda dimdik walla

[

senin vaktin daha var canım zaten acele etme:)[/QUOTE]

Evet daha var , 38. haftaya yeni girdim işte. Ak sakallı dede 5 ağustos demişti ya rüyamda, o yüzden erken gelir belki diye bekliyodum.kaydirigubbakcemile3

benim 17 gün varr sıkıcanmı o kadar dişiniiii

Sıkıcam kız :p , ama kızım uslu durur mu bilmem. kaydirigubbakcemile3 Aslında moralim bozuk birazda ondan doğurma hevesim kaçtı. kaydirigubbakcemile3 Otutduğum evde bi uğursuzluk var, her gün bişey bozuluyo, bi aksilik çıkıyo. Büyü mü var nedir evde. kaydirigubbakcemile3 Daha bir senelik evliyim , evde olan aksilikleri anlatsam şaşar kalırsın. Bak mesela 7. katta oturuyorum (en üst kat) evimi yağmur yağdığında su bastı. Öyle böyle değil ama, bildiğin su yani. Yataktan kalktık bi sabah yere ayağımızı bastık, suların içine girdik o an..Meğer camlar eskiymiş, hep macunları falan erimiş, camların arasında boşluk oluşmuş, yağmurda bütün sular yatak ve yemek odasının içine girmişti. Yemek odası pimapendi ama dandik yapmışlar ,yerine tam oturtamamışlar. Daha neler neler oldu evde . Anlatmakla bitmiyo . kaydirigubbakcemile3

Bende biraz önce dr um dan geldim.ilk defa nst ye girdim.sonrada usg ile baktı.herhangi bi gelişme yok.herşey normal şükürler olsun..bebiş 3300 olmuş..geçen hafta 3 demişti..artık her hafta gidiyoruz.yani bende yeni haberler yok..yürüyüş yapmaya bak dedi dr um..bende tekrar akşamları yürümeye başladım..

Buarada bugün hala olduuuummmmm..abimin eşi doğum yaptı..o da erkek..epidurel sezeryan oldu.kendisi korkudan genel anestezi istiyodu ama dr u epidurel yapmış ve çok iyi geçmiş bebiş ve anne gayet iyiler..yalnız klasik hemen hemen herkeste olduğu gibi emzirmede hala sıkıntı yaşıyolarmış.sütü gelmemiş daha..ara ara deniyolarmış..inşallah bi an önce gelir de emer yavrum..ayy çok güzel ve değişik bi duygu benim ilk yeğenim yanii..ailecek ilk heyecan yani..bende en kısa zamanda doğurayım istiyorum ama hayırlısı tabiikii..

Maşallah bebeğine. Ayrıca yeğenin de analı babalı büyür inşallah..

Ama benim anlamadığım bir şey var. Doktorum beni 34. haftada ntsye soktu. Kasılmaları gördük. Şimdi anlayamıyorum neden o kadar erken girdim diye. Şimdi 35+4 deyim haftaya bir daha gircem.SEn de kasılma çıktı mı?

AA evet 7 kere kalkıp oturmayı bende duydum ama yapmadım içicem walla şimdi çay karnımda acıktı yemek yiip içicem sözde 2-3 gün önceden başlıcaktım tereddüt edip başlamadım bide rakı gibi kokuyo yaaw.
Bu arada oğlumdan çıtır çutur sesler geliyo buda benim gibi bi taraflarını mı çıtlatıyo nedir :KK1: ve şuan tam kasıklarım içinde oynuyo saki kemiklerimin içinde çözemedim çatımımı açtırıyoda ordan geliyo bu sesler :S[/QUOTE]

Selam bayanlar...

iç canım hayırlısı bakalım ...
onlar yerlerinden çok memnun yiyip içip hıçkırık olup çıtırdatıyorlar:)

Bende de bi huy bişiyi çok isterim beklerim olmassada hevesim kaçar.Hevesim kaçtı gibi gelsin artık yaa die şikayet etmeye başladım.Annem gitmeden gelsin istiyorum...

Bu arada oğlumdan çıtır çutur sesler geliyo buda benim gibi bi taraflarını mı çıtlatıyo nedir :KK1: ve şuan tam kasıklarım içinde oynuyo saki kemiklerimin içinde çözemedim çatımımı açtırıyoda ordan geliyo bu sesler :S

hurma yemekte çok ıyımış ben yemiştim

O çıtlama sesi bende de çok önceden olmuştu, hatta biri onunla ilgili başlık açmıştı. Sanki bi yerini çıtlatıyo gibi değil mi ? :)

Selam bayanlar...

Selam canım, hoşgeldin. :)

Hoşgeldin canım,hayırlı olsun yeğenin. Allah analı babalı büyütsün inşallah. opuyorumnanaktan Sütü de gelir yavaş yavaş merak etmesin.

canımcım
sağol zeyneyp bebeğin haberini okudum
kızlar benim çok nadir günde 1-2 defa adet sancısı gibi öyle hafif bir ağrım oluyor karnımda dimdik walla

Adet sancısı gibi sancı bende de oluyo ara sıra. Bu aralar belime ağrı giriyo çok. Karnımda aşağı inmemiş, görenler öyle diyo. Ay daha çok var doğurmama galiba. boshayallersmile

X