Kaynanam ve kızları tam bir çiyan

Ne yaşadıysanız kendiniz yapmışsınız kusura bakmayın.
Kayınvalide kuma, siz 1 sene otururuz diye girdiğiniz evde yıllar geçirmişsiniz, evde beyaz eşya yok, ısınacak bir şey yok, lavabo bataryası yok ama çocuk yapıyorsunuz. Ablanıza, annenize söylenenleri söylemiyorum bile.

11 sene önce ülkede nasıl bir erkek kıtlığı vardı ki siz ve aileniz bunları çektiniz anlamadım. Siz evlenmeseniz insan nesli mi tükenecekti? Görücü usulü bir de, mantık temelli olması gereken bir iş güya.
Evlilikten vazgeçmek için 500, evlendikten sonra boşanmak için 500 sebep varmış. Devam etmeyi siz seçmişsiniz. Hala da aynı yerde oturuyorsunuz. Orada oturup sürekli yüz yüze geldiğiniz sürece bunları unutamamanız normal.

Böyle bir aileye, bir oturmak diye tabir edilen her seyi ortak yapacak şekilde evlenmeyi kabul etmişsiniz. Ne bekliyordunuz tam olarak? Ondan sonra da kayinvalidem şöyle, görümce böyle.
Madem ipler kopmuş önünüze bakın. Herkes kararlarının sonucunu yaşamış.

Açıkçası keşke olsaydı da destek olsalardı maddi manevi destek olmalarını ben de beklerdim. Bizimkiler maddi olarak zaten kısıtlıydı. Biraz yorucu bir süreçti ev dizmek. Manevi destek fiziksel insan gücü olarak da ihtiyacımız oldu. Yine kimseden yardım istemeyi beceremedik biz kimse de bir şeye ihtiyaç var mı demedi gerçekten. Ama yoktular yani ve hayatımı bununla geçiremeyeceğim bitti gitti. Şimdi bir oğlum var yine ihtiyacım oluyor yine yoklar.
Bu konuda tek yapabileceğim geleceğe bakmak olur. yarın oğlumun bana ihtiyacı olduğunda istediği sürece dibine kadar yanında olacağım. İstemezse de çekilirim.

bunun için kendinizle gurur duyun, demek ki güçlü bi çiftsiniz her şeyin üstesinden elele verip birlikte geliyorsunuz
oğlunuz da bunu öğreniyor sizden.

eşimin ailesinin maddi gücü pek yoktu, benim ailem daha iyiydi ama onların da desteğini ben bi yere kadar kabul ettim çünkü iki tarafı eşit tutmak istedim.

kızıma 2 yıl annem baktı, eşimin ailesi yapabilecekleri halde parmaklarını oynatmadılar. çok zoruma gitti, çok üzüldüm ama atlattım, artık takılmıyorum, bu konuda bi sınır daha yediler.

ev alırken yine benim ailem destek oldu, onlardan 1.000 tl bile gelmedi, bunu da ne güzel evime asla karışamayacaklar diye düşünüp yine sindirdim..

aaaaaa bi bakmışım ki benim eşimin ailesi aslında yokmuş asfmgvldcnvkkxc

Siz zamaninda gereken mesafeyi ve ayari verememenizden cekmissiniz. Onlar hayatlariniza bu kadar girebilmisse bu basta esinizin sonra sizin sucunuz. Kendi sorumlulugunuzu da kabul edin.

Kimse yasattigini yasamadan ölmez diyorsaniz o zaman kizinin dayak yemesinin annesinin ah almasiyla ne alaka?! Hepinizin zihniyeti benzer sekilde bozuk. Bir kadinin yüzü tanilmaz hale gelecek kadar dayak yemesine ilahi adalet diyen birine ne anlatmaya calisiyorum sanki. Ama.

ya siz ne yaşıyorsunuz allah aşkına?
yok bana elbise almadı, yok çeyizim, yok yüzüğümü seçmedi, her gün evini temizledim, kuzenime giderken eşimden izin aldım.
medeni kanundan haberiniz var mı sizin, nasıl bunları reva görüyrosunuz kendinize.
hiçbir kadın bu şekilde köle gibi muamele görmeyi hak etmez.
bu şartlarda yaşamak yerine çalılıp hiç evlenmemeyi tercih ederim.
gerçekten okuduklarımın gerçek olmamasını diliyorum, zira uzay çağında hala kaynanam, görümcem, eltim vs çok absürd.

Hiç bir şeyi değiştirmeye çalışılmamış, mücadele edilmemiş.. sonrasında vazgeçilmemiş, terkedilip uzaklaşılmamış sorunlar

Tamamını okuyamadim tabi ki. Bile bile lades demissiniz resmen. Her seyin bboyle olacagi en bastan belliymis. Kocanizda dirayet olsa evini ayirirdi en azindan Kaynanaya gelene kadar kocandan beklentilerin olmali

Siz kimin ahini aldiniz da bedel odediniz peki?
Evlilik hazırlığı yapan sıradan bir genç kız, herseyin olağan akışında ilerlemesini uman ama kocasının ailesi tarafından uğramadığı haksızlık kalmayan biri olarak sizce ne gibi bir Ah almış olabilirim ?

Sizde beğenmediğiniz kayınvalidenizle aynı zihniyettesiniz. Enayi gibi her işini yapmasaydınız bi duruşunuz olsaydı bunları yaşamazdınız. Ayrıca kocanızda iş yok sizin tabi toz kondurmazsınız ama köle gibi kullanılırken kocanız nerdeydi? Kayınvalideniz iki tokat atsa tabirini kullanırken ne kadar düşük biriyse sizde görümcenizin ağzı burnu dağılana kadar dövüldüğünde “ilahi adalet” diyecek kadar düşüksünüz.

1.kısmı okudum ve dedim ki kadın zaten taaa en başta oğlum benden ayrılmayacak istersen sen ayrıl demiş. Bence konun en can lıcı kısmı orası. Zaten söylemiş yani ama siz devam etmişsiniz. Kadının kızının halılarına kadar yıkamışsınız baya hizmetli gibi her gün gidip işini yapmışsınız. Kadın kendini değiştiremeyeceğine göre demek yaşadıklarınızı istemişsiniz.

Gelin kaynana toprağına çeker diye bunun gibi durumlar için diyorlar. Onlarla uğraşa uğraşa kıyıdan köşeden kapıyorsunuz huylarından farkında değilsiniz.

Görümceniz annesinin amelini çekiyorsa siz de pekala annenizin amelini çekiyor olabilirsiniz, onlarda oluyor sizde neden olmasın?

Esiniz yanınızda çocuklarınız sağlıklı eviniz huzurlu,bırakın ne halt yerlerse yesinler.
İletişim kurmayın aman günah diye gidip geleyim demeyin.Kendi yolunuza bakın.Geçmise takılı kalmayın ama yapılanları da unutmayın bırakın oldukları yerde kalsınlar.

Sizin aileniz yokmu? KV varsa senin anan yokmu? Senin Baban yokmu? Sana bu haksızlıklar yapilirken ailen nerdeydi?

Şuradan sonrasını okumadım. Çünkü belli ki yine okurken hayat kalitemiz, eğitim seviyemiz düşecek. Görücü usulü bir nevi mantık evliliği değil midir? Kayınpederin bu çoklu ilişkisi sizin ailenin aklına nasıl yattı? Mesela bizim aile için tam bir fiyaskodur bu durum, ne biçim aileymiş der direkt reddederiz, öyle insanlarla muhatap bile olmayız. Siz böyle bir aileye nasıl bir motivasyonla gelin gitmek istediniz? Kaynana direkt manyaklığını belli etmiş bir de. Kendiniz kaşınmışsınız, ne yaşadıysanız kendi tercihiniz olmuş.

Ver Gülseren budayıcıoğkuna yazsın sana romanını.
Valla baştan sona fiyasko bana sorarsan. Evet eşin yanında gözüküyor şimdi ama alıp seni dibine oturtan da eşindi.
Yıllarca o işleri yaparken sesi çıkmayan da eşindi.
Görümcelerin laf konuşmasına izin veren de eşindi.
Ben eşime söylemedim haberi yoktu falan inandırıcı değil. Siz bu kadar mutsuzken sizin mutsuzluğunu farketmiyırs,ortada bir sorun sezmiyorsa o işine gelmemiş gittiği yere kadar ses etmeyim demiş

Sizin aileniz yokmu? KV varsa senin anan yokmu? Senin Baban yokmu? Sana bu haksızlıklar yapilirken ailen nerdeydi?
Ben ailemden uzaktaydim üzülmesinler diye Onlara pek bir şey anlatmıyordum kendim halletmeye çalışıyordum şimdiki aklım olsa durumlar çok daha farklı olurdu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…