2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ayyyyyyyyyy kızlar naptığımı desem beni döversiniz.biraz önce buyuk bir halıfleks yıkadım mutfagın batmıstı.oğlumda bezden çişini sızdırmıs nevresımler yıkandı mak.da onları astım yatagın süngerini yıkadım.ikeaya böyle pratık bişi yaptığı için tesekkur edıyorum :KK3:
sabahta misafirim geldı onu agırladım.bogazım agrıyo terleyip üşüttüm sanırım şimdide...çok yoruldum kendımı zor attım burayaÇok üzgünüm çoook

ayyyyyyyyyy kızlar naptığımı desem beni döversiniz.biraz önce buyuk bir halıfleks yıkadım mutfagın batmıstı.oğlumda bezden çişini sızdırmıs nevresımler yıkandı mak.da onları astım yatagın süngerini yıkadım.ikeaya böyle pratık bişi yaptığı için tesekkur edıyorum :KK3:
sabahta misafirim geldı onu agırladım.bogazım agrıyo terleyip üşüttüm sanırım şimdide...çok yoruldum kendımı zor attım burayaÇok üzgünüm çoook

ee maşallah mı diyelim,kızalım mı bilemedim..valla ben şu sıcakta yerimden kalkamıyorum.dikkat et kendine yorma bu kadar kendını

kız millet dedıkı yıkat kocana bızımkı aldı eline internetı .oğlana bak dedım.işimi bitirdim geldım diokı oğlanı cok zor durdurdum cok yoruldum dio...alsanaalsanasmile

kız millet dedıkı yıkat kocana bızımkı aldı eline internetı .oğlana bak dedım.işimi bitirdim geldım diokı oğlanı cok zor durdurdum cok yoruldum dio...alsanaalsanasmile

ahahhaa o da iyiymiş:KK1: bende nevresimlerimi yıkadım bizimkine astırdım,kuruyemiş yiyor her yer kabuk oluyor valla zaten tepemdeler çatacam az kaldı:eek:klava:

doğumdan sonra kilo verenleri okuyorum..emzirmenin kilo verdirdiğini yazmış herkes,inşallah sütümüz olur da hem bebeişimize yarar hemde bizim kilo vermemize yarar.tartıya çıkmaya korkuyorum artık.tam 15 kilo aldım umarım daha fazla almam...

doğumdan sonra kilo verenleri okuyorum..emzirmenin kilo verdirdiğini yazmış herkes,inşallah sütümüz olur da hem bebeişimize yarar hemde bizim kilo vermemize yarar.tartıya çıkmaya korkuyorum artık.tam 15 kilo aldım umarım daha fazla almam...

sen 15 almıssın ya ben ya ben akannehir:roflol:
hamileyken 50 kiloydum şimdi 70 nasılım aklinialirimsmile

ama sunu diyim emzirmek gercekten kılo verdıryo bence.oğlumda da aynı kıloyu aldım aşağı yukarı.ama 9.ayda zıpkın gibiydimzemuszemus

bende ona güveniyorum yoksa halim harap :))

sen 15 almıssın ya ben ya ben akannehir:roflol:
hamileyken 50 kiloydum şimdi 70 nasılım aklinialirimsmile

bende 53 ile başladım şimdi 68 kiloyum.tek istediğim 70 i görmemek..iştahımda falan azalmada yok.bide son zamanlarda gece saat 5 gibi uyanıyorum kalkıp bisküvi falan yiyorum:kedi: e senin bu ikinci bak ne güzel zayıf da hamile kalmışsın demek ki kolay kilo verebiliyorsun

Ben de 15 kilo aldım ama doktorum iyi gidiyorsun, hamur işi ve tuzlu konusunda dikkatli ol başka bir şey yapmana gerek yok zaten sağlıklısınız ikiniz de dedi.

Bu arada kızlar benim bir sıkıntım var. Hamileliğimin başından beri kendimi normal doğum için hazırladım. Spor yaptım, yüzdüm, nefes egzersizleri, pelvik falan... ama gel gör ki hepsi boşa gitmiş gibi hissediyorum :KK43:(( plasenta previa riskim varmış. Tamamen kapalı değil, çok az bir kısmı rahim ağzında plasentanın, ileriki haftalarda tekrar kontrol edilecek, ama bu durumda normal doğum çok riskliymiş.

Korkuyorum sezaryandan. Olcaksam da spinal anestezi ile doğurmak istiyorum. Doktorum çok iyi, içim rahat ama yine de korkuyorum :KK43:((

Sezaryeni isteyerek tercih eden var mı aranızda?

delikafadulden
bende 53 ile başladım şimdi 68 kiloyum.tek istediğim 70 i görmemek..iştahımda falan azalmada yok.bide son zamanlarda gece saat 5 gibi uyanıyorum kalkıp bisküvi falan yiyorum:kedi: e senin bu ikinci bak ne güzel zayıf da hamile kalmışsın demek ki kolay kilo verebiliyorsun

benım bunyemde cabuk yakıyor.birde ben az ve sık yiyenlerdenım ondanda oluyo sanırım.emzirirkende hiç kısmadım yemekten bebişim sağlıklı beslensın die.aklınızda olsun en cok süt ypan marul (tüm yeşillikler) dut kompostosu ve birde bulgur..hele ki dut suyu içince oo benım fışkırırdı süt...:)
kaliteı sütte oluyo ozaman.suyuda çok derler suda süt yaparmıs ama bilmiyorum ne derece doğru.
banu bu ara bende cok yiyorum hemde abartılı.en son kuscak hale gelıyorum tıkanıyorum öyle duruyorum yoksa durmak yok yemeye devam hep

serpilcim hoşgeldin tatlım..

valla saatlerdir sez sonrasında göbek nasıl erir,kilo nasıl verilir okuyup duruyorum.artık bu duba gibi halim çok sıktı beni<özgüven falan hakgetiremafoldumben

hoşbulduk cnmm
aynen bende o psikolojideyim, sezeryanda göbek kalıyo diyolar, eriyomuymuş ki,
bide senin kesin sezeryan mı kesin

sempatiksalakcinnisempatiksalakcinni
Ben de 15 kilo aldım ama doktorum iyi gidiyorsun, hamur işi ve tuzlu konusunda dikkatli ol başka bir şey yapmana gerek yok zaten sağlıklısınız ikiniz de dedi.

Bu arada kızlar benim bir sıkıntım var. Hamileliğimin başından beri kendimi normal doğum için hazırladım. Spor yaptım, yüzdüm, nefes egzersizleri, pelvik falan... ama gel gör ki hepsi boşa gitmiş gibi hissediyorum :KK43:(( plasenta previa riskim varmış. Tamamen kapalı değil, çok az bir kısmı rahim ağzında plasentanın, ileriki haftalarda tekrar kontrol edilecek, ama bu durumda normal doğum çok riskliymiş.

Korkuyorum sezaryandan. Olcaksam da spinal anestezi ile doğurmak istiyorum. Doktorum çok iyi, içim rahat ama yine de korkuyorum :KK43:((

ben varııımsempatiksalakcinni 8.ayıma kadar normal doğum diyordum son 1 ayda epidural sezeryana döndüm ki doktorumda normal doğumu destekleyen biri..ama ben cesaret edemıyorum açıkcası 5 agustosada gunumu aldım

ben canıma.s

sezeryan cok kolay bi operasyon.keske normal doğum yapabılseymıssın ama hayırlısı.benıde komsularım cok korkuttukları için dr um psikolojık olarak uygun görmedı.tansıyon sorunu falanda vardı.şimdide mecbur sezeyan olcak.doğumu hiç düşünmüyorum desem yalan olmaz.tek düşüncem oğlumdan 2gün ayrı kalmak..
iğnenın acısı dısında bişi hisssetmıyosunkı doğumda..hiç canını sıkma.cekip cektığın sadece 1gun oda iğnenın acısı ve doğum sonrası bikaç saat gaz sancısı..okadarda olsun ama dimi..

merhabalar arkadaşlar...
bizim de bugün kontrolümüz vardı oğluş 3050 gr olmuş, maşallah diyelim :) 35-5 de böyleyiz bakalım ne kadar doğacak baya şaşırdım ben duyunca...
yarından itibaren doğum iznine ayrıldım artık evdeyimmm ve çok mutluyum, tüm hazırlıklarım da tamam artık dinlenicem bol bolll :)
sevgiler

hoşbulduk cnmm
aynen bende o psikolojideyim, sezeryanda göbek kalıyo diyolar, eriyomuymuş ki,
bide senin kesin sezeryan mı kesin

aa bak onu da araştırdım sezeryan sonrası göbek kalıyor mu diye..ki ben diyetisyene bile gittim şimdiden diyor ki sadece diyet yetmez kesinlikle spor yapmalısın özellikle mekik çekmenin çok önemli olduğunu söyledi,ki diyetisyende sez ile doğum yapmış göbek falan yok.spor yapmayanların sığındığı bir bahane diyo..
evet ben sez karar verdim valla ben cesaret edemedim psikolojim normal doğuma hazır değil:sinifsinif:

sempatiksalakcinnisempatiksalakcinni

ben varııımsempatiksalakcinni 8.ayıma kadar normal doğum diyordum son 1 ayda epidural sezeryana döndüm ki doktorumda normal doğumu destekleyen biri..ama ben cesaret edemıyorum açıkcası 5 agustosada gunumu aldım

Daisy, neden normal doğumdan vaz geçtin? bebek şişman ya da çatı dar türü bir gerekçe var mı yoksa tamamen içinden gelen bir şey mi? Eğer öyleyse beni de ikna et sezaryene :/

X