Eşimin ailesi ve tesettur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu gerçekse eğer değil gibi geldi bana birbirinden tutarsız bir sürü şey var çünkü, bile bile lades demissiniz. 30 yaşında bir kadının yapacağı şeyler değil ki bunlar hani evlenirken 22-23 yaşında olsanız gençlik toyluk denirde sizinkinde oda yok.

Eşiniz size herşeyi söylemiş, ısrarla evlenmişsiniz. İlk hafta dayak yediğiniz evliliğe çocuk istemişsiniz...

Birde eş istedi diye başörtü kullanan kadınları hiç anlamayacağım başörtülü biri olarak. Başörtüsü süs eşyası değildir ki eşim istedi hadi takayım denilsin, bir yaşam şeklinin parçasıdır, ne eş ne başka biri için takılmaz, sonra başınızdan atıp çıkarmak istediğiniz bir bez parçasına dönüşür böyle...

Son düzenleme:
..6yil adam sana olmaz uyuşmuyoruz demis bir de ısrarla evlenip 2cocuk ha...boşanamazsın unut...kalıbına gir... bale male hayaller de kurma bence...bosansan bile çocukları vermezler ömür boyu ensende olcaklar ...Allahim kizlarimiza akil fikir ver nolur...madem evlendin kalıba gir sen onlaei kabul etmis oldun tersine davranamazsin zorla mi aldik seni derler

Ben kapalıyım ama bu zorla olacak bir şey değil aşkımdan ölüyorum kapanacağımla da olacak bir şey değil
Ve her kapalı aile böyle de değil
Sizdeki tek sorun kapalılık da değil
Kv zorla altınlarını almış laf anlamaz biri eşin desen seni korumuyor üstüne şiddet uyguluyor
Bence senin evliliğin problemli

Kendinizi bile bile yakmissiniz bari bundan sonra devam etmeyin hic bisey yapmamis dayak ilk haftadan gece kahvelerde cocuklara deger verme yok bi halt olmaz o babadan. Sizin yerinizde olsam oyle mal mal konusan kv ye inat al aciyorum tesetturumu kizimida oglumuda istedigim yere gonderirim sen kimsin der basarim ogluna tekmeyi. Hersey kapalilik sanki hadi onu kapatti kurtardida karakterini nasil kurtaracak acaba icindeki fesat kotu dusuncelerin hesabini nasil verecekmis bunuda sorarim ay ne igrenc insan bu dini kendine uydurup kullananlar ya allah islah etsin. Kendinide o cocuklarida kurtar ailen arkadanda degilmi zaten calisiyorsun valla oyle insanlara laf konusturtmayin gerekirse ac kalin daha iyi

• Beğen
Reactions: 000
Ben kızıniza üzüldüm bi tek. Kayinvalideye kızmışsiniz ama kocanız gelir bir dayak daha atar kızınızı da zorla tesettüre sokarsiniz.

Tesetturluyum ama tesettüru kendim isteyerek taktigim için hiç öyle bağnaz değilim ,kendim bile bu yaşta baleye gidebilirim 😊Malesef tesettür ve tesettürlü olmanın gereği ,İslam'ın gereği bu değil.İslam'in ana teması hoş görüdur ,sizinkiler cahiliye devrinden kalmış gibi..bugün olmazsa yarın bosanirsin o sebeple şartlarını olgunlastir ,planını ona göre yap..hakkınızda hayırlısı

Kaç kurtar çocuklarını canım. Bazen gençlik diyoruz, acemilik toyluk adı neyse ne sen bir hata yapmışsın. Böyle insanlarla yaşanır mı? O sabilerin ne günahı var. Ben de tesetturluyum ailem de eşimin ailesi de. Ama asla kimse zorlanamaz bizde isteyen kapanır isteyen kapanmaz. Mesela annem kapalıdır teyzem Süper mini sortla gezer kimse de birbirine bu ne demez. Herkes kendi tercihini yaşar. Dinde gerçekten zorlama yoktur. Bu yaşadıklarıniz çok ağır. Hadi siz yasadiniz da oglunuz ve kızınız bu insanların içinde nasıl büyüyecek? Yarın öbür gün oğlunuz kendini dünya nimeti sanıp kadınları küçümseyen bir insana dönüşürken içiniz rahat edecek mi? Kızınız bir sürü psikolojik baskı altında istediğini giyemezken okulda normal sınıf arkadaşlarıyla bile oturması dert olacak bu aileye. Yarın evlatlarımıza içiniz yanar ama onlar bu şekilde büyürse onları da kaybedersiniz. Lütfen kurtulun bu aileden

8 aylık bebeğinizi yarın baleye gönderecek değilsiniz veya hemen yarın tesettüre sokacak değiller öyle değil mi?
Buna mı takılıyorsunuz şuan?

Sizin takılmanız gereken çok şey geçmiş başınızdan ama tam da kendim ettim kendim buldum durumu yaşamışsınız.
Bu kadar fazla "hata" yapmamalıydınız üstüste.
Madem oldu bir kere, şimdi toparlamaya başlayın.
Açılmaksa meseleniz açılın, konuşun eşinizle.
Kayınvalidenizi de evliliğiniz, giyiminiz, çocuklarınız hakkında söz sahibi olmaktan men edin.
Tüm bunları yapmayacaksanız zaten boşanmaktan başka seçenek kalmıyor.
Ya da bu hayatı yaşamaya devam etmekten...

Suçlu tabiki de

evet suçlu benim öncelikle belki sorunları kıyısından kösesinden canımın sıkıntısıyla devrik cümlelerle yazdım tesetturun tabıki sucu yok benım de aılem kapalı ama pantalon tunık giyer annemde öyle haremlik selamlık görmedim ben kapalı denınce benım ailemde kapalı uyuşuruz dedim ama içlerine girdiğimde herşey için çok geç di iş yerinden bir abimiz kayınvalideme bayramlaşmaya gelmişti aralara evde perdeler gerilmişti çok garip oldum oysa sarılıp konusurduk. diyorum ya ben bu kadar bılmoyordum başlarda geri de dönemedim belkide korktum ailemden zaten babamla aramız çok iyi değildi kızlarından bir benim yaptıklarım göze batardı baş parmagıma yuzuk taktım diye kendi babamdan da dayak yemişliğim vardı görüştüğüm biri olsa dayak yerdım alkol de kullanırdı ve ahtım vardı alkol kullanmayan bırıyle evlenecektım sanırım bunu seçerken de yanlış seçim yaptım doğrusunu ben bilemedim eşimden dayak yediğimde her şeye son vermeyı bıle düşündüm sonra bir şekilde duzekdı durum bu sefer kayınvalıde nin bu şekilde yobazlıkları eşimin arkamda durmaması yapılan haksızlıklar bu arada bileziklerim bile alındı bır akrabasına borç verdik Eşim bana sordu verelim mi diye hayır desem yıne uyumsuz olurum dıye verelım dedım gelecek en kısa zamanda dediler 3yıl olmak üzere hala yok gelmedi bilezikler ama herkese göre hep ben suçlu oluyorum haklı oldugum konularda bıle sesimi çıkarttıgım cevap verdıgım için suçlu duruma dusuyorum şimdi ise çocugum için kapancak tabı demesi beni iyice sinirlendirdi ipler koptu bende bu arada 12yıllık iş tecrubem var buyuk fırmalarda çalışan akrabalarım var muhendıs mudur ama yaklaşık 5aydır 80-90iş basvurusu yaptım meslegımle alakalı olan veya olmayan yapabılecegım bütün işlere basvurdum 2üniversite mezunuyum iş yerinde yönetici konumdaydım ama şimdi benim altımda calısan kişiler istediği yerlere gırerken ben gıremıyorum tanıdıklarım olmasına ragmen bu konuda şuan için maddi imkanım yok.aslında haklısınız 2cocuk yapmasaydın en basta bellıydı neden surdu bu kadar diye;cevreyi düşündüm hep benı basarısız bulan babamı dusundum 2cocuklaannemın evine sığamayacagımı yalnız yasasam nasıl bakacagımı dusundum tesetturden soğumam ise eşimin annesinden eşimden dolayı da sogudum tatıle erkek arkadaslarıyla gıtmek istiyor tesetturlu oldugum için tatil bize göre değil diyor ama kendi tatıle gıtmek istiyor Yazın denıze kışın kayağa gitmek istiyor bizimle yada benımle hiçbir planı yok diyorumki ben bu yaptıklarının hepsini yapabılırım bizimle plan yap ama her defasında kavga cıkıyor her hafta sonu kavga edıyoruz sureklı kahveye gıtmeyı dusunuyor bense evde ıkı çocukla bunalıyorum dışarıya çıkmak istiyorum durum boyle oluncada hırsımı tesetturden çıkarıyorum belkıde o yuzden hayatımın kısıtlanması her zaman erkeklerden kaçak yaşamak (yanlış anlaşılmasın küçük yegenlerın yanında bile örtü takmamı istiyor kayınvalıde bana saçma geliyor düşünce önemli bence saç teli değil) tabi bunu anlamam geç oldu zil çalınca bile açmıyorum bazen stres oluyorum yapabilirim dedim yapamadım bu zorbalıkta dedim ya herşeye son vermek istedim ama bugun kzıma da aynı haytı yasatacaklarını görünce Allahım inşallah uzun ömür verir hep çocuklarımın yanında olabılırm onlara zorla değil kendi istedikleri için yApacakları bir hayat yaşatabılmek için tum yorumlarınıZ fikirleriniz için tesekkur ederım
Tesettur tatil icin engelleyici degil ki. Tesetturluler ne tatiller yapiyorlar. Eşin öküz ne yazik ki. Tesetturle alakasi yok bunun.

Şu dayak kavramını bi türlü anlayamıyorum .
Biri beni dövecek bende onunla ilişkime devam edeceğim öyle mi , neden bir imza yüzünden.
Bunu nasıl kabul ediyorsunuz bi anlatsanıza; ben aç kalsam sokaklara düşsem ya da ne bileyim aşkımdan ölsem yine olmaz , o an biter. Benimde dayak yiyip susan kız arkadaşlarım oldu oluyor, hic anlayamıyorum.
Ihanet bir , şiddet iki konuşulmaya bile gerek görülmeyecek konular .
Karşınızdaki adam sizin böyle net olduğunuzu bilse size bunu yapamaz .
Hiç duymadım kocam bana bir kere vurdu anında boşadım diyen , çünkü bir kerede boşanacak kadına bunu yapamazlar .

Yahu kadının en çok bunaldığı nokta tesettüre girmesi neden bu kadar tepki çekiyor anlamıyorum. Tesettüre ilgili neden başlık açtığı sorgulanmış. Ee kadın bu konuda sıkıntılı, belki de aralarındaki problemin en büyük sebebi de bu. Birini zorla kapanmasını istemek çok kötü bir şey. Kadın belli ki kızının da kendi durumuna düşmesini istemiyor. Konu sahibine tavsiyem en yakın zamanda adamla yollarını ayırması.

Yahu kadının en çok bunaldığı nokta tesettüre girmesi neden bu kadar tepki çekiyor anlamıyorum. Tesettüre ilgili neden başlık açtığı sorgulanmış. Ee kadın bu konuda sıkıntılı, belki de aralarındaki problemin en büyük sebebi de bu. Birini zorla kapanmasını istemek çok kötü bir şey. Kadın belli ki kızının da kendi durumuna düşmesini istemiyor. Konu sahibine tavsiyem en yakın zamanda adamla yollarını ayırması.
Bende aynı düşünüyorum ama haksız olduğu nokta neresi bikiyo musunuz ?adam ısrarla uygun değiliz deyip durmuş konu sahibi yalvarmis evlensin sırf diye ..Ve yine sirf yaranmak için olmadığı bir kalıba girmeye kalkmış ...
Yani konu sahibini kandıran yok .Evet zorla yapılacak iş değil tabiki tesettür .Hele küçücük cocuga dayatmak ayrı bir olay ama.Bunlarin olacağı belli değil mi ??
Her muhafazakar aile boyle değil tabiki .ama.Bunlar kendisini gizlememis ki ...

Ve sizce ayrılır mı ? Keşke ama sanmiyorum

Merhaba arkadaslar
Uzun zamandır kendi kendimi yiyip bitiriyorum yanlış seçim yanlış evlilikmiydi gerçekten peki bundan sonra neler yapcağım içinden çıkamıyorum bir türlü 😔😔
Öncelikle eşimle 10yıl önce aynı iş yerinde tanıştık ve tanıstıgımız zamandan berı ona asık oldum ona da soyledım ama o beni evlenilecek biri olarak görmuyordu arkadas olarak görüyordu ailelerimiz uyusmaz ben kapalı bir aileden geliyorum ve görücü usulü evlenicem diyordu gözlerim öyle kör olmustuki onca kısmetim vardı bana çok iyi bakcak belkide beni çok çok mutlu edecek hem maddi hem manevi kişilerle tanıstırmak istiyorlardı bende tam terse acık bir aileden geliyprdum mini elbiseler dar pantalonlar uzun boyalı saclar vs bakımlıydımda eşimde beni seviyordu ama aileler uyusmaz diyordu hep beyse gel zaman git zaman aşk beni öyle kör ettiki sadece o olsun haytımda dıyordum kapanırım bende dedim bu arada eşimle bulustugumuzda hep kimsenin olmadıgı yerlere gıderdık belkıde onu tam tanıma sansı vermedı aıleler uyusmaz dıyordu sadece bende sevınce hersey olur dıyordum velhasıl 6yıl aglattıktan sonra benı evlendık hıc bısey yapmadık kendı evimiz olunca yaparız dedık bu arada dugun ustu kayınvalıdem dublex daıreye cıktı dayadı dösedi kendine benim evede eski perdelerini taktı ev sahıbının eski koltuklarını kullandım eşimde bende çalısıyorduk pra biriktirelim dedim masraf yapmadım ona nikah olduktan sonra hersey garıp gelmeye basladı ilk gun kv altınlrımızı aldı benı ayrı odada bekletip eşimle teyzesı paraları alıp borçlra ayırdılar sonradan beklerken öğrenıyorum ve kavgamız ilk orda basladı eşimle ilk hafta dayak bile yedim altınları annesınden almasını söyledıgımde balayımız zehır oldu yenı kpndıgım için alısma surecı vs de zor oldu benım için Sorunlar da olunca ne yaptım ben dedım kayınvalıdem haremlik selamlık agzını kapatıyo yanından erkek gecerken tanımadıgı küçük cocuk bıle olsa agzını kapatıyor alısık olmadıgımdan garıp gelıyor ama ses cıkartamıyordum tesetturu tam anlamıyla yapamıyordum ama alısmaya calısıyordum dız ustu tunik ve pantalon giyordum bu arada calısıyordumda özel bir şirkette erkeklerın oldugu biryerde ama nedense onların erkeklerın yanında oldugumda bu kıyafet olmusmu boynunu kapat örtunu duzgun bagla kolunu acma şimdi bu kıyafet oldumu diye beni uyarıyordu artık benı çok sıkmaya basladı dinde zorlama yoktur zaten alısma surecındeyım iyice beni kendinden de tesetturden de soguttu bunarada 3yılda2 bebegımız oldu diyeceksiniz ki neden yaptın anlaşamıyordun haklısınız bu soruyu bende soruyorum 1.istiyordum bende çünkü yaş 30u geçiyordu ve bır bebeğim olsun istiyordum 2.cocuk kaza oldu şuan haytımın üst üste ani değişimler olması psikolojimi iyice bozdu kayın valıdemın yanında ay cok sıcak dedıgımde bıle kapalılara gelmeyecektin diyor kıskırtıyor sureklı benı bende açılırım diyorum yok yaa diye bana ağız büküyor patlatasım gelıyor agzına iyice sinir olmaya basladım en son bugun bebeğimle oynuyordu tütü vardı kzımda 8 aylık balerın gıbı duruyordu oyy dedım baleye gonderırız kzımı dıye sevıyordum yanımda heh oldu gönderemezsın dedı neden dıye sordum çıplak giydıremezsın kapanacak dedı bende kızdım sesımı yukselttım bırakın bu yobazlıklarınızı artık dedım zorla kimseyı kapattıramassınız o benım kızım sen kendı cocuklarına mudahale edersın benım çocuklarıma değil dedım gevsek gevşek tavırları var kapanacak tabı diyordu çok sınır oldum eşimde bana kzıyor çocukları bıyere gönderemezsın iznim olmadan dıye allahım ne yapacagım bilemiyorum çocuklarımı alıp kaçasım var bır 2 yaşında erkek bırı de 8aylık kız ne yapmalıyım eşimle de anlaşamıyoruz annesıne benzıyor ama kendı arkadasları ile tatıle gıtmek ıstıyor her aksam kahvede 12bucukta gelır eve haftada 1gun gezecekmişiz yetınmeyı bılmıyormusum oysa ben bekarken her akşam iş çıkısı bıyerlere giderdim hsonları gezerdım hep modern bir hayatım vardı calısıp harcıyordum şimdi ise haytım hiç yok evlendiğimden berı kıyafet almıyorum 3gömleğim var değiştirip giyiyorum hayatımı kısıtlıyorum hep sizce ne yapmalıyım örtümü de çıkarıp atasım gelıyor ona sinirime iyice soğudum herşeyden

Boşan

KEndi hayatin mahvolmus bari kizininki olmasin. Bu kadar tavizi neden verdin. Nasil asiktinki hayatini bu kadar mahvederken gozun gormedi. Bosansan bakalim cocuklar sende kalcakmi. İki ucu keskin bicak. Ne diyim allah yardimcin olsun..

Merhaba arkadaslar
Uzun zamandır kendi kendimi yiyip bitiriyorum yanlış seçim yanlış evlilikmiydi gerçekten peki bundan sonra neler yapcağım içinden çıkamıyorum bir türlü 😔😔
Öncelikle eşimle 10yıl önce aynı iş yerinde tanıştık ve tanıstıgımız zamandan berı ona asık oldum ona da soyledım ama o beni evlenilecek biri olarak görmuyordu arkadas olarak görüyordu ailelerimiz uyusmaz ben kapalı bir aileden geliyorum ve görücü usulü evlenicem diyordu gözlerim öyle kör olmustuki onca kısmetim vardı bana çok iyi bakcak belkide beni çok çok mutlu edecek hem maddi hem manevi kişilerle tanıstırmak istiyorlardı bende tam terse acık bir aileden geliyprdum mini elbiseler dar pantalonlar uzun boyalı saclar vs bakımlıydımda eşimde beni seviyordu ama aileler uyusmaz diyordu hep beyse gel zaman git zaman aşk beni öyle kör ettiki sadece o olsun haytımda dıyordum kapanırım bende dedim bu arada eşimle bulustugumuzda hep kimsenin olmadıgı yerlere gıderdık belkıde onu tam tanıma sansı vermedı aıleler uyusmaz dıyordu sadece bende sevınce hersey olur dıyordum velhasıl 6yıl aglattıktan sonra benı evlendık hıc bısey yapmadık kendı evimiz olunca yaparız dedık bu arada dugun ustu kayınvalıdem dublex daıreye cıktı dayadı dösedi kendine benim evede eski perdelerini taktı ev sahıbının eski koltuklarını kullandım eşimde bende çalısıyorduk pra biriktirelim dedim masraf yapmadım ona nikah olduktan sonra hersey garıp gelmeye basladı ilk gun kv altınlrımızı aldı benı ayrı odada bekletip eşimle teyzesı paraları alıp borçlra ayırdılar sonradan beklerken öğrenıyorum ve kavgamız ilk orda basladı eşimle ilk hafta dayak bile yedim altınları annesınden almasını söyledıgımde balayımız zehır oldu yenı kpndıgım için alısma surecı vs de zor oldu benım için Sorunlar da olunca ne yaptım ben dedım kayınvalıdem haremlik selamlık agzını kapatıyo yanından erkek gecerken tanımadıgı küçük cocuk bıle olsa agzını kapatıyor alısık olmadıgımdan garıp gelıyor ama ses cıkartamıyordum tesetturu tam anlamıyla yapamıyordum ama alısmaya calısıyordum dız ustu tunik ve pantalon giyordum bu arada calısıyordumda özel bir şirkette erkeklerın oldugu biryerde ama nedense onların erkeklerın yanında oldugumda bu kıyafet olmusmu boynunu kapat örtunu duzgun bagla kolunu acma şimdi bu kıyafet oldumu diye beni uyarıyordu artık benı çok sıkmaya basladı dinde zorlama yoktur zaten alısma surecındeyım iyice beni kendinden de tesetturden de soguttu bunarada 3yılda2 bebegımız oldu diyeceksiniz ki neden yaptın anlaşamıyordun haklısınız bu soruyu bende soruyorum 1.istiyordum bende çünkü yaş 30u geçiyordu ve bır bebeğim olsun istiyordum 2.cocuk kaza oldu şuan haytımın üst üste ani değişimler olması psikolojimi iyice bozdu kayın valıdemın yanında ay cok sıcak dedıgımde bıle kapalılara gelmeyecektin diyor kıskırtıyor sureklı benı bende açılırım diyorum yok yaa diye bana ağız büküyor patlatasım gelıyor agzına iyice sinir olmaya basladım en son bugun bebeğimle oynuyordu tütü vardı kzımda 8 aylık balerın gıbı duruyordu oyy dedım baleye gonderırız kzımı dıye sevıyordum yanımda heh oldu gönderemezsın dedı neden dıye sordum çıplak giydıremezsın kapanacak dedı bende kızdım sesımı yukselttım bırakın bu yobazlıklarınızı artık dedım zorla kimseyı kapattıramassınız o benım kızım sen kendı cocuklarına mudahale edersın benım çocuklarıma değil dedım gevsek gevşek tavırları var kapanacak tabı diyordu çok sınır oldum eşimde bana kzıyor çocukları bıyere gönderemezsın iznim olmadan dıye allahım ne yapacagım bilemiyorum çocuklarımı alıp kaçasım var bır 2 yaşında erkek bırı de 8aylık kız ne yapmalıyım eşimle de anlaşamıyoruz annesıne benzıyor ama kendı arkadasları ile tatıle gıtmek ıstıyor her aksam kahvede 12bucukta gelır eve haftada 1gun gezecekmişiz yetınmeyı bılmıyormusum oysa ben bekarken her akşam iş çıkısı bıyerlere giderdim hsonları gezerdım hep modern bir hayatım vardı calısıp harcıyordum şimdi ise haytım hiç yok evlendiğimden berı kıyafet almıyorum 3gömleğim var değiştirip giyiyorum hayatımı kısıtlıyorum hep sizce ne yapmalıyım örtümü de çıkarıp atasım gelıyor ona sinirime iyice soğudum herşeyden

ama adam bin kere demiş biz olmayız diye. ailesini biliyo demek ki. göz göre göre cehenneme atmışsınız kendinizi.

Gözünü açmanın vakti geldifr geçmiş. Sen kendini nasıl mutlu hissediyorsa öyle giyin bırak kim ne derse desin. Kapanıcaksanda kendin için kapan bence başkası istedi diye zorlama birdaha mi gelıcez dünyaya nasıl mutlu oluyorsan öyle davran. Benim eşimin tarafıda kapalı ama ben hep mini şortlar giyerim kimseyidr konuşturmam her koyun kendi bacagından asılır. Allahtan başka kimse beni sorgulayamaz. Babam annem beni başkaları ezsin diye bu yaşa getirmedi. Ne emeklerle büyüttüler elin ailesi üzsün diye değil . Eşim evlenirken sordu kapanmak istermisin diye bende böyle mutluyum dedim. Tamam sen nasıl mutlu olucaksan öyle kal dedi .Kızına çok üzüldüm şimdiden geleceği nasıl olucak belli o kv rahat bırakmaz o yavruyu ama siz dimdik durun ki ezilmesin yavrum

• Muhteşem
Reactions: 000
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X