Eşimin ailesi ve tesettur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ohaaa şimdi sen başörtülü müslüman bir insan oluyorsunbu kusmuklu üslubunla öyle mi

Baştan olmamalı idi...tesettür sadece Allah için olduğunda devamlı e usulünde oluyor. Aslında ilişki diye bir şey de yokmuş da sizin bu inatlaşmanızın bedelini yavrular ödüyor...
Ve bunca kötü şeye maruz kalıp tek tesettürde takılmışsınız.

Mune

Ama horozdan kaçacak kadar kafayı bozmuş bir kadının yanında bunu dile getirmek sende doğru mu? Normal insanların içinde değilsin.

Yazında ki şu alintiladigim (aşağılama) cümle beni rahatsız etti..
Düşünce özgürlüğü naraları atarken bizden özgürü yok ama iş başkasının yaşadığı İnanç,yaşam tarzı dini anlayışı örtüsüne gelince nerden nasıl bel altı vururuz diye elimizden geleni yapıyoruz neden ?..
Muhafazakar insanlar ergenlik çağına girmiş olan genç çocuklarla bir oturmazlar..
SAYGI DUYMAK ZORUNDAYIZ..
Konudaki aile muhafazakar değil de
Yahudi bir aile olsaydı rahibe olsaydı kv'si
((Rahibeler de çarşaf benzeri giyer bazıları tamamen ortunurler bazıları yüzünü açarlar))
O zaman konu "Aa bu onların dini inancı dolayısı ile yaşama sekli" deyip
"Saygı duymak zorundayız" olurdu buradaki cümle...
İnsanların inançları yaşama biçimi dini anlayışı ile yerine getirdiği hareketli
Asagilanmayi bırakın!!
Bu söylediğim herkes için geçerli..

Konu sahibi bile bile lades demiş
Adam aileler uyusmaz olmaz demesine rağmen 30 yaşına yakın yaşı olan kadın yalvarıp yakarım zorla evlenmiş
Adam görüşünü aile hayatını dile getirmiş
Tek suçlu varsa konu sahibidir..
Ne tesettür ne muhafazakarlik nede o insanların doğru veya yanlış yaşadığı hayat...

Senin savunduğun ne tam olarak ?
Bu ne yahu ne içtin?
Müslüman bela okumaz okuyamaz
Tam tersi hidayet bulsun diye dua eder
Sen dinimizi bu şekilde sevdirdigini mi zannediyorsun? Yada senin öğrendiğin din çok farklı...
Şok oldum ya bu nasıl uslup mahalle kavgasında gibi

Bir kendinize gelin internette yazmak ne kadar kolay değil mi? başınız örtülü olsa ne olur siz çirkinlikle örtmüşsünüz kalbinizi. Şu durumda soğuması çok normal konu sahibinin. Seni zorlamislar miydi örtün diye? nerden anlayacaksin?
Bende kapalıyım ancak sizin zihniyetinizden uzağım hatta zihiniyetinizden iğrendim.

Belki bu kadarını tahmin etmemiştir her tesettürlü aile bir mi?

Belki bu kadarını tahmin etmemiştir her tesettürlü aile bir mi?

30 yaşında kadın bu işin sözü.nişanı olmadı mi yahu kınası hadi hepsini geçtim düğün evresine kadar illaki yanyana gelindi kaldı ki adam 6 yıl boyunca anlatmaya çalışmış
Konu sahibinin anlamaması için 5 yaş olması lazım

Aslında asla ama asla küçümseme yapmak amacım yoktu. Biz de toplumun geneli gibi insanlarız. Hiç-bir konuda fazlamis yoktur. Yani mesela fazla rahat ya da fazla muhafazakar değiliz. Yani kadınin inancını yaşamasını kücümsemek haddim degildi.

Belki de anlatmak istediğimi yanliş ifade ettim. Ama amacımın da küçümsemek olmadığı mesajımin tamamından belli.

Evlendiği adamin ve ailesinin aşırılığı beni rahatsiz etti aslında. Evet kendisi istediği şekil yasasin da başka insanlara karışmasın. Biz böyke yaşıyoruz.

Biz de hacca giden de var

Oruç tutmayan da var.
Hepsi de ailemden insanlar.
Hepsini seviyorum.

Kimse de ötekini herhangi bir şeye zorlamıyir.

Ailedeki bağnazlık kaynağını hoşgörusüzlukten alıyor.

Uyardığınız icin tesekkur ederim. Bilmeden kalp kırmak istemem.

Iki küçük çocuk var; cahil, kaba, üslubu bozuk, bir aile ve eş ile muhatapsınız ve derdiniz tesettür öyle mi? Siz diğer sorunları ortadan kaldırın da tesettür en kolayı. İnanmıyor ve istemiyor iseniz açılmak birkaç saniye sürer. Ancak bu evlilikte ve ailede açılınca sorunlar ortadan kalkmaz.

Ayrıca adam size kırk kere uyumlu değiliz demiş. Zorla evlenmişsiniz. Kimseyi suçlamaya hakkınız yok.

Hikayemiz benziyor ama sağolsun görümcem benim önümü açtıBende eşimi çok sevdim seviyorum biz sevgiliyken görümcem çarşaflıydı bizden önce evlendi çarşafı çıkardı ferace giydi sonra feraceyi de çıkardı şimdi tunik pantolon giyiyor evlenince çok değişti yani anlayacağınız kayınvalide kızının geleceği ile oynamış çarşaf giydirmeler pantolonu yasaklamalar çok şükür görümce evlenince değişti bana da yol açıldı yoksa çarşaf bile giyinmeye razıydım bende aşkın gözü körmüş gerçekten neyse ki şuan olmak istediğim gibiyim pantolon giymiyordum baktım görümce hanım açıldı saçıldı bende giymeye başladım kayınvalide laf söz etti aldı ağzının payını sen kendi kızına bak dedim ben öncesinde açıktım bu kadarını yaptığıma şükret dedim bana eşim karışır sen karışamazsın dedim benim de kızım var bende kızımı zorla kapatırlar diye korkuyorum ama izin vermem tabiki

Aslında ben ailede aşırılık görmedim..
Şöyle aciklayayim ki ben muhafazakar bir ailede yetiştim ama hamdolsun ki ne bağnaz ne yobaz'im hani hep muhafazakar olan insanlara igrendigim şu tabiri kullanırlar ya "örümcek kafa" halbuki
Kur'an'ı Kerim de. İlk ayet "Oku!'dur
Okuyup okuduğumuzu iyi anlamak gerekir bu her şey için geçerlidir..
Ailenin muhafazakârlığı şu yönden bana fazla gelmedi bende aynı şekilde yaşıyorum ama ben arkadaşım akrabam yada başka biri açık olsa aileme katılsa ona asla böyle bir şekilde İslami anlatmazdim..
Anlatmam da.. sevdiriniz nefret ettirmeyiniz hadisi şerif'tir..
Ailenin bence bu hırsı böyle davranması şu yönden olabilir zaten konu sahibi bile isteye lades demis..
E gelirken herşeyi biliyordu şimdi niye zit iş yapıyor diye düşündükleri ve eşinin 6 yıl boyunca aileler anlaşamaz derken bunları kastettigini düşünüyorum...

Böyle güzel cevap verdiğiniz için de ayrıca teşekkür ederim

Şuraya da bir hikayemi bırakayım..
Bir arkadaşım açıktı ki bu benim için asla sorun değil yada onu benden ayristiran birseyde olmadı( mini etek elbise her ne ise işte en açık derler ya yani öyle bunu da tam )anlatabilmek için yazıyorum
Ve arkadaşım benimle yıllarını geçirdi bir gün dedi ki bende örtünmek istiyorum hemde çok hevesli heyecanliydi namaza başladi..
Çok sevindim İslami doğru yaşamak doğru anlatmak önemlidir bu'da bir vebaldir eğer karşı taraftaki insanı dinden sogutuyorsak sorgulamamiz gerekir kendimizi...

Adam acik acik soylemis. Tum bunlarin disinda 30 yasinda bir insanin gozunu ask nasil kor edebilir? Bu tamamen bir kiif bir bahane hic inanirici degil. Tum bunlarin disinda en affedilemeyecek sey siddet var. O an birakip gidecekken ustune cocuk yapmissiniz. Kendi dusen aglamaz diyecegim ama cocuklariniza yazik. En fenasi da bizim cocuklarimizin ilerde esi olacak insanlari sizler yetistiriyorsunuz. Bu toplumun saygili erkeklere ve kendini seven kadinlara ihtiyaci var. Lutfen ozsayginiz icin cocuklariniz icin ayaklarinizin ustune basin.

Reactions: 000
Bir kadinin diğer bir kadının dayak yemesini övecek kadar yobazsin. Hadsizsiniz

Yemin ederim okurken içim sıkıldı... Genç kızlarımıza maalesef net bir örnek oldunuz. “Aşk herşey değildir. Kültür farkınız bu kadar fazlaysa evlenmeyin kendinizi de karşınızdakileri de yakmayın. ”

Bazı üyeler de bu tip ailelerde aşırılık yok demiş.
1.Yahu kadıncağızın habersiz izin almadan altınlarını almışlar.(Kul Hakkı)
2.Şiddet var.
3. Sürekli kışkırtma var.
4. Kızına bile karışma var.Laf sokma var.Haddi aşma var. Annelik hakkına sürekli müdahale var.
5. Sürekli ötekileştirme var.Yok ailemize gelmeseydin bilmem ne.Hala aileden saymama var.

Yani bunlar aşırılık değil mı?
Kadıncağıza kıymet yok.Kişiliğine saygı yok.
Eşi zaten karaktersiz biri.
Ben inanın bu ailede olsam; dinde zorlama olmaz.Inanç kişiyi bağlar diye mutlaka müdahale ederdim.Kadıncağız bir hayalini anlatıyor.Baleye gitsin diye.Ona bile kapanacak olmaz diye ahkam kesiyorlar.Yahu hangi sıfatla bunu diyorsun diye kimse demiyor?
Yahu sen babaannesin.Haddini bil denmesi lazımdı.

Konu sahibi lütfen kendi hayatının sorumluluğunu al.
Eşin seni sevmiyor.
Kayınvaliden seni kabul edememiş.Hala ötekileştiriyor.
Önce insan olmalı insan.
Ben eşinizin ailesinde; herşeyin zemini olan insanlığı göremedim.
Bunları bir düşünün.. S Siesta85

Son düzenleme:
Neler yaşandı bilemeyiz nişan evresinde de kaynanasi boyle konustuysa haklisiniz ama rol yapanlarda oluyor

İnançlı ve inancını elinden geldiği kadar yaşamaya çalışan biri olarak üslubunuzu ve yaklaşımınızı şiddetle kınıyorum.
Sözde dininizi savunuyorsunuz öyle mi?
Bu üslupla,bu çirkin hakaretlerle,beddualarla savunacaksanız kalsın.
Şecaat arz ederken sirkatin söylemek dedikleri bu olsa gerek.
Bir insan hemcinsine 'ye dayağı aklın başına gelsin' nasıl der?

Son düzenleme:
Yorumunuzu çok beğendim bende kızımı düşündüğümde sizin anlattığınız gibi olsun istiyorum zorla tesettürlü olmasın isteyerek bilerek tesettürlü olsun zorla bilinçsizçe tesettürlü olanlar illaki bi patlak veriyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…