Eşimin ailesi ve tesettur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok üzgünüm ya. Bencr boşsnmalisin. Altinlar nerde diye sor biliyirsundur akrabayi. Sanki bana altınlari kendileri yemis gibi geldi.

24 yasina kadar inancliydim. Bir ara tesetture girecektim esim yapwmazsin diyince vazgectim bitaz daha dusunmek icin. 2 yıldir inancsızım.
Kendini yeterince yıpratmissın. Hergün istemedigin seyleri giymek istemedigin ortüyu takmak cok cok zor. Piskolojik siddetin alâsı. Cok üzücu.
O altınlar gelirse altınlarini al ve ayrıl senin icin destek olur bu surecte altınlar.
Ayrilmaya cesaretin var mi bilmiyirum ama ayrilmalisin.

Reactions: 000

Ailen, sana yapma kızım diyecek bir büyüğünde mi yoktu ? Böyle bir adama 6 sene yalvarırken hiç mi düşünmedin. Adam seni dövmüş !!!! Sen tesettürden şikayetçisin aklın başında mı kardeşim. Ailene konuyu aç ve kurtar kendini derim

Üzüldüm. Ama bana olaylara bakış açınız çok sığ geldi.

Yani dayak hakaret baskı... altınları çalma.. sindirme.. her türlü eziyet politikasına karşın sizin kafaya taktığınız şeyler çok küçük meseleler.

Esasında saçını örtmek ya da açmak hepi topu 30 saniyelik iştir. Kafanda bu kadar büyütme. Saçından çekip alinca oluyor bitiyor.

Senin şu an 2 çocukla dayak şiddet hakareti nasıl çözmem gerekiyor diye sormalı değil miydin? Asıl meselen bunlar değil mi sence de?

Bununla ilgili çözüm araman gerekmez mi?

Çocuğunu baleye gönderme hevesini de anlıyorum. Haklısın da... Ama horozdan kaçacak kadar kafayı bozmuş bir kadının yanında bunu dile getirmek sende doğru mu? Normal insanların içinde değilsin.

Senin iki yolun var şimdi.

Ya bu deveyi güdeceksin
Ya bu diyardan gideceksin.

Ben gitmeni öneririm.

Baleydi .. baş örtüsüydü.. paraydı.. hepsi hikaye... dayak varsa gerisine bakmaya gerek yok. Hayatın boyunca bu eziyeti çekemezsin.

Bu ortama 2 çocuk getirme hatasında bulunmuşsun. Çocuklarına karşı yaptığın bu hatayı ancak onları kurtarırsan telafi edersin.

Çocuklarını ezip büzdükleri zaman, itip kaktıklari zaman, herkes en güzel okullara giderken senin çocukların her şeyden geri kaldıkları zaman vicdan azabı duyarsın.

Çocuklarını al ve istediğin gibi bir hayat kur.. hem kendine hem de çocuklarına.

Ben de diyorum ki neden?
.gerçekten bu bakiş acısından haberdar değildim. Ama okuyunca mantıklı geldi.

Bi şey daha ögrendim.

Bu olayın tesettürle alakası yok bastan söyleleyim. Sizin bu yaşadığınız sadece adet. Bazı yerlerde böyle adetler var. Bizde de var oradan biliyorum. Birakin sizin kaldirmanizi ben bile kaldıramıyorum. Tek çaresi eşininiz sizin arkanızda olması. Beraber evlilik terapisine gitmeyi önerin. Baktınız düzeleceği yok, siz kendi psikolojinizi düzeltin, avukata danışın. Pat diye ben gidiyorum demeyin.Yoksa bunlar çocukları da vermezler.

Bir de biraz dirayetli olun. Yeri gelmiştir babamı dinlememişimdir kaynana kim oluyor?

Son cumle cok onemli , gercekten dimdik duran kadinin basina bunlar gelmiyor , gelirse de zaten aninda bosanip hayatina devam ediyor
Keske tum kadinlar dik durabilse de kurtulsalar su erkek hegemonyasindan

Yani ne desem bilemedim. Size çok kızdım. Nasıl böyle yanlış bir evlilik yaparsınız? Her neyse artık olan olmuş bundan sonra önünüze bakın acilen boşanın.

Hosstttttt yobaz misss....kimsin sen be yobaz ne demek biliyoymusun sen..gerizekali dayak yedigin iyi oluyor esinin eline saglik kirsin kemiklerini.beyinsiz salak ortude sana kalmisti kimsin sen hadsiz!!!! Basortuye kurban ol sen..koca manyagi saygisiz...asagilik pislik..karektersiz..kocan hiristiyan olsa din bile degistirirsin sen.cunku kisiliksizsin...beter ol insallah daha beter..birde agzina kapandim yok yobaz oldum..hadsiz kopek kimliksiz kimsin sende benim dinime basortume konusuyorsun yok havliyorsun anca havlarsiniz zaten..kimliksiz insan musvetteleri..yobaZ sizin olmayan beyniniz bence!!!!!! Size ancak hostttttt denir kudurmus pitbullarrrrr...ye dayagini dayak yiyerek belki olmayan beynin calisir...beyinsiz salak......Allah vermis belani zatennn.....

Yuh!

Başörtüyü, dini savunmak sizin gibi had bilmezlere mi kalmış, çok yazık.

Savunmaya çalıştığın ama aslında asla savunamayacağın dinin o güzel peygamberinden bir damla insan nasıl olunur öğrenebilseydin keşke..

Senin gibi ne konuştuğunu bilmeyen insanlar yüzünden millet tesetturden de , dinden de soğuyor . Az haddini bilde öte de oyna..

ne diyosun be sen. kalbinin pisliği dilinden çıkıyor. hop bacım hop bi ağır gel

BANLANMAK İSTEMİYORUM!!

Esinin de cocuklarinin kendi ostedigi hayati yasamalarina izin verecegini sanmiyorum. Baksana senin icin bile annesinin istedigini yaptirmis. Hayir anlamadim siz tanistiginizda sen acikmissin. Seni oyle begenmis. MAdem bu kadar ailesine duskundu neden senle o kadar yil gorustu. Ve sen neden bir erkek icin kapandin. Bunu allah icin yapsan tamam ama evlenmek icin erkek icin neden. Bence kizin icinde artik cok gec. İlk okul bitmeden kapatirlar

Bu ne ya...Şaka mı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…