Vajinusmusu yenenler/yenmeye çalışanlar (egzersiz yapanlar)/yenip anne olanlar

Mrh hanimlar iki senelik evliyim dun vajinismusu yendim. Bu sabah cok mutlu ve yeni evlenmis gibi bir hisle uyandim. Esimle son zamanlarda evliligimiz bu illet yuzundencok kotu gitmeye baslamisti, evliligim kurtuldu. Bugune ka
ka:KK71:dar burada mesaj yazmasamda sayfa sayfa her seyi okudum ve sayenizde lina daki hamiyet hanimla tanistim. Mukemmel bir insan her randevumu iple cekiyordum. Cok ilgili ve anlayislilardi. Hamiyet hanimdan allah razi olsun. Hic de korkulacak bir sey degilmis.
Gözün aydin canim bende Yener im inşallah nasil yendin

Gözün aydin canim bende Yener im inşallah nasil yendin
Ilk gecem cok kotu gecmisti.esimin yaklasmasindan bile korkan birisyken bile bunu asmissam sende yenersin. Yenenlerin dedigi gibi her sey beyinde bitiyormus. Forumlari okurken ankaradaki lina hastanesini buldum hamiyet hanim sayesinde bu illetten kurtuldum. Diger merkezlere gore fiyatida cok uygundu. Nefes egzersizleri ve parmak egzersizi esle parmak egzersizi yaptirdi.

Ilk gecem cok kotu gecmisti.esimin yaklasmasindan bile korkan birisyken bile bunu asmissam sende yenersin. Yenenlerin dedigi gibi her sey beyinde bitiyormus. Forumlari okurken ankaradaki lina hastanesini buldum hamiyet hanim sayesinde bu illetten kurtuldum. Diger merkezlere gore fiyatida cok uygundu. Nefes egzersizleri ve parmak egzersizi esle parmak egzersizi yaptirdi.
Evet doğru diosun hersey beyindebitiyorbende gittim doktora bende etki etmedi

B

Biz burda vajinismusu yenmeleri icin moral verip tavsiye veriyoruz ve sizin yazdıklarınıza bak bu bir hastalık ve tedavisi olan bir sey kusura bakmayın ama burda hastalıklı zihniyete sahip olan sizsiniz. Basınıza gelmeden anlatamazsınız ve hic bir kadın istemez bunu yasamayı. Yardımcı olmayacaksanız yorum fa yapmayın. Sizin haddiniz degil burdaki kadınları eleştirmek, en Aydın diye görülen ülkelerde de bu hastalık var, ve dünyada kabul edilen bir rahatsızlık olmasına rağmen bunuda dinsellikle bagdastirmissinuz. Acilen tedavi olmanızı öneririm.

yazdıklarımı tekrar okudum, dinin d sinden bahsetmemişim. zaten ben bir müslüman olarak çatır çatır da sevişiyorum üzerinize afiyet. dinle ne alakası var? kadını köleleştiren bir toplumdan ve kültürden bahsetmişim. ve eleştirmek bir yana, toplumun kadını getirdiği bu hale öfkeleniyorum ve içim acıyor demişim. sonra da, "ne yazık ki sizler de bunları yaşadığınız halde çocuklarınızı aynı zihniyetle yetiştirmeye devam etmeyi seçiyorsunuz, ne acı" demişim.
baksanıza bu başlığın adı bile "vajinismusu yenip anne olanlar" gibi bir şey. "vajinismusu yenip orgazm olmak"tan bahseden yok.
her yer zar mar diktirenlerle dolu. her yer sevişen kadınlara türlü hakaret edenlerle dolu. her yer aman mastürbasyon yapılmaz, aman bilmem ne olmadan seks yapılmaz diyenlerle dolu... tüm bunlar, görebileceğiniz en ağır fiziksel şiddetten belki de çok daha ağır bir psikolojik şiddetin ürünü. ve sizin bunlara başkaldıran bir kadının laflarını duymaya dahi tahammülünüz yok çünkü bu köleliğin anormal olduğunun dahi farkında değilsiniz. oysa ben sizin için başkaldırıyorum, hem de size rağmen.
"bu hastalık dünyanın her yerinde olabilir" gibi bir çıkış yapmanızı da zaten anlayamadım. ee napalım, dünyanın her yerinde olabilir diye, bu, yüzde 99 psikolojik baskıdan meydana gelen durumu normal mi karşılayalım?
dünyanın her yeri az ya da çok ataerkil, dünyanın her yerinde az ya da çok oranda kadınlar cinsellikten uzaklaştırılmaya çalışılıyor ama mesela bir merkez avrupa ülkesindeki vajinismus oranıyla türkiye'deki vajinismus oranını kıyaslayamazsınız bile. öyle büyük fark vardır.

"Seks yahu seks", "dünyanın en haz veren eylemi"...

Ben de dahil bu kadar basite ve olağana indiregeyebilmek için zihinlerimizi ve bedenlerimizi eğitiyoruz işte. Hazzı, mahremiyeti, eşle aradaki bağı, tutkuyu..bunları hissetmek için..
Tamamen psikolojik bir durum.

Siz bir şizofreni hastasına, "şizofreni mi? Niye normal düşünemiyosun ki, ne kadar kolay halbuki" diyebilir misiniz?
Bu da ona benzer bir şey.

Bu sorunu yaşayan tüm kadınlar için zor bir süreç, ne yapalım?

Bu sorunu aşmak için bilinçsizce her yolun denenmesine karşıyım ama ben de. O konuda haklısınız. Bir uzman eşliğinde ve belirli egzersizlerle aşılabilecek bir sorun bu.

lütfen yanlış anlaşılma olmasın. ben asla burada vajinismusla uğraşan kadınlara saldırma niyetiyle bir şey yazmadım. bu çok acımasızca ve adaletsiz olurdu. ben, toplumun kadını bu hale sokmasına dair tepkimi göstermek istedim.
mesela sizin kız çocuklarınız olduğu zaman onlar da zar diktirmek zorunda kalacaklar mı? ya da oğlan çocuklarınızı olabildiğinca saldırgan yetiştirirken, kız çocuklarınızı potansiyel ve edilgen kurbanlar gibi mi yetiştireceksiniz?
mesela kız çocuğunuzun ergenlik döneminde mastürbasyon yaptığını farkettiğinizde ne yapacaksınız?

mesela kızınız sevgilisini sizinle tanıştırabilecek mi? kızınıza cinsel hastalıklardan korunma yöntemlerini öğretecek misiniz?
çocuklarınıza cinsel eğitim verecek misiniz?
cinselliği sağlıklı bir biçimde tanımalarına yardımcı olacak mısınız?
cinselliği sağlıklı bir biçimde tanıyan bir birey olarak yetişmesine yardımcı olduktan ve belli bir yaşa ulaştıktan sonra, cinsellikle ilgili özgür seçimlerine müdahale etmemeyi becerebilecek misiniz?

mesela bırakın çocuğumu, çevremdeki bir sürü kadın arkadaşımın bile kesinlikle muhatap olmamasını istediğim tipte erkekler var. ben onlara bile kocaman kadınlar olmalarına rağmen sürekli tavsiye ve akıl vermek zorunda kalıyorum.
bunun sebebi de, bu kadınların başta cinsellik olmak üzere, karşı cinse, kendi özgürlüklerine dair birçok konuda düzgn yetiştirilmemiş, hastalıklı düşüncelerle büyütülmüş olması.
çocuğunuzu sağlıklı bir bakış açısı ve sağlam bir karakterle büyütüp, sağlıklı bir zihniyete sahip olmasını sağladıktan sonra, muhatap olacağı insanları ve durumları düzgünce seçebilecek hale gelen bir birey olur ve o noktadan sonra ben onun seçimlerine müdahale edemem. en fazla, yardımıma ve desteğime ihtiyaç duyduğu anda yanında olurum.

cinsel dürtüler ergenlik döneminde uyanır. ve bu dürtülerin ele alınması, doyurulması gerekir. en azından 12-13 yaşından beri dikkate alınması gereken dürtüler 25 yaşına kadar görmezden gelinirse, "kadın şunu yapmaz, kadın bunu yapmaz, elin oraya gitmeyecek, o zar korunacak, öpüşülmez, sevişilmez, günahtır, yasaktır, sana o..spu derler" bilmem ne diye büyütülürse kadınlar, tabi ki o bölge kilitlenir kalır.
aynı psikolojik baskıyı elinize yapsalar, eliniz; ağzınıza yapsalar ağzınız; gözünüze yapsalar, gözünüz de kilitlenir kalır.
o yüzden, bunun zorluğunu yaşamış kadınlar olarak, en azından bu zihniyetin yaşatılmasında payınız olmasın. çevrenizdeki kadınlara, kendi çocuklarınıza bu baskıyı yapmayın.

ben birkaç bir şey söylemek istiyorum kadın cinselliğine dair. faydası olur belki.
kadın anatomisi ve cinselliği gerçekten çok güçlüdür. bir kadının seksten aldığı zevk, bir erkeğin aldığı zevkten kat kat daha güçlü, uzun süreli ve kalitelidir. kadın orgazmı, dünyadaki en yüksek biyolojik hazdır. zaten bu yüzden de kadın orgazmı, bilinen en güçlü ağrı kesicidir.
başım ağrıdığı zaman, o sırada seks yapamıyorsam bile mastürbasyon yaparım mesela ben hemen ve baş ağrım geçer.
bir kadının cinsellik isteği ve cinselliğe düşkünlüğü, bir erkekten yine kat kat fazladır. bir kadın saatlerce aralıksız seks yapabilir ve eğer isterse aralıksız, peşpeşe yüzlerce orgazm (zincirleme orgazm) olabilir. kadının anatomisi bu şekildedir.

vajinismula uğraşırken ilk aklınızda tutmanız gereken şu olmalı. buradaki amaç "anne olabilmek", "evlilikteki GÖREVİNİZİ yerine getirebilmek", "kocanızı memnun edebilmek" ya da sadece "bir penisi içinize almayı başarabilmek" değil, buradaki amaç "SİZİN zevk alabilmeniz", "SİZİN orgazm olabilmeniz".
Ve sizi temin ediyorum, cinsellikten aldığınız zevk, hayatınızda tattığınız en yüksek ve güçlü zevk olacak.
Cinsellik, kadın için, sadece haz, keyif, tatmin, mutluluk içeren bir eylemdir. Başka türlü bir his içermesine imkan yok. Hissettiğiniz her türlü negatif hissi, beyninizi yıkamış olan tabular yüzünden siz kafanızda yaratıyorsunuz, onların hiçbir gerçekliği yok.
Ben öncelikle mastürbasyon yapmanızı ve orgazm olmayı denemenizi öneriyorum.
Mastürbasyona illa içinize bir şey alarak başlamak zorunda değilsiniz, önce cinsel organın üstünden uyarılar yaparak, kafanızda çeşitli fanteziler, hayallar kurarak mastürbasyon yapmayı ve orgazm olmayı denemelisiniz. Daha sonra zamanla parmaklarınızı ya da daha kalın cisimleri kullanarak mastürbasyona devam edebilirsiniz.
Cinselliğin gerçek hissiyatını, orgazmın gerçek hissettirdiklerini bir kez anladığınız zaman, bırakın korkmayı, cinselliği çok büyük bir istekle talep eden siz olacaksınız zaten.
Gerçekten bir kadının içine bir şey alma, içinde bir şeyi hapsetme, onu içinde tutarak orgazm olma, tatmin olma isteği çok güçlü bir istektir.
Bu görmezden geldiğiniz, ister istemez geri plana ittiğiniz doğal isteğinizi tekrar keşfederseniz zaten vajinismus falan kalmayacak.

Ben 1 yıl 3 aylık evliyim ve bende vajinimusum . Doktora hiç gitmedim ve hiç kimseyle paylaşmadım o yüzden benimle aynı duyguları paylaşan insanlarla arkadaş olup konuşmak istiyorum .. Lütfen yardımcı olun bana .

Merh

Merhaba, ben de aynı senin durumundaydim, bak onemli olan penis bası girmesi, once sen esinin ustune otur ve hafifçe ıkın, p. Bası hafifçe icine girince yavas yavas tamamını almaya calis tabi kayganlastirici sur hem kendine hem esine, sonra eğer hepsini alamazsan icine, misyoner pozisyonuna gec, esinin p. Sen elin ile vajina deliğine koy hafiften ıkın delik açılsın, sonra esın yavas yavas ittirsn, sonra bası girince sanki bir duvara gelmis gbi ilerlemiyor gbi oluyor iste tam o arada kalçanı hafif kaldır ve ıkın esın de ittirsn aşağı dogru hoooop diye kayacak bir anda göreceksin cok kolay olacak o andan sonda bu muymus diyeceksin İnan bana cok kolay yeter ki guven kendine
ben aynen o şekilde yapıyorum.. cok ugraslar sonucu bırazcık da olsa basını ıcıme alabldım :KK43: uc aylık evlıyım her gun calıstım .. doktarlar tedavıler sonucu bası mınıcık de olsa ıcıme gırıyor .. ama sankı bı yerde yanma baslıyor ve ılerıyr gıdemıyor :KK43: burada takıldım kaldım.. esımı daha fazla uzmek ıstemıyorum .. ne yapabılıım yardımcı olursanız cok sevınırım

ben acil yardım istıyorum lütfen aktif olanlar varsa mesajımı dıkkete alsınlar.. uc aylık evlıyım ve kafamda bır duvar olustu.. egzersızlerımı de yapıorum ama oraa sankı bır duvar gıtmıyor ılerıye. lutfen yardımcı olun :KK43:

ben acil yardım istıyorum lütfen aktif olanlar varsa mesajımı dıkkete alsınlar.. uc aylık evlıyım ve kafamda bır duvar olustu.. egzersızlerımı de yapıorum ama oraa sankı bır duvar gıtmıyor ılerıye. lutfen yardımcı olun :KK43:

mastürbasyon yapıyor musun?

Ve eşim çok anlayışlı birlikte yencez inşallah.. Doktora gitmedik ama parmak egzersizlerini kendimiz yapıyoruz ilk başta işaret parmağımı içime aldım sonra eşimin parmağını ve 2 parmak denemeye çalıştık canım yandı bıraktık . Ama içimde başarma hissi var . Biraz cesaret istiyor . Ikınmak ve derin derin nefes almak çok faydalı. Ne olur yardımcı olun sohrt etmek istiyorum .
Merh

Merhaba, ben de aynı senin durumundaydim, bak onemli olan penis bası girmesi, once sen esinin ustune otur ve hafifçe ıkın, p. Bası hafifçe icine girince yavas yavas tamamını almaya calis tabi kayganlastirici sur hem kendine hem esine, sonra eğer hepsini alamazsan icine, misyoner pozisyonuna gec, esinin p. Sen elin ile vajina deliğine koy hafiften ıkın delik açılsın, sonra esın yavas yavas ittirsn, sonra bası girince sanki bir duvara gelmis gbi ilerlemiyor gbi oluyor iste tam o arada kalçanı hafif kaldır ve ıkın esın de ittirsn aşağı dogru hoooop diye kayacak bir anda göreceksin cok kolay olacak o andan sonda bu muymus diyeceksin İnan bana cok kolay yeter ki guven kendi

lütfen yanlış anlaşılma olmasın. ben asla burada vajinismusla uğraşan kadınlara saldırma niyetiyle bir şey yazmadım. bu çok acımasızca ve adaletsiz olurdu. ben, toplumun kadını bu hale sokmasına dair tepkimi göstermek istedim.
mesela sizin kız çocuklarınız olduğu zaman onlar da zar diktirmek zorunda kalacaklar mı? ya da oğlan çocuklarınızı olabildiğinca saldırgan yetiştirirken, kız çocuklarınızı potansiyel ve edilgen kurbanlar gibi mi yetiştireceksiniz?
mesela kız çocuğunuzun ergenlik döneminde mastürbasyon yaptığını farkettiğinizde ne yapacaksınız?

mesela kızınız sevgilisini sizinle tanıştırabilecek mi? kızınıza cinsel hastalıklardan korunma yöntemlerini öğretecek misiniz?
çocuklarınıza cinsel eğitim verecek misiniz?
cinselliği sağlıklı bir biçimde tanımalarına yardımcı olacak mısınız?
cinselliği sağlıklı bir biçimde tanıyan bir birey olarak yetişmesine yardımcı olduktan ve belli bir yaşa ulaştıktan sonra, cinsellikle ilgili özgür seçimlerine müdahale etmemeyi becerebilecek misiniz?

mesela bırakın çocuğumu, çevremdeki bir sürü kadın arkadaşımın bile kesinlikle muhatap olmamasını istediğim tipte erkekler var. ben onlara bile kocaman kadınlar olmalarına rağmen sürekli tavsiye ve akıl vermek zorunda kalıyorum.
bunun sebebi de, bu kadınların başta cinsellik olmak üzere, karşı cinse, kendi özgürlüklerine dair birçok konuda düzgn yetiştirilmemiş, hastalıklı düşüncelerle büyütülmüş olması.
çocuğunuzu sağlıklı bir bakış açısı ve sağlam bir karakterle büyütüp, sağlıklı bir zihniyete sahip olmasını sağladıktan sonra, muhatap olacağı insanları ve durumları düzgünce seçebilecek hale gelen bir birey olur ve o noktadan sonra ben onun seçimlerine müdahale edemem. en fazla, yardımıma ve desteğime ihtiyaç duyduğu anda yanında olurum.

cinsel dürtüler ergenlik döneminde uyanır. ve bu dürtülerin ele alınması, doyurulması gerekir. en azından 12-13 yaşından beri dikkate alınması gereken dürtüler 25 yaşına kadar görmezden gelinirse, "kadın şunu yapmaz, kadın bunu yapmaz, elin oraya gitmeyecek, o zar korunacak, öpüşülmez, sevişilmez, günahtır, yasaktır, sana o..spu derler" bilmem ne diye büyütülürse kadınlar, tabi ki o bölge kilitlenir kalır.
aynı psikolojik baskıyı elinize yapsalar, eliniz; ağzınıza yapsalar ağzınız; gözünüze yapsalar, gözünüz de kilitlenir kalır.
o yüzden, bunun zorluğunu yaşamış kadınlar olarak, en azından bu zihniyetin yaşatılmasında payınız olmasın. çevrenizdeki kadınlara, kendi çocuklarınıza bu baskıyı yapmayın.

Ben sizin yazınıza karşılık olarak değil de, bana çağrıştırdıkları üzerinden özetle yazmayı tercih edeceğim.
Toplumda kadın her zaman "daha sonra ilgilenilmesi, susturulması, baş kaldırmaması, bildikleriyle yetinmesi gereken" olmuştur. Böyle devam edecek mi bu sizce? Sizin tepkiniz, isyanınız, yazdıklarınız çok doğru noktaları işaret ediyor. Hafif düzeyde de olsa tepki görmeniz buradaki konunun, bu sorunu yaşayanlar için oldukça hassas olmasından sanırım. En azından ben öyle algıladım. Kendim de bu güruhun içerisindeyim maateesüf.

Ben, siz ve buradaki diğer kadınlar mantıklı düşünüyoruz, "bilmek" için çaba sarfediyoruz ama en eğitimlimiz, görmüş geçirmişimiz bile yetiştirilme tarzından gelen hatalarla yüklüyüz. Donanım çok yanlış. O yüzden şu an yaşadıklarımızı yaşıyoruz maalesef. Kapalılıktan, konuşulmamadan, korkutulmadan, gözlemlerden gelen hatalar bunlar. Biz, bizim ebeveynlerimiz, ondan öncekiler...Duygu Asena yıllarca kendini paraladı bu mevzularda. Yaftalanmadığı sıfat kalmadı.

Sizin düşündükleriniz sağlıklı düşünen ve yaşayan bir toplumda olması gereken durum. Ne yazık ki Türkiye'de ne önceki nesillerde, ne şimdi ve ne gelecekte böyle bir toplum düzeni ve düşünüş şekli olmayacak. Ben bu konuda çok karamsarım. Hepimiz evlatlarımızı daha sağlıklı bireyler olarak yetiştirmeye çalışabiliriz yalnızca. Ama, siz de bilirsiniz ki, bireysel örgütlenme diye bir şey yoktur. Siz kitleyseniz güçlüsünüz. Grupsanız sesinizi duyurabilirsiniz. Birey tek başına bir hiçtir. Birleşirlerse güç olur. İşte maalesef bu yüzden sen, ben, o evlatlarımızı eğitsek bile bu bebe adımından başka bir şey olmayacak.

İçime sıkıntı bastı, ne yazsam, ne yazsak hep eksik kalacak, o yüzden susayım.
Size de teşekkür ederim ayrıca, bu kadar hassas olduğunuz için.

X