Gebeliğe Hazırlık Eylül Ayının Anne Adayları !

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bayanlar birsey sorucam size, kan tahlili icin adet gecikmesinden kc gun sonra doktora gidiyorsunuz? Bide kadin doguma mi gidiyosunuz yoksa dahiliyeden mi baktiriyosunuz sonra hamilelik durumunda kadin doguma mi muayene oluyosinuz?

Bayanlar birsey sorucam size, kan tahlili icin adet gecikmesinden kc gun sonra doktora gidiyorsunuz? Bide kadin doguma mi gidiyosunuz yoksa dahiliyeden mi baktiriyosunuz sonra hamilelik durumunda kadin doguma mi muayene oluyosinuz?
Canim kan tahlili icin eger ozele gideceksen direk soyle gebelik icin kan tahlili verecem onlar zaten seni yonlendirir yani doktora gitmene gerek yok .

Hayirli sabahlar kizlar...
Hamis arkadaslari tebrik ediyorum.
Bende sonuclarimi gostericem tiroid icin normal cikmis ama belki der bir ay sonra yine bakalim.
O kuyrugu nasil cekicem bilmiyorum gerci ama.
Ozel hastanelerde oyle gerci dun iki saat bekledim.

Hayırlı haberlerle dön inşallah :nazar:

Hadi insallah ☺️ Pazar gunu yaptim idrar testi negatif cikti o yuzden gitmekte kararsiz kaldim.. en azindan adet olmayinca insanin umudu oluyor:KK43:(
Bat tarihinden 2-3 gün önceden bile belli ediyor. Bugün tam tarihinse zaten çıkacaktır. Gebelik için kan tahlili yaptırmak istiyorum dersen alırlar kan. Daha sonrasında inşallah pozitifse hemen bir kadındoğumcuyaaaa:anneadayı::KK200:[/QUO

Ayni durumdymisiz bakalim hic belli olmaz ama Daha kan tahlili yapmadan pes etmicem ben:KK66: adet belirtileriniz oldumu sizin bu ay, her zaman olan bi belirtiniz varmiydi?

Ben bu ay çok garip şeyler yaşıyorum. Önceden kendime göre belirti üretirdim. Ama bu ay 2 hafta önce ishalle başladım, kabıza döndü. Ağzımda pas tadı, arada kaşık ağrısı yaşadım. Normalde adet öncesi mutlak sivilce çıkardı bu ay çıkmadı. Adete yakın akıntım olmazdı. Beyaz kremsi bir akıntım var 2-3 gündür. Dün gözün karardı ellerim ayaklarım titredi oturmasam düşecektim. Bunlar ilk hamileliğimden beri ilk kez yaşadığım şeyler. Ve henüz daha gelen giden yok. 1 haftadır test yapıyorum kaset testlerden. Az önce bir test daha yaptım yine negatif. Anlayamadım beler oluyor tam ümitlenmiştim keşke kaset testi yapmasaydım yine moralim bozuldu :sinirli: kaşıklarıma ağrı girecekmiş gibi oluyor geri gidiyor. Benim hiç oynamaz ya 28 ya 29 kesin gelir. Bugün 29 ama daha tık yok.

Kabizlik bendede oldu cok fena.. karnima kramp gibi agrilar giriyo cok farkli..arafta kalmak ne kotuymus ilk defa beklenyiye girdim kendini dinlemek cok zormus..kan testini. Ne zman yaptiricaktiniz siz sucukgelisimci?

Kabizlik bendede oldu cok fena.. karnima kramp gibi agrilar giriyo cok farkli..arafta kalmak ne kotuymus ilk defa beklenyiye girdim kendini dinlemek cok zormus..kan testini. Ne zman yaptiricaktiniz siz sucukgelisimci?

Moralim bozuldu kalktım yürüyüşe çıktım, kaset test negatif çıkınca bu adetten 6 gün önceden belli eden idrar testi aldım eczaneden. Şimdi bir kahve içmek için annemin yanına geldim oturdum. Hafiften karnım ve kasıklarım ağrımaya başladı. Hastalanacak mıyım acaba :KK34:

Moralim bozuldu kalktım yürüyüşe çıktım, kaset test negatif çıkınca bu adetten 6 gün önceden belli eden idrar testi aldım eczaneden. Şimdi bir kahve içmek için annemin yanına geldim oturdum. Hafiften karnım ve kasıklarım ağrımaya başladı. Hastalanacak mıyım acaba :KK34:
Sen bendende streslisin bende bugun yapıyım diyodum vazgeçtim oluruna bırakmaya çalışıyorum yani becerebilirsem

X