Eşimin ailesi ve tesettur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
6 yıl adami evlenmeye ikna etmekle geçmiş
Gerçi ne desek boş evlilik kader
Ama 2 çocuk
Siz ne yapmak istiyorsunuz
Eşinizin ve ailesinin degismecegini biliyorsunuz dimi
Sizin aileniz arkanızda mi, destek olurlar mi
Bize sorarsanız tabiki boşanin
İş hayatını da biliyorsunuz çocuklarıniz biraz büyüyünce tekrar ise dönün ve onlardan uzakta büyütün

Canım sen de gayet iyi biliyorsun ki islam kadını el üstünde tutar bunların yaptığı cahillik ve yobazlık. Hz. Aişeyi yapılan etkinliği göremiyor diye omzuna alan bir peygamberimiz var. Tesettür konusuna gelince bu senin kararındı yine senin kararın seni daha iyi veya kötü bir insan yapmaz bunlar inanç meselesi Allah’la senin aranda bunu idrak etmeni ve tez zamanda karar vermeni dilerim. Ayrıca şiddet olan bir evlilikte kendini mutlu ve değerli hissetmemen çok normal. Biz sana boşan desek de ki bence olmuyorsa zorlamamak lazım çocuklarınla mutlu ve huzurlu olmanı dikerim.

İşte kafaların uyuşması çok önemli.
Hormon, fiziksel çekim bir yere kadar.
Üzgünüm ama o kayınvalide kızınızı açık bıraktırmaz.
Imkansız.
Daha 8 aylık el kadar bebek için kapanacak diyor.
Eşiniz çok mu yakışıklıydı da böyle bir aileyi zorla kapanacak kadar istediniz?

Aileniz ne diyor bu durumlara?

6 yıl boyunca adama benimle evlen diye ağladınmı. ailesini hiçmi tanımadım.sen tesettürehiç ısınmamışsınki, onlar yüzünden soğuyasın. adamla zorla evlenmişsin onun için kapanmışsın.şimdi zor geliyo tabi kör gözün açılmış tesettür ağır geliyo. onların baskılarını asla doğru bulmuyormama kendi seçimin

Hepsini okuyamadım hiçbi noktalama işareti yok nefessiz konuşmuşsunuz gibi olmuş. Anladığım kadarıyla gayet rahat bi hayatınız varken muhafazakar bi erkeğe aşık olup onunla evlenmişsiniz. Rahat bi ailede yetişmiş bir kadın muhafazakar bi erkekle yapamaz bunu bilir bunu söylerim. Kendi hayatınızı yakmışsınız. Her muhafazakar aynı değil tabi ama muhafazakar erkeklerin çoğu gezen tozan, süslenen bi kadınla evlenmek istemez. Gezip tozmak isterler çünkü genelde çifte standartçı oluyolar erkeğe imtiyaz var sürekli. Kadının yaptığı hatayla erkeğinkine aynı bakmazlar. Kızının da başını yakmışsın kusura bakma. Daha şimdiden kapanıcak bilmem ne diyor adam, o kız büyük ihtimalle yalancı, ailesinden herşeyi saklayan bi tip olur büyüdükçe. Biraz sert oldu kusura bakma ama genelleme yapıcak kadar gördüm bu tiplerden. Ben senin yerinde olsam boşanırdım, kızımla da görüştürmezdim babayı. İki taraf da muhafazakarsa zaten ailenin ona göre bi çevresi, düzeni oluyor ama sizde olmaz bu. Anne baleye gitsin kızım diyor baba kapanıcak. Kızın çok bocalayacak bu iki hayat tarzı arasında ve büyük ihtimalle babası baskın gelicek. Valla ne desem başka bilemiyorum kendini ateşe atmışsın bilerek. Kadın muhafazakar erkek rahatsa yine oluru var derim çünkü erkekler ilişkilerde baskın taraf genelde, ama erkek muhafazakar kadın değilse mutlaka ayak uydurmanı bekliyor.

Ailenden hiç kimse seni engellemeye çalışmadı mı? Bir de evlendiğinde çok küçük cahil de değilmişsin. Hiç düşünmedin mi? Ya nefret ettiğin bu hayatı yaşamaya devam edeceksin ya da çocukları da alıp ayrılacaksın. Ailen sahip çıkar mı?

33 yaşındasınız.
23 yaşında tanıştınız.
6 yıl ağlayarak çabaladınız.
Etti 29 yaş.
29 yaş olgun bir yaştır.
Bende 32yim.
26 - 27 yaşından itibaren kişiliğim artık oturmuştu.
Bilemedim.
Önceki mesajımda hormonlar demiştim.
Şimdi emin değilim.
Neden evlendiniz?

29 yaşında sırf aşk duygusuyla evlenen yoktur diye düşünüyorum..

Herkes demiş zaten suçlu sensin. Neyse eşinin ailesi sadece kapalı değil aynı zamanda yobaz ve cahil. Eşimin ailesi kapalı, kardeşi ilahiyat mezunu hoca. Ben gayet açık saçığım ve aleviyim. İlk evlendiğimde böyle kalacağımı, kendileri gibi olmamı beklememelerini güzel bir dille anlattım. 3 yıl oldu, bir kere kıyafetime bir şey demediler. Saçımı neredeyse platine kadar açtım da kayınvalidem sadece yorgun görünüyorsun kızım, hep makyaj mı yapıcan dedi o kadar. Eş çok büyük etken tabi. Sizinki kendini gani gani belli etmişte siz yakmışsınız kendinizi. Ama kızınıza yazık. Ben olsam çıkarım bu hayattan. Çekilecek çile değil.

Offf bu nedir ya şu an size inanılmaz üzüldüm ;( Hayatımda böylesini de hiç görmedim görmek de istemem zaten. Düşünce yapıları korkunç , küçücük bebek için kapanacak demeleri onun adına şimdiden karar vermeleri. Bu ailede çocuklar düzgün yetişemez kendilerine ait bir hayatları olamaz onların da durumu çok üzücü. Allah yardımcınız olsun can-ı gönülden .

Insan aşık olunca hata yapar da sizinki hata değil...
Siz böyle imkansıza koşmak dizi tadında bir sey yasamak istemişsiniz ama iste gerçek hayat...

Ne buluyorsunuz böyle ayılarda ki gidip peşpeşe iki çocuk yapıyorsunuz insan hiç mi önünü sonunu düşünmez?

Boşanmak tek çözüm yoksa ciddi depresyon sizi bekler.

Suçlu tabiki de
evet suçlu benim öncelikle belki sorunları kıyısından kösesinden canımın sıkıntısıyla devrik cümlelerle yazdım tesetturun tabıki sucu yok benım de aılem kapalı ama pantalon tunık giyer annemde öyle haremlik selamlık görmedim ben kapalı denınce benım ailemde kapalı uyuşuruz dedim ama içlerine girdiğimde herşey için çok geç di iş yerinden bir abimiz kayınvalideme bayramlaşmaya gelmişti aralara evde perdeler gerilmişti çok garip oldum oysa sarılıp konusurduk. diyorum ya ben bu kadar bılmoyordum başlarda geri de dönemedim belkide korktum ailemden zaten babamla aramız çok iyi değildi kızlarından bir benim yaptıklarım göze batardı baş parmagıma yuzuk taktım diye kendi babamdan da dayak yemişliğim vardı görüştüğüm biri olsa dayak yerdım alkol de kullanırdı ve ahtım vardı alkol kullanmayan bırıyle evlenecektım sanırım bunu seçerken de yanlış seçim yaptım doğrusunu ben bilemedim eşimden dayak yediğimde her şeye son vermeyı bıle düşündüm sonra bir şekilde duzekdı durum bu sefer kayınvalıde nin bu şekilde yobazlıkları eşimin arkamda durmaması yapılan haksızlıklar bu arada bileziklerim bile alındı bır akrabasına borç verdik Eşim bana sordu verelim mi diye hayır desem yıne uyumsuz olurum dıye verelım dedım gelecek en kısa zamanda dediler 3yıl olmak üzere hala yok gelmedi bilezikler ama herkese göre hep ben suçlu oluyorum haklı oldugum konularda bıle sesimi çıkarttıgım cevap verdıgım için suçlu duruma dusuyorum şimdi ise çocugum için kapancak tabı demesi beni iyice sinirlendirdi ipler koptu bende bu arada 12yıllık iş tecrubem var buyuk fırmalarda çalışan akrabalarım var muhendıs mudur ama yaklaşık 5aydır 80-90iş basvurusu yaptım meslegımle alakalı olan veya olmayan yapabılecegım bütün işlere basvurdum 2üniversite mezunuyum iş yerinde yönetici konumdaydım ama şimdi benim altımda calısan kişiler istediği yerlere gırerken ben gıremıyorum tanıdıklarım olmasına ragmen bu konuda şuan için maddi imkanım yok.aslında haklısınız 2cocuk yapmasaydın en basta bellıydı neden surdu bu kadar diye;cevreyi düşündüm hep benı basarısız bulan babamı dusundum 2cocuklaannemın evine sığamayacagımı yalnız yasasam nasıl bakacagımı dusundum tesetturden soğumam ise eşimin annesinden eşimden dolayı da sogudum tatıle erkek arkadaslarıyla gıtmek istiyor tesetturlu oldugum için tatil bize göre değil diyor ama kendi tatıle gıtmek istiyor Yazın denıze kışın kayağa gitmek istiyor bizimle yada benımle hiçbir planı yok diyorumki ben bu yaptıklarının hepsini yapabılırım bizimle plan yap ama her defasında kavga cıkıyor her hafta sonu kavga edıyoruz sureklı kahveye gıtmeyı dusunuyor bense evde ıkı çocukla bunalıyorum dışarıya çıkmak istiyorum durum boyle oluncada hırsımı tesetturden çıkarıyorum belkıde o yuzden hayatımın kısıtlanması her zaman erkeklerden kaçak yaşamak (yanlış anlaşılmasın küçük yegenlerın yanında bile örtü takmamı istiyor kayınvalıde bana saçma geliyor düşünce önemli bence saç teli değil) tabi bunu anlamam geç oldu zil çalınca bile açmıyorum bazen stres oluyorum yapabilirim dedim yapamadım bu zorbalıkta dedim ya herşeye son vermek istedim ama bugun kzıma da aynı haytı yasatacaklarını görünce Allahım inşallah uzun ömür verir hep çocuklarımın yanında olabılırm onlara zorla değil kendi istedikleri için yApacakları bir hayat yaşatabılmek için tum yorumlarınıZ fikirleriniz için tesekkur ederım

Sadece eşinizi ve eş ailesini ikna etmek için olduğunuz kadın olmaktan vazgeçmişsiniz. Benliğinizi o aileye resmen teslim etmişken size saygı duymalarını beklemeniz mucize beklemekle eş değer üzgünüm.

Eşimin fazlaca büyük, kendi kültür ve katı kurallarına fazlaca bağlı bir ailesi var. Ailelerindeki tek açık kişiyim. Bugüne kadar aramızda böyle bir konu bile açılmadı, açılması da imkansız. Çünkü onların kendi kuralları varsa benim de kendi yaşam kurallarım var. Siz koşulsuz teslim olup bir de nedenini arıyorsunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…