2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba kızlar, şöle bi geçmişe bakaiim die uğraşıyorum ama çok zor takip etmek böle ya
Masal evine gelmiş, zeynop'un doğumu durdurmuşlar, başka missgrafikten haber var mı? çisem'in dedesi iyi değil mi? ben bi kaç sayfaya baktım, wwcat de netsiz olcakmış bi kaç zaman inş kısa sürer...
bebeklerine kavuşan annlerin gözü aydın, bugün kontrole gidenler, gidecekler de güzel haberlerle dönsünler... sancılar, bulantılar, ne güzel ben bayılıyorum bu haberlere, bunları okudukça doğumlarımızın yaklaştığının göstergesi çok zz kaldıı ayyyyyyyy Allahım hayırlsı ile kucağımza alalım yavrularımızı...

ben de alakasız olcak ama bişi danışmak istiiom. akşama misafirliğe gitcez:) kek yapaiim diorum ama ne yapsam ki??? ıslak kek mi yapsam normal kek mi yoksa köstebek tarzı bişi mii karar veremedim... bana fikir versenize??? hazır almak istemiiom kendim yapıp götürmek daha çok hoşuma gidio, ama yapamazsam da bi tatlı aldıırım kocama...

benim göğüslerim de küçük ama daha tık yok ne koyu ne sıvı ara ara bakıyorum yok bişey endişeniyorum ya gelmezse vaktinde diye
bir de sezeryan olunca yaklaşık 1 saat bebeğin sensiz kalıyor acıkmaz mı biz gelene kadar biz gelince de zaten çok ayık olmuyoruz nolcak bizim yavrulara

tatlım duş için bişiy diyemem de göğüs kremi için doktorun biraz iyi niyetli. çünkü 15 dk bir de olsa alışkın olmayan göğüsler isyan ediyor. benim doğum yapan tüm arkadaşlarım kremini doğumdan en az 15 gün önceden sürmeye başla diyolar. çünkü çatlıyomuş acıya acıya emzirmek zorunda kalırsın dediler. göğüsleri çatlatan bebişin emmesi o bölgenin nemlenmesi yani. ıslak bölgede çok çabuk enfeksiyon olurmuş hem korumak en iyisi. çünkü o memişler bize her zaman lazım kaydirigubbakcemile3

ben de kek yapcam bugün kendime sütün yanına yerim diye pekmez ceviz fındık üzüm kayısı incir ne varsa doldurcam içine kendini iyi hissedersen sana da tavsiye ederim

vayy büyük cesaret kontrolden önce ilişkiye girmekk.inşallah işe yarar.her şeyin yolunda olması çok güzell.

kızlar ben çıkıyorumm banyo falan yapmam lazım.16:30da ranndevum varr. dua edin ne olur güzel haberlerle geleyim akşam eşimden fırsat olursa gelirimm. öptümmmm hepiniziiiii

canım allah analı babalı büyütsün tavsiyeler için sağol ama bu benim 2 doğumum olacak ilk doğumumda cocuğumu tuzladım 10 dk bile kalmadı zaten ama çok yararını gördüm oğlumun hiç teri kokmaz ayrıca benim dr eve gidip ikinizde banyo yapın demişti vede öyle yaptık hiçbir zararı olmadı kolonya yerine batikon önerdi cocuk drmuz banada bebeğin göbeğinede ayrıca cocuk dr kimyonu öneriyor ama şekersiz canım dikkat et şekerin bir yararı olmazmış ALLAHIM bebeğinede sana da sağlıklı huzurlu uzun ömürler versin

göğüs kalkanı filan aldım ama yazmayınca kafama göre krem almak istemedim bir arkadaşım mustela demişti alsam mı siz neler kullanıyorsunuz

üzülme tatlım anneleri en çok sütün geç gelmesi sezeryandan geç uyanmakla korkutup üzüyorlar. bebişler doğduğu ana kadar senden besleniyo zaten topu topu 1 saat aç kalacak ki aç kalması sanıldığı gibi içler acısı dramatik bi durum değilmiş içini ferah tut elbet sütün gelecek fıtratının gereği bu.

tatlım bence sana en kolay geleni yapp ama ben yiyecek olsam ıslak kek tercih ederdimm daha hoş oluyoo.

kızlkarrr acıl bakın bı... sımdı ben alt tarafımn temızlıgını yapıyodum ve vajınama pamuk tıkamıstım bısey olmasın falan dıye... pamugu cıkardım baktım pespembe kan bu nişanmıdır kı gıdıyım mı doktora... agrım sancım falan yok ama su anda

sarılık filan olur diye endişeleniyorum da ondan sordum

göğüs kalkanı filan aldım ama yazmayınca kafama göre krem almak istemedim bir arkadaşım mustela demişti alsam mı siz neler kullanıyorsunuz

mustela da çok iyiymiş ben çok tavsiye edildiğini duydum yada bepanten ama onlar kimyevi yani temizlemeden bebişi emziremiyosun ama o neydi adı unuttum CADIARZU şimdi ben de onu kullanıyorum diğer sayfalarda yazmıştı kızlar la.. diye başlıyo adı (bunadık buarada kaydirigubbakcemile3 ) o krem bitkisel temizlemeden de kullanabiliyosun canım

canım bende mustelanın küçük deneme ürünleri vardı geçenlerde sürdüm hemen emmiyor ama lansinoh u sürdükten sonra hemen emzirebiliyorsun, kimyasal hiç bişi içermiyor bi çok yerde tavsiye edildiğini okudum ben de ondna aldım hem de büyük boyunu:)

daha doğum yapmadım ama bnm gttiğim bi doktor 36. haftadan sonra 2 gnde bir falan sürmeye başla demişti çünkü yara olur bu kaçınılmaz bişi, bebek tam kavrayamaz sen acemi olcaksın falan gbii şeyler söledi bn de yavaştan yavaştan başladım...

sarılık filan olur diye endişeleniyorum da ondan sordum

1-2 saat içinde olacağı varsa olur tatlım. çoğu bebek sarılıkla doğuyor zaten biz emzirdikçe sarılığı düşüyor. herşeyi planlamamak lazım. sen onun annesisin şartlar el verdiği sürece bebeğin için en iyisini yapacağını herkes biliyor geri kalan için stres yapma herşeyin hayırlısı.

ayy tatlım nişan olabilir
akıntıya benzer daha yoğun ama rengi pembe yada kanlı olabilir derler
sancın olması gerekmez bu bi kaç gün içinde doğuracağın anlamına gelir nişansa eğer
ama bi yerini kesmediğine falan emin misin???

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…