2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Çamlık Hastanesi'nin orası da benim ailemle oturduğum evin yeriydi canım, fazla uzaklaşamıyorum ben Bakırköy elimin altında olsun hep, çok alışmışım :)
aynen benimde dr muaynehane orda çamlığın karşısı . oraylada anlaşması varmışş. hayırlısı bakalım

Ay kızlar demeyin öyle..daha çok erken kuzumun gelmesi için..:KK43:( bir de ne kocam yanımda ne annem ne babam..herkes daha var diye bir yerlerde..bir tek ablam var ..panik olmamaya çalışıyorum ama yine de heycan yaptım..[/QUOTE
telaş yapmaaaa. dr ulaşmaya çalış.Allahın izniylee iyi olur inş.

günaydın arkadaşlar nasılsınız.
ii cnm sen? seninde günün btmişşş

Kızlar sabah benim nişan geldi sanırım..böyle koyu kahve sümükümsü bir akıntım oldu..doktorumda şimdi telini açmıyor..internette okudum yok doğum başlıyor falan diyor..herhangi bir bilgisi olan var mı bu konuda ???

Daha erken değil mi ? Panik yapma , sancıları bekle canım suyun gelse bile acele etmene gerek yok. Dr'una ulaşmaya çalış sakince.... Ayyy çok heyecanlandım sezeryan derken sen normal doğururmuşsun :)) Bizim hastaneye yakın oturuyorsunuz zaten sanırım bir problem olmaz yetişme konusunda ...

Daha erken değil mi ? Panik yapma , sancıları bekle canım suyun gelse bile acele etmene gerek yok. Dr'una ulaşmaya çalış sakince.... Ayyy çok heyecanlandım sezeryan derken sen normal doğururmuşsun :)) Bizim hastaneye yakın oturuyorsunuz zaten sanırım bir problem olmaz yetişme konusunda ...

Ay Ebrucum panik olmamaya çalışıyorum ama bir konuşabilsem hoca ile rahatlayacağım aslında...allahtan çantam mantam hazır.. ay deme normal mormal diye :)))) yani şu anda hiç kasılma sancı falan hissetmiyorum..senin odaya önceden konabilirim haberin olsun..hihiihihihi

Günaydın anneciklerrr...
Birazdan çıkmam lazım sabah sabah size pek iyi haberler veremeyeceğim
ne yazık ki...Akşam hastanedeydik saat 2 gibi geldik.Dün burada da yazmıştm
ya kalp çarpıntım vardı 100 den aşşağı hiç inmedi dün bu da beni çok rahatsız
etti heyecan gibi kalbim sıkışır gibi oluyordu.saat 4 ten sonra da kusma ve ishalim
başlayınca gidelim dedik.artı bir de kasıklarımda ağrım vardı göğsümün tam altı
karnımın üst kısmı taş gibi kesiliyordu.Kanamam zaten vardı.İlk önce kadın doğuma
görüneyim dedim.Hiç bilmediğim bir dr.vardı hiç memnun kalmadım açıkçası ben
vc den çıkamıyorum bir türlü nst odasında yatırdılar ben bütün şikayetlerimi saydım
kadın alttan muayene etmem lazım dedi.dedim 2 gündür muayene oldukça kanamam
oluyor ve kasıklarım ağrıyor dedim ısrarla doğumunun başlayıp başlamadığını öğrenemeyz
dedi.peki dedim baktı bu sefer pek acımadı rahim yumuşamış 1 parmaktan fazla da
açılman var doğum başlamış dedi.Ben daha o an inanmadım doğumun başladığına eşime
ve k.valideme söyleyince onlar telaş yaptılar biraz.nst istedi nst de 10 dakika ya durdm
ya duramadım ishal olduğum için sürekli vc ye gitme gereği hissediyordum..10-15
dakikalık nst de çok küçük sancı çıktı.sonra dahiliyeye yönlendirdiler.Dr baktı 1 kiloluk
serum verdi içine de antibiyotik iğne koydu koymadan önce tedirgin oldum adama tekrar
takrar sordum bir de kızıyor beyefendi bana anlatmak zorunda değilmiş gibi.Ben 9
aylık hamileyim her iğneyi vurulamam eğer hamilelikte kullanılan bişeyse bana yine de anlatmak zorundasın...
Neyse dışkı tahlili yapıldı bol miktarda lokosit görüldü yazıyor sonucumda ve karnım
acayip derecede ağrıyormafoldumben.Kalp atışım haala normale dönmedi ki normalde 65 bile
zor çıkardı haaala 105 falan çıkıyor.bu yüzden gece uyuyamadım.Akşam doktorumu
aramışlar.yarın sabah mutlaka gelsin demiş.Çok dirençsiz kaldım halsiz hissediyorum
kndimi sanki normal doğum yapıcak gücüm bile yok.inşallah doğumum başlamaz.ya da
bilmiyorum bi çaresine baksınlar artık.Valla sezeryan derse hiç düşünmeden kabul
edeceğimmafoldumben.Çünkü akşam ki ve gece olan ağrılarıma dayanamayacağımı hissettim
Neyse şu anda da knamam var hafif hafif gelen giden parmaklıyor hayırlısı bakalım.Bir
an önce doğurmak istiyorum şekli nasıl olursa olsun...mafoldumbenŞimdi evden çıkıyorum..
Gelince yazarım gelemezsem dideme mutlaka yazarım byyy...

canım cok gecmıs olsun ..inşallah hayırlısıyla kurtulursun...

benimki kahverengi ve resmen jole gibi ya da deniz anası gibi birşeydi..

Rahim ağzı incelmeye ve açılmaya başladıkça rahim çıkışını tıkayan sümüksü tıkaç yerinden oynar. Bu madde ilk gerçek kasılmalardan bir veya iki hafta önce yada doğum başlar başlamaz vajinadan atılır.

Pembe veya kanlı nişan: Rahim ağzı genişleyip inceldikçe sıklıkla burdaki kılcal damarlar çatlar ve akıntıyı pembe hale getirirler. Bu nişan genellikle doğumun 24 saat içinde başlayacağı anlamına gelir. Ama nişan gelmesi doğumdan iki üç gün öncede görülebilir. Bu nedenle hastaneye gitmeden önce düzenli ağrıların başlamasını yada suların gelmesini beklemelisiniz.

sakin ol nette kahverengi olabilir yazıyor mu?
en azından kardeşin var yanında.
kaç haftalıktı bebişin?

yazıyor yazıyor canım yaa..evet allahtan tamamen yalnız değilim..ben şu anda 36. haftayı sürüyorum..geçen hafta doktoruma gittiğimde merak etme artık gelse bile bir problem yaşamaz bebek demişti..

Ay Ebrucum panik olmamaya çalışıyorum ama bir konuşabilsem hoca ile rahatlayacağım aslında...allahtan çantam mantam hazır.. ay deme normal mormal diye :)))) yani şu anda hiç kasılma sancı falan hissetmiyorum..senin odaya önceden konabilirim haberin olsun..hihiihihihi

Dr. doğumda olabilir bu saatte ... Benim dr'uma gözükmek istersen ulaşayım bu saatte orda mı bilmiyorum... Doğum başlasa bile sezeryana alabiliyorlarmış ben sordum :)) evet yaa odayı önce sen kapacan haaa :)) sevmediğin şeyleri bana söylemiş olursun.... Habersiz bırakma bizi... öptüm

Son düzenleme:
Rahim ağzı incelmeye ve açılmaya başladıkça rahim çıkışını tıkayan sümüksü tıkaç yerinden oynar. Bu madde ilk gerçek kasılmalardan bir veya iki hafta önce yada doğum başlar başlamaz vajinadan atılır.

Pembe veya kanlı nişan: Rahim ağzı genişleyip inceldikçe sıklıkla burdaki kılcal damarlar çatlar ve akıntıyı pembe hale getirirler. Bu nişan genellikle doğumun 24 saat içinde başlayacağı anlamına gelir. Ama nişan gelmesi doğumdan iki üç gün öncede görülebilir. Bu nedenle hastaneye gitmeden önce düzenli ağrıların başlamasını yada suların gelmesini beklemelisiniz.

Evet canım ben de okumuştum bu yazıyı..zaten sonra panik oldum eyvahhhhhhhh mıçtık geliyor bebek diye..daha hoca ile konuşmadan da eşime söylemek istemiyorum adam panik olacak yurtdışında ...

kızlar forumu takip edemıyorum bugun.basımda müthiş bi agrı var.çisemden haber alan mesaj atabılırmı bana.çok canım sıkıldı kıza.italyadanda sede haber ver canım ya.bugun noldu hepimize...ayyyy dayanılamaz hale geldı artık sanrırım...

ay kızlar topic en atraksiyonlu günlerini yaşıyor. benim çantam hazır değil daha kortum hazılıyayım biran önce:dilcikar:

kızlar forumu takip edemıyorum bugun.basımda müthiş bi agrı var.çisemden haber alan mesaj atabılırmı bana.çok canım sıkıldı kıza.italyadanda sede haber ver canım ya.bugun noldu hepimize...ayyyy dayanılamaz hale geldı artık sanrırım...

Tekilacım şimdiye kadar inan o kadar rahat bir hamilelik geçirdim ki..bilen bilir ben çok zor kavuştum bebeğime ama şimdiye kadar beni hiçççç üzmedi..erken gelmemesi için hep yalvardım allaha..ama gelirse de ne yapalım allahtan artık prematüre olmayacak kuzucum..haber veririm tabiiki vermez olur muyum..

yazıyor yazıyor canım yaa..evet allahtan tamamen yalnız değilim..ben şu anda 36. haftayı sürüyorum..geçen hafta doktoruma gittiğimde merak etme artık gelse bile bir problem yaşamaz bebek demişti..
aynıyız seninle dün bir arkadaşımda doğumu 36.cı haftada yaptığını söyledi..
risk yoksa sorun da yok daha sancılarının gelmesine zaman var..
sancılar gelmeden doktora ulaşırsın sezeryana da girersin canım korkma sakın.:teselli:
ismi ne olacak bebişin??

Evet canım ben de okumuştum bu yazıyı..zaten sonra panik oldum eyvahhhhhhhh mıçtık geliyor bebek diye..daha hoca ile konuşmadan da eşime söylemek istemiyorum adam panik olacak yurtdışında ...

allahtan italya yakın hemen gelir, daha erken belki başka şeydir ... nişan olsa bile 2 gün bile sürebilir ... Ne oldu birşey mi oldu niye böyle oldu ? Daha 1 ayın vardı senin nerdeyse...

:))))) bak ne diyo bir iki hafta öncede gelebilirmişşş.

aynıyız seninle dün bir arkadaşımda doğumu 36.cı haftada yaptığını söyledi..
risk yoksa sorun da yok daha sancılarının gelmesine zaman var..
sancılar gelmeden doktora ulaşırsın sezeryana da girersin canım korkma sakın.:teselli:
ismi ne olacak bebişin??

Evet evet dediğin gibi valla korkmuyorum ..gelirse de ne yapalım artık..yeterki sağlıklı olsun..İsmi Lara Yeşim olacak..

allahtan italya yakın hemen gelir, daha erken belki başka şeydir ... nişan olsa bile 2 gün bile sürebilir ... Ne oldu birşey mi oldu niye böyle oldu ? Daha 1 ayın vardı senin nerdeyse...

Evet ebrucum bugün gel desem yarın akşam üstü yanımda olur..ya ne bileyim ne oldu inan olan birşey de yok..ne ağrı ne sızı ..ne kendimi yordum ..yani olan birşey yok..sabah gayet normal uyandım..biraz iç çamaşırım ıslaktı ama dedimki yok be su olamaz bu herhalde akıntım oldu..sonra bir daha gittim banyoya nişan tahmin ettiğim şey geldi..

:))))) bak ne diyo bir iki hafta öncede gelebilirmişşş.

yaaaa sorma şekerim ..hihiihiihkaydirigubbakcemile2

Dr. doğumda olabilir bu saatte ... Benim dr'uma gözükmek istersen ulaşayım bu saatte orda mı bilmiyorum... Doğum başlasa bile sezeryana alabiliyorlarmış ben sordum :)) evet yaa odayı önce sen kapacan haaa :)) sevmediğin şeyleri bana söylemiş olursun.... Habersiz bırakma bizi... öptüm

Kızlar sabah benim nişan geldi sanırım..böyle koyu kahve sümükümsü bir akıntım oldu..doktorumda şimdi telini açmıyor..internette okudum yok doğum başlıyor falan diyor..herhangi bir bilgisi olan var mı bu konuda ???

canım ya arkadaşlar denilecekleri söyledi zaten:)
bende çok paniğim ve bu konularda hiçbir fikrim yok bilgimde yok:KK43:
inşallah sağ salim alırsın zamanında meleğini kucağına

Günaydın anneciklerrr...
Birazdan çıkmam lazım sabah sabah size pek iyi haberler veremeyeceğim
ne yazık ki...Akşam hastanedeydik saat 2 gibi geldik.Dün burada da yazmıştm
ya kalp çarpıntım vardı 100 den aşşağı hiç inmedi dün bu da beni çok rahatsız
etti heyecan gibi kalbim sıkışır gibi oluyordu.saat 4 ten sonra da kusma ve ishalim
başlayınca gidelim dedik.artı bir de kasıklarımda ağrım vardı göğsümün tam altı
karnımın üst kısmı taş gibi kesiliyordu.Kanamam zaten vardı.İlk önce kadın doğuma
görüneyim dedim.Hiç bilmediğim bir dr.vardı hiç memnun kalmadım açıkçası ben
vc den çıkamıyorum bir türlü nst odasında yatırdılar ben bütün şikayetlerimi saydım
kadın alttan muayene etmem lazım dedi.dedim 2 gündür muayene oldukça kanamam
oluyor ve kasıklarım ağrıyor dedim ısrarla doğumunun başlayıp başlamadığını öğrenemeyz
dedi.peki dedim baktı bu sefer pek acımadı rahim yumuşamış 1 parmaktan fazla da
açılman var doğum başlamış dedi.Ben daha o an inanmadım doğumun başladığına eşime
ve k.valideme söyleyince onlar telaş yaptılar biraz.nst istedi nst de 10 dakika ya durdm
ya duramadım ishal olduğum için sürekli vc ye gitme gereği hissediyordum..10-15
dakikalık nst de çok küçük sancı çıktı.sonra dahiliyeye yönlendirdiler.Dr baktı 1 kiloluk
serum verdi içine de antibiyotik iğne koydu koymadan önce tedirgin oldum adama tekrar
takrar sordum bir de kızıyor beyefendi bana anlatmak zorunda değilmiş gibi.Ben 9
aylık hamileyim her iğneyi vurulamam eğer hamilelikte kullanılan bişeyse bana yine de anlatmak zorundasın...
Neyse dışkı tahlili yapıldı bol miktarda lokosit görüldü yazıyor sonucumda ve karnım
acayip derecede ağrıyormafoldumben.Kalp atışım haala normale dönmedi ki normalde 65 bile
zor çıkardı haaala 105 falan çıkıyor.bu yüzden gece uyuyamadım.Akşam doktorumu
aramışlar.yarın sabah mutlaka gelsin demiş.Çok dirençsiz kaldım halsiz hissediyorum
kndimi sanki normal doğum yapıcak gücüm bile yok.inşallah doğumum başlamaz.ya da
bilmiyorum bi çaresine baksınlar artık.Valla sezeryan derse hiç düşünmeden kabul
edeceğimmafoldumben.Çünkü akşam ki ve gece olan ağrılarıma dayanamayacağımı hissettim
Neyse şu anda da knamam var hafif hafif gelen giden parmaklıyor hayırlısı bakalım.Bir
an önce doğurmak istiyorum şekli nasıl olursa olsun...mafoldumbenŞimdi evden çıkıyorum..
Gelince yazarım gelemezsem dideme mutlaka yazarım byyy...

off canım ya inşallah hayırlısıyla zamanında doğurursun dualarımız seninle
güzel haberlerini bekliyoruz:gitme:

günaydın arkadaşlar nasılsınız.

günaydınnn

X