Eşim kötü zamanında destek olmadı, ilgisiz ve uzaklaştı

Konuyu kim hortlattı iki saat okudum eski konuymuş
Tam zırhımı kuşandım ki tarihe baktım.

Bende katılıyorum , hatta bi işiniz var mı bilmiyorum ama üni falan okuyun ya da mezunsanız KPSS vs çalışın , sorarsa kendi hayatıma odaklanmak istiyorum deyin . O zaman korkar sizin onu bırakabileceğinizi düşünür ayağını denk alır. Olmazsa da ekonomik özgürlüğünüzü elinize alın boşanın , kimse her gün kalbinin kırılmasına değmez . Çocuğunda böyle ilgisiz bir babayla büyüyeceğine tek büyüsün. Yani siz şimdi beni sevmiyor diye düşünüyorsunuz çocuğun da aynı şeyi düşünecek yazık değil mi ?

Keşke çocuk yapmasaydın. Nolur artık kk da dernek falan Kurucaz artık , nolur evliliğiniz ters gidiyorsa veya oturmamışsa, içinize sinmeyen hoşnutsuz olduğunuz şeyler ısrarla devam ediliyor çözülmüyorsa ÇOCUK YAPMAYIN. DÜZELMEZ , daha beter olur .

Kardeşinizle nasıl bir tartışma oldu da böyle çıldırmış gibi oldunuz? İlgi için böyle şeyler yaptığınızı düşünüyorum, büyük ihtimal eşiniz de bunu biliyor bu sefer hiç umursamıyor.
Böyle bir adam en baştan böyleydi yazık değil mi çocuğa? Mutlu olamazsınız tabi. İnşallah düzelir ne diyim. Ama size tavsiyem biraz sakin olun.

Terapiye devam ediyormusunuz? eşiniz değişmicek ama hareketlerine sözlerine daha dikkat edebilir. Sakince makul şekilde konuşup isteklerinizi dile getirin. Sizi anlamasını beklemek yerine net olarak söyleyin.

Ben şunu merak ettim eşiniz evlenmeden önce nasıldı? Sevmiyor diye fotoğraf çekilmiyor elinizi tutmuyormuş ya evlenmeden önce de böyle miydi?

Şunu da sormak istiyorum siz eşinizden babanızla ilgili süreçte ne yapmasını beklediniz de yapmadı? Yani bunlar hassas konular benim eşimin de başına gelse vereceğim tepki hemen hemen herkesle aynı olur. Onun ailesi onun özeli, ancak anlatmak isterse dinlerim yorumum da hayırlısı her şey olacağına varır gibi gir şey olur muhtemelen.

Siz sarılarak sakinleşiyormuşsunuz madem biliyorsunuz niye onun size sarılmasını beklemek yerine siz hamle yapmıyorsunuz? Adam gelmiş ne var ne oldu diye endişelenmiş soruyor sakinleşme yönteminiz sarılmak madem sarılın.

Bakın eşiniz bu. Evlendiğimiz günden beri böyle diyorsunuz. Siz evliliğinize devam etmiş üstüne bile isteye hamile kalmışsınız.

Bence en başta çok aşırı beklenti içindesiniz olmayın,neden mi çünkü her insanın karakteri farklıdır kimi el ele gezmeyi sever kimi sevmez kimi içindekileri dışarı gösterebilir kimi gösteremez,ama insan sevdıgı ıcın onun ısteklerıne gore kendını bıraz şekillendirebilir orda hem fikiriz.Şimdi bu adam düz bi adam siz bunun yıllardır boyle oldugunu bıle bıle bu evlılıktesınız,eger aranızds bı sevgı olmasa sanmıyorum kı devam etmezdınız,bence kendınızı gerı cekıp güçlü bir duruş sergileyin siz üzerğne gittikçe itersiniz.Cool takılın bu sefer o gelecektir bu adamın huyu bu yuzde yuz degısmez ama yuzde 30 degısebılır,bunuda sız soyledıgınız ıcın yapmaz,kendı ıstemesı gereklı,kendı ayaklarınız uzerınde durun bıraz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…