ARALIKLI ORUC+DÜŞÜK KARBONHİDRATLI BESLENME

Selamlar...🌸

23 saatlik oruçtan sonraki ilk öğünüm.
Zeytin koymayı unutmuşum, sonradan ilave ettim.
Sade kahve yanında 10 Gr kadar bitter çikolata da yedim.

İkinci öğünde amcamın kızına yemeğe gideceğim için saati biraz gecikir. Beslenme şeklimi biliyor. Uygun şeyleri hazırlayacağından ve ısrarcı olmayacağından eminim.
Bir dönem o da bu şekilde beslenmisti.
Sonradan eski alışkanlıklarına geri döndü, verdiği 20 kiloyu 25 kg olarak geri aldı.
En son toparlamaya çalışıyordu.
Onunki biraz da psikolojik.
Üzgün olduğunda yemeye sarıyor ve o şekilde mutlu olduğunu söylüyor.
Bence terapi almalı...😞

Eklentiler

• IMG20231230104721.jpg
    IMG20231230104721.jpg
    178,6 KB · Görüntüleme: 27
İyi akşamlar bugün sabah haşlanmış yumurta peynir zeytin salata patates kavurması yedim öğlen misafire yemek hazırlarken yemeğin tuzuna bakmak icin bir köfte bir kaşık çorba bir börek bir iki kasik pilav bir iki kasik şehriye salatası yedim.Tadina bakıyorum derken karnımı doyurdum😬aksamda bir kase çorba ve havuç tarator çayın yanınada fıstık yedim yarım armut yedim pastaya dokunmadim yinede ucuz kurtardigimi düşünüyorum normalden az yedim

Selamlar...🌸

23 saatlik oruçtan sonraki ilk öğünüm.
Zeytin koymayı unutmuşum, sonradan ilave ettim.
Sade kahve yanında 10 Gr kadar bitter çikolata da yedim.

İkinci öğünde amcamın kızına yemeğe gideceğim için saati biraz gecikir. Beslenme şeklimi biliyor. Uygun şeyleri hazırlayacağından ve ısrarcı olmayacağından eminim.
Bir dönem o da bu şekilde beslenmisti.
Sonradan eski alışkanlıklarına geri döndü, verdiği 20 kiloyu 25 kg olarak geri aldı.
En son toparlamaya çalışıyordu.
Onunki biraz da psikolojik.
Üzgün olduğunda yemeye sarıyor ve o şekilde mutlu olduğunu söylüyor.
Bence terapi almalı...😞
Benim gibiymis benimkide daha çok psikolojik. üzüldüğümde yemeğe sariyordum bayaği azalttim daha iradeliyim ama yarın gerçek anlamda can sıkıcı bir durum olur o zaman bilemem. Benimki daha çok çocukların sağlık problemi olduğunda ve elimden birşey gelmediği zamanlarda oluyordu hastanede kaldığımız zamanlarda ameliyat oldu peşine 40 gün yoğun bakımda kaldı mesela o zamanlar irade mirade kalmiyor yemekle mutlu olmaya çalışıyordum

Benim gibiymis benimkide daha çok psikolojik. üzüldüğümde yemeğe sariyordum bayaği azalttim daha iradeliyim ama yarın gerçek anlamda can sıkıcı bir durum olur o zaman bilemem. Benimki daha çok çocukların sağlık problemi olduğunda ve elimden birşey gelmediği zamanlarda oluyordu hastanede kaldığımız zamanlarda ameliyat oldu peşine 40 gün yoğun bakımda kaldı mesela o zamanlar irade mirade kalmiyor yemekle mutlu olmaya çalışıyordum
Çok geçmiş olsun, Allah bir daha göstermesin. 🤲❣️

Mutlu pazarlar...🌸

Gün yine sirkeli suyla başladı.
Bugün tatil, herhangi bir egzersiz yapmadım...🙃
İlk öğünümde menemen, salatalık, havuç, bol yeşillik, zeytin, peynir, fıstık ezmesi yedim...
Bir bardak da açık cay...
Üzerine de sade kahve, yanında bitter çikolata...

İkinci öğünde kıymalı karnabahar, yanında da kefirle veya süzme yoğurtla yapılmış koyu cacık planladım.

Günaydın, bugün tartı günü 😅

75.2 çıktım, ne diyordu rengin hoca “kilo vermeye çalışmayın sağlıklı beslenmeye çalışın” 😂

Açıkçası ilk hedefim Ramazan ayına kadar kilo almadan 70in altına inmek. Ramazan da çoğunlukla kilo veririm, inşallah bu kez de öyle olur.

Bu hafta yeğenim hala bizde, ona yapıp ederken kendim de dikkat edemedim farkındayım. Sabah kahvaltıları ve gün içinde idare ettim ama akşam çayları beni biraz bozdu. Neyse buna da şükür.

Bugün oruç tutmaya niyet ettim inşallah ( Pazartesi-Perşembeleri elimden geldiğince oruç tutmak istiyorum inşallah) yürüş yapmaya da çalışacağım, bakalım kısmet 🍃

Güne yine sirkeli suyla başladım, 25 dakikalık eliptikle devam ettim. ✌️

Günün ilk öğünü; menemen ve bol yeşillikli klasik tabagim....

Öğleden sonra da tüm vücut pilates yapacağım.

Akşam için fırında balık ve kış salatası planladık. 🤤

Eşim günde iki öğün yese de, tezgahta bir yiyecek görse ağzına atardı. Veya kileri açınca badem görür, hemen iki tane kapardi. 😄 Aralıklı oruç mantığını kavrayip kabullendiginden beri maşallah diyeyim, hiç bir şekilde atıştırma yapmıyor.🧿🧿

İki haftadır kek de yemiyor. Misafir için o yokken yaptım, dilimledim ve dondurucuya attım. Görürse ola ki canı çeker...😊
Ekmeği de kesebilirse harika olacak...

Karbonhidratı azalttığından beri acikmadigini da farketti.😍

Allah hepimize sağlık versin...🤲🌸

X