2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

amaaaan yaa ben buraya gelince takılıp kalıyorum bugün ilk işim tansiyon ölçtürmek ve bi alet almaktı evde kendim ölçebileyim diye....birazdan kalkıcam...

tansiyonum son günlerde 14 8 felan kızlar bu yüksek mi şimdi dr u bu konuda bilgi veren var mı???şeyma dün dr unun 14 9 olunca haber ver demiş onu söledi,ama netten baktım biraz bazı yerlerde normal aralığında görünüyor.......bilgisi olan varsa şu an daha kalabalık bi daha sorayım dedim...??bu arada aspirin görünmüyor onun vardı tansiyon sorunu felan iyidir inş...

14-8 bana göre yüksektir çünkü hep 9-5 en fazla 10-6 çıkıyor benim
tansiyonum.senin normalde kaçtı ki?

picture.php
[/IMG]

çiğdemcim senin dr. izinde falanmıydı neden ultrasonla bakmadılar
yada nst sonucunu değerlendiren dr. bişey demedi

İzne gitti evet, hem de ülke dışına. Gel desek gelemez yani. Bu doktor ultrasona da sokmadı. İyi çıkmışmış nst. Gözüne gözlük taksın bence.

Dünyaya önce gelen büyük sayılıyor maalesef. Daha da ilginci normal doğan ikizlerde de durum tersi. Son doğan büyük oluyor tıbben aslında. Zira doğum eylemini başlatan ikinci doğan bebek oluyormuş.

evet bu ikiz olayını duymuştum.şimdi herkes öyle düşünür evet ama biz bu işin
kitabını yuttuğumuz için kaydirigubbakcemile3son ad.tarihi döllenme.tahm.doğ.tarihi.(çoğu insan satını bile bilmiyor)hepsini detayına kadar bildiğimizden kafa kurcelıyor biraz
benim eşim 28 gün erken domuş.k.validem satı nı hatırlıyor her iki çocuğunda da..
eşime diyorum aslında senin doğum tarihin şu olacakmış falan:KK1:

amaaaan yaa ben buraya gelince takılıp kalıyorum bugün ilk işim tansiyon ölçtürmek ve bi alet almaktı evde kendim ölçebileyim diye....birazdan kalkıcam...

tansiyonum son günlerde 14 8 felan kızlar bu yüksek mi şimdi dr u bu konuda bilgi veren var mı???şeyma dün dr unun 14 9 olunca haber ver demiş onu söledi,ama netten baktım biraz bazı yerlerde normal aralığında görünüyor.......bilgisi olan varsa şu an daha kalabalık bi daha sorayım dedim...??bu arada aspirin görünmüyor onun vardı tansiyon sorunu felan iyidir inş...

canım şimdiye kadar ölçülüyormuydu tansiyonun ben ihtisas yaptım artık resmen tansiyon konusunda :)) benim normalde de genelde yüksek yani 13-8 den aşağı inmedi drda senin sınırın 13.5-8.5 diyor ama hastanede 14-9 çıkınca önemsemiyor çünkü ben tansiyon aletini görünce heycanlanmaya başlıyorum yüzüm falan değişiyor farkındayım drda anladı artık 16 yada 15 çıkmadıkça sesini çıkarmıyor braun nun tansiyon aletini aldık biz kola takılıyor ama digital yani bilekten ölçme kesinlikle yanlıtıçı biraz pahalı 150 tl ama sonuçta herşeye veriliyor sağlık için gerekli senin tansiyonun evde mi yüksek dr yanındamı korkmana gerek yok zaten artık hamileliğin sonundayız en fazla sezeryan oluruz yüksek tansiyondan allah korusun başka bi şey olmaz bak bende hem tansiyon var hem protein kaçağı ama dr şişme olmadıktan sonra sorun değil diyor bide idrarda protein çıkıyor ama kanda görülmüyor anlamadım yani karışık baya uzun yazdım galba kaydirigubbakcemile5
ha bide ben hastaneye gitmeden önce drun kendi kullandığı bitkisel bi sakinleştirici var onu içiyorum yarım saat önce ama adını bilmiyorum onu içinde hastanede daha normal çıkıyor tansiyonum bide dr bana günde 1 bardak melisa çayı içmemi önerdi bide papatya yani sakinleşmek için

Günaydın kızlar. Nasılsınız bakalım?

Dün malum kontrollerimiz vardı. Nst'ye girdim ama ultrasona sokmadı nedense doktor. Sadece "cuma tekrar gel" dedi. Yarın tekrar gideceğiz o yüzden.
Bir de dün nst'de çok sancım çıktı, doktor "tedbir olarak" bile tutmadı beni hastanede. Çok ciddiyim ama hemşire bile tutulacağımı düşündü, tutmadı. Bütün gün sancım oldu dün, ama gördüğünüz gibi yanınızdayım.

Ya ne geldi aklıma, pisimden haber var mı, dedesi nasıl olmuş?

sancıların kaçlarda çıktı pisimm??
bir de bebişin kalp atışları kaçlardaydı??

evet bu ikiz olayını duymuştum.şimdi herkes öyle düşünür evet ama biz bu işin
kitabını yuttuğumuz için kaydirigubbakcemile3son ad.tarihi döllenme.tahm.doğ.tarihi.(çoğu insan satını bile bilmiyor)hepsini detayına kadar bildiğimizden kafa kurcelıyor biraz
benim eşim 28 gün erken domuş.k.validem satı nı hatırlıyor her iki çocuğunda da..
eşime diyorum aslında senin doğum tarihin şu olacakmış falan:KK1:

Benimki de 40'ını geçirmiş 2 gün kadar. Ondan sabırlı sanırım.

kızlar bu arada kızımın odası yerleşti bugün perdesini alıcaz şimdi annem ütülerini yapıyor maşallah pek güzel oldu annem sürekli yarın doğurabilirsin diyor bakalım dört gözle bekliyoruz fazla giremiyorum kendinize iyi bakn

Benim yarım kadar sancım olanlar tutuluyor. Sen de haklısın ebrucum ama ya doğuruyor olsaydım? Kocam olmayacaktı başımda... Ya 2gündür sancım var, ama kuru kuru. Dün 20dk da 1'e kadar düştü. Gece de sancılandım ama tık yok. Normal mi ki?? Aman neyse, başardım sonunda eklemeyi. Bir bakın bakalım...

canımm, onlar daha çok yalancı kasılma tarzındaymış. Benim eşim az biraz anlar da, yanımdaydı gösterdim ben de. Bi de kalp atışları daha çok önem taşırmış. O kasılma ile birlikte kalp atışı da düşmüşse doğum başlıyor demekmiş. Bi de en önemlisi suyun gelmesi ya da kanamanın olması imiş yatış yapmak için. Belki de kalp atışında önemli bi düşüş görmediği için doktorun iyi demiştir. Ve ebru arkadaşın da dediği gibi; suyu geleni bile yollayabiliyorlar bazen. yani hastanede bekletmeyi hiç uygun bulmuyor doktorlar. Hem yatış yapmış olsa da daha doğurmamış olacaktın bak. Demekki bi bildiği var doktorun, hemen yok saymamak lazım.

sancıların kaçlarda çıktı pisimm??
bir de bebişin kalp atışları kaçlardaydı??

Tatlım nstmin fotosunu eklemiştim, bulamadıysan tekrar ekleyebilirim. Gözünle görsen daha iyi olur. Kalp atışlarında sorun yok, hareketleri azdı. Sancılar o biçimdi.

merhaba. dün gece pek iyi uyuyamayınca sabah 6 da mide ilacımı içip tekrar yattım ve şimdi kalktım. yuh yani. canım oğlum uyanmış oyun oynuyordu.
baklava doğum yapış. hayırlı uğurlu olsun Maşallah.
çisem deden toparlanmaya başlamış sanırım gözün aydın.
WWCat sen niye sinirlendin. dur geçmişi okuyup öyle geleyim.

olmuyo baklava.

bebişin cicileri bölümünde bi program varya link veriym dur...

Resim Ykle, Images Upload | Your Free Image Upload Service

2.karşınıza çıkan sayfada gözat bölümünden sırayla her satıra resimleri yükleyin..
3.hemen altında -hemen yükle-ye tıklayın..
4.yükleme için kısa süre bekleyin..
6.yüklenmiş resminizi görmek için sayfanın alt kısmına ilerleyin..
7.resmin hemen altında ' Direct Linking Code satırında 'http:// ile başlayıp....jpg' ile biten bir link olacak....
8.bu linki kopyalayın ve konuda msj yazacağınız pencerenin üst kısmında bulunan dağ resmi gibi sarılı bir buton var ona tıklayın..
9.kopyaladığınız linki bu satırı boş hale getirip yapıştırın..
yüklediğiniz resmin boyutu çok büyük ise yükleme esnasında hemen yükle butonuna tıklamadan üst kısımda bulunan
yeniden boyutlandır kısmından320x240 boyutunu seçin sonrasında yükleme işleminize devam edin..

İzne gitti evet, hem de ülke dışına. Gel desek gelemez yani. Bu doktor ultrasona da sokmadı. İyi çıkmışmış nst. Gözüne gözlük taksın bence.

ne kadar bilmiş bi dr.muş o o zaman alsanaalsanasmile
yarın tekrardanmı çağırdı seni madem bişey yok neden iki gün sonra tekrardan çağırıyo yaaa :kızgın:

canımm, onlar daha çok yalancı kasılma tarzındaymış. Benim eşim az biraz anlar da, yanımdaydı gösterdim ben de. Bi de kalp atışları daha çok önem taşırmış. O kasılma ile birlikte kalp atışı da düşmüşse doğum başlıyor demekmiş. Bi de en önemlisi suyun gelmesi ya da kanamanın olması imiş yatış yapmak için. Belki de kalp atışında önemli bi düşüş görmediği için doktorun iyi demiştir. Ve ebru arkadaşın da dediği gibi; suyu geleni bile yollayabiliyorlar bazen. yani hastanede bekletmeyi hiç uygun bulmuyor doktorlar. Hem yatış yapmış olsa da daha doğurmamış olacaktın bak. Demekki bi bildiği var doktorun, hemen yok saymamak lazım.

Bana doktorum izne çıkmadan önce "sancıların 5dk da bire düşünce gel, suyunu filan bekleme" dedi. Bazılarında su gelmiyormuş, doktor müdahale ediyormuş. Bir de anlamadım ben bu yalancı sancıları, 26 saattir aralarla sancım var. Mübarek geçmedi gitti. Bu kadar acıya 5'iz doğurmam lazımmış. Hiç de filmlerdeki gibi olmuyor. Yatış yapmasını değil de, biraz daha ilgili olup takip etmesini isterdim.

canım şimdiye kadar ölçülüyormuydu tansiyonun ben ihtisas yaptım artık resmen tansiyon konusunda :)) benim normalde de genelde yüksek yani 13-8 den aşağı inmedi drda senin sınırın 13.5-8.5 diyor ama hastanede 14-9 çıkınca önemsemiyor çünkü ben tansiyon aletini görünce heycanlanmaya başlıyorum yüzüm falan değişiyor farkındayım drda anladı artık 16 yada 15 çıkmadıkça sesini çıkarmıyor braun nun tansiyon aletini aldık biz kola takılıyor ama digital yani bilekten ölçme kesinlikle yanlıtıçı biraz pahalı 150 tl ama sonuçta herşeye veriliyor sağlık için gerekli senin tansiyonun evde mi yüksek dr yanındamı korkmana gerek yok zaten artık hamileliğin sonundayız en fazla sezeryan oluruz yüksek tansiyondan allah korusun başka bi şey olmaz bak bende hem tansiyon var hem protein kaçağı ama dr şişme olmadıktan sonra sorun değil diyor bide idrarda protein çıkıyor ama kanda görülmüyor anlamadım yani karışık baya uzun yazdım galba kaydirigubbakcemile5
ha bide ben hastaneye gitmeden önce drun kendi kullandığı bitkisel bi sakinleştirici var onu içiyorum yarım saat önce ama adını bilmiyorum onu içinde hastanede daha normal çıkıyor tansiyonum bide dr bana günde 1 bardak melisa çayı içmemi önerdi bide papatya yani sakinleşmek için

hoşgeldin canım...inan dr da kaç çıkıyor hiç bilmiyorum kız ölçüyor normal diyor hep,sınırımı felan bilmiyorum yani bu son ölçümlerimi eczanade yaptırdım,kendi normalimi bilmiyorum yaaaa hep normal dedikleri için önemsemedim galiba....ama teyzemin bebeği bu haftalarda karnında ölmüştü,tansiyon olduğu tahmin edildi....belki hiç alakası yok ama bu beni korkutuyo yakın yani teyzem sonuçta......gidip ölçtüreyimde arıycam dr u yine öyleyse......

Tatlım nstmin fotosunu eklemiştim, bulamadıysan tekrar ekleyebilirim. Gözünle görsen daha iyi olur. Kalp atışlarında sorun yok, hareketleri azdı. Sancılar o biçimdi.

canım bakıyorum eski mesajlarına bugünküler baya kalabalık bulmadım da.
o sancılar çıkıyor evet ama orada hani bir kırmızı bir de yeşil yanan sayılar var.
nst de cihazın üstünde biri 120 160 arası geziyor bebişin kalp atışları..
diğeri de sancıyı gösteriyor onlar kaçlardaydı hatırlarsın diye sordum çünkü
nst de yatarken insan başka bişi yapamıyor gözü sadece o sayılarda oluyor.
benim yattığım cihazda soldaki bebek kalp atışı sağdaki de sancıydı...

ne kadar bilmiş bi dr.muş o o zaman alsanaalsanasmile
yarın tekrardanmı çağırdı seni madem bişey yok neden iki gün sonra tekrardan çağırıyo yaaa :kızgın:

Ben de bilmiyorum, neden çağırdığını da anladıysam ne olayım :1ninca: .
Zaten yarın yok, hastane listesinde görünmüyor. Joker doktoruma gideceğim, ona anlatayım, o yardımcı olur kesin.

Selam kızlar, bugün akşama kadar yokum, teyzemlere gidicem. Gelince görüşürüz. Çiğdem sancıların yüksek çıkmış gerçekten. Bi de son haftandasın, ne biçim doktormuş o. baklava ben çıkmadan ekle kız resimleri, merak ettim. kaydirigubbakcemile3 Missgrafik'in bebişi de çoook güzelmiş, maşallah. Canan'da facete eklemiş bebişinin resmini. O da çok yakışıklııııı. opuyorumnanaktan Çisem doğurursan haber ver kız. bugün kontrole gidiceklerden de hayırlı haberler bekliyorum. Akşama gelince okurum artık. kaydirigubbakcemile3 Hadi görüşürüz kızlar.Öptük hepinizi. opuyorumnanaktan

X