Eşimin ailesi ve tesettur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Son cumle cok onemli , gercekten dimdik duran kadinin basina bunlar gelmiyor , gelirse de zaten aninda bosanip hayatina devam ediyor
Keske tum kadinlar dik durabilse de kurtulsalar su erkek hegemonyasindan
Kız evlatları para kazanmaları için değil de..

Çok kıymetli olduklarını, başında bir koca olmadan da yaşanabileceğini,kocaların zaten başında değil yanında durması gerektiğini, eşitliğin "feminizm" başta olmak üzere "_izm" ile biten hiçbir ideoloji ile alakası olmadığını , hiçbir dinin insanları cinsiyete göre sınıflandırmadigini , cok okumayı ve kendini sevmeyi başarması icin egitebilirsek temenni ettiğiniz her şey gerçek olacak.

Belki bu kadarını tahmin etmemiştir her tesettürlü aile bir mi?
Gerçekten de bir-çok şeyi sonradam öğrendim ben.

Mesela haremlik selamlik ifadelerini 19 yasindayken duymuştum.
Bizler de ayrı oturmak yoktur.

Genc kızlar genç erkekler abartmadan istedikleri gibi gezerler. Tek başına her yere gidebilirler.

Herkes ne istiyorsa onu giyer.

Başı açık ya da kapalı olmak herhangi bir önem arz etmez.

Babam erkek arkadaşımı tanimiyordu. Ama benim gece 12 de erkek arkadasimla disarda olmama takilmiyordu. Kendisi kafayi vurup yatıyordu.

Ben tesettüre riayet etmem. Şal atarım başıma o kadar.

Ama bizler eğitimli insanlarız. Erkeklerle birarada okuduk. Çalıştık. Aksini görmedik. Bilmiyor olmam normal.

Ben kendimizi toplumun geneligibi sanıyirdum. Ama anladım ki biz biraz rahatız yaşam tarzı olarak.

Yorumunuzu çok beğendim bende kızımı düşündüğümde sizin anlattığınız gibi olsun istiyorum zorla tesettürlü olmasın isteyerek bilerek tesettürlü olsun zorla bilinçsizçe tesettürlü olanlar illaki bi patlak veriyor

Teşekkür ederim ❣ bu biraz da bizim elimizde..
Şöyle ki; doğru anlatır doğru yonlendirirsek geniş bakabilen yanlışlara da dur diyebilen bireyler yetistirirsek evlatlarımız eminim ki
Müslümanım deyip Müslümanlıkla alakası olmayan kötü davranışlar sergilemez..
Benimde bir evladım var daha çok küçük ama ben ona herşeyden önce merhameti saygıyı öğretmeye çalışıyorum..
Ve dinimizi büyüdükçe de neyin yanlış neyin doğru olduğunu öğrenecektir..
Buradaki bir üye İslami savunuyorum derken İslam'la alakası olmayan hakaret küfür saygısızlık içerisine girmiş oysaki..
Biz kapısına yıllarca çöp koyan Yahudi komşusu bir gün çop koymadığı için onu merak Edip ziyaretine giden onun için dua eden karşısında şasıp kalan ve yahudinin müslüman olmasına vesile olan peygamberin ummetiyiz...
Biz kuşu öldü diye küçük çocuğa taziyeye giden peygamberin ummetiyiz...
Hoşgörülü güzel dil ile anlatmamız gerekirdi...

Sizin güzel düşünceniz için tekrar teşekkür ederim 💐

Son düzenleme:

Genc kızlar genç erkekler abartmadan istedikleri gibi gezerler. Tek başına her yere gidebilirler.

Babam erkek arkadaşımı tanimiyordu. Ama benim gece 12 de erkek arkadasimla disarda olmama takilmiyordu. Kendisi kafayi vurup yatıyordu.

Ama bizler eğitimli insanlarız. Erkeklerle birarada okuduk. Çalıştık. Aksini görmedik. Bilmiyor olmam normal.

Ben kendimizi toplumun geneligibi sanıyirdum. Ama anladım ki biz biraz rahatız yaşam tarzı olarak.
Sizin aile ne güzelmiş öyle.. :KK200:
Ama sizin gibi aileler var.
Ben açığım ailem hep açık.Ama annemlerin bir ahbabı sizin aile gibi.
Modernler iki kızları var biri açık biri kapalı.Hatta açık kızı sapsarı saçlı.. Diğer kızı kapalı.
Ne bir kızına açıl dedi.Ne bir kızına kapan dedi.Hatta açık kızının evlendiği adamın ailesi daha Avrupai diğer kızının eşinin ailesi daha geleneksel.
Hep orta yolda buluşuyorlar.Hiç hır gür duymadık.
Açık kızının bir kızı var.Istediği kursa gönderir.Bir kere kız kardeşi abla gönderme demedi.Demez.
Evet bir tek toplanınca siyaset konuşmazlar.Ona dikkat ederler.Onun dışında bu anlatılan aile gibi asla değiller.
Geleneksel yaşam standartı başka şey.
Bu ailenin yaptığı zorlama başka şey.
Uçlar hayatta hep tehlikelidir.
Bunu da tahminen torunlarda yaşayıp görecekler.
Insanlara nefes alma alanı vermezseniz onları kaybedersiniz.
Zaten bir ailede saygı yoksa o ailede hicbir şey olmuyor.
Ben sadece konu sahibinin bu ailede hala neden kaldığını çözemedim.
Hala eşinize deliler gibi aşık mısınız?

Cevap verirseniz sevinirim çok merak ettim. S Siesta85

Tamamını okuyamadım bile . Valla en basta hata sende . Niye kapanıyosun milletin lafıyla ? Bende eşimle dört yıllık sevgililikten sonra evlendim . Eşimin ailesi de kapalı gelin istiyordu . Hele babası tam yobaz . Kapalı değilim tanışmadı bile. Peki biz ne yaptık . Sen bilirsin çokta tın dedik . 1.5 ay içinde evlendik . Kv oğlunu kaybetme korkusuyla mecbur yanaştı . İlk zamanlar yok gata sende değil oğlumda tarzında konuşmalar yapıyordu . Sert bi şekilde ikaz bi kaç kez ikaz ettim ortada yanlış falan yok diye son durumumuz eşimin babasıyla hiç tanışmadım . 2.5 yıldır evliyiz . 13 aylık kızım var . Onu da hiç görmedi .hayatta göstermem . Şuanda kv deye takılarak laf sokuyorum Nasıl kaçırdım oğlunu diye 😂kendinden ödün vermicektin . Umarım kurtarırsın o aileden kndini . Benim kızım için kapanacak deseler bir daha asla evime giremez ne kızımı ne beni göremezler . Hee bu arada eşimde benle evlendiğinden beri görüşmüyor babasıyla 😀

Her meselenin başı saygıdır. Saygı duymayı öğrettiysek çocuklarımıza farklı fikirler sorun teşkil etmez.

Sizin aile ne güzelmiş öyle.. :KK200:
Ama sizin gibi aileler var.
Ben açığım ailem hep açık.Ama annemlerin bir ahbabı sizin aile gibi.
Modernler iki kızları var biri açık biri kapalı.Hatta açık kızı sapsarı saçlı.. Diğer kızı kapalı.
Ne bir kızına açıl dedi.Ne bir kızına kapan dedi.Hatta açık kızının evlendiği adamın ailesi daha Avrupai diğer kızının eşinin ailesi daha geleneksel.
Hep orta yolda buluşuyorlar.Hiç hır gür duymadık.
Açık kızının bir kızı var.Istediği kursa gönderir.Bir kere kız kardeşi abla gönderme demedi.Demez.
Evet bir tek toplanınca siyaset konuşmazlar.Ona dikkat ederler.Onun dışında bu anlatılan aile gibi asla değiller.
Geleneksel yaşam standartı başka şey.
Bu ailenin yaptığı zorlama.
Uçlar hayatta hep tehlikelidir.
Bunu da tahminen torunlarda yaşayıp görecekler.
Insanlara nefes alma alanı vermezseniz onları kaybedersiniz.
Zaten bir ailede saygı yoksa o ailede hicbir şey olmuyor.
Ben sadece konu sahibinin bu ailede hala neden kaldığını çözemedim.
Hala eşinize deliler gibi aşık mısınız?

Cevap verirseniz sevinirim çok merak ettim. S Siesta85
Çünkü aslında normali budur.

Ben de ablama büyük kızını baleye göndermesi konusunda uyarmıştım. Çok esnek bacakli bir kiz yeğenim var. Bunu değerlendirmek acısından tavsiye etmiştim.

Ablamın başı açıktır. baleye sıcak bakmadı. Balerin elbiselerinden dolayı. Dedim ki " abla . Şu an küçük bu kiź. Sen gönder. Bir altın bilezik olsun . Büyüdüğü zaman yapmak istemezse bırakır. severse devam eder. Bu onun kararı olur" dedim.

E ablam da akli selim insan. Bana hak verdi. Ama spora gönderme konusunda daha istekli.

Babam 5 vakit namazlı bir adamdır. Ama bizim okumamıza çok önem verdi. Bir enstrüman çalmamıza çok heveslidir. Ben spor yaptım. Tek başıma turnuvalara gittim. Destek oldu.

Bende herkesi kendi gibi zannetme sendorumu var.

Herkes bizim gibi yaşıyor zannediyordum. Bazen çok cahil hissediyorum kendimi.. şu an olduğu gibi

Tamamını okuyamadım bile . Valla en basta hata sende . Niye kapanıyosun milletin lafıyla ? Bende eşimle dört yıllık sevgililikten sonra evlendim . Eşimin ailesi de kapalı gelin istiyordu . Hele babası tam yobaz . Kapalı değilim tanışmadı bile. Peki biz ne yaptık . Sen bilirsin çokta tın dedik . 1.5 ay içinde evlendik . Kv oğlunu kaybetme korkusuyla mecbur yanaştı . İlk zamanlar yok gata sende değil oğlumda tarzında konuşmalar yapıyordu . Sert bi şekilde ikaz bi kaç kez ikaz ettim ortada yanlış falan yok diye son durumumuz eşimin babasıyla hiç tanışmadım . 2.5 yıldır evliyiz . 13 aylık kızım var . Onu da hiç görmedi .hayatta göstermem . Şuanda kv deye takılarak laf sokuyorum Nasıl kaçırdım oğlunu diye 😂kendinden ödün vermicektin . Umarım kurtarırsın o aileden kndini . Benim kızım için kapanacak deseler bir daha asla evime giremez ne kızımı ne beni göremezler . Hee bu arada eşimde benle evlendiğinden beri görüşmüyor babasıyla 😀
Dik duruşunuz için tebrik ederim..:KK9:

Kız evlatları para kazanmaları için değil de..

Çok kıymetli olduklarını, başında bir koca olmadan da yaşanabileceğini,kocaların zaten başında değil yanında durması gerektiğini, eşitliğin "feminizm" başta olmak üzere "_izm" ile biten hiçbir ideoloji ile alakası olmadığını , hiçbir dinin insanları cinsiyete göre sınıflandırmadigini , cok okumayı ve kendini sevmeyi başarması icin egitebilirsek temenni ettiğiniz her şey gerçek olacak.
Cok zor , ben eskiden cok inaniyordum herseyin degisecegini ama bdv de okuduklarim , gorduklerimden sonra topluma olan inancimi kaybettim gercekten

Sadece sizin tavrinizla alakali olduğunu sanmıyorum karşınızdaki adamın kişiliği de çok önemli

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X