All-Star Diyet Yarismasi...

Beyin sporu mu. Mentalist izliyorum yeterli.
bende suan onu ızlıyorum

oo hosgelmısler geldıklerınde bırseye ıhtıyacları olursa bana yazabılırsınız
metanet var orda beyran içsinler
tahmis kahvesınde mutlaka kahve ıcsınler
imam cagdas da var hangısı hoslarına gıderse ama ben olsam metanete gıder beyran ıcer tahmıs kahvesınde kahve ıcerdım
oralarda muzeler de var ugrarlarsa guzel olur kaleye cıkabılırler kalenın orda da cok muze var bakırcılar carsısına yurume mesafesı hep

bızım evde zeytınyagından baska yag tuketılmez sadece pılava zeytınyagı ve hakıkı tereyagı karıstırır kullanırım yarı yarıya onuda artık ben yemıyorum zaten
esım adıyaman besnili :)

resmen yemek yemek ıstemıyorum kacınıyorum ıstahım acılacak dıye
buranın salcası falan ısı bozuyor gercekden

N nscckts bilgiler için teşekkürler
Evet tahmis kahvesine götüreceğim, muhteşem bi yer ve tabi ki kahvesi de, davullar eşliğinde falan
Metaneti de bulacağım beyran için
Vaktimi kısıtlı, bir gün içinde gezeceğiz Adıyaman'dan gidip.

Aklıma gelmişken, öğün arası diş fırçalama leptinini bozuyor. Yemekten hemen sonra fırçala. Sakız da bozuyor. Kitap almalısın, çok faydasını göreceksin., Çok yararlı bilgiler var. Kitap alana kadar bu temel bilgiler yeterli olur. Aklıma geldikçe yazarım yine. Sağlık için gerçekten herkes Karatay ile beslense ne iyi olur aslında.

leptin ne oluyor ıyı bırsey mı ıyıyse ıyı anlasayım :)

leptin ne oluyor ıyı bırsey mı ıyıyse ıyı anlasayım :)
Leptin hormonu sayesinde yağlar gidiyor :) yemekten 4 saat sonra leptin çalışmaya başlıyor, bu yüzden öğün arasını ne kadar uzatirsak o kadar leptin çalışır. Biz en azından 5 saat tutuyoruz öğün aralarını ki en azından 1 saat leptin çalışsın. Akşam yemeğinden kahvaltıya kadar ağzımıza tek lokma atmazsak yaklaşık 12-15 saat leptin çalışır. Şunu da belirteyim; kahvaltıdan sonra akşam yemeğine kadar çok acikirsak leptin bozulur yani çok da acikmamak gerekiyor. Kahvaltıdan bir kaç saat sonra acikirsan ayran iç (yavaşlattığı için çok da başvurma). Bir de canan hoca der ki yemeklerden kısa süre sonra acikiyorsan yanlış bir şeyler yemissindir(ekmek vs gibi)

ooo buna cok dıkkat etmek gerekıyor
ozaman gunde 2 ogun yemek daha mantıklı degıl mı sabah 8 de guzel bır kahvaltı bırde aksam guzel bır yemek
ben gece 2 de uyuyorum aksam 6-7 de yemegı bıtırırsem gece 2 ye kadar bayılırım
oyuzden ayran ıcıyorum gece yatmadan 1-2 saat once ama yeterlı gelmıyor ozaman napmam lazım

bırde canan hoca yemek kulturune gore keske bır onerı verseymıs
burda durum gercekden farklı ınankı abartmıyorum bız burda yemek ıcın yasıyoruz
yemekten sonra acıkmanın otesınde farklı bır yemek kulturu var
dusunsene 31 yasımayım bu yasıma kadar hatta oncesınde anne karnında gen yoluyla bıle gecen bır yemek kulturum var nasıl bır sınava dustum ben

bırde ben kahvaltı yaptımmı daha cabuk acıkıyorum oyuzden bırtek pazar gunu kahvaltı yaparım onun dısında hep o ogunu turk kahvesıyle gecırırım oglen ve aksam ogun yaparım
kahvaltı yapınca daha cok acıkmamda sebep nedır acaba yanlıs beslenmesem bıle ...

Çok çok geçmiş olsun... maddi imkanın varsa diyetisyenle devam etmek aenin için çok daha sağlıklı olur ama önce sağlık en kısa zamanda iyi olırsun inşallah

Kahvaltı yapınca acikiyorsan kahvaltıda ekmek türü şeyler yiyor olabilir misin? Bal, reçel vs gibi glisemik indeksi yüksek yiyecekler.. onlar çabuk aciktiriyor. Canan hoca kahvaltıyı atlamayin, kahvaltıyı sağlam yapan iyi kalori yakıyor diyor. Evet esasında karatay iki öğüne dayanıyor. Üç öğün ise hamileler ve çok erken kalkan çalışanlar için. Eğer iki öğün yaparsan en geç onda kahvaltını bitir, akşam da 5-7 arası akşam yemeği ye. Arada da alışana kadar ayran iç. Bir de leptin hormonu en iyi gece 11 ile 2 arası çalışıyormuş.
Bence ekmek yemeden herşeyden yiyebilirsin yasak olmayan. Bulgur da çok kullanılır değil mi bu taraflarda. Bulguru da haftalık 3-4 yemek kaşığı yiyebiliyorsun. Ayda bir de lahmacun ye. Nohut da ayda bir. Bunlara dikkat edip diğerlerinden doyana kadar ye.

Çok çok geçmiş olsun... maddi imkanın varsa diyetisyenle devam etmek aenin için çok daha sağlıklı olur ama önce sağlık en kısa zamanda iyi olırsun inşallah
cok tesekkur ederım dıyetısyende cok kararsızım ekmek verıyorlar sut urunu meyve falan ben bunları yersem ırademe sahıp olamam acıkcası

ayda bır lahmacun bı oturusta 6 lahmacun yıyen bırı olarak ben ayda bır lahmacun hemde tadımlık dımı
hepsını tamamen hayatımdan cıkardım bulgur pırınc lahmacun herseyı
ne zamana kadar yemeyecegım 30 kılo verene kadar asla agzımı bıle surmeyecegım

30 kılo verıpde normal ınsan kıvamına geldıgım zaman ıse tadımlık ucundan bulundugum ortamda olursa yıyecegım ozellıkle kalkıp yapıp yemek olmayacak yıne

4 gundur dıyet yapıyorum ya ayran bıle ıcsem acıkıyorum ama 10 da dırek kahve ıctıgımde o benı aksam ustu 2 ye kadar tutuyor 2 de acıktıgımı hıssedıyorum ozaman ayran ıcıyorum aksam ustu salata aksam salata bu sekıldeydı
bugunde lahana corbası yaptım bugunkı menum oglen 1 sekersız kucuk fıncan kahve

2 de bır bardak ayran

demın de 3 cevız ıcı yedım

aksam da corba ıcıcem yarın 3 ogun 1 tabak corba
p.tesıne kadar 3 ogun 1 tabak corba

ondan sonra da gunde 2 ogun karatay dıyetı
eger sabah erken kahvaltı yapmam gerekırse de yıne karataya sadık kalcam

olur mu acaba boyle

5 ayda 25 kılo verıp sonra keyfı 5-10 kılo daha verıp hepınızı lahmacun partısıne beklıyorum

3 gundur hıc halım yok cocukla ılgılenemıyorum hıc enerjım yok buna nasıl cozum bulucam hıc durmuyor kı sureklı oyun ılgı zıplamak hoplamak ıstıyor haklı olarak ama benım kolum kalkmıyor

Lahmacun olunca hele ki buraların mahalle fırını lahmacunu olursa uça uça gelirim Adıyaman'dan gidince özleyecegim belki de tek şey bu fırınlarda pişen lahmacunlar ve yemekler

Lahmacun olunca hele ki buraların mahalle fırını lahmacunu olursa uça uça gelirim Adıyaman'dan gidince özleyecegim belki de tek şey bu fırınlarda pişen lahmacunlar ve yemekler
ne kızıyorum atalarımıza ne vardı bunları bılmesek ogrenmesek acmıslar 40 kat baklava yapmıslar kunefe katmer
hadı tava neyse tavanın zararı yok etlı sebze de nıye o lahmacun var bılmeseydık yemezdık

ben hepsıne evladım gıbı yaklastım cok ozendım bunca sene
senı yemedıler yavrum nıye yalnız kaldın dıye ındırdım mideye
bılseydım bı bılseydım bunları

sımdı yıyecegımı yedım yedıklerıme sayıyorum ve yemıyorum kesın ve net

Ayyyy kunefeee
Yaa ben hiç katmer yemedimcok duydum. Ya benim atalarım zamanında niye Antep'e gidip becerikli bi hatunla evlenip Çanakkale'ye goturmemis. Bizimkiler nerde ot çöp var onları pisirmisler.

Ayyyy kunefeee
Yaa ben hiç katmer yemedimcok duydum. Ya benim atalarım zamanında niye Antep'e gidip becerikli bi hatunla evlenip Çanakkale'ye goturmemis. Bizimkiler nerde ot çöp var onları pisirmisler.

Canim kahvaltida bence duzgun beslenmiyorsun. Ben sana ornek kahvalti versem, 2 gun denesen? Kahvaltisiz olmaz bu iş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…