2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

artık biz hamile kalma kısmını ve hamileliği atlattık sayılır bizi şu andan sonra ilgilendiren nokta doğum kısmı.
konuşulan hususları madde madde aktarayım
önceleri annelerimizin ninelerimizin kendileriyle kıyasladıkları doğumlar biz tarlada doğum yapardık kalkar eve gider iş yapardık doğumları gerçekmiş. önceleri doğum yapmak ağrısız ve kolaymış çünkü beslenmeler doğalmış. gdo lu ürünler tüketerek özellikle kokulu sentetik kimyasal ürünler kullanarak bu süreci etkiliyormuşuz. kokulu deterjanlar parfümler kadının östrojen hormonunu etkilermiş. naturel beslenen sağlıklı bi kadında doğum zamanı vücut östrojen hormonu sıfırlanırmış kadının doğumu başlarmış kasılma olurmuş ama sancı olmazmış. şimdi bizim kullandığımız bu ürünler östrojen hormonumuzu arrtırdığı için doğum zamanı bünye bu hormonu sıfırlayamadığı için doğumlar zor suni sancı eşliğinde ağrılı oluyormuş. doğuma 1-2 hafta kala bile parfümlerden ve suni kokulu herşeyden uzak durmak bile pozitif yönde yardımcı olurmuş.

hastanelerde uygulanan doğum pozisyonu aslında bi kadını en çok zorlayan doğum posizyonuymuş. eğer özel hastanede doğum yapacaksanız doktorunuzla iletişiminiz iyi ise oturarak doğum yapmayı teklif edin. çataldaki pozisyon yer çekimine ters olduğu için bebeği zorlarmış.

doğuma giderken bebeğinizi sevin konuşun seni bekliyoruz bu dünya çok güzel bi yer şeklinde telkinlerde bulunun. bebeğin de psikolojisi var bebek gerilirse siz korkarsanız bebek doğmamak için karaciğere doğru kaçar doğmaz buda sezeryana sebep olurmuş.

hacamat diye birşey var duydunuz mu bilmem. peygamberimizin sünnetidir. vücuttan kirli kanın alınmasıdır. vucudu zindeler. karaciğeri yeniler vücut detoks yapar. bir kadın doğum yaptığında hacamat yaptırmış gibi oluyormuş.kadının hayatında bi dönüm noktasıymış bu.vücut yeniden doğmuş gibi temizleniyormuş. eğer bundan sonra dikkatli doğal beslenirsek bebeğimizle sıfırdan başlamış gibi bi bedene sahip olurmuşuz.

bebek doğduğunda eğer bebiş sütünüzü içmiyorsa sütüm yetmiyor aç kalıyor demeyin. demek ki sütte bebeğe zararlı bişiy vardır (gazlıdır acıdır vitaminsizdir suludur vb) bebek kendini iç güdüsel olarak koruyor demektir deniliyor. yediklerinize dikkat edin sütünüzün vitamin değerini arttırmaya bakın.

şimdilik aklımda kalanlar bu kadar. çok uzun yazıp sizi sıkmak da istemedim. dediğim gibi inanıp inanmamak size kalmış ben sadece paylaşma görevimi yaptım nacizane.

Teşekkür ederimmm zemuszemus ya aslında iyi sayılırım ama uyandığımdan beri ayıptır söylemesi şeysim çok ağrıyorr. :kedi:

iyidir iyidir ohh ne güzel benimde bi taraflarım ağrısa çook mutlu olucammyerimseniben
şaka bi yana tatlım bebişin kanala yerleşiyosa o zaman baskı tipinde bi ağrı oluyomuşş.benim dokotr demişti.

yok be cnm göbişinin şekline bakma sen gerçi benimki indi gibi gelio ama bak
haftalardır öyle geliyo hani nerdeee???kim ne derse desin zamanında gelecek o..
hatta ben senin nişanının geldiğine bile inanıyorum cnm sanmıyorum yani zorlanma
falan hikaye gibi geliyor.ama nişan da gelse bebiş gelmeyecekse gelmiyor bak benim
tam 11 gün olmuş nişan geleli dr.a da sordum nişan bekliyeyim mi diye yok nişan mişan
kalmadı sen sancıya odaklan dedi bana...

bencede sancıya bakmak alzım ya... dun cıgdem ellerımı yıkarkaen bı sancı gırdım belım ve sol tarafıma orda karnıma yayıldı ama nası bı sancı allahım... yurumek ıstıyorum yuruyemıyorum... ınan odam lavabonun yanında hemen ama okadra cok zor gıttım okadar cok canım yandıkı... dedım kendı kendıme eger dogum sancısı buysa ben hayayyata doguramam herhalde....

artık biz hamile kalma kısmını ve hamileliği atlattık sayılır bizi şu andan sonra ilgilendiren nokta doğum kısmı.
önceleri annelerimizin ninelerimizin kendileriyle kıyasladıkları doğumlar biz tarlada doğum yapardık kalkar eve gider iş yapardık doğumları gerçekmiş. önceleri doğum yapmak ağrısız ve kolaymış çünkü beslenmeler doğalmış. gdo lu ürünler tüketerek özellikle kokulu sentetik kimyasal ürünler kullanarak bu süreci etkiliyormuşuz. kokulu deterjanlar parfümler kadının östrojen hormonunu etkilermiş. naturel beslenen sağlıklı bi kadında doğum zamanı vücut östrojen hormonu sıfırlanırmış kadının doğumu başlarmış kasılma olurmuş ama sancı olmazmış. şimdi bizim kullandığımız bu ürünler östrojen hormonumuzu arrtırdığı için doğum zamanı bünye bu hormonu sıfırlayamadığı için doğumlar zor suni sancı eşliğinde ağrılı oluyormuş. doğuma 1-2 hafta kala bile parfümlerden ve suni kokulu herşeyden uzak durmak bile pozitif yönde yardımcı olurmuş.

hastanelerde uygulanan doğum pozisyonu aslında bi kadını en çok zorlayan doğum posizyonuymuş. eğer özel hastanede doğum yapacaksanız doktorunuzla iletişiminiz iyi ise oturarak doğum yapmayı teklif edin. çataldaki pozisyon yer çekimine ters olduğu için bebeği zorlarmış.

doğuma giderken bebeğinizi sevin konuşun seni bekliyoruz bu dünya çok güzel bi yer şeklinde telkinlerde bulunun. bebeğin de psikolojisi var bebek gerilirse siz korkarsanız bebek doğmamak için karaciğere doğru kaçar doğmaz buda sezeryana sebep olurmuş.

hacamat diye birşey var duydunuz mu bilmem. peygamberimizin sünnetidir. vücuttan kirli kanın alınmasıdır. vucudu zindeler. karaciğeri yeniler vücut detoks yapar. bir kadın doğum yaptığında hacamat yaptırmış gibi oluyormuş.kadının hayatında bi dönüm noktasıymış bu.vücut yeniden doğmuş gibi temizleniyormuş. eğer bundan sonra dikkatli doğal beslenirsek bebeğimizle sıfırdan başlamış gibi bi bedene sahip olurmuşuz.

bebek doğduğunda eğer bebiş sütünüzü içmiyorsa sütüm yetmiyor aç kalıyor demeyin. demek ki sütte bebeğe zararlı bişiy vardır (gazlıdır acıdır vitaminsizdir suludur vb) bebek kendini iç güdüsel olarak koruyor demektir deniliyor. yediklerinize dikkat edin sütünüzün vitamin değerini arttırmaya bakın.

şimdilik aklımda kalanlar bu kadar. çok uzun yazıp sizi sıkmak da istemedim. dediğim gibi inanıp inanmamak size kalmış ben sadece paylaşma görevimi yaptım nacizane.

kesınlıkle katılıyorum bu bılgılere.... ne kadar guzel bılgıler paylasmıssın canım... Ewllerıne emegıne saglık... ama su sıcakta nası dedorant parfum kullanmıcaz... ben duramam kı kokarım ya....

çok sağol canım paylaşımların için

aklına geldikçe yaz sen bunları :)

çok güzel bilgiler canım sağol paylaştığın için bi nefeste okudum valla.sen yine bize aklına geldikçe yaz tabii.
doğum şeklinin oturarak olmasını bende duymuştum ki bi hastanede bu şekilde doğum yaptıryo doktorlar neresi hatırlamıyorum.
kişi normal dğpumla maddi olarak temzilendiği gibi sancılarından dolayı günahlarından da temzilenir.bebeği gibi tertemiz olurr.
Allahım ne olur benim gibi isteyenlere ve bana hayırlı kolay normal doğum nasib ett.. aminnn.

evet canım 41 oldu bana da aynı muhabbeti yapıyorlar sen daha 10 gün beklersin diye daha var doktorlar nerden bilecek falan diyorlar doktorum pazartesi çağırdı o güne kadar doğurmazsan çaresine bakarız dedi. artık bakalım ne olacak...

hosgeldın canım ...
41 hafta olduğuna gore bebısın kılosu nasıl yanı normal doğum beklıyorsun değilmi sekerım
gercı doktor bana bugun eskısı gıbı kılo almasını bekleme dedı

evet canım 41 oldu bana da aynı muhabbeti yapıyorlar sen daha 10 gün beklersin diye daha var doktorlar nerden bilecek falan diyorlar doktorum pazartesi çağırdı o güne kadar doğurmazsan çaresine bakarız dedi. artık bakalım ne olacak...

hoş geldinn canımm.ya bende korkuyorum 41 ,i geçmekten.kilosu ne kadar bebişinin?usg de kaç gözüküyor gelişim haftası?bide kanala girdimi acaba?

iyidir iyidir ohh ne güzel benimde bi taraflarım ağrısa çook mutlu olucammyerimseniben
şaka bi yana tatlım bebişin kanala yerleşiyosa o zaman baskı tipinde bi ağrı oluyomuşş.benim dokotr demişti.

Valla daha dün yerleşmiş değildi..belki de hazırlık yapıyordurr.

kesınlıkle katılıyorum bu bılgılere.... ne kadar guzel bılgıler paylasmıssın canım... Ewllerıne emegıne saglık... ama su sıcakta nası dedorant parfum kullanmıcaz... ben duramam kı kokarım ya....

rica ederim canım
ama biliyor musun ter kokumuz da hep yanlış beslendiğimiz için. sünnetlerden uzaklaştıkça yediklerimiz bozuldukça kimyamız değişti tenimiz salgılarımız kokuyor. islam dini temizlik dinidir peki önceden parfümler yokken sahabeler napıyordu??

tşk ederim hepinize.. paylaşmasam vebal altında hissedecektim kendimi.şimdi mutlu oldum. inş. hepimizin doğumu rahat geçer bebeişlerimiz sağlıklı olur.

kızlar ben geldım...
bebısım 3 haftada 900 gr alıyorken simdi 400gr almıs hem uzuldum hem sevındım...
nstye bagllandık oda guzel cıktı...
doktora az kılo almıs dedım bızım ıcın bu cok guzel bı kılo dedı normal doğurtmayı planlıyor henuz donmemıs oğlum ama doner dıyor doktor teyzemız...
9 ağustosada catı muayenesı verdı ozamana kadar suyun gelır kanaman olursa bı sıkayetın hemen gel zaten hastane cok yaskın dedı valla benım oğlumun gelmeye hıc nıyetı yokk

çok şükür canım, her şey yolunda, maşallah oğluna da hayırlısı ile gelsinler canım...
usg ve satı nasıl şimdi, var mı bi değişiklik?

ayy telle konuşmaktan gidemedim bi türlü.
pelincik hakikaten görmemiş kimse tatlım seni hoşgeldin..
yazlıktan geldin demi sen ay hem sormuşş hem kaçmış gibi
olucam ama bakarım geçmişe yine hadi başbaş.
bu arada hervood nurcan hiç girmiyor artık.minik aşkıyla başbaşa tabiiii....

bencede sancıya bakmak alzım ya... dun cıgdem ellerımı yıkarkaen bı sancı gırdım belım ve sol tarafıma orda karnıma yayıldı ama nası bı sancı allahım... yurumek ıstıyorum yuruyemıyorum... ınan odam lavabonun yanında hemen ama okadra cok zor gıttım okadar cok canım yandıkı... dedım kendı kendıme eger dogum sancısı buysa ben hayayyata doguramam herhalde....

cnm doğum sancıları öyle tek gelmiyo,geldiğinde emin olursun zaten gerçi herkeste farklı olur
bende hem karnıma hemde belime vurmuştu sırasıyla 10 dk.da bir sonra 5 ten aşağıya düşmüştü hala gitmedim dr.a sonra nişan geldi o zman gitmiştim,
ama bir iki hafta öncesinde çok ağrılarım olmuştu böyle düzenli olmayan

çok şükür canım, her şey yolunda, maşallah oğluna da hayırlısı ile gelsinler canım...
usg ve satı nasıl şimdi, var mı bi değişiklik?

usg 09 cıktı sata gore 15 ağustos kesın bekletıcek benı sonuna kadar
dedım cok az almıs kılo bundan sonra boyle alır dedı hayırlısıyla gelsınler ınsallah

ebet:KK43: bunalımlardayım kocam artık işe gitmemi istemiyo:KK43: yeter artık bu kadar diyo yarından sonra da izine ayrılacağım daha doğrusu rapor alacağım işte:) ne yapacağım ben 40 gün bekle dur kızım gelsin diye daha internet te almadık eve zaten iice sıkılırım ben ya hem sizlerden de bi süre ızak kalacam demektir:KK43:

bu arada kızlar ben bu pınarı çok merak ediyorum yaavv 1 ayı geçti hiç uğramadı 28
hazirandan beri tamam en son bu mesajı yazmıştı ama gelmedi hiç birdaha.face den de
mesaj atmıştım 1 aya yakın oldu cvp gelmedi.face i de hiç açmıyo dmeekki..hergün yazan kız birden yokoldu yaniii.inşallah kötü bişi
yoktur...

X