Vajinusmusu yenenler/yenmeye çalışanlar (egzersiz yapanlar)/yenip anne olanlar

çok uzun bir aradan sonra tekrar bu bölüme yazarak başlamak istedim.
vajinusmus sorunlarıyla bir kaç ay uğraşmış biriyim bende. ama bitti :)
hiç vazgeçmeyin. eşinizin desteği çok çok önemli. biz birlikte aştık bu sorunu. kaç gece ağladım, kaç günü zehir ettim kendime. ama inanın hepsi boşunaymış.

dilerim bu sorunu yaşayan her arkadaşım kendi gücü karşısında aslında vajinusmusun sorun bile olmadığını görür ve bu süreci kolaylıkla atlatır.
ve benim gibi başardıklarını yazarlar :):KK9::KK9:

çok uzun bir aradan sonra tekrar bu bölüme yazarak başlamak istedim.
vajinusmus sorunlarıyla bir kaç ay uğraşmış biriyim bende. ama bitti :)
hiç vazgeçmeyin. eşinizin desteği çok çok önemli. biz birlikte aştık bu sorunu. kaç gece ağladım, kaç günü zehir ettim kendime. ama inanın hepsi boşunaymış.

dilerim bu sorunu yaşayan her arkadaşım kendi gücü karşısında aslında vajinusmusun sorun bile olmadığını görür ve bu süreci kolaylıkla atlatır.
ve benim gibi başardıklarını yazarlar :):KK9::KK9:

Tatlım Seni tebrik ediyorum. Allah Başkaa dert vermesinn. Gözün Aydınn:21::21::21::21::21::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK76::KK76::KK76:

arkadaşlar,Allah rızası için yardım edin..1.si be eşimin p.sini alıyorum fakat tam zara denk geliyor kasıyorum içieri giremiyor.Sizce ne yapmalıyım.2.si avcılar esenyurt beylikdüzünde sigortanın geçtiği bu illetten kurtulabileceğimi düşündüğünüz bir doktor psikolog vs.var mı? 3.sorum hipnozla tedavi olabileceğim yine aynı yerde avcılar vs. doktor varmı? 4.sorum anesteziyle eve doktor çağırsam bayıltarak yapsam olurmu çünkü artık son çarelerim bunlar benim....

kızlar 2 aydır evliyim malumunuz yapamıyoduk.. hala da yapamıyoruz ama ben ilk adımı attım dün gece ilk egzersiz olarak serçe parmağımla başladım beş altı kez sokup çıkardım eşim geldiğinde onada gösterdim o kadar mutlu oldukki:)) daha iki gün önce ağlayarak burda yazılanları okuyodum:)) ama içime umut doğdu.. şimdi bana bundan sonrası için yardım edermisiniz nasıl devam edeyim nelere dikkat edeyim bu egzersizler ne kadar sürcek...

arkadaşlar,Allah rızası için yardım edin..1.si be eşimin p.sini alıyorum fakat tam zara denk geliyor kasıyorum içieri giremiyor.Sizce ne yapmalıyım.2.si avcılar esenyurt beylikdüzünde sigortanın geçtiği bu illetten kurtulabileceğimi düşündüğünüz bir doktor psikolog vs.var mı? 3.sorum hipnozla tedavi olabileceğim yine aynı yerde avcılar vs. doktor varmı? 4.sorum anesteziyle eve doktor çağırsam bayıltarak yapsam olurmu çünkü artık son çarelerim bunlar benim....

sakın anesteziyle yapma zaten deneyenlerin çoğu başarısız oluyor eğer bir doktora gitmek istiyorsan özel bir kliniğe gitmelisin zaten sigortanın olduğu alanlarda pek ilgilenmiyorlar . benim gittiğim bir doktor var ve onun sayesinde başardım ama o özel di yani paralı sigortayla deil imkanın varsa maddi durumun iyiyse ona gitmeni öneririm

kızlar 2 aydır evliyim malumunuz yapamıyoduk.. hala da yapamıyoruz ama ben ilk adımı attım dün gece ilk egzersiz olarak serçe parmağımla başladım beş altı kez sokup çıkardım eşim geldiğinde onada gösterdim o kadar mutlu oldukki:)) daha iki gün önce ağlayarak burda yazılanları okuyodum:)) ama içime umut doğdu.. şimdi bana bundan sonrası için yardım edermisiniz nasıl devam edeyim nelere dikkat edeyim bu egzersizler ne kadar sürcek...

merhaba canım.serçe parmakla başlaman çok güzel .serçe parmağınla gitgellerde rahat olduğun zaman işeret parmağına geç.ben mumla çalışmıştım parmak deneyiyim yok.ama diğer topikte daha aktif oluyoruz.oraya yazarsan mutlaka bir arkdaş yardımcı olur.

Bende yaklasik 2 sene boyunca cektim bunu.her gunum zehir oldu nerdeyse.gitmedigim doktor kalmadi.en sonunda yine bi doktora gittim bu benim son caremdi ve hic umudum yoktu.saka gibi 2 saatte doktor hanim beni tedavi etti ve bitti.ALlah yapamayanlarin yardimcisi olsun.insallah

Merhaba arkadaşlar,

Nisan ayında çıkacak bir kitap çalışması için cinsel hayatı tamamen biten veya seyrekleşen kadın ve erkeklerin yaşam hikayelerine ihtiyacım var.

"Her şey başta çok güzeldi ama evliliğin ilerleyen dönemlerinde birden bir şey oldu ve artık kardeş gibi yatıyoruz eşimle", "Dünya güzeliyim ama kocam bana dokunmuyor. Acaba eşcinsel mi?", "Kocama karşı bir şey hissetmiyorum, gitsin kiminle beraber olursa olsun", "Bu durumdan hiç memnun değilim, çaresizim ve artık derdimi anlatmak istiyorum", "Eskiden cinsel hayatımız yoktu ama tedavi sonucunda şu an mükemmel bir uyumumuz var. Kimse dert etmesin, ben yendim" diyorsanız lütfen bana özelden veya .............[/email] adresimden mesaj atın...

Türkiye'nin önde gelen profesörlerin yorumlarının da yer alacağı kitapta gerçek isimler kesinlikle kullanılmayacaktır.

Sevgiler,

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende yaklasik 2 sene boyunca cektim bunu.her gunum zehir oldu nerdeyse.gitmedigim doktor kalmadi.en sonunda yine bi doktora gittim bu benim son caremdi ve hic umudum yoktu.saka gibi 2 saatte doktor hanim beni tedavi etti ve bitti.ALlah yapamayanlarin yardimcisi olsun.insallah

Tebrikler Canımm.. Allah Başka dert vermesinn:KK16::KK16::KK16:

doktorada gittim.evet bir sorun yok.egzersizde yapıyorum.yinede olmuyor.olmuyor.benim kadarı yoktur heralde...

sakın canım senden beteri vardı oda benim 6 senelik evli ve vajinismusla geçirilen 6 sene ve yendim şimdide 4.5 aylık hamileyim sakın ümitsizliğe düşme aynı senin psikolojimdeydim hergün ağlıyorum hergün yolda giderken evli çiftlere heleki yanında çocuklaı olan çiftlere bakıyorum içim gidiyo kıskanıyomuydum hayır ama yapamadığım için kendime çok kızıyodum senden tek istediğim bu hırsla devam et ve artık yeter de çünkü en yakın zamanda yeniceğine biliyorum ve inanıyorum artık o safhaya gelmişsin bitmiş aslında canım.ben en son denememde ne olursa olun artık bu şekilde yaşamaktan bıktım dedim ve bi baktım o hırsla p...s içerde lütfen canımmm lütfenn senin içinde çk dua edicem inşş en yakın zamanda kurtulursun

inanaın çok fazla giremiyorum k.k ya fakat girdimmi hamile bölüme değil direkt buraya giriyorum acaba çoğalmışmı ne olur çoğalmasın bu hastalık diyerek açıyorum burasını lütfen arkadaşlar

benim 2 ay oldu,ilk birkaç hafta bunu yaşamaya tahammülüm bile yoktu,yatakta ağlıyordum ikimizin de psikolojisi bozuldu dilerim hiçkimse yaaşamaz bu duyguyu ancak yaşayan bilir derleryaa :KK43: bende yeni korkularımı aşmaya başladım ne doktor ne kremler ne kas gevşetiriciler ne kayganlaştırıcı hiçbirinin önemi yok sadece insanın beyninde bitiyor herşey onu anladım.şimdi p..sin büyük bi kısmı giriyor ilk girerken acıyor içeri girdikten sonra açılıyor galiba,ama hala kan falan gelmedi ben o açılmayı kendim hissediyorum o da tekrar korkumun açığa çıkmasına neden oluyor ve geri çekiliyorum acaba yırtılmayacakmı esnekmi yoksa hepsinin mi girmesi gerekiyor benim bildiğim kızlık zarının yırtılması için hepsinin girmesi gerekmiyo öyle değilmi??

benim 2 ay oldu,ilk birkaç hafta bunu yaşamaya tahammülüm bile yoktu,yatakta ağlıyordum ikimizin de psikolojisi bozuldu dilerim hiçkimse yaaşamaz bu duyguyu ancak yaşayan bilir derleryaa :KK43: bende yeni korkularımı aşmaya başladım ne doktor ne kremler ne kas gevşetiriciler ne kayganlaştırıcı hiçbirinin önemi yok sadece insanın beyninde bitiyor herşey onu anladım.şimdi p..sin büyük bi kısmı giriyor ilk girerken acıyor içeri girdikten sonra açılıyor galiba,ama hala kan falan gelmedi ben o açılmayı kendim hissediyorum o da tekrar korkumun açığa çıkmasına neden oluyor ve geri çekiliyorum acaba yırtılmayacakmı esnekmi yoksa hepsinin mi girmesi gerekiyor benim bildiğim kızlık zarının yırtılması için hepsinin girmesi gerekmiyo öyle değilmi??

canım kızlık zarı öyle vajinanı kapatan bir zar değildir zaten. vajinanın girişinde hemen kenardadır ve çğu zaman kanama olmaz ztn. kanama kendini çok kasarsan ve eşin de girmek için zorlarsa olur. penisin kalınlığına bağlı olrak esneme olur kızlık zarında. o yüzden yırtılma parçalanma diye bir şey olmayacak hiçbir endişen olmasınn

bende 5 aylık evlıyım fakat esımle ılıskıye gıremedım banada yardımcı olun ltfn :KK43:

canım ben 1,5 yıllık evliyim 8 ay ilişkiye giremedim psikolojim acayip bozulmuştu hiç bir zman yapamıyacağımı zannediyordum ama bunu gerçekten isteyip egzersizleri yapınca oldu sadece beyinde bitiyor kendini buna inandır ve hazırlaa inş başarabilirsin çok zor bi durum allah kimsenin başına vermesin

ben de 8 aylık evliyim daha üç gün öncesine kadar vajinusmus sorunuyla uğraşıyodum. başlangıçta parmak egzersizini yapabilmek için bile çok uğraşmıştım. bi ara acı verdiği için bıraktım hatta. daha sonra yine bu foruma girip okuyunca hırslandım devam ettim 3 parmaktan sonra eşimle deneme yaptık ve oldu. inanmadım başta. sürekli soruyodum tamamı mı girdi yarısı mı diye :) ama ileri geri hareket sırasında canım yandı açıkçası. her kendini her ileri itişinde acı hissettim. bu acı normal mi?

merhaba kızlar vajiden yeni kurtuldum ama 4. kez birlikte oldum eşimle ama o girişte baskı hissi ve içeri p.. gir cıklarda basınc ve çişim varmıs gibi hissi oluyodu gene devam ediyor o hisler zamanla düzelcek ( inşallah ) sormak istediğim bugun ilişkiye girdiğimizde pozisyon denemek istedik cunku ben altta olup eşim üstte oldugunda baskı hissi daha cok hissediyorum ben onun üstüne oturmak istedim bi iki kez denedik p.... cıkmazmı eşim de bana ya anlamıyomusun p... cıktıgını ayarlayamıyomusun dedi bende ona yaa ne diyon sen deneyimlimiyim dedim oda deneyimle ne alakası var içindeki seyin cıkmak üzere oldugunu anlayamıyomusun dedii onu ben nasıl ayarlıcam baska pozisyona geçioz bi iki gel gitten sonra p... cıkıyor video izletti bana gör diye ama ordaki kadınlar deneyimli diyom tamam ama sen hiç anlamıyonmu içinde oldugumu diyo anlıyom içimde oldugunu ama nasıl ordan cıkıyor anlayamıyorum diyorum. bunu nasıl çözerim biliyomusun sendede oluyomuydu bunu sorayım dedim kusura bakma baya acık anlattım ama kimselere alatamıyomkii he bide ilk ilişkimde kanama olmustu zarın kanıydı ama bu 4. ilişkim ilişkide bişey yoktu dısarı cıktık gezdik felan 2 saat sonra vc ye girdim karnım agrıyodu cırcırım zannederek ıkındım afedersn ıkındm bide nolsun bi avuc kadar pembe kan boşaldı vajimden eşime anlattım oda kızlık zarın tam olarak acılıyor ya orda biriken kandır dedi.ama ilk ilişkimizdede kanamam olmustu bu neyin nesi diye korktum acıkcası. ama 4. ilşkimde 2 saat sonra kan gelmesini anlayamadım adet oldum sandım ama değil daha 2 hfta var reglime.ve devamı gelmedi o kanın anlık bi avuc kadar boşaldı geçti.Bi sorun varmıdır bilemedim

not : bide kızlar girişte hala sorun yasadıgımdan mı nedir cok isteksizim eşim ya kadın olarak beni baştan cıkartman lazımken bişey yapmıyosun diyor tamam onuda anlıyorum ama yapamıyorum o ruhtayken nasıl işve cilve yapayımki tamam yendim şükürler olsun ama girişte hala sorun yasadıgımızdan sıkıntı yasıyoruz giriyor ama zorlanıyorum isteksiz yapmamaya calısıyorum ama olmuyor.Birde bendemi sorun var bilmiyorum gram bişey hisetmiyorum yanıma 1 ay gelmese neden gelmedin demem cinsel yönden. bilemiyorum eşimde sürekli senin durumundan benimde hevesim kalmadı artık p... bile kalkmıyor diye beni suclamaya basladı offff kızlar bir çözüm sunun lütfenn
:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

merhaba kızlar vajiden yeni kurtuldum ama 4. kez birlikte oldum eşimle ama o girişte baskı hissi ve içeri p.. gir cıklarda basınc ve çişim varmıs gibi hissi oluyodu gene devam ediyor o hisler zamanla düzelcek ( inşallah ) sormak istediğim bugun ilişkiye girdiğimizde pozisyon denemek istedik cunku ben altta olup eşim üstte oldugunda baskı hissi daha cok hissediyorum ben onun üstüne oturmak istedim bi iki kez denedik p.... cıkmazmı eşim de bana ya anlamıyomusun p... cıktıgını ayarlayamıyomusun dedi bende ona yaa ne diyon sen deneyimlimiyim dedim oda deneyimle ne alakası var içindeki seyin cıkmak üzere oldugunu anlayamıyomusun dedii onu ben nasıl ayarlıcam baska pozisyona geçioz bi iki gel gitten sonra p... cıkıyor video izletti bana gör diye ama ordaki kadınlar deneyimli diyom tamam ama sen hiç anlamıyonmu içinde oldugumu diyo anlıyom içimde oldugunu ama nasıl ordan cıkıyor anlayamıyorum diyorum. bunu nasıl çözerim biliyomusun sendede oluyomuydu bunu sorayım dedim kusura bakma baya acık anlattım ama kimselere alatamıyomkii he bide ilk ilişkimde kanama olmustu zarın kanıydı ama bu 4. ilişkim ilişkide bişey yoktu dısarı cıktık gezdik felan 2 saat sonra vc ye girdim karnım agrıyodu cırcırım zannederek ıkındım afedersn ıkındm bide nolsun bi avuc kadar pembe kan boşaldı vajimden eşime anlattım oda kızlık zarın tam olarak acılıyor ya orda biriken kandır dedi.ama ilk ilişkimizdede kanamam olmustu bu neyin nesi diye korktum acıkcası. ama 4. ilşkimde 2 saat sonra kan gelmesini anlayamadım adet oldum sandım ama değil daha 2 hfta var reglime.ve devamı gelmedi o kanın anlık bi avuc kadar boşaldı geçti.Bi sorun varmıdır bilemedim

not : bide kızlar girişte hala sorun yasadıgımdan mı nedir cok isteksizim eşim ya kadın olarak beni baştan cıkartman lazımken bişey yapmıyosun diyor tamam onuda anlıyorum ama yapamıyorum o ruhtayken nasıl işve cilve yapayımki tamam yendim şükürler olsun ama girişte hala sorun yasadıgımızdan sıkıntı yasıyoruz giriyor ama zorlanıyorum isteksiz yapmamaya calısıyorum ama olmuyor.Birde bendemi sorun var bilmiyorum gram bişey hisetmiyorum yanıma 1 ay gelmese neden gelmedin demem cinsel yönden. bilemiyorum eşimde sürekli senin durumundan benimde hevesim kalmadı artık p... bile kalkmıyor diye beni suclamaya basladı offff kızlar bir çözüm sunun lütfenn
:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

Canım, vajinismusu yenenlerin 1-2 ay cinsel ilişkiden zevk almamaları normaldir. Henüz alışma evresindesin ve göreceksin zamanla kendiliğinden düzelecek bu durum. Ben de aynı durumdayım yaklaşık 1 ay önce yendim çok şükür, zevk almıyorum, başarmanın hazzından sıra gelmiyor sanırım cinsel hazza :)) endişelenme, eşin de anlayışlı olmalı sana karşı, seni zorlamasa daha sağlıklı olur, bu kadar kaygılanmana sebep olmaz. İlişkiden 2 saat sonra kanamanın gelmesine bir şey diyemiycem, bilgim yok.. iyi araştır canım belki de normaldir.

X