Eşim kötü zamanında destek olmadı, ilgisiz ve uzaklaştı

Yani o an ondan bekledim belki abartıyorum dedim ya bilmiyorum farkında değilim ama hissettiklerim böyle. Hani mantığıma göre çünkü eşimi o durumda görüyorsam üzgün bir haldeyse evet ben sarılırım ama demek ki ben sadece böyleyim, bilmiyorum. O yüzden bunu bekledim. Bizim gibi düşünmediklerini de biliyorum ama çoğu zaman her şeyde de aaa bu erkek böyle düşünemez diyemiyorum tabiki hele ki böyle bi anda hiç diyemedim. Haklısınız hep söylemeyle yapıyor ama ondan da ben yoruldum artık, ben söyledikten sonra ne anlamı kalıyor diyorum..

Evet endişeliyim bi yandan da bu durumda bunları ona yaşatmak hiç istemezdim onun üzüntüsü içerisindeyim ama belki daha iyi olur her şey yine tek umudum oğlum, çok teşekkür ederim

Tüm zamanları bilemem ama cidden bu olayda eşinin aman aman büyük bir kusuru yok bence.Sen de gelince onu iteklemişsin,o da ona kırılmıştır.Neden hemen boşanma sözünü geçiriyorsunuz evlileriniz de ,bu kadar basit olmamalı bu kelime .

Ya valla sağolun şöyle yorumlara ihtiyacım vardı belki de yani ben mi çok abartıyorum da dedim belki sağlıklı düşünemiyorum olur ya, hani çıkmazda kalmasam zaten yazmam birinin de çıkıp benim eşim de böyle ama yani ne bileyim düzeliyor her evlilikte olur eşine şöyle şöyle davran bence faydası olur demesini falan bekledim de yani

Çok drama queensiniz son mesaj kanıtladı :)) Sarılsaydı kendime gelirdim diyerek sinir krizi geçiren kadına benzettim sizi biraz da. Tabi siz onun kadar değilsiniz ama ucundan var gibi e hamilelik kafası da var olaylar uçuyor ıslanmalar ağlamalar bağırmalar :)) Neyse lohusalıktan sonra siz düzelirsiniz eşiniz de o zamana kadar yontulur bence.

Ya gerçekten merak ediyorum yanlış anlamayın tek ben mi böyleyim gerçekten ben mi çok temas bağımlısıyım ya da ben mi sadece eşinden bir iki güzel kelime falan sevgi içerikli bi şey görmek isteyen ya da benim eşim haricinde bütün eşler hep son derece ilgili sürekli sevgisini gösteren falan kimde sorun anlayamadım gerçekten

Temas bagimlisi olmaniz normal.
Benim eşim temas sever ben de severin.
Ama drama yaratmiyorum bunlari yapsin diye. Insan bıkar yani.

Derdim olunca geciyorum dogru durust sekilde anlatiyorum sonra aglayacaksam sariliyoruz agliyorum.
Yagmurlarda islanip odanin köşesinde miz miz miz aglayip 50 sefer noldu diye sordurup 51. De de 5 yasinda cocuk gibi bagira bagira nefes nefese anlatmam ortada ölüm, hastalik yoksa. Insanin yapasi varsa da kacabilir.

Hayır öyle anlamayın teması herkes sever ancak sizin hamilelik ve diğer konular içinizde biriktiği için büyük büyük tepkiler vermişsiniz. Bu konu özelinde konuşuyorum. Genel anlamda eşiniz çok uzaksa burda sizin ağlamalı kriziniz sadece siz hakliyken haksiza abartılı tepki veren kişiye dönüştürmüş.

Yahu ne kadar yanlış anlaşılıyor bundan bunu mu anladınız gerçekten? Drama yaratmıyormuşsunuz demek ki beklentileriniz karşılanıyor hanımefendi. Ayrıca ben zaten bir stres halindeyken üzerine büyük bi tartışma yaşadım ve uzun bir yolu yürüyerek gelmek zorunda kaldım aşırı yağan bir yağmurda evet bu da beni sinirlendirdi yani hem çok üzgün hem de sinirliyken bir de üzerine aa ne güzel yağmur ne güzel diyip sekerek gelemedim. Bağıra çağıra nefes nefese anlattım mı yazdım ben göremiyorum bu arada? Çok üzgündüm ağlıyordum anlatacak halim yoktu anlatırsam sakin bir şekilde anlatamayacaktım o da ısrarla sorunca o şekilde anlatmaya başladım dedim. Yani benim eşim ağlıyorsa ben de sorarım evet ama dayanamam sarılırım da sarmalarım da hangi bir insanoğlu sinirli ve ağlarken pat diye aniden yumuşak bir tona geçip derdini anlatabiliyor gösterin de ders alayım o halde. Ben de her bi olay olduğunda oturup ağlayıp eşimin gelip 50 sefer sormasını beklemiyorum sadece o anki durumum o anki ruh halim öyleydi ve o an için şefkat bekledim belki bunun neresi komik veya saçma herkes çok olgun maşallah burda tebrik ederim böyle olan herkesi

Aslında evren 2 kere düşük yaptığınızda size bu adamın doğru kişi olmadığı mesajını vermiş
Umarım sizin için her şeyin iyisi olur bebeğinizi sağlıklı kucağınıza alırsınız

John Gray-Erkekler Marstan kadınlar Venüsten
Gary Chapman- Beş Sevgi Dili

Kitaplarini okumanizi, eşinizin de okumasini oneririm

John Gray-Erkekler Marstan kadınlar Venüsten
Gary Chapman- Beş Sevgi Dili

Kitaplarini okumanizi, eşinizin de okumasini oneririm
Teşekkür ederim en kısa zamanda alıp okuyacağım eşim için pek bi şey demiyorum kitap okuması yoktur terapistimizin önerdiği kitapların da hiçbirini okumadı vaktim olmuyor diyerek ama ben okucam inşallah sağolun

Düşkün ailesine, hiçbir hatalarını da kabul etmez hep savunur mesela hep annesi asla öyle demek istememiştir ben yanlış anlamışımdır falan
İşte bu süt kuzuları hep böyle bir eş olarak karşımıza çıkıyorlar. Sevgisinin neredeyse tamamı annesinde.

Ben eşinizin istediğiniz ölçüde değişeceğini düşünmüyorum. Seçim sizde. Neyi hak ettiğinizi düşünüyorsanız onu seçersiniz.

Yani evet çoğu zaman anladığını ve değiştiğini sandım, çabasını gerçekten gördüğüm zamanlarda oldu ama dönüp dolaşıp aynı noktaya geri geldik hep, şimdiki olduğu gibi. Biraz zamana bırakmayı en azından şu anlarımı kendime zehir etmemeyi seçiyorum, ileriyi de yine zaman gösterecek artık diyeyim..

Benim eşimin babası da annesini aldattı. Bana bunu söylediğinde sadece şaşırdım ve hiç beklemezdim nasıl olmuş falan dedim. Böyle bir durumda birinin birini aldattığını duyduğumuzda ben aldatan kişiye hakaret ederim yani normal bi tepki budur. Ama ben eşimin babasına hakaret edemem. Çünkü benim babam da annemi aldattı ve ayrıldılar. Hatta ben babamla en az 5 yıldır görüşmüyorum ona rağmen eşim babama tek bir kötü laf söyleyemez. Ben yanında bağırır çağırır küfürler ederim belki babam için ama o salak bile diyemez izin vermem. Daha önce bu yüzden başka bir ilişkimi bitirmişliğim bile var. Bu olaydan sonra tüm aile toplandılar ve annesiyle babası bi yüzleşme gerçekleştirdi. Orda bile ağzımı açıp tek bir kelime etmedim sadece sessizce oturdum. Çünkü bana düşmez. Ben onlar için el kızıyım. Oğlunun dediklerini yiyip yutarlar ama benim dediğim salak lafı bile yıllarca unutulmaz. Bu süreçte eşimi tabi ki destekledim ama ah canım vah canım diye değil sadece aldığı kararlarda yanında durarak. Mesela babasıyla görüşmedi, saygı duydum destekledim. Sonra bayramda babasını aramak, ziyaret etmek istedi. Destekledim ziyarete gitmek istese yanında giderdim. Ama normalde böyle biriyle görüşmem keza kendi babamla da görüşmüyorum. Gibi gibi yani eşinize bu konuda kızmayın adam ne diyebilir böyle bir durumda?

Erkekler bu kadar kompleks düşünecek varlıklar değil. Eşin bu konuda sana destek olmaya çalışmış onun penceresinden de o elinden geleni yapmış. Yani önce sarılsaydım falan diye düşünmez, o an ona doğru olanı yapmış adam

Ben bundan çok ayrı bi konu üzerine yazdım bu arada siz çok farklı yerden anlamışsınız. Benim eşim de şimdiye kadar olanlardan dolayı ağzını açıp da senin babanda şöyle böyle demiş değildir aynı şekilde hiçbir şekilde kısıtlama karşıma da şimdiye kadar olmadı ama ben bundan bahsetmedim ki. Olayın bu tarafını hiç kastetmedim yani benim anlatmak istediğim o an ki durumda bana duygusal anlamdaki yaklaşımı olmaması buydu yani, yukarda hep ifade ettim ama nasıl daha farklı anlatılır bilemedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…