2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Canım benim hoşgeldin allah analı babalı büyütsün öncelikle bebeğinle sağlıklı mutlu uzun ömür diliyorum sana. Çok geçmiş olsun tatlım bütün bebeklerde oluyor ama sarılık olan bebeği bizde güneşe tutarlar sarılığı geçer cnm aklınızda bulunsun kızlar. birde hastanede sarı giydirmek sarılığını alır derler. Benim en küçük yiğenim sarılık olmuştu ışın tedavisi yapacaklardı babannem aldı camın perdesiniaçtı güneşe tuttu bebeği yavrum gözlerini ovuşturdu biraz ağladı ve geçti sarılığı doktor bile şaşırdı.

Şimdi iyisiniz ya önemli olan bu canım çok geçmiş olsun kocaman öp oğlumuzu bizim için..

canım bizde öyle yapacağızda güneş nerde şansımıza hava kapalı hep bu arada güzel dileklerin için çok sağol darısı başına inşallahhh :Saruboceq:

:enbuyukkk:
canım bizde öyle yapacağızda güneş nerde şansımıza hava kapalı hep bu arada güzel dileklerin için çok sağol darısı başına inşallahhh :Saruboceq:

ah cnm ya mertimizin şansına da hava kapalı evet. Neyse şimdi iyi ya çok şükür canım. Birşey soracağımnurcanım ya hastane de ne giydirdiler merimize? tulum mu?yoksa pijama takımı mı? ya ne koyacağıma karar veremedim kıyafet olarak yaa???tecrübeli bir anne olarak yardımcı olabilirmisin tatlım?vereliniortak

günaydin kizlar caglamin fotosunu söz vermistim...avatar dan bakabilirsiniz

maşallahhh alllah bağışlasın bal bu :)

evet canım normal oldu .daha vakit olduğu için doktorumun da izniyle denize gittik o gece sancım başlamıştı aslında ama biz daha var diye ay gün sancısı diye geçiştirdik ,dönüşte daha da sıklaştı .3 dak inince dr u aradık hastahaneye yönlendirdi ebe muayene etti doğum başlamış deyince dr aradık .beni hazır edinceye kadar (epidural aldım) dr gelmişti zaten.hemen doğuma aldılar.epidural aldığım için ağrı duymadım ama dikişim var tabii hem iç hem dış,
çok şükür ikimizde kurtulduk,her gün daha ıyı oluyoruz dikişlerim kaynamaya başladı bile,bebeğimde sarılık oldu 2.gün ama o da daha iyi şimdi emzirmek gerçekten işe yarıyo
işte böyle merak ettiğiniz bişey olursa yada atladığım sorabilirisiniz nede olsa 5 günlük anneyim :):emir_bebek:

allah bağışlasın ne güzel bi avazda sonlandırmışsın 9 ayı darısı başımıza insallah ..epidurali kaç cm ken taktılar ve herhangi bir yan etkisini gördünmü merak ettim müsait olunca yazarsan sevinirim

bu arada herkese hayırlı cumalar

valla demetcim ben pijama takımı giydim cünkü gelen giden çok oluyor rahat edersin oturup kalkarken

kızlar aklıma gelen bir bilgi daha

sezryan günü belli arkadaşlar için söylemiyorum normal doğum yapacak ama doğum anında sezeryana girme zorunluluğu olabilecek arkadaşlar için yazıyorum.

bebeğe kordon dolandı sözüne her zaman inanmayın sadece doktorunuza güveniyorsanız bi kere daha düşünün. çünkü kordon yumuşaktır ve dolandığı taktirde bebeğe zarar vermez boynuna dahi dolansa çıkınca düzeltilebilirmiş. bebişimiz karnımızdayken zaten kordona dolanmaya alışıkmış.

2. si bebeğin ters olması bebek ters geliyor böyle doğamaz denildiğinde allah a sığının ve inşikak suresini okumaya başlayın. içinde secde ayeti geçtiği için sure okununca secde ayetini duyan bebek rahimde ters de olsa secdeye durup baş aşağı geliyormuş.

idrar enfeksiyonu olup olmadığınıza dikkat edin.bebek annenin sağlıksız organından kaçarmış eğer vajinanızda bi hastalık varsa bebeğin ters gelme olasılığı yüksekmiş.

canım ben birşey eklemek istiyorum bebeğin kordon dolandı sözüne ben hastaneye gittim nts bebeğin kalp atışlarınde düşüş var dediler ama yinede suni sancı verdiler meğersem kordon dolanmış boynuna doğum anında ebe sana ıkınarak bebeği it diyor deniyorsun deniyorsun bebek aşağıya inemiyor niye kordondan dolayı ben doğum anında bu yüzden çok zorlandım haberin olsun

neyse annişler ben şimdi çıkıyorum daha sık gelmeye çalışacağım oğluşum uslu durursa tabiii

selam kızlarr bende alışverişten geldimm son eksiklerimide aldım çok şükür ama çok yoruldum yaaaa. çok rutubet varr. yapış yapış oluyorum valla. bundan sonra zor çıkarım gibi geliyor dışarı ancak doktora.
nurcancım geçmiş olsun ki geçmiş maş.

selam arkadaşlar
ancak gelebildim geçmişi okuyum dedim ama bitecek gibi değil bana özet geçer misiniz bişey kaçırmak istemiyorum

Angelnrcn da dourdu galiba ses seda yok 23 ünden beri girmemiş bida heralde.Bebişkosu olanlar yavaştan uğramaz oluyolar eee bebiş oluyo mis kokululardan ayrılmak kolay olmasa gerek gelen giden merak ettim keşke bi haber verseydi

sıcaklardan mıdır nedir herkes okuyor kimse yazmıyoor :KK43:
aşağısı dolu ama muhabbet az niee:umursamaz:

[

selam arkadaşlar
ancak gelebildim geçmişi okuyum dedim ama bitecek gibi değil bana özet geçer misiniz bişey kaçırmak istemiyorum

hoş geldin canım

ne kadar geçmiş:)

pegasus135'inde zeynep isimli bal kızı dünyaya gelmiş mesala

selam kızlarr bende alışverişten geldimm son eksiklerimide aldım çok şükür ama çok yoruldum yaaaa. çok rutubet varr. yapış yapış oluyorum valla. bundan sonra zor çıkarım gibi geliyor dışarı ancak doktora.
nurcancım geçmiş olsun ki geçmiş maş.

hoş geldin canım ben uzun süredir çıkamıyorum dışarıya nemden sanırım çok fazla tıkanıp nefes alamıyorum birde bebek tam aşağı inmediği için ciğerlere baskı yapabiliyor olabilir

hecababe seninde normal dimi benim gibi bekliyosun bebişkonu sende de tık yok mu benim sancılarım oluyor ama hiiç dourcak havam yok yani kaydirigubbakcemile3

hecababe seninde normal dimi benim gibi bekliyosun bebişkonu sende de tık yok mu benim sancılarım oluyor ama hiiç dourcak havam yok yani kaydirigubbakcemile3

normal istiyorum ama benim kızım bu hafta biraz fazla kilo almış ve zamanı azaldı:KK43:
sancıda yok açılmada bugun bolca okuyup üfledi annem kendiliğinden gelsin diye yoksa sezaryan ile alıcak doktor suni sancı istemediğim daha doğrusu dayanacağıma emin olamadığım için:)

evet benimde doğurma ile ilgili havam yok ama ağrılarım çok kasıklarım inanılmaz ağrıyor bi yerde oturup kalkınca zor adım atıyorum ama bebek tam olarak inmemiş hala sanırım korkumu hissediyor:KK43:

normal istiyorum ama benim kızım bu hafta biraz fazla kilo almış ve zamanı azaldı:KK43:
sancıda yok açılmada bugun bolca okuyup üfledi annem kendiliğinden gelsin diye yoksa sezaryan ile alıcak doktor suni sancı istemediğim daha doğrusu dayanacağıma emin olamadığım için:)

evet benimde doğurma ile ilgili havam yok ama ağrılarım çok kasıklarım inanılmaz ağrıyor bi yerde oturup kalkınca zor adım atıyorum ama bebek tam olarak inmemiş hala sanırım korkumu hissediyor:KK43:
Kız olunca daha çok sancılar kasıklara erekk olunca bele vururmuş benim belim kopuyo sancı gelince ama bişi yok.Benim annemde yanımda meryem suresini felan okudu,kolay doum için dua okudu (A'raf suresi 54. ayet) suya bi sürü dua suya içtim.Şimdide rezene çayı yapıp içicem artk gelsin :)).Rezene doumu kolaylaştırıyomuş rahim kasılması yaptıı için doumu tetikliyo die hamilelere önerilmio ama artık doursamda normal.Ve sütü çoğaltıp bebişlerdeki gazı alıyomuş...

X