Eşim kötü zamanında destek olmadı, ilgisiz ve uzaklaştı

Esim "babam annemi aldatmis" dese ben de cok bir tepki veremem yani nasil teselli edilecek bu durum ne bekliyorsunuz ki?
Benim kuzenimin babasi da annesini aldatmisti boşandilar hicte oturup aglamadi kiz yani ki 15-16 yaslarindaydi o zaman. Siz koca kadin ben anlam veremedim dogrusu.
Butun hayat hikayenizi 2 satirla bilemeyiz tabi.

Bende evliliğim süresince hep anne olma hayaliyle yandım tutuştum ama bir türlü evliliğin oturduğuna inanamadım ki çocuk yapmaya yelteneyim bir iyi bir kötü gittik durduk boşanmaya kadar geldik, içiniz içinizi yerken bu durumda çocuk aklınızdan bile geçmemeliydi… Bir nokta var emin olduğunuz işte o an karar vermeliydiniz…

Bir koca hamile eşini eylemeyecekse neden koca?

Sizin adınıza üzüldüm yinede kendinizi üzmeyin değmez, çocuğunuz etkilenmesin onun için güçlü durun boşan demek kolay ama böyle bir adamla bir ömür nasıl geçer onu düşünmeniz gerekiyor…

Neden boşanamıyorsunuz?
Burası çok küçük bir yer, 3 sene önce nişanlıyken de babamın yine böyle bi olayı olmuştu tam ben evlenmek üzereyken annemi aldatmıştı. Herkes duymuştu vs. bunun üzerine çok sıkıntılı bi düğün süreci yaşadım eşimin ailesi tarafından da çeşitli laflara maruz kaldım. Şuan da yine annem ve babam boşanıyor ve ben hamileyim, yani bir babam yok ve benim de çalışma durumum yok şuan. Annem kendine ve kardeşine zor yetecek durumda. Hepsini geçtim eşim kesinlikle boşanmaz, bir de çocuk varken ortada üstelik. Ailesi de işin içine girerse onlar da karşı çıkar, ayrılacak bi sebep yok diyecekler. Rezil olan yine ben olcam, burası küçük yer hemen duyulacak boşanıyolarmış diye ve boşanamıcam bi güvencem yok çünkü. Sadece ele güne duyurmakla kalıcam yani bu yüzden.

Ben mi daha çok duygusal bakıyorum belki bilmiyorum. Tabiki de gelip ah vah etmesini beklemedim sadece dedim ya yani bir koca olarak ne bileyim kimden destek beklemem gerekiyor? Annem kalp hastası üzüntü ve strese gelemiyor kalbi dayanamıyor. Ve tek başına kaldi ne kardeşleri var ne anne babasi. Sadece çocukları var. Eşim de üzüldüğümü görüyor sonuçta bir gelip üzülme stres yapma bak bebeğimizi düşük bunlar de geçer annen için de endişelenme biz varız yaa demek zor şeyler mi bilmiyorum. Ben onun annesinin başına böyle bi şey gelse mesela böyle yapmazdım.

Siz daha temkinli yaklaşmışsınız haklı olabilirsiniz dediğim gibi daha önce boşanmayı da düşündüm ama cesaretim olmadı. Yani bunu da büyük bir sebep olarak görmedim ama zamanla zamanla üstüne katılınca bir şeyler o zaman anladım katlanamadığımı. Yaptığı zamanlarda oldu, sevindirdiği, sevdiği zamanlarda oldu hah dedim düzeldi galiba. Ben de eşimi seviyordum ortada bir aldatma vs. olsa zaten bir dakika durmazdım. İşte hep bir acaba düzelir, acaba evliliğimiz oturur mu daha yeni bir yuvayı da silip atamadım. İmtihan dedim bir de belki sabredip beklemem gerekir dedim..

Hak veriyorum size insan umut ediyor ama inan evlenecek evlenmiş yaşa kadar gelen adam kaybetme korkusu yaşarsa değişiyor başka şekilde mümkün değil gerçekten inan bana benim konularımı okuyabilirsin protokol imzalamaya kadar geldik döndük o da kaybetme korkusu yaşayıp baştan aşağı değiştiği için…

Lütfen uygun zamanda eşinle konuş, güzelce derdini anlat. Boşanmayacaksan bile boşanacak hissi ver ancak öyle kıymet biliyorlar inan bana…

Adam odun ama sizde de nazli ve zor bir yapi sezinledim.
Son kez guzellikle konusun bundan bundan rahatsızım bir şeyleri senin dusunmeni istiyorum diye
Olmuyor ve ayrilamiyorsaniz bebegi strese sokmayın.
Zaten ayrılamadığım için ama aynı zamanda da bu durum canımı çok acıttığı için yazdım ben de. Üzüldüğüm için elimde olmadığı için yani o yüzden bebek strese nasıl sokulmaz bunun da nasıl olacağını anlatırsanız belki yapabilirim. Artık anlatmaktan yorulduğum için onu biraz kendi haline bırakmak sessiz kalmak istiyorum. Üzerine gittikçe sanki anlamamaya yemin etmiş gibi

Onun gerçekten anlaması için ailesine gitmesi lazım konunun başka türlü ciddi olduğumu anlamaz ama onu da ben istemiyorum dedim ya çünkü ah kızım vah kızım diyecek bir ailesi yok oğullarını haklı görürler. Bu da sebep mi derler, karnında çocukla vs. derler. Ama ona o duyguyu başka türlü nasıl yaşatırım bilmiyorum aklıma şöyle bi şey geldi. Önümüz bayram o yüzden şimdi kimseye bi şey anlatmıcam, bayramın geçmesini beklicem, ondan sonra ayrılmak istediğimizi geçinemediğimizi söylicem annenlere dicem belki faydası olur korkutma açısından hem de daha kimse duymamış olur

Ben sizi anliyorum ama kendinizi yiprattiginizla kalıyorsunuz.
Konuşmakla,kavga etmekle dövünmekle ne babaniz ne kocaniz değişiyor.
Su akiyor yine ayni yola giriyor
Bende bir cok seyi değistirmeye çalıştım yine insanlar bildigini okudu.
O yuzden önceliği düşünce olarak kendi kendinize ve bebeginize verin
Bir sure dinlenin,dedigim gibi esinizle konusun baktiniz olmuyor birde konusmamayi tepki vermemeyi deneyin

Baban annenden boşanıyor senden değil yani hala senin baban. Boşansan annen çocuğuna bakar sen çalışırsın gayette gecinirsiniz. Rahatınızı bozmak istemiyorsunuz gibi geldi kusura bakmayın.

Zaten kimse oğluna toz kondurmuyor çok haklısın.
Bu işe adım atmadan önce şundan emin ol kendine sor ve cevapla sonuç boşanma olursa ailen arkanda olacak mı? Eğer “olacak” cevabını veriyorsan yapacağın hiç bir ataktan korkma.
Aile arkadaysa gerisi teferruat.

Bence bayram öncesi hak etmiyor ama güzel bir ortam ayarla yani çayını koy otur güzelce kendini ifade et dinlemesini iste bir şeylerin değişmesini istediğini söyle vereceği olumlu olumsuz cevapları dinle cevap verme. Bayram sonrası konuyu direkt ona aç…

Eğer ailen arkanda olacaksa anne yada abla ile konuyu paylaşmanı tavsiye ediyorum

Baban annenden boşanıyor senden değil yani hala senin baban. Boşansan annen çocuğuna bakar sen çalışırsın gayette gecinirsiniz. Rahatınızı bozmak istemiyorsunuz gibi geldi kusura bakmayın.
Hala benim babam değil evet konuşuyorduk ama sağlıklı bir baba kız ilişkimiz yoktu ve hasta annemin üzerine genç bir kadın getirmek istedi böyle bi şeyi kabul etmedik ben de kardeşlerimde. Normal bir boşanıp ayrılma olsaydı ve hep arkamda destek olan bir babam olsaydı dediğiniz doğru evlenmek kadar boşanmak da haktır diyebilirdim. Ama bu durum öyle basite indirgeyecek bir durum değil benim için. Rahatımı bozmak değil ani karar verip pişman olmak istemiyorum sadece

Haklısınız o konuda çok teşekkür ederim, bunun bilincinde olmaya çalışıyorum bir insan yedisinde neyse yetmişinde de odur derler. Ama içimde hep bir umut vardı belki bu dönemde daha hassasım k yüzden de böyle hissediyorum bilemiyorum bütün hislerimi buraya tam anlamıyla aktarmam imkansız. Dün birbirimizi çok kırdık ve bu kadar uzaklaşmasının, ısrarla konuşmak istememesinin bi sebebi vardır diyorum ben de üzerine gitmek istemedim artık kendi haline bıraktım. Ya boşanma korkusu yaşatmak istiyorum ya da tamam boşanmayalım ama benden bi şey bekleme benim bütün beklentim bitti senden falan demeyi işte hala ne yapacağımı da bilmiyorum bu aradayım. Ama bugün annemin yanına geldim en azından bir kaç gün eve gitmeyi düşünmüyorum.

Bu ani karar değil ki 3 yılın sonunda alınmış bir karar olacak. Erkekler kolay kolay değişmiyor şimdi neyse yıllar sonrada öyle olacak dediğim gibi bekletiniz olmasın böylece kendinizi üzmemis olursunuz o da sadece babalık görevini yapar.

Annemle ablam konuya şahitler ve onlar da yanındayız ama bunun bi süreç olduğunu biraz daha sabretmemi, biraz beklentilerimi düşürmemi falan söylediler.

Yani çocuğumun ne babasız bi hayatının olmasını isterim ne de sevgisiz tartışmalı bir ortamda büyümesini, bu arada kalmak çok zor. O gelip konuşmak isteyene kadar konuşmamaya karar verdim şuan, tavsiyeleriniz için teşekkür ederim..

Evet biraz öyle ani karar derken yine de aynı yere geliyoruz ortada bir çocuk var o da boşanmak istemeyecektir ki söyledi de bunu. Haklısınız inşallah beklentilerimi azaltabilirim belki o zaman mutlu olurum bilmiyorum, hayırlısı artık biraz uzak kalıp zamana bırakmayı düşünüyorum

Hamile olmasanız şaşırırdım zaten.

Adam yontulmamış haklısınız ama siz de duygularınızı çok abartıyorsunuz sanki,okurken ben bile öyle hissettim.Hepimiz zaman zaman sevdiklerimizle tatsızlık yaşıyoruz,siz dünyanın sonu gibi anlatmışsınız.

Sürekli sarılsaydı demiş durmuşsunuz,siz sarılsaydınız.O an içimden eşime sarılmak geliyorsa kimin başlattığının ne önemi var; ben sarılırım.İlişkileri böyle daha çekilmez hale getiriyor pek çok kadın, maalesef siz de öyle yapmışsınız.
Bir de gerçekten erkekler bizim kadar detaylı düşünemiyor,dosdoğru bakıyor onlar.Zaman zaman yönlendirmek lazım.

İnşallah siz ve çocuğunuz için her şey çok güzel olur, sizde benim gibi anneliği hissetmeye başlamışsınızdır öncelikleriniz şimdiden çok değişmiştir lütfen bebeğiniz için canını fazla sıkmayın o da hisseder

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…