doğum çantası hazırlanmalımı artık ?

kızlar bende hazırladım dün doğum çantamı nihayetinde
hemen hemen hepinizinki hazırdır ama ben yinede yazıyorum eksiklerimiz varsa onları bakarızz
kendim için aldıklarımm
2 adet gecelik
1 adet pijama takımı önden düğmeli
iç çamaşırı
çorap
emzirme südyeni
göğüs pedi
ıslak mendil
kağıt peçete
terlik
hasta bezi(5 tane koydum devlet hastanesinde yapıcam orada vermiyolarr)ped
diş macunu diş fırçası
el sabunu,havlu,çatal tabak vs.
fotoğraf makinası
uff bunlar aklıma gelenler ama sanırsam bi bunlardı
oğlum için koyduklarımm
2 tane hastane çıkışı biri ilk doğunca diğeri hastaneden çıkarken
2 tane ince battaniye
1 tane daha kalın bi battaniye
10 tane bez(prima yeni doğan)
uni baby ıslak mendil
eldiven,şapka,ağız mendili,önlük,göbek bağı
biberon,emzik,
ayrıyetten 3 tane çıtçıtlı bady,1 tane iç zıbın
kızlar eksiklerim varsa yazabilir misiniz,yada çok abarttıklarımm

ghanelicimcanim hic dogum yapmadimki.. benimcantamda buna benzer ama türkiye ve almanya arasinda fark var .. örnegin gögüs pedi, hasta bezi ,bebek bezi ve bebek kiyafeti götürülmüyo burda hastanede veriolar..
ha bence kalin battaniye ye gerek yok.. gece cikarmazlar sonucta neye lazim olurki ?

askito corumlu kızlar buralardamısınız hala iice yerleştiniz foruma walla :roflol::roflol::roflol:

sizin ufaklıklar yerlerinden memnun mu ne ?:sm_confused::sm_confused: neyse hayırlısıyla sizin de doğum haberlerinizi bekliyoruz :1hug::1hug::1hug
:

saol canim:roflol:
kamp kurduk biz buraya:))))))

vallaha sen onu askitoya sole onun dogum tarihi yaklasiyor efe beyin :roflol::roflol:
benim daha 17 gunum var:teytey:
aman hayirlisi ile gelsinler de norek bekliyoz iste anacum
yapistik kaldik gamyoncuiremsu

ghaneli bende devlet hastanesinde yapıcam çocuk bezi az canım en az 20 tane koyki hastanede ne kadar kalıcağımız belli değil çünkü .. bide sabahlık al yanına canım yqda bi yelek incede olsa mutlaka olsun yanında ..bide iki hastane çıkışı almışsın yanına ama bide tulum yada üzerine giydirebileceğin bi takım al canım ..benim eklemek istediklerim bu kadar .. sağlıkla doğsun bebeişin

yaf benim cantam hazir..aslinda arabada beklio ama birden havalar sogudu..pijamalarimda kisa kol kisa bacak.. corapta koymadim .. yarin öbür gün dogurursam popom donacak :roflol:
havalar her an isinabilir.. burasi manyak bi ülke :)) o yüsden simdi uzun kollu pijamada koymak istemiyorum .. bavul gibi olacak :)))

auy kızlar ne güzel allah kurtarsın inş. bende bişeyler almak istiyorum çok özeniyorum ama erken diye almakta istemiyorum allah sonuna ermemi nasip etsin inş. bende çanta hazırlayacağım günü 4 gözle bekliyorum

Benim de herşeyim hazirdi zaten , dün gece emziği ve biberonu da kaynatip çantama koydum tam tekmil hazirim yani :) ev temizliğim de bitti kizimin odasinin ufak detaylari kaldi o da bitti gibi..

Buryi okudukça o kadar çok özeniyorum ki sizlere allah banada görmeyi nasip etsin inş. Bu hazirliklari yapmayi nasip etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…