2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

tuğçe(onat) mesaj attı şimdi bebişi çok iyiymiş onat bebek 3,5 kg 52cm doğmuş epidural ile gaz problemi yaşamış tuğçe ondan dün yazamamış şimdi çok iyilermiş herkese selamı var haber veriyim dedim işlerim bitince gelirim

DİYE YAZILMIŞŞŞŞ

ay bilemez olur mu oğlunu günde 10 kere arıyor :))) artık benide günde 1 kere arıyor doğurdum mu diye valla hiç çekemem öyle pinpirik durum eşimde biraz öyle sonuçta o büyütmüş ama evlendiğimizden beri azaldı biraz frenledim eşimi

benden daha ıyı yapıcağına emınım ben yenı doğmus bebeklerı pek elleyemem bakalım kendı yavrum olunca kımseye vermem herhalde kendım ılgılenmek ısterım

oooo o zaman şanslısın.benim eşim yenidoğmuş bebek dahi görmemiş yani canlı olarak.bende aynen öyleyim tutamam yani ama kendi bebeklerimiiz olunca cesaretimiz olur muhakkak.herkesten iyi bakarız.

ayy tutulmaz mı o kuzular nasıl tutarım ben onuu bi doğsada söyle koklasam zaman yaklaştıkça heycan basıyor gece her wcye kalktığımda oturduğum yerde düşünüyorum ay bebeğim mi olucak benim diye hala şaka gibi sanki öylesine bi hayal bu düşünüyorum sonra en fazla 30 gün sonra wcye gitmeye vakit olmayacak diye gece böyle düşüne düşüne sabah ediyorum uyku falan yok :))

iyi bari canım yalnız olmada
bu hafta sonu teyzemin kızının düğünü var öyle geçer oralarda:)
sonra anneme dedim gel bize salı falan kalır bi kaç gün kalır
o arada kızımın kıyafetlerini yıkar ütüler yerleştiririz inşallah
çok heycanlıyım valla
[/QUOTE]

heyacan hep var zaten ama hazırlıkları böyle sona bırakmam daha iyi bir fikir heralde benim bi 20 gündür hazır ve sürekli odada eksik varmı bilmem ne diye takp edip açıp bakmaktan bi hal oldum.
:)

valla kıskandım ne diyim benim kayınvalide hiiiiç aramaz ben ancak ararsam yani.oda çok soğukkanlıdır.senin kayınvalidenin on biri benimkinde olsa kendimi biraz özel hissederdim tabi fazlası da sıkarda.neyse içinden öyle geliyosa yapacak bir şey yok.ne yapalım olduğu gibi kabullenicez artık.seninki telaşa memuru benimki yanında doğursam bi şey mi oldu diye soran türlü türlü insanlar işte.

ayyyy ayyy maasallah kılosu falan bouyu cok guzel ıkısınınde ıyı olmasına sevındım...

tabı bız sımdı meraktan hep bakıyoruz ama bıde doğum yapan annelerın sıkıntılı zamnlarınıda dusunmek lazım hemen haber veremeyebılırler...

yanıyorum arkadaşlar......yok böyle bir sıcaklık....akannehirakannehir sanırım hamileliğin verdiği bir ateş basması....

doğum yapanlar anlaşılan bebişlerini koklamaktan fırsat bulamadılar buraya girmeye neyse hayırlısı artık

valla canım aynısını bugün ben de yaptım. Hiç halim yoktu, açmadım telfonu, açsam kabul etmek durumunda kalırım biliyorum. Otururdum oturmaya belki ama hazırlık yapmayı gözüm kesmedi, pasta çörek filann...zor yani artık..anlamaları lazım ama neysee insanlık halleri iştee.

Benim de artık kalp atışlarım fazla çıkıyor..normal zamanda hep 70 civarıdır ama artık 110 filan. Çünkü fark ediyorum artık çabuk yoruluyorum..ve yorulduğum için de kalbim fazla atmaya başlıyor

Benim doktorum 1 ay önce demişti; maşallah saçlar da çıkmış epey annnesi diyee..demekki görünüyormuşş.

Kilo normal doğumu zorlaştırıyormuş canım ben de duymuştum. Ve benim doktorum da hep kilomu kontrol altında tutmamı istiyor. Toplamda 11 kilo almışım..böyle git..çok alim deme dedi. Zaten az kaldı da. Biz kilo alınca bebişler de kilo alıyor çünkü ve sonra çıkıştan çıkmaları zor oluyor..bi yerlerimizi filan yırtıyorlar istemeden...o yüzdenn :) Bi de benim doktorum çatlaklarımın olmasını istemiyor. Ne kadar hassas olduğumu anlamış..sonra psikolojik olarak etkilenebilirmişim..vs. işte. kısacası no kilo!!! :)

Maşallah ikisine de , sevindim iyi olmalarına. Epidural de nasıl gaz problemi olmuş acaba ... Allah analı babalı büyütsün inşallah , hayırlı evlad olsun.

Maşallah ikisine de , sevindim iyi olmalarına. Epidural de nasıl gaz problemi olmuş acaba ... Allah analı babalı büyütsün inşallah , hayırlı evlad olsun.

Evet epiduralle de olsa gaz problemi olabiliyor..ben çok denk geldim..çıkmazsa çıkmıyor :)

sezaryende bağırsak hareketleri yavaşladığı için gaz sancısı oluyor biraz. epidural veya genel anestezi ile alakası yok yani. ama epiduralde ağrı çok az oluyor. onuda çekmemek için mümkün olduğunca kalkıp yüremek gerekiyor. yani hemşirelerin sözünü dinlemek gerekiyor. sonrası gayet rahat.

BU kontrolümüzde bizede saçları çıkmış dedi.boyunu sordum onu doğunca görücez dedi bende int fl uzunluğunu 7 ile çarpınca çıkıyor dedim oda int herşeye inanma internet bize yardımcı olacak yerde insanları panik yaptı orda bişeyler okuyan panik içinde geliyor dedi.....

ayyyyyyyyyy kızlar naptığımı desem beni döversiniz.biraz önce buyuk bir halıfleks yıkadım mutfagın batmıstı.oğlumda bezden çişini sızdırmıs nevresımler yıkandı mak.da onları astım yatagın süngerini yıkadım.ikeaya böyle pratık bişi yaptığı için tesekkur edıyorum
sabahta misafirim geldı onu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…