Vajinusmusu yenenler/yenmeye çalışanlar (egzersiz yapanlar)/yenip anne olanlar

arkadaşlar o kadar mutluyumki kelimeler yetersiz kalıyo,nerdeseyse evliliğim bitecekti sonunda başardım.artık gercekten aile olduğumu evli oldugumu hissettim,gözyaşlarımın yerini sevinc mutluluk aldı allahım kimseyi caresiz bırakmasın.ilki cok ağrılı oldu,ama ikincisinde daha ağrısız oldu. ve sadece sizi takip ederek yendim herhangi bir seans almadım.barmak ekzersizleri yaptım kendi kendime o kadar mutluyumki,sadece şunu diyebilirim ilk denemelerinizde vajinal kaydırıcı kullanın cok işe yarıyo.ve o kadar korkulacak bir şey değilmiş onu anladım.

akşam ağlamaktan , üzülmekten gözüme uyku girmedi...neden,neden,neden aşamıyorum.
birtürlü anlamıyorum..nasıl bir bilinçaltı bu önüne geçemiyorum.delircem.çok hüzünleniyorum.toplumda benzer konular konuşulduğunda gözlerim doluyor.
gizli gizli ağlıyorum..bu dünyadan böylemi göcüp gidicem.pskolojim alt üst oldu...
bebek istiyorum onu yapabilecek cesaret yok.insanların var oluşundan beri bu iş böyle bi bizdemi farklı ? anormalmiyiz ? neyiz biz ?

akşam ağlamaktan , üzülmekten gözüme uyku girmedi...neden,neden,neden aşamıyorum.
birtürlü anlamıyorum..nasıl bir bilinçaltı bu önüne geçemiyorum.delircem.çok hüzünleniyorum.toplumda benzer konular konuşulduğunda gözlerim doluyor.
gizli gizli ağlıyorum..bu dünyadan böylemi göcüp gidicem.pskolojim alt üst oldu...
bebek istiyorum onu yapabilecek cesaret yok.insanların var oluşundan beri bu iş böyle bi bizdemi farklı ? anormalmiyiz ? neyiz biz ?

Tatlım. Önceliklee Doktor kontrolune gittinmi hiç ?? Gİttiysen Ve doktor Bir problem yok Demişse. Egzersizlere Başla hemen. Egzersiz yaparak vajiyi yeneceksin !!

Tatlım. Önceliklee Doktor kontrolune gittinmi hiç ?? Gİttiysen Ve doktor Bir problem yok Demişse. Egzersizlere Başla hemen. Egzersiz yaparak vajiyi yeneceksin !!

doktorada gittim.evet bir sorun yok.egzersizde yapıyorum.yinede olmuyor.olmuyor.benim kadarı yoktur heralde...

Son düzenleme:

arkadaşım ağlamak çözüm değil.. eğer çözümse oturup hepimiz ağlayalım sorun çözülsün.. herkes aşıyor sen mi aşamayacaksın.. senin bizden ne farkın var ?? hepimiz aynıyız... şimdi bırak efkarlanmayı.. hemen başla egzersizlere... ben bazen egzersiz esnasında doktorun tavsiyesiyle tabi sakinleştirici kullandım.. faydasınıda gördüm.. hadi bekleme ...

merhaba kızlar.vajiyi yendiğimden beri sürekli wcye koşuyorum.kimi zaman az da olsa şişkinlikten dolayı hep wcye gitme isteği oluyor.ayrıca sarı akıntım var.sorduklarım ayaklarını üşütmüşsün dedi:26:siz de böyle bir sorunla karşılaştınız mı ne yapmam gerek?

1,5 yıllık evliyim ve bende bir vajinusmusum evlenene kadar böyle bi hastalığın adını bile duymamıştım eşimi çok seviyorum ama ilişkiye giremiyoruz her seferinde bu sefer olucak diyorum ama kasılıp kalıyorum canım çok acıyo kimseye derdimide anlatamıyorum vajinusmusla ilgili netten araştırma yaparken tesadüfen bu siteyi buldum ve benimle aynı derdi olan ve bu illeti yenen bir sürü insanın mesajlarını okudum yalnız değilmişim bazı egzersizler varmış kızlar banada yardımcı olurmusunuz bundan kurtulmak istiyorum eşim çok anlayışlı bu beni dahada çok eziyo :KK43: eşimin ailesi tabi benimkilerde çocuk istiyolar tabi bizde 28 yaşındayımm vajinuzmusu yenip bebek sahibi olmak istiyorum yardım edin banada lütfen :KK43:

merhaba kızlar.vajiyi yendiğimden beri sürekli wcye koşuyorum.kimi zaman az da olsa şişkinlikten dolayı hep wcye gitme isteği oluyor.ayrıca sarı akıntım var.sorduklarım ayaklarını üşütmüşsün dedi:26:siz de böyle bir sorunla karşılaştınız mı ne yapmam gerek?

Kuzum İlk Zamanlar Bendede Öyle Olmuştu. Sürekli wc'ye girmee isteği oluyodu. Akıntı bendee pek nadirr geliyodu. Amaa Zamanlaa Geçti. Şuanda Öylee sorunlarım kalmadı. Seninkidee Geçicektirr. Amaa İstersen Bi doktora Görün. Çok rahatsızlık veriyosaa ve geçmezse doktoraa git tatlım. :KK16::KK16::KK16:

1,5 yıllık evliyim ve bende bir vajinusmusum evlenene kadar böyle bi hastalığın adını bile duymamıştım eşimi çok seviyorum ama ilişkiye giremiyoruz her seferinde bu sefer olucak diyorum ama kasılıp kalıyorum canım çok acıyo kimseye derdimide anlatamıyorum vajinusmusla ilgili netten araştırma yaparken tesadüfen bu siteyi buldum ve benimle aynı derdi olan ve bu illeti yenen bir sürü insanın mesajlarını okudum yalnız değilmişim bazı egzersizler varmış kızlar banada yardımcı olurmusunuz bundan kurtulmak istiyorum eşim çok anlayışlı bu beni dahada çok eziyo :KK43: eşimin ailesi tabi benimkilerde çocuk istiyolar tabi bizde 28 yaşındayımm vajinuzmusu yenip bebek sahibi olmak istiyorum yardım edin banada lütfen :KK43:

Canım Doktora Hiç Gittinmi ?? Doktora Gidip Bir Muayene olsann Çok iyi olurr. Ona Göree Seni Egzersizlere Yönlendiririz.Merak etmee orası yırtılmaz çünkü orası o kadar esnek ki aklın şaşar. Bu Şekilde Düşünmen gayet normal. Sende İlişkiden korkuyosun. Amaa inan aslında korkuluccak Hiç Bişey Yok. Hiç Acı Filan Yok.. Egzersizi sormuşsun nasıl oluyo diye. Sana Biraz Anlatim. Şimdi Parmak egzersizi ve Aparatlarla Egzersiz Var. Kişi Kendini hangisinde daha rahat hissediyosa o egzersizi yapıyo. Aynanın Karşısına Geç . Bacaklarınıı Sonunaa kadar ayır vee vajini ellerinle aç açtıktan sonraa Bolcaa Ikınnnn çünkü ıkındığındaa deliği görüceksin. Deliği gördükten sonra işaret parmağına biraz krem sür kaysın diye. Sürdükten sonra yavaşça parmağına deliğe doğru sokmaya başla. Zaten İçerisi Çok Kaygan olduğundan parmağın kayıp gidicekk. Ve sen oraya parmağının girdiğini gördüğündee bu seni çok mutlu edicek. Ve böyle böyle motive olacaksın. Sakın Ben Yapamam demee yapamam dersenn işte o zaman kaybetmiş olursun. Yapıcaksın. Burdaki arkadaşların bir çoğu senin gibi Bu derdi çekiyolar. Ve hepside egzersiz yapıyo. Egzersiz yaparak vajinismusu yenen o kadar çok arkadaşımız varki. Korkmaa kendine güven. Ve bu dediklerimi yap. Egzersizleri günde 2 -3 defa tekrarla. İşaret parmağına alıştıktan sonra orta parmağa geçicez çünkü. Cesaretlen ve bu işi bir an önce bitirmeye çalış. :KK16::KK16:

arkadaslar merhaba bende vajinusmus mağduruyum birada çekingen bir insanım egzersızler için tavsiye edilen kremleri eczaneden nasıl alıyorsunuz ben çok çekiniyorum bu kremler baska işede yararmı o bahaneyle istesem :KK43:

arkadaslar merhaba bende vajinusmus mağduruyum birada çekingen bir insanım egzersızler için tavsiye edilen kremleri eczaneden nasıl alıyorsunuz ben çok çekiniyorum bu kremler baska işede yararmı o bahaneyle istesem :KK43:

Merhabaa Canım:KK16: Egzersiz İçin Kremlerde var Jellerde var. Krem olarak Bepanthen Kullanabilirsin. Bepanthen'i alırken utanmana Gerek Yok. Çünkü Başka Şeylerdede Kullanılabir. Jel Olarakta OKEY VE DUREX Jelleri var. Büyük Marketlerden Ve yine eczanelerden alabilirsin. Burdaa konuya fazla arkadaş girmiyo. Seni Başka bir konuya yönlendiricem. ORDAA Bir sürü senin Gibi Vajinismus derdini yaşıyan kızlar var sanaa yardımcı Oluruzz Oradaa. Verdiğim Linkee Tıklaa ve artık ordan Yazılanları oku. Sendee çekinmeden yazabilirsin. İşte Link : http://www.kadinlarkulubu.com/jinek...e-vajinismusu-yenelim-12795.html#post27176408

bende aşırı çekingen biriyim ve jeli alırken bi alışveriş merkezine gittim. 3.mağazaya girdim alamadan çıktım.biri çok yüksekteydi boyum yetişmez diye hamle bile yapamadım.ikincide çaktırmadan bakayım dedim beceremedim ordanda çıktım.en son bi kozmetik mağzasına girdim watson dı sanırım:)) şampuan vs aldım baktım kasiyer bayan tamda kasanın yanındaydı ve kasada tek müşteriydim. diğerlerini geçirirken bi hamleyle şunuda geçirin dedim panikten kartımı saatlerce aradım vs.. sonunda aldım ama:))))

bende aşırı çekingen biriyim ve jeli alırken bi alışveriş merkezine gittim. 3.mağazaya girdim alamadan çıktım.biri çok yüksekteydi boyum yetişmez diye hamle bile yapamadım.ikincide çaktırmadan bakayım dedim beceremedim ordanda çıktım.en son bi kozmetik mağzasına girdim watson dı sanırım:)) şampuan vs aldım baktım kasiyer bayan tamda kasanın yanındaydı ve kasada tek müşteriydim. diğerlerini geçirirken bi hamleyle şunuda geçirin dedim panikten kartımı saatlerce aradım vs.. sonunda aldım ama:))))

pissa gülümseyerek okudum mesajı nedir bu bayanların çektiği sıkıntı sanırım bende senın gibi bayan kasıyerın olduğu ve ürünun kasanın yanında satıldığı veee kasada tek musterı oldugum zaman alabılırım ama kartı onceden elıme hazırlayım barii :)))))

pissa gülümseyerek okudum mesajı nedir bu bayanların çektiği sıkıntı sanırım bende senın gibi bayan kasıyerın olduğu ve ürünun kasanın yanında satıldığı veee kasada tek musterı oldugum zaman alabılırım ama kartı onceden elıme hazırlayım barii :)))))

Tatlım Bu kadar sıkıntıya ne gerek var ?? Senin Mutluluğundan önemli elalemin ne düşüneceği. Bırakk herkes Ne istiyosa Onu düşünsün. Sanki onlar almıyomu Jel yada Prezer..... Sen Bunları düşünmee. Hemen al bir tane jel ve egzersizlere başla. senin düşünmen gereken şey sadece vajinismusu yenmek olsun !!:KK16::KK16::KK16::KK16:

selam arkadaşlar vajinimusu yenip hamile arkadaşlara birşey sormak istiyorum. geçen gün doktor kontrolüm vardı vajinismusu yeni yendiğimi söyledim internetten araştırıp kegel ve aparat egzersizleriyle aştığmı söyledim kadın bozuldu biraz da sinirlendi bana nedense... sonra da 38.haftada görcez ne kadar yenip yenmediğini muayene etcem alttan dedi.ona göre doğumun normal olabilir mi diye...moralim bozuldu. önceden vajinismus geçiren birine bu denir mi hiç? soracağım soru şu arkadaşlar: vajiyi yenip normal doğum yapanlar neler yaşadı zorlandı mı? bizim için normal doğum uygun mudur?

selam arkadaşlar vajinimusu yenip hamile arkadaşlara birşey sormak istiyorum. geçen gün doktor kontrolüm vardı vajinismusu yeni yendiğimi söyledim internetten araştırıp kegel ve aparat egzersizleriyle aştığmı söyledim kadın bozuldu biraz da sinirlendi bana nedense... sonra da 38.haftada görcez ne kadar yenip yenmediğini muayene etcem alttan dedi.ona göre doğumun normal olabilir mi diye...moralim bozuldu. önceden vajinismus geçiren birine bu denir mi hiç? soracağım soru şu arkadaşlar: vajiyi yenip normal doğum yapanlar neler yaşadı zorlandı mı? bizim için normal doğum uygun mudur?

Canım Neden Yapamıyasın ki ?? Hem sen vajinismusu Artık yendin. Korkmana gerek yok. Bacaklarınıda açarsın. Normal doğumda yaparsınn. Bişeyin Olmadığını. Canımızın Acımadığını Biliyosunn. Epidural Anestezi var Bilmem Hiç duydun mu ?? Prenses Doğumda Diyolar. Belden Aşağısını Uyuşturuyolar Sen Hiç bişey hissetmiyosun. Ne sancı ne ağrı Hiç bişey. Benim ablam bu şekilde doğum yapmıştı. Bendee İlerdee Hamile kalırsamm Bu şekilde doğum yapmayı düşünüyorumm. Bakalım Kısmett:KK16::KK16::KK16:

Epidural anestezi nedir?

Epidural (peridural) anestezi ya da sık bilinen adıyla "ağrısız doğum", doğum eyleminde veya sezaryan operasyonunda ağrı hissini ortadan kaldırmak için kullanılan özel bir bölgesel anestezi şeklidir. Genel anesteziden farkı anne adayının işlem esnasında uyanık olması ve etrafında olup bitenleri tümüyle algılamasıdır. İstenmeyen etkiler açısından genel anesteziye göre oldukça güvenli bir yöntemdir.
gebelik.org Epidural anestezi veya “belden uyuşturma” bölgesel bir anestezi şeklidir ve hem normal doğumda, hem de sezaryen ile doğumda başarıyla uygulanmaktadır.

Topluca “epidural anestezi” adıyla bilinen bu anestezi şeklinin aslında 3 adet uygulama şekli bulunmaktadır:

1-saf epidural anestezi –normal doğumda ve sezaryende
2-spinal anestezi yalnızca sezaryende
3-epidural-spinal veya diğer adıyla kombine anestezi yalnızca sezaryende uygulanan anesteziye verilen isimdir.

Canım Neden Yapamıyasın ki ?? Hem sen vajinismusu Artık yendin. Korkmana gerek yok. Bacaklarınıda açarsın. Normal doğumda yaparsınn. Bişeyin Olmadığını. Canımızın Acımadığını Biliyosunn. Epidural Anestezi var Bilmem Hiç duydun mu ?? Prenses Doğumda Diyolar. Belden Aşağısını Uyuşturuyolar Sen Hiç bişey hissetmiyosun. Ne sancı ne ağrı Hiç bişey. Benim ablam bu şekilde doğum yapmıştı. Bendee İlerdee Hamile kalırsamm Bu şekilde doğum yapmayı düşünüyorumm. Bakalım Kısmett:KK16::KK16::KK16:

çok sağol beraycım haklısın. aslında bu kadar zorlu bir yolu geçip de vajiyi yenen hayli hayli doğurur diye düşüyorum ben de. üstelik biz vajina kaslarımızı daha iyi yönetebiliyoruz diğer bayanlara oranla. kegeli çok kez yaptığımız için.ama işte doktor sinirimi bozdu kafamı karıştırdı. yani eski bir vajinismus hastasına yapabilecek en büyük kötülüğü yaptı. resmen beynime girdi:KK43: şimdi çatı muayenesinden korkmaya başladım açıkçası...ikileme sokuyor bu doktorlar ya hiçbirini sevmiyorum:KK43:((

Siteye yeni üye oldum ve vajinismusum :KK43: emla 5 diye krem aldım sürmeden önce orta parmağımın hepsini acısada ağrısada içime sokabildim. denedim ve sırtımdan ve anlımdan terler boşalasana kadar ağlayarak da olsa yaptım fakat ilişkiye giremiyorum. sizce emla kremi nasıl sürmeliyim ilişkiye girebilirmiyim acı hissedermiyim :KK43: bu illeti nasıl yenicem delirmek üzereyim :KK43: kocam çok anlayışlı ama ben artık nefret eder hale geldim kendimden.. YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM ARKADAŞLAR :KK43:

çok sağol beraycım haklısın. aslında bu kadar zorlu bir yolu geçip de vajiyi yenen hayli hayli doğurur diye düşüyorum ben de. üstelik biz vajina kaslarımızı daha iyi yönetebiliyoruz diğer bayanlara oranla. kegeli çok kez yaptığımız için.ama işte doktor sinirimi bozdu kafamı karıştırdı. yani eski bir vajinismus hastasına yapabilecek en büyük kötülüğü yaptı. resmen beynime girdi:KK43: şimdi çatı muayenesinden korkmaya başladım açıkçası...ikileme sokuyor bu doktorlar ya hiçbirini sevmiyorum:KK43:((

Evet Seni Çok İyi anlıyorum. Ama Boşver doktorun inadınaa sen korkma. Doktor Muayeneyi nasıl yapıcakk ?? Aynen bir zamanlar yaptığın egzersiz gibi parmaklarını sokacaktır. Bu arada çatı muayeneside eşinlee ne kadar çok yapmanla alakalı bişey. Ne kadar Çok yaparsan Orası o kadar çok açılıyor. O yüzden bakıyolar tatlım..:KK16::KK16:

Siteye yeni üye oldum ve vajinismusum :KK43: emla 5 diye krem aldım sürmeden önce orta parmağımın hepsini acısada ağrısada içime sokabildim. denedim ve sırtımdan ve anlımdan terler boşalasana kadar ağlayarak da olsa yaptım fakat ilişkiye giremiyorum. sizce emla kremi nasıl sürmeliyim ilişkiye girebilirmiyim acı hissedermiyim :KK43: bu illeti nasıl yenicem delirmek üzereyim :KK43: kocam çok anlayışlı ama ben artık nefret eder hale geldim kendimden.. YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM ARKADAŞLAR :KK43:

Merhaba Canımmm Seni hemen başka bir konuya aktarıcamm. Ordaa Bir sürü Arkadaş var. Hepsidee yardımcı olurlar sana bu konuyla ilgili. Verdiğim Linke Tıkla ordann Durumunu Yaz tatlımm. İşte Link : http://www.kadinlarkulubu.com/jinek...e-vajinismusu-yenelim-13001.html#post27477449

X