Eşimin ailesi ve tesettur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nereye kapatıyormus o senin kızını, haddini bilsin hic bir şey yapamaz.
Şimdi oncelikle nasıl yasamak istediğine karar ver. Açılmak mı istiyorsun, eşinle gezmek tatile gitmek mi istiyorsun? Sen nasıl bir kadınsın? İçındeki kadını dışa vurursan nasıl bir kadın olur? Tüm bunları düşün ve eşine deki, böyle böyle.. ben açılıyorum kesin kararım. Senden de bir eksiğim yok, sen tatile giderken evde oturacak değilim...
Bir güzel konuş. Bu şartlarda evliliği sürdürmek istiyorsa sürdürsün. Yok olmaz diyorsa boşan gitsin. Bu nedir ya? Kaç tane hayatın var senin?
Boşanırsan da takilan altınları tespit ettir, hepsini geri al.
Ama en önemlisi çocuklarını bu yobaz zihniyete yedirme. Şunu unutma, tüm dünya birleşip bir şey söylese bile çocuklar için annesinin ne dediği ve yaptığı esastır. Çok güzel eğit onları. İnce ince işle ki etkilenmesinler bu saçmalıklardan. Kendi kararlarını vermeyi öğret.
Senli benli konuşmuşum kusura bakma, kayinvalidene aşırı sinirlendim.

benim de böyle bir ilişkim vardı karşı tarafın ailesi komple çarşaflıydı.
bu arada annem çok dindar ama babam çarşaftan veya erkeklerle konuşmayan kadınlardan nefret eder.
mantık yürüttüm. şu an harika bir evliliğim ve bana mini elbiseler alıp sürekli gezdiğimiz bir kv var. kaç kendini kurtar bence. mahkemede çocuklarım hakkında söz sahibi olmamı engelliyorlar deyip ispatlarsan velayetini de alırsın.

Pardon 2 çocuk yapmasaydınız başarısız mı olacaktınız?
Bilâkis ben size çok aklı başında biri derdim.
Elaleme göre yaşadınız iyi mi oldu?
Konunuz; iki farklı kültürel zeminden gelen kişi arasında evlilik neden yapılmamalı adlı bir çalışma gibi olmuş.
Sizi ilk başta istemeyen bir adama kendinizi neden yana yakıla 6 yıl ağlayarak kabul ettiriyorsunuz ki?
Neden mecbur muydunuz ona?
Suyunuz ekmeğiniz miydi?
Resmen evlenelim diye 6 sene ağlamışsınız.
Şimdi 2 çocukla kapandasınız.
Lütfen korunun da bari 3.çocuk olmasın.
O kızınıza içim gitti.
Lütfen çocuklarınızı babaanne ile çok bırakmayın.

Rol model almasınlar.

Kendinizi ve çocuklarınızı bir an evvel oradan kurtarmalısınız
Allah kolaylık versin

Sen çalışıomuşsun ya erkekler var günah değilmi diye bi sor.Böylesi insanlar insan değil.Aşk kör etmiş gözünü.Ama hiç birsey ıcın gec deıl.Derdı veren allah dermanıda vermıs.Aılen ne dıor?

Bile bile lades demişsiniz.
Adam sizi zamanında uyarmış, bizden olmaz demiş. Önce her türlü yaparım demişsiniz, şimdi rahatsız oluyorsunuz.
Ben adetlerini hiç bilmediğim bi yöreye gelin geldim, seve seve de her şeyi öğrenirim. Gerektiğinde eşimin ailesinin yanına giderken daha uzun şeyler giyerim pantolon üzerine ama kv ve görümcem kapalı diye kapanmam. Zorla olacak bi şey değil bu.
Hiç demiyor musunuz, ben koca kadın olduğum halde bunların baskısı ile kapandım. Elbet yarın bir gün çocuklarıma da baskı yapacaklar diye ?
Ya boşanın ya da bu aileyi bu şekilde kabul edin.

Hemen ailenizin yanına gidin anlatın herşeyi sonra ben artık gelmiyorum deyin gözleri korksun bi yalnız değilsiniz siz sahipsiz de değilsiniz hiç bir anne kızını elalem ezsin hırpalasin diye doğurmuyor pislikler.
Ayrıca sizi zorla kapatmak istemeleri hiç hoş olmamış Allah'ın yardım etsin inşallah tez zamanda

1-zorla seni kapatmışlar.
2-sizde başkasının kizisiniz ama müdahale etmişler
3-adam biz yobaziz diye bağırmış illede sen sen demissiniz.
4- ilk hafta dayak yedigin birinden çocuk yapmışsın.
5- 1 tane yaptın 2. yi neden yapıyorsun.
Ya ailene topuklarin totona vura vura gideceksin. Ya çekeceksin başka çaren yok. Maalesef

Sapsari saçlarım var,çoğu zaman makyajlı gezerim . Mini giymem. Bacaklar zayıf yakışmıyor pek. Herşeyi giyerim ama. Bu evlenince değişmedi . Dar giyinince bana bak oyle dar dar giyiniyorsun,diyen kocamin cümlesinin devamı gelemez. Byeee byeee yapar evden çıkarım. Bu soylediklerimde 1 eksik yok fazlası var.Farkında mısın sorun senin kocanda kocanda. Karistirma kayinvalideyi sen,bırak o perde sersin perdenin arkasından konuşsun bunlar mesele bile degil. Balerin yapmak istedigin kızını 1 gram seviyorsan bu işe son ver.
Bu ne be?
Yuuuuuh ! Şaşkınlık içinde okudum. Sen saçları beline kadar uzun gezen tozan kizla evlen sonra esir hayati yaşat 2 cocukla. Nasıl dayanıyorsun? Gercekten merak ediyorum. Durumuna üzüldüm ama kendini resmen atese atmışsın hic mi görmedin bunlari o kadar mi toydun?

Sen muhafazakar bir aileye gelin gitmemişsin.
Sen tam bir cahil sürüsüne denk gelmissin
Bu tarz insanların islâmî yaşantıdan anladıkları tek şey sekilciliktir. Islami özümseme diye bir şey yoktur hayatlarında

Kendin etmiş kendin bulmuşsun ama çocuklarına bunu yapmaya hakkın yok
Boşan

Yapmayın allah aşkına sürekli bu kadar olduklarını haremlik selâmlık olduklarını bilmiyordum falan demişsiniz. Mümkün mü bu yahu istemesi oldu sözü oldu oturması oldu bu işin orda farklı oturulup davranılmadı heralde. Bu yaşta da bu kadar kör aşık yok artık dedirtti. Adamın suçu yok bence adam yapamazsın demiş sen yaparım demişin eee yapamamışsın o yüzden sorun yaşıyorsun zaten.

Kendimi bildim bileli muhafazakar bir çevredeyim. Hic de boyle bir anlayisla yetismedim. Sizin muhafazakarliktan anladığınız nedir acaba? Önce kavramların karsilik buldugu anlamlarda anlasalim.

Bahsettiğiniz cahil kitlenin benimsediği hayat tarzının islamla ilgisi yok. Bu erkek egemen çarpık anlayışlar malesef ait oldugumuz toplumun ozumsedigi saçmalıklardan ibaret. Oyle ki en kültürlü geçinen birinden bile cinsiyetçi söylemler duyabiliyoruz. Içimize işlemiş . En modern gözükenlerde de var bu anlayislar/söylemler malesef

Her fırsatta muhafazakarlara çamur atmaya kalkmayın, bos yapmayın

Burda tek suçlu sizsiniz, hiç kimse değil. Adama yalvarıp evlenen de sizsiniz, Allah için değil onun için örtünen de sizsiniz.
Tesettür süs değil, birinin gönlünü hoş etmek için yapılan bir şey hiç değil.
O aileyi de kendinizi de huzursuzluğun içine sokmuşsunuz.
İplerinizi eline verip şimdi de şikayet ediyorsunuz.
Çözüm belli bunu da zaten biliyorsunuz.
Neyse

Bence tesettürden önce siddete takılırsınız diye düşündüm. eşimin ailesinin tamami tesettürlü ben değilim. Çünkü kimse dedi diye bisey yapmam. (Kimseden de neden açıksın gibi bir cumle duymadim. Cunku tavrım çok net bu konuda) sizde 30'a yakındım tarzı bisey söylemişsiniz. Şimdi hala ne yapayım diyorsunuz. Siddet goren kadın boşanır ki kızına kadının şiddet gormesi normaldir mesajı vermemek için.
Dipnot: kimse kimseyi değiştirmek için evlenmesin. Çünkü o is olmuyor. Buradan sosyal mesaj verelim genç Kizlara.

Nabzı mı yokluyorsunuz anlamadım ki .Bu kadar gergin bir konu da ..Sizin evlilikte ki sorununuz tesettür bile değil saygı yok.
Değer yok .
Bir tanıdık aynen böyle evlendi .Nikahta bu iş nasıl olacak diye baktım durdum .Ki damadın ailesi çok anlayışlı iyi insanlardı ama uyum aynen böyleydi .Bir sene olmadan kız boşandı .

Adam muhafazakar ve haremlik selamlık oturuyorlar amaaaa kendisi arkadaşlarıyla tatile çıkmak istiyor...Peki tatilde bu muhafazak kuralları geçerli olmuyor mu acaba? Haremlik selamlık bi otele gitmesi lazım o zaman değil mi bu kadar dikkat ediyorsa...Ama öyle değil kendisine gelince serbest...

Artı kusura bakmayın ama bu konuda mantık kopuklukları var ben pek oturtamadım bu konuyu.

Mesela Diyorsunuz ki 2 ünv mezunuyum ve yönetici konumunda çalışıyorum...Ama yazım tarzınız noktasız virgülsüz sanki eğitimi okuma yazmadan ibaret bir kadın yazmış gibi ve aşırı şikayetli...Yönetici pozisyonuna kadar gelmiş biri bu kadar çaresiz hissedemez yani...Ayrılma gibi bir alternatifi rahatça düşünür ev tutacak parası vardır.

Mesela diyorsunuz ki benim akrabalarım müdür yönetici ama ben 50 yere yere başvurdum olmuyor...Siz işsiz misiniz , yönetici misiniz? Yöneticiyseniz neden 50 yere başvuruyorsunuz? İş değiştirmek istiyırsanız Heryerde müdür akrabalarınız var onlar yardım hiç mi etmiyor??

Mesela diyorsunuz ki ben yöneticiyim ama benim altımdakiler iyi konumlara geldi ben gelemedim...Nası yani? Zaten yöneticiymişsiniz?

Konuda bi tuaflık var.

Hanfendi yazımın tam olarak neresinde islamdan bahsetmişim?

Bizde de böyle laflar olmuştu ilk tanıştığımızda ben en başta tavrimi koydum .Şimdi kimse ima bile.etmez .Tesettür düşmanı değilim elbet ama kendimi tanıyorum . Tesettüre girmekte çıkarmakta yaşam biçimi bana göre o yüzden istekle olmalı birinin zoruyla değil...
Allah bağışlasın evlatkariniz olmuş ama.kendi fikrimi söyleyeyim ilk haftadan bana el kaldıran adamdan çocuk yapmayı bırak adamla kalmazdim ...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…