Eşimin ailesi ve tesettur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Siesta85

Üye
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2019
11
6
39
Merhaba arkadaslar
Uzun zamandır kendi kendimi yiyip bitiriyorum yanlış seçim yanlış evlilikmiydi gerçekten peki bundan sonra neler yapcağım içinden çıkamıyorum bir türlü
Öncelikle eşimle 10yıl önce aynı iş yerinde tanıştık ve tanıstıgımız zamandan berı ona asık oldum ona da soyledım ama o beni evlenilecek biri olarak görmuyordu arkadas olarak görüyordu ailelerimiz uyusmaz ben kapalı bir aileden geliyorum ve görücü usulü evlenicem diyordu gözlerim öyle kör olmustuki onca kısmetim vardı bana çok iyi bakcak belkide beni çok çok mutlu edecek hem maddi hem manevi kişilerle tanıstırmak istiyorlardı bende tam terse acık bir aileden geliyprdum mini elbiseler dar pantalonlar uzun boyalı saclar vs bakımlıydımda eşimde beni seviyordu ama aileler uyusmaz diyordu hep beyse gel zaman git zaman aşk beni öyle kör ettiki sadece o olsun haytımda dıyordum kapanırım bende dedim bu arada eşimle bulustugumuzda hep kimsenin olmadıgı yerlere gıderdık belkıde onu tam tanıma sansı vermedı aıleler uyusmaz dıyordu sadece bende sevınce hersey olur dıyordum velhasıl 6yıl aglattıktan sonra benı evlendık hıc bısey yapmadık kendı evimiz olunca yaparız dedık bu arada dugun ustu kayınvalıdem dublex daıreye cıktı dayadı dösedi kendine benim evede eski perdelerini taktı ev sahıbının eski koltuklarını kullandım eşimde bende çalısıyorduk pra biriktirelim dedim masraf yapmadım ona nikah olduktan sonra hersey garıp gelmeye basladı ilk gun kv altınlrımızı aldı benı ayrı odada bekletip eşimle teyzesı paraları alıp borçlra ayırdılar sonradan beklerken öğrenıyorum ve kavgamız ilk orda basladı eşimle ilk hafta dayak bile yedim altınları annesınden almasını söyledıgımde balayımız zehır oldu yenı kpndıgım için alısma surecı vs de zor oldu benım için Sorunlar da olunca ne yaptım ben dedım kayınvalıdem haremlik selamlık agzını kapatıyo yanından erkek gecerken tanımadıgı küçük cocuk bıle olsa agzını kapatıyor alısık olmadıgımdan garıp gelıyor ama ses cıkartamıyordum tesetturu tam anlamıyla yapamıyordum ama alısmaya calısıyordum dız ustu tunik ve pantalon giyordum bu arada calısıyordumda özel bir şirkette erkeklerın oldugu biryerde ama nedense onların erkeklerın yanında oldugumda bu kıyafet olmusmu boynunu kapat örtunu duzgun bagla kolunu acma şimdi bu kıyafet oldumu diye beni uyarıyordu artık benı çok sıkmaya basladı dinde zorlama yoktur zaten alısma surecındeyım iyice beni kendinden de tesetturden de soguttu bunarada 3yılda2 bebegımız oldu diyeceksiniz ki neden yaptın anlaşamıyordun haklısınız bu soruyu bende soruyorum 1.istiyordum bende çünkü yaş 30u geçiyordu ve bır bebeğim olsun istiyordum 2.cocuk kaza oldu şuan haytımın üst üste ani değişimler olması psikolojimi iyice bozdu kayın valıdemın yanında ay cok sıcak dedıgımde bıle kapalılara gelmeyecektin diyor kıskırtıyor sureklı benı bende açılırım diyorum yok yaa diye bana ağız büküyor patlatasım gelıyor agzına iyice sinir olmaya basladım en son bugun bebeğimle oynuyordu tütü vardı kzımda 8 aylık balerın gıbı duruyordu oyy dedım baleye gonderırız kzımı dıye sevıyordum yanımda heh oldu gönderemezsın dedı neden dıye sordum çıplak giydıremezsın kapanacak dedı bende kızdım sesımı yukselttım bırakın bu yobazlıklarınızı artık dedım zorla kimseyı kapattıramassınız o benım kızım sen kendı cocuklarına mudahale edersın benım çocuklarıma değil dedım gevsek gevşek tavırları var kapanacak tabı diyordu çok sınır oldum eşimde bana kzıyor çocukları bıyere gönderemezsın iznim olmadan dıye allahım ne yapacagım bilemiyorum çocuklarımı alıp kaçasım var bır 2 yaşında erkek bırı de 8aylık kız ne yapmalıyım eşimle de anlaşamıyoruz annesıne benzıyor ama kendı arkadasları ile tatıle gıtmek ıstıyor her aksam kahvede 12bucukta gelır eve haftada 1gun gezecekmişiz yetınmeyı bılmıyormusum oysa ben bekarken her akşam iş çıkısı bıyerlere giderdim hsonları gezerdım hep modern bir hayatım vardı calısıp harcıyordum şimdi ise haytım hiç yok evlendiğimden berı kıyafet almıyorum 3gömleğim var değiştirip giyiyorum hayatımı kısıtlıyorum hep sizce ne yapmalıyım örtümü de çıkarıp atasım gelıyor ona sinirime iyice soğudum herşeyden

Son düzenleme:
Kendimi yerinize koydum ben bastan zaten kabul etmezdim de hadi ettim diyelim bu kadar dayanmam zaten ilk siddeti gordugumde sanirim kapiyi ceker cikardim iki tane cocuk olmus kaynana ayri es ayri cehennem hayati gibi cocuklarimin hayatinida leş etmelerine izin vermez ayrilir onlarida yanima alirdim eger aileniz arkanizdaysa bence onlarla oturun konusun bosanmaya niyetiniz varsa yoksa bu insanlar duzelmez bu sekilde yasarsiniz

Başta seni masum buldum aşk gözünü kör etmiş falan feşmekan ama iki çocuk dedin fikrim değişti.

Ya bu konular hep mi böyle olmalı önce eşten ailesinden şikayet, sonra iki çocuk.

Bilmiyorum artık ya ne desem bilemedim, üçüncüyü yapın.

Bir de böyle bir ailenin yanında baleye göndeririz seni kızım demek çok toyca bir tuhaf değil mi. Resmen hadi kavga edelim tartışalım demişsin.

Üzülerek okudum ama sonu hiç şaşırtıcı gelmedi ne yazık ki ...
Kendiniz de yazmışsınız aşk gözünüzü kör etmiş bile bile bu bataklığa saplamışsınız kendinizi gerçekten üzüldüm böyle bir ömür geçirebilecek misiniz kv bin geri kafalığı eşinizin anakuzusu olma durumu var . Tesettür kişiyle Allah atasındadır keşke sizi olduğunuz gibi kabul eden biriyle evlenseydiniz ..

Tesettürü inancınız gereği Allah için değil bir adam için yapınca böyle oluyor bence.istenmeden yenen aş ya karin ağrıtır ya baş.benim eşimin ailesi de muhafazakar ve tesettürlü ilk konuştuğumuz zamanlar ne var bende yaparım diyordum ama benim ailemde olabildiğince tersi. Eşim hep benim için yapacaksan yapma diyordu bende zamanla baktım yok ben yapamam ayrılalım dedim ama eşim ayrılmak istemedi zaten benim için yapmanı istemem kendin istersen yaparsın dedi evlendik hiç tesettürün konusunu açmadı bende açmadım zaten yapabileceğim birşey değil en azından yakın zamanda.sizin aileniz yine kabullenebilmiş ben yapsaydım olay olurdu.neyse bazı şeyleri bile isteye yapmışsınız çocuk olmasaydı boşanın derdim ama malum çocuklar çok küçük ama bu evlilik sizin için eziyete dönüşmüş malesef.ama kabul etmesenizde o eşinizin de çocuğu ve çocukları büyütürken o da kendi inancına göre büyümesini isteyebilecegini düşündeydiniz keşke. Aileniz arkanızda olursa ,maddi olarakta ayaklarınızın üzerinde durabilirseniz boşanmak en mantıklısı olabilir tabiki de.

Ortalığı kızıştırmaya mı geldiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…