2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kıs canım varya tm su anda aklımdan sen gecıyodun naptı bız gelmedıde falan dıye.... opuyorumnanaktan bız ıyıyız kızımla siz nasılsınız oglusunla...

günaydın datlım hoşgeldinn:))))
nasılsınn

iyiym canlarım bomba gibiyim valla...
ağrım sızım kalmadı ama akşam
şunu öğrendim artık ben galiba
karnıma yastık koymadan uyuyamayacağım.Akşam
öyle yapıyorum böyle yapıyorum
yorganı büküyorum karnımı destekliyorum sağdan soldan
ancak öyle uyuyabilicem ama birkaç gündür farkediyordum fazlasıyla
çıktı göbiş bu arada ben hamile kaldığım kiloma
eriştim yavaş yavaş.Üstüne nekadar alırım artık bilmiyorum.
Ya kızlar dün resim koyma muhabbeti vardı ya hani?
Tam muhabbetin ortasında elektrikler gitti benim sinirimden öldüm yaaa.
Şeymam seni falan göremedim ben tatlım
Yasemeen ede tam yorum yazacaktım.Birkaç kişi daha koymuş hiçbirinizi
göremedim ben.Gurbet canım senin de tek bu fotonu gördüm çok
üzüldüm:gitme:
Kıslar face i olanlar gelsin gruba yaaa akşam baktım sadece 9 kişiydik görelim
birbirimizin fotolarını yav çok alıştım ben size akşam eşime bile anlata anlata kafasını
şişirdim.
Herkes çok tatlı çok şekerler ve çok iyi niyetliler diyorum ki kimse de küçücük bir kötü
düşünce yok çok hoşuma gidiyor orası yaa diye anlatıyordum çocuk artık pes etti yani kafasını şişirdimkafamçokkarıştı

kızlar bu arada brun kanaması yasayan var mı aranızda... benım hayatım boyunca burnum kanamamıstı hamıle kaldıgımdan berı az- cok kanıyo... sabahları kalkıyorum burnumun ıcınde bı doluluk... bakıyorum kan... sizde d oluyo mu??

Canım benimde burnum cok kanıyor , sabahları tıkanmıs oluyor temizliyorum lavaboda hep kan geliyor

CANIM BENİM BENİM ARKADAŞIMDA HAMİLELİĞİNDE BURNU KANADI HEP
Bİ YERDEN ALDIM BİLGİYİ, OKU KUZUŞ:

Hamilelik sırasında meydana gelen hormon değişiklikleri ve burun içindeki dokulara kan tedarikinin artışından kaynaklanan basınç bu dokuların şişmesi, kuruması ve sık sık kanamasına neden olabilir. Bu da nezle olmadığınız halde burnunuzun akıntılı veya dolu olmasına yol açar. Bu semptomlar genellikle ilk üç ayın sonlarına doğru ortaya çıkar ve doğuma kadar devam edebilir.

Aşağıdaki ipuçları tıkanıklık ve kuruluk konusunda rahatlamanıza yardımcı olabilir:

1-Evinizdeki havayı nemlendirmek için bir hava nemlendirici cihaz kullanın. Burun tıkanıklığının uykularınızı bölmesini önlemek için geceleri nemlendiriciyi yatak odanıza yerleştirin.

2-Bol bol sıvı tüketin. Bu burun yollarının nemlenmesine yardımcı olacaktır.

3-Buhardan faydalanın. Uykudan önce ılık bir duş alın. Bu burun tıkanıklığının gece uykunuzu bölmesini önlemenize yardımcı olur.

4-Burun yollarını nemlendirmek için tuzlu su damlası kullanın. Bu damlayı eczanelerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Doktorunuza danışmadan ilaçlı burun damlaları veya spreyler kullanmayın.

5-Burnunuzu nazikçe temizleyin. Burnunuzu sert bir şekilde ya da sık sık sümkürmeniz burun zarlarının daha da kötüleşmesine ve burnunuzun daha fazla akması ve kanamasına neden olabilir.

Burun kanamasını durdurmak için:
1-Oturun ve başınızı kaldırın. Yatmak veya başınızı öne eğmek kanı yutmanıza ve kusmanıza neden olabilir.

2-Basınç uygulayın. Burun deliklerini parmaklarınızla tutun ve en az dört dakika boyunca basınç uygulayın.

3-Buz veya soğuk kompres uygulayın. Bu damarların büzüşmesine ve kanamanın durmasına yardımcı olacaktır.

UMARIM İŞİNE YARAR CANCAN

Guzel bilgiler icin cok tesekkurler canım

:dance:

saol esteryacım... sen de gittim gördüm dedin ya artık eminim ki gerçekten güzel bir mağaza :))

iyiyim canım nasıl olayım... ağrı sancı gaz hep beraber yaşayıp geçiniyoruz... :) benim de haftaya cumartesi detaylı usg var bende çook heyecanlıyım :)))

Allah hepimize hayırlı sonuçlarla dönmeyi nasip etsin :))

sen nasılsın? :))

Hoşgeldin canmm...

çok şükür iyi diyelim iyi olalım... sen nasılsın?

kızlar bişi sorcam ben bebeğime sebamed ürün seti almak istiyorum hani bu niveanın var ya atta çantası ona benzer bişisi va rmı sebamedin ??? bakıyorum ama çok ii bişi bulamadım...

Sohocum iyiyim bende yarın ayrıntılı usg var onu bekliyorum, benim bebek agır abi öyle cok fazla kıprasmıyor, dr usg ile baktıgında cok hareketli ama sanırım ben hissetmiyorum :)

Hoşgeldin canmm...

kızlar bişi sorcam ben bebeğime sebamed ürün seti almak istiyorum hani bu niveanın var ya atta çantası ona benzer bişisi va rmı sebamedin ??? bakıyorum ama çok ii bişi bulamadım...
iyiyim şeker anne:)) bomba gibiyim maşallah:)))Hiçbir
fikrim yok canım yaa hiç bilmiyorum:KK43:(

Günaydın canım benim, sanada ve bebeişine de öpücükler
opuyorumnanaktan
opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan
canlar bu arada agustos annelerının en kucugu benmısım yaaa:KK43::KK43:

ayyy canım benim yirim ben seni yirim yirim:1hug:

O beni değil, bebeğini düşünüyor sadece. Ayrıca turp gibiyim, beni öldürmeyen şey daha güçlü kılar. Onu da anlıyorum, ilk bebeği; başta hiç istemiyordu yani ben isterken. Ne zaman öğrendi hamileyim, birden dünyanın en ilgili babası oldu. Bence mükemmel bir şey bizim için. Korkuyor evet, ama benim hakkımda idrak edemediği bir şey var; o da, ben onun sandığı kadar duygusal biri değilim, duygularım çok derinlerde. Ben bir savaşçıyım, ömrüm boyunca hep böyle oldum. Bunu cenazede bile göremedi. Başkaları morgda saç baş yolarken, ben sadece ağladım. Benim de içimden çıldırmak geldi. Ama en büyük harbi kendimle yaptığım için onlar gibi davranmadım. Bunu anlayacak, tabi umarım geç olmadan.

tatlım anlıyorum cok guclusun.... ama kocana haksızlık etme canım ınan herseyden once senı dusnuyodur... cok duygusalız hamıleıkten dolayı bız... nolur ttlım ne kendını ne bebegını uz ılk basta tamam mı... ve unutma canım sen guclu olabılrısın ama bebegın senın kadar guclu lmayabılır tamam mı... gorceksın bak gıdıp halletceksınız tum ıslerınızı sen uzulme yeter hersey yoluna gırer...

tatlım anlıyorum cok guclusun.... ama kocana haksızlık etme canım ınan herseyden once senı dusnuyodur... cok duygusalız hamıleıkten dolayı bız... nolur ttlım ne kendını ne bebegını uz ılk basta tamam mı... ve unutma canım sen guclu olabılrısın ama bebegın senın kadar guclu lmayabılır tamam mı... gorceksın bak gıdıp halletceksınız tum ıslerınızı sen uzulme yeter hersey yoluna gırer...

İnşallah canım...

Canım benimde burnum cok kanıyor , sabahları tıkanmıs oluyor temizliyorum lavaboda hep kan geliyor
Sohocum iyiyim bende yarın ayrıntılı usg var onu bekliyorum, benim bebek agır abi öyle cok fazla kıprasmıyor, dr usg ile baktıgında cok hareketli ama sanırım ben hissetmiyorum :)

olur canım olur yavaş yavaş :))) sabretmek lazım... :)) Hadi hayırlı sonuçlar al inş. hepimiz alalım inş :))

yi beni yi beni yi beni :roflol: :roflol: ya sizler benım kocıcımle aynı yastasnız yaaaa:):)

kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 daha önce farketmedin mi canım benim hatta ben en küçüktüm sıramı sana vernişim falan dedim ya sana :)))

Kızlarrrrr İSTANBUL'DAN günaydın :))))))))) Pazar günü ani bir karar ile istanbul'a geldim ..aile ile hasret gidermekten giremedim internete..geçmişte okuyamadım ama inşallah herkesssss çokkkkkk iyidir..Bizi sorarsanız bende bebeğimde çok iyiyiz..ve büyük gün cumartesiye az kaldı..Hayırlısı ile gidip amniosentezimizi yaptıracağız..dualarınızı esirgemeyin..hepinizi kocaman öpüyorummmmmm

Pınar akşam yatağa girdim valla aklıma sen geldin e bu kız
gelmiycek miydi diyorum amniyosentez için?kendikendime
kaç gündür de girmeyince merak ettim.Hadi canım inşallah sorunsuz
bir şekilde atlatırsın sonrasında hafif hafif iğnenin girdiği yerden sancılarım
oldu benim.Ama allaha şükür bişey yok şu anda.Ama sen doktoruna
fazlasıyla güveniyorsun zaten emin ellerdesin ve için rahat demi ama?
Mutlaka haber ver canımcım merak ederim bak hekaydirigubbakcemile

Hoşgeldin canmm...

hmm onu hiç bilmiyorum canım
bende o niveadan almayı planlıyodum
sen istemiyomusun nivea sebamed dahamı iyi tatlımmbilmiyorumkismile

canlar bu arada agustos annelerının en kucugu benmısım yaaa:KK43::KK43:

minik annem
öperim seniiŞeniz

iyiym canlarım bomba gibiyim valla...
ağrım sızım kalmadı ama akşam
şunu öğrendim artık ben galiba
karnıma yastık koymadan uyuyamayacağım.Akşam
öyle yapıyorum böyle yapıyorum
yorganı büküyorum karnımı destekliyorum sağdan soldan
ancak öyle uyuyabilicem ama birkaç gündür farkediyordum fazlasıyla
çıktı göbiş bu arada ben hamile kaldığım kiloma
eriştim yavaş yavaş.Üstüne nekadar alırım artık bilmiyorum.
Ya kızlar dün resim koyma muhabbeti vardı ya hani?
Tam muhabbetin ortasında elektrikler gitti benim sinirimden öldüm yaaa.
Şeymam seni falan göremedim ben tatlım
Yasemeen ede tam yorum yazacaktım.Birkaç kişi daha koymuş hiçbirinizi
göremedim ben.Gurbet canım senin de tek bu fotonu gördüm çok
üzüldüm:gitme:
Kıslar face i olanlar gelsin gruba yaaa akşam baktım sadece 9 kişiydik görelim
birbirimizin fotolarını yav çok alıştım ben size akşam eşime bile anlata anlata kafasını
şişirdim.
Herkes çok tatlı çok şekerler ve çok iyi niyetliler diyorum ki kimse de küçücük bir kötü
düşünce yok çok hoşuma gidiyor orası yaa diye anlatıyordum çocuk artık pes etti yani kafasını şişirdimkafamçokkarıştı

olsun canım bak ne güzel yolunu bulmuşsun yastıkla uyursun rahat rahat zaten öneriyolar doktorlardaŞeniz
ağrının sızının kalmamasınada çok sevindim canım maşallah sana ve bebeğineŞeniz

evet ya herkes gelsin face e ben de hamiş resmimi koydummmbayanssulusmile

yi beni yi beni yi beni :roflol: :roflol: ya sizler benım kocıcımle aynı yastasnız yaaaa:):)

anam ben 26 yım artıkın ama hiç te göstermiyom hesositososito
senin kocişle baya var ozaman aranda en az 5 yane demi bisimde
2 yaşçıkkk var aramızda ama ben hep derdim benim evleneceğim kişi
benden en az 2 yaş büyük olmalı derdim:)))))

günaydın pardon tünaydın kzılar anca yazmaya fırsatım odlu valla
telefonum hala çallışmıyor eşim dr.un telini bulmuş aradı beni
randevu aldım bugün 17:30 da meleğimi görücem inş
bakalım nasıl olmuş teyzeleri?yarında tahliler için gidicem anenm gelip zeynebe bakıcak belki bu akşamda bizde kalır
yarın hastaneye götürmeyeyim zeynebi biraz keyifsiz burnu akıyo hapşırıyo sürekli bakalım
bende banyoya girdim saçımı şampuanladım sular keisldi bekleidm biraz yok gelemdi çıktım su ısıttım yıkandım saçlarımı kuruttum bi baktım akıyo su sinir oldum valla
ama çamur gibi akıyo iyi yapmışım işimi halletmiş oldum
zeynep altına yapmıştı onu değieşeyim dedim maşallah bi yapmış tee belinden çıkmış bezde yer kalmamış hee
onu değiştim sabah da termosla oynamıştı ıslatmıştı kendini bugün 2.ye üst baş değişiyoz bakalım akşama daha çok var
ağrı kesici falan verdim uyuttum zeynebi şimdi evimi topladım bi tek mutfağım akldı onu da birazdan toplarım hemde mam yaparım kendiem acıktım
zeynebin kıyaeftlerini yıkadım elimde makinede çıkmıyo ya
azcık oturdum dinleneyim diye
sağ tarafım çok ağrıyo bi kaç gündür böbreklerim mi belim mi bilemedim inş belimdir böbreklerden çok çektim hastanede bile yattım taş vardı zeynepde sorun olmadı ama bunda da olmaz inş
bizden böyle işte

defnecim nasılsın cnm?senin sonucun ne zaman çıkacak aklıma geldin geçen gün görünce sorayım dedim
italyadan inş sorunsuz geçer cnm amniyosentezin?hayırlı ahberlerler gelin inş hepiniz

Bu arada ben evlenirken epten zayıftım ya (epten yalnız:roflol:)
Nikah dairesine gidiyoruz sen evraklara bakmadan sen kaç yaşındasın ki diyorlar.
Kan vermeye gidiyorum nikah için hemşire diyor ya ne acelen var daha bu yaşta evleniyorsun diyor:roflol:İş yerinde yaşımı bilmeyenler kızıyor daha bu yaşta evlenilir mi
diye:roflol:Sonra evlendim geldim buraya kayınvalidemle doktora gitttik muayene oluyor
kayınvalidem doktor diyor ki kızın mı yok gelinim diyince de adamın ağzı birkarış açık
ortaokuldan mı kaçırdınız bu kızı diyor Bir de imam nikahı kıyılacak adam yine küçük
gördü heralde kızım sen annenin babanın rızasıyla mı geldin kaçmadın demi diyor evet diyorum inanmıyor:roflol:düşünün yani sonra kilo aldımda daha bir rahatladım evlenilecek
biri oldum yane yoksa küçücük kızı almışlar diye kayınvalidemlere kızıp duracak millet:roflol:

günaydın pardon tünaydın kzılar anca yazmaya fırsatım odlu valla
telefonum hala çallışmıyor eşim dr.un telini bulmuş aradı beni
randevu aldım bugün 17:30 da meleğimi görücem inş
bakalım nasıl olmuş teyzeleri?yarında tahliler için gidicem anenm gelip zeynebe bakıcak belki bu akşamda bizde kalır
yarın hastaneye götürmeyeyim zeynebi biraz keyifsiz burnu akıyo hapşırıyo sürekli bakalım
bende banyoya girdim saçımı şampuanladım sular keisldi bekleidm biraz yok gelemdi çıktım su ısıttım yıkandım saçlarımı kuruttum bi baktım akıyo su sinir oldum valla
ama çamur gibi akıyo iyi yapmışım işimi halletmiş oldum
zeynep altına yapmıştı onu değieşeyim dedim maşallah bi yapmış tee belinden çıkmış bezde yer kalmamış hee
onu değiştim sabah da termosla oynamıştı ıslatmıştı kendini bugün 2.ye üst baş değişiyoz bakalım akşama daha çok var
ağrı kesici falan verdim uyuttum zeynebi şimdi evimi topladım bi tek mutfağım akldı onu da birazdan toplarım hemde mam yaparım kendiem acıktım
zeynebin kıyaeftlerini yıkadım elimde makinede çıkmıyo ya
azcık oturdum dinleneyim diye
sağ tarafım çok ağrıyo bi kaç gündür böbreklerim mi belim mi bilemedim inş belimdir böbreklerden çok çektim hastanede bile yattım taş vardı zeynepde sorun olmadı ama bunda da olmaz inş
bizden böyle işte

tünaydın canım hoşgeldin
çok yorucu geçiyor senin günlerin:)
hadi bakalım görürsün meleğini hayırlısıyla inşallah
annende gelicekmiş rahat edersin :)
inşallah böbreklerin değildir canım akşam sorarsın doktorunadaa:emir_bebek:
bakalım bizler günde kaç posta değiştircez:) ay hep diyorum ya en korktuğum şey alt değiştirmek :) heh bu arada ben de kızım olcağını öğrendim canımcım:) onun temizliği daha hassasiyet ve özen gerektiriyor tabi erkek o kadar değil hani organlar açısından dimi canım sen daha iyi bilirsin :)
bende işteyim canım valla sabah geliyoz mesai bitsin diye dua ediyoz kızlarla
p tesi oluyor hafta sonu gelsin diyoruz :) bizde böle yani...

X