2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

pınar sanada geçmiş olsun dinlen güzelce artık doğsalar bile zor zamanlar geride kaldı merak etmeyin bebeklerin çoğu 37. 38. haftada dünyaya geliyorlar

Saol canım benim..evet erken gelebilirler tabii ama biz daha 36.haftamızı bitirmediikkkk :KK43:( ayy ne bileyim doktor merak etme sağlıkla gelir dünyaya diyor..

çokta erken deil ama nekadar kalsa ii dir.bolca dinlen dikkat et.herşeyin hayırlısı olsun cnm.

Saol canım çok teşekkür ederim..evet dinleniyorum evde ..zaten birşey yapacak durumumda yok :KK43:(

Kızlar hemen size haber vermeye geldim..Doktorumla konuştum nasıl bir akıntı olduğunu anlatınca hımmmm evet nişan olabilir dedi..bekleyelim şayet suyun gelirse veya sancın olursa hemen beni ara dedi..yok şayet geceyi rahat geçirirsen yarın muayenehanesine gideceğim 3 te bakacağız duruma..şimdilik başka bir akıntı sızıntı sancı veya başka bir şeyim yok çok şükür..evde dinleniyorum..hemen banyo falan yaptımki acil hasteneye falan gidersem en azından saçlarım falan temiz olsun..allahtan manikür pekidür ve ağda olayını da halletmiştim..bakalım kızlar yaa henüz çok erken bebeğimin gelmesi için ama gelirse de sağlıkla gelsin kuzum inşallah..dualrınızı esirgemeyin..

Cnm bol bol dinlen hiç bi iş yapma..bebişler ne kadar kalırsa o kadar iyi..yarın ola hayrola..hakında hayırlısı olsun..dualarımız seninle :KK66:)

kızlar biraz önce bebiş arabamla anakucağı+oto koltuğum geldi kargodan,her şey gibi netten aldım onu da chico travel set aldım bi sitede uygun buldum 12 taksit hem de,ama ağır olduğu için çıkarmaya hiç uğraşmıyom,eşim gelsin de merakla bekliyom nasıl olcak:)

Gözünaydın cnm güle güle kullansın bebişin :KK66:

italyadan tedirginliğini anlıyorum,şükürler olsun bugünlere geldik,ben gebeliğimin başından beri bir erken doğum korkusu yaşadım,bebiş hep aşağıdaydı, o yüzden bir 30.haftaya gelsem diye dua ediyordum ama allaha şükür 36 ya geliyorum,ama senin de dediğin gibi her geçen gün için allahıma şükrediyorum bugün de kızım karnımda kaldı diye,inş hepimiz en azından 38.haftaya gelir öyle doğururuz,ben de her gece dua ediyorum kızıma da diyorum sakın erken gelme diye.

siercim artık yeter yahuu bu gidişle gelmeyecek diye korkuyorum yaa sezeryan derse ne yapacağım ben normal doğurmak istiyorum tabi herşeyin hayırlısı orası ayrı ama neyse zamanı var diyorum bende kendi kendime :)

günaydın arkadaşlar..geçmişi ancak okuyup bitirebildim..

doğumu yaklaşan arkadaşlar hepinize geçmiş olsun .inşallah gününde sağlıklı doğumlar yaparsınız..
doğum yapan arkadaşlarımıza maşallah..rabbim kuzularını hep koklamayı nasip etsin..

ben evdeyim ,dinleniyorum,kızımda yi çok şükür..bizlere de rabbim sağlık versin..

dilsat kullanıcısından alıntı
kızlar biraz önce bebiş arabamla anakucağı+oto koltuğum geldi kargodan,her şey gibi netten aldım onu da chico travel set aldım bi sitede uygun buldum 12 taksit hem de,ama ağır olduğu için çıkarmaya hiç uğraşmıyom,eşim gelsin de merakla bekliyom nasıl olcak:)

Hayırlı olsun Dilsat. Tecrübeli bir arkadaşım tavsiye etmişti; en ağırları önce al, ilerleyen zamanda ağırlaşınca da ufak tefekleri alır oyalanırsın demişti. Benim 3. aydan sonra bebeğime ilk aldığım travel seti, ve yatağı oldu. :) Kendim açtım kurdum hepsini :KK70: Şimdi çamaşır bile asamıyorum :/

merhaba güzel anneler umarım herkes iyidir geçmişi okuyup geliyorummm :)

merhaba canım hoşgeldin nasılsın

selam kızlar ben geldim.çok halsiz ve bitkinim şu an yazıp hemen
çıkıcam.yine de iyiyim çok şükür oğlumda iyiymiş.ilaçlarımı aldım başladım bugün
antibiyotik+bulantı hapı vitaminimi de alıyorum kan hapımı da...dr.um gördü
yine alttan muayene etti 4 kez oldu 3 gün içinde artık canım acımıyor valla.
Açılmam biraaz daha fazlalaşmış ama yine de çok değil dedi kezban hn.
Eğer istersen sunni sancı verip doğumunu başlatabilirim dedi tabi ben bitkin
halde artık doğurmak istiyorum diyince böyle söyledi.ama sunni sancıyı duyunca
hayırrrrr dedim.bekleyebilirim dedim.bebek anne karnında 1 gün bile fazla dursa
kardır dedi.37.haftan bitmek üzere ama hiç belli olmaz küveze de girebilir dedi.
SAnmıyorum beni vazgeçirmek için söyledi sanırım.Gece çok sancım oluyor kanamam
var falan dedim.doğurtayım diye elinden geleni yapıorsun dimi dedi.güldüm ben de.
açılman
2 parmak kadar yok bile dedi.o yüzden hastanede beklememin bi anlamı
yokmuş eve gönderdi.her an her dakika tutabilirmiş sancım.40.haftayı beklermi
dedim hayır hiç sanmıyorum p.tesi yi beklerse randevuya çağırıyorum dedi.
oğluşumun gramına baktı 3200 dedi ama sen onu 3000 gr olarak düşün dedi.
çok şükür gelişimi iyi dedi.ben beslenemiyorum fazla zayıflarmı ya da gelişimi
durur mu dedim.yemeye çalış ve bol su iç dedi.şimdilik bnden haberler bu kadar
yatıcam biraz şimdi beni merak eden herkese çok çok teşekkürler.geçmişe bakamadm
belki daha sonra byyy...
haaa bu arada rahimde yumuşama da var dedi...

defnecim hayırlısı artık hakkında
sağlıkla sıhhatle zamanında gelsin inşallah minik oğlun:)

doğumu yaklaşan arkadaşlar hepinize geçmiş olsun .inşallah gününde sağlıklı doğumlar yaparsınız..
doğum yapan arkadaşlarımıza maşallah..rabbim kuzularını hep koklamayı nasip etsin..

ben evdeyim ,dinleniyorum,kızımda yi çok şükür..bizlere de rabbim sağlık versin..

amin canım inşallah
nasılsın

Kızlar hemen size haber vermeye geldim..Doktorumla konuştum nasıl bir akıntı olduğunu anlatınca hımmmm evet nişan olabilir dedi..bekleyelim şayet suyun gelirse veya sancın olursa hemen beni ara dedi..yok şayet geceyi rahat geçirirsen yarın muayenehanesine gideceğim 3 te bakacağız duruma..şimdilik başka bir akıntı sızıntı sancı veya başka bir şeyim yok çok şükür..evde dinleniyorum..hemen banyo falan yaptımki acil hasteneye falan gidersem en azından saçlarım falan temiz olsun..allahtan manikür pekidür ve ağda olayını da halletmiştim..bakalım kızlar yaa henüz çok erken bebeğimin gelmesi için ama gelirse de sağlıkla gelsin kuzum inşallah..dualrınızı esirgemeyin..

pınarcım hayırlısıyla gelir inşallah
ay çok heycanlı ya bu günler
off bakalım biz nasıl olucaz
daha 1 ay kadar var bana ama sizler başlayınca benide hem heycan hemde korku sarıyor

siercim artık yeter yahuu bu gidişle gelmeyecek diye korkuyorum yaa sezeryan derse ne yapacağım ben normal doğurmak istiyorum tabi herşeyin hayırlısı orası ayrı ama neyse zamanı var diyorum bende kendi kendime :)

Daha var cnm daha varr öle yada böle gelcekk..belki aniden olcak başlıcak doğum eylemii..kendini şartlandırma normal diye. değişebilir biliyosun.önemli olan yavrularımız ordan risksiz ve sağlıklı olarak çıksınlarda..bide erkek bebişler geç gelirmiş derler yaa.belki ondan bekletiyodur seni annesi..erkekler şimdiden rahatına düşkün yanii..annelerinin karnında keyifteler dışarı çıkmak isterlermii..

hoşgeldiinn :))

iyiyim burcucum sıcaklar beni mahvediyor valla yoksa başka bir dersim yok çok şükür sen nasılsın bebişin nasıl :)))

siercim bende öyle diyorum hayırlısı olsun hiç normal doğum diye diretmek istemiyorum ama sanki bebiş gelmezse zaten sezeryana alırlar şunun şurasında ne kaldı zaten cuma günü gideceğim doktora artık birşeyler kesinleşir herhalde

Bazen ben de hemen gelsin doğsun istiyorum "Güneş"'im. ama sonra erken doğumlardaki küvözde geçen zamanları düşününce vakitlice gelsin diye dua ediyorum. Yine de küvöze girmeden erken gelmesinde bir sakınca görmüyorum... bu konunun da pazarloğı olmaz ama.. uff... sıkıntı girdi içime yine :/

siercim bende öyle diyorum hayırlısı olsun hiç normal doğum diye diretmek istemiyorum ama sanki bebiş gelmezse zaten sezeryana alırlar şunun şurasında ne kaldı zaten cuma günü gideceğim doktora artık birşeyler kesinleşir herhalde

Evet cnm kesinleşir benimde cuma randevum :))
Hakkında hayırlısı olsunn inşallahh..Valla banada dermiş bebek iri görünüyo normal yapman zor olur bir iki hafta sonra sezeryan yapalım akannehir vala herşeye hazırlıklıyım bende..çünkü bana önceden bebiş iri gidiyo hep dedi..e kilosuda çok olursa riske giremem gibi geliyo..bende çok istiyorum normal doğumu ama herşeye hazırlıklıyım napayım.yaşım 32 bebişte kıymetli bebek bizimki..çok sıkıntlardan sonra geldi oğluşum..o yüzden dr ne derse öle davrancam..

Evet cnm kesinleşir benimde cuma randevum :))
Hakkında hayırlısı olsunn inşallahh..Valla banada dermiş bebek iri görünüyo normal yapman zor olur bir iki hafta sonra sezeryan yapalım akannehir vala herşeye hazırlıklıyım bende..çünkü bana önceden bebiş iri gidiyo hep dedi..e kilosuda çok olursa riske giremem gibi geliyo..bende çok istiyorum normal doğumu ama herşeye hazırlıklıyım napayım.yaşım 32 bebişte kıymetli bebek bizimki..çok sıkıntlardan sonra geldi oğluşum..o yüzden dr ne derse öle davrancam..

bütün bebekler tabikide kıymetlidir ama bende 3 defa düşük yaşadım 2 yıl boyunca çok zor zamanlar geçirdim 8 ay boyunca her gün iğne yaptım kendime morarmadık yerim kalmadı onun için bizimkide baya kıymetli bende zorlanmaktansa sezeryan olacağım mecburen hiç riske giremem

iyiyim burcucum sıcaklar beni mahvediyor valla yoksa başka bir dersim yok çok şükür sen nasılsın bebişin nasıl :)))

bende iyiyim canım napayım son 2,5 gün:)) evde durmaya can atıyorum
bebeğim için hazırlanmak istiyorum :)) bebişimde iyi inşallah iyidir yani baya hareketli maşallah:emir_bebek:
hafta sonu kuzenimin düğünü var teyzemin kızı çok heycanlıyım öle yani
güzel şeyler oluyor inşallahta böle devam eder canımopuyorumnanaktan

bütün bebekler tabikide kıymetlidir ama bende 3 defa düşük yaşadım 2 yıl boyunca çok zor zamanlar geçirdim 8 ay boyunca her gün iğne yaptım kendime morarmadık yerim kalmadı onun için bizimkide baya kıymetli bende zorlanmaktansa sezeryan olacağım mecburen hiç riske giremem

Çok geçmiş olsun Herwood. Neyseki zor günleri geride bırakmışsın. Tüm her şey dilediğin gibi olsun. Bu arada helal olsun, çok iyi dayanmışsın.
:sinifsinif: Off asıl kabusum bu benim, "iğne" ! Fobi türü bir şey, kan verirken, aşı olurken,... hep mahfolurum. Allahtan spinal ya da epiduralde iğneyi belden yapıyorlar da görmüyorum...

X