Kayınvalide problemi

Allah aşkına insanlık vazifesi diye düşünerek selam vermeyin, hal hatır sormayın yemek yapıp göndermeyin. Ona sizi tersleme fırsatı doğuruyorsunuz. Hatta köpek gibi peşimde geziyor ama yüz vermiyorum demesine fırsat veriyorsunuz. İnsanlık yapmak değil bu, dümdüz yok sayın, ortama girince herkese bir merhaba, bitti gitti. Otur sohbetini et kalk çık. İnsan yerine koymayana insanlık yapılmaz ki, mevlana ya da isa değiliz biz dümdüz insanlarız.

O sabır taşı bi yerde fena çatlayacak, bu sefer eşiniz ve arkadaşlarınız size huysuz, geçimsiz, ruh hastası diyecek. Hiçbir kaynak sınırsız değil, iyilik de sabır da buna dahil. Onlar baştan kötüye alışkın da sonradan kötüye daha farklı kin beslerler. Çünkü konfor alanı oluşturmuşsunuz,rahatını elinden alınca size tabi ki daha fazla tepki verilir. Kendiniz göreviniz olmayan tonla şey yapıyorsunuz diye karşınızdaki de yapacak değil. Yuvasını korumak oğlunun sorunu, yetişkin insanlar yuva kurar, kuran korumayı da bilecek. Anam üzüldü diye evde huzur bırakmıyorsa bu kısım kimseyi ilgilendirmiyor. Kapınızı kapattığınızda dışarda kalan insanlardan çok şey beklemediğiniz gün çoğu iç sıkıntınız son bulacak. Daha rahat hareket edeceksiniz ve inanın fark edilecek bu. Kaynanayı şımartan biraz da girdiğiniz beklentiler. Oğlunun yuvasının bozulmaması için çalışması lazım derken ona hayatınızın ellerinde olduğu mesajını veriyorsunuz.

Güle güle diyebilseydiniz zaten bunlar bu kadar şımarıp tepenize çıkmazdı. Zor olacak şimdi indirmek. Bi iki gün müsade eder, görmezden gelir eşiniz gazınız alınsın diye, ata bile çok yüklenince çatlar o da farkında çünkü, sonra başlar anam da anam.

Dişimiz sana geçiyor diyecek halleri yoktu. Neden diye sormak yerine kendi gördüğünüzü söyleyin birer birer. Üstünüze geldikçe abartın. Daha çok çeşitlendirin. Bi sürü sizin lehinize senaryodan mecbur kendi lehlerine daha yakın olanı seçecekler. Bu manipülasyon tekniğini de herkese vermedim bu güne kadar. Size nasipmiş.

Ben de sakince her defasında rahatsız olduğum konuları eşime söyledim, o da her defasında annesini savundu, o öyle demek istememiştir, sen yanlış anlamışındır diyip geçiştirdi, hatta kızdı bazen. Benim eşim de çok annesine düşkün, yengeç burcu bide. Eşim halletmeyince ben halletmek istedim. Hatta eşimden çok kaynım savundu beni sağolsun

Çünkü herkes anladı ki arkasında eşi olan bir kadını kimse aşşağılayamaz, saygısızlık yapamaz...
Bi de kayınvalidemin eşi öldükten sonra da kayınvalidemi çok dışlamışlar, maddi manevi hiç destek vermemişler, ben ona da dedim, sana yapılanların acısını benden çıkarıyorsun diye

Başlasın bakalım o zaman görecez

Aslında dediklerinizin aynısını yaptım ama kayınvalidem gerçekten asla altta kalmıyor, herşeye cevap verebiliyor, çok fena. Ayrıca eşim ve kayınvalidem ikisi de fena manipülasyon uyguluyordu bana, son 2 senedir falan anladım bunu, izin vermiyorum artık

Korkmayın siz de tepki verin , siz korktukça sizi sindirmişler, en fazla boşanırsınız , boşanmaktan korktukça emin olun en sonunda boşanacak hale geleceksiniz zaten , sizi çıldırtacaklar buna izin vermeyin...
Korkmuyorum artık son 2 senedir. Ondan öncesinde gerçekten çıldırttılar beni, şimdi çıldırtamıyorlar, ben gayet sakin kaldığım için kendileri çıldırıyorlar, bunu farkettiğim için her tartışmada asla bağırıp çağırmıyorum, çok sakin ve az sesli konuşuyorum, onlar bağırıp çağırıyorlar, kendileri sinirleniyorlar, böyle okumuştum bir yerde, ve çok işe yaradı, eşim neden böyle sakinsin diyip daha da çıldırdı, ve eşime bazen cevap vermiyorum ona da çok takılıyor, işi çözüyorum yavaş yavaş

Haklısınız ama o an öyle yaptım, aslında pişman da değilim, çünkü yemek gönderince eşim götürdü ve eşim niyetimi gördü, ondan öncesinde Allah niyetimi görüyor, bu bana yeter. Selam verincede o tepkisini herkes gördü ve ondan sonrasında herkes bana okadar samimi davrandıki, biliyorlar çünkü kayınvalidem nasıl biri

İşte o vereceği cevapların karşılığının sizde olmaması, olsa bile göstermemeniz gerekiyor. Edin lafınızı dönün önünüze la laaa laaa diye işinizi yapın. Beyninize giremediklerini görmeleri lazım. Siz yıllarca bu insanları tepenize çıkarmışsınız, iki günde inmezler. Sabrınızı bir de bunun için kullanın. O sabır bi 2-3 yıl sonra övülmeyecek eşiniz tarafından, kendisine hizmet etmediği için. :)

Evet yuvasını bozmamaya çalışmalı tabiri yanlış oldu, aslında ağzını tutsa yeter, ama maalesef asla susmuyor, yani 5 dk sustuğunu görmedim. Dediğiniz gibi kapımı kapatınca sorun kalmıyor ama kadın bize gelip bi de kalmak isteyince ben dayanamıyorum, 1 aydır gelemiyor bana ve inanın daha az sinirleniyorum, tahammülüm arttı, kendi iç huzurum arttı, artık eşime de dedim, ne istersen düşün, ben hissettiklerimi söylemek istedim

Hiç katılmiyorum
Kendine güvenen kendi arkasında kendi duran kadına değil eş ailesi, kimse saygısızlık yapamaz.
Bunun için eşe ihriyaç yok
Bi süreden sonra öyle oluyor, ben de ilk başlarda neden beni korumuyorsun diyordum eşime, eşimde neyden koruyacam diyordu şaka gibi. Şimdi kendimi kendim koruyorum yapacak bişey yok

Haklısın, laflarına çok takıldım, sabredemedim, ama en sonki tartışmada içimdeki herşeyi döktüğüm için ve o da herşeyi döktüğü için kendimi daha iyi hissediyorum, niyetini gördüm çünkü, kendi söyledi, eltimi kıskanmamı neden olacak davranışlarda bulunuyor ve bunu bilerek yapıyor, itiraf etti. Halbuki Allah biliyor, neden kıskanayım, benim de herşeyim var çok şükür, ve eltimden yana gerçekten kötü bişey görmedim ve bende ona göstermedim, iyi anlaşıyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…