All-Star Diyet Yarismasi...

yeni bir hareket öğrendim , üst bacakta fazla fazla etkili mükemmel sıkılaştırıyor ... ben bugün başlıyorum bu harekete fakat 7 haftadır uygulayan biriyle konuştum

hareket şöyle : topukların altına 2-3 cm yüksekliğinde bir bar veya minder gibi bişey koyuyoruz , parmak uçları yerde , ayaklar omuz genişliğinde açık , gövde dik , çömeliyoruz ama nasıl bir çözmelme popo nerdeyse yere değecek kadar çözmelip kalkıyoruz... bu hareketi başlangıç seviyesindekiler 12*2 , aktiv spor yapanlar 15*3 yapabilir.

Denemek isteyen olursa

Evet Fatmacım çook iyi hatırlıyorum.
Listelerini uyguladıkça bize de yaz yine..

Canım çok üzüldüm geçmiş olur inşallah

Çok haklısın, çok tatlısın!
Emeklerin, düşüncen için çook çok teşekkürler. Aklına sağlık.

Ben de A AklinYolu1 gibi düşünmekteyim canım, ayrıca çok geçmiş olsun. Dikkat et ve meyvesiyle etiyle sütüyle iyi beslenmeye çalış.

N nscckts
Öncelikle geçmiş olsun.
3 öğün yemen gerekiyorsa sabah 7-8 arası kahvaltı etmen gerekiyor ki öğünlerin arası 5 saat olsun. 12-13 arası öğle yemeği ve 17-18 arası da akşam yemeği yiyip ondan sonraki kahvaltıya kadar leptini calistirirsin. Sınırlılar var mesela; bulgur, nohut, lahmacun,bakla gibi. Yasaklılar; pakete girmiş her yiyecek, un-seker yasak. Tuz da çok az. Meyve kilo verme aşamasında yenilmiyor, yasak değil ama tavsiye edilmiyor. Koruma aşamasında ise sadece kahvaltıda. Mutlaka bir çay bardağı çiğ kuruyemiş (kahvaltıda). Pişmiş havuç yasak. Bunlar şuan aklıma gelenler. Karatay çok zevkli. Ve diyet yapıyor gibi gelmiyor insana. Serbestlerde porsiyon sınırı yok ama tabi aşırı da olmasa iyi olur.

sabah 8 de kahvaltı yapacagım 1 haslanmıs yumurta 1 dılım peynır 6 tane zeytın 1 bardak ayran

oglen salata ve ayran

aksam bır porsıyon et veya balık ve salata

cok acıkırsam dayanamazsam 3-5 badem fıstık atıcam agzıma

asla ekmek pırınc bulgur seker un tuketmeyecegım
asla ekmek yemeyecegım
meyve suyu cıkolata ? oda ne bılmıyorum zaten onları
mısafırlıge gıdersem ne yapacagım pekı

malum antepdeyız ? burda kılo aldırmayan yemek yok corbası bıle baslı basına ana yemek
yanımda salatamı gotursem kımsenın dıyet yaptıgımı bılmesını de ıstemıyorum ye can bogazdan gelır yasın genc kılonu gostermıyorsun nasılsa verırsın deyıp duruyorlar ya da yememe ıcmeme mudahale edıyorlar sinirim oynuyor

ozaman yemek de yemıs gıbı yapar bır tane meyve mı yerım naparım bılemedım

en ıyısı 1 ay egıtım var deyıp mısafırlıge gıtmemek

bugun doktora dedım 4 gundur dıyetdeyım bu 4 gunde ne bulgur ne pırınc ne meyve ne ekmek hıc cırkın bırsey yemedım dıyet yapıyorum ama yanlıs da yapmak ıstemıyorum bu sekılde yapıyorum dedım anlattım bıraz

sana ınanıyorum sen bu kıloyu vereceksın dedı
asıstan kız da belın ne kadar ınce kılo versen cok guzel olursun dedı
sarılasım geldı nasıl mutlu oldum

ha kahveyı de sordum bu arada
sekersız turk kahvesının hıc zararı yokmus faydası varmıs aksıne metebolızmayı calıstırır dedı
ödem tutar mı dedım
bazı vucutlarda cay kahve sıskınlık yapar ama ödem tutmaz gunde 2 fıncan kahve ıcsen 2 lıtre su , o su o şişkınlıgı atar zaten dedı
yararlı dıye abartmamak gerek ama en fazla 2 fıncan dedı

fıncan derken kucuk kahve fıncanı benım gıbı kupa da ıcmeyecekmısız

Kahvaltında mutlaka bir çay bardağı çiğ kuruyemiş olsun. Zeytini saymana gerek yok, istediğin kadar yiyebilirsin evde yapıyorsan. Ara öğün yok tabi ama acikirsan bir bardak ayran iç, leptini durdurmaz ama yavaşlatır. Badem vs leptini durdurur. Kahveyi de Hindistan cevizi yağı ya da tereyağı ile yapabilirsin. Ben hiç denemedim ama deneyenler kilo vermeye katkısı olduğunu söylüyor. Tereyağı ev yapımıysa bol bol yiyebilirsin. Zeytinyağı da öyle. Bu ikisi serbest. Ayçiçek, mısır vs yağı yasak. Yemekleri soğanı kavurmadan en kısık ateşte pişirerek yap.
Bu arada ben de Adıyaman'da oturuyorum (Çanakkaleliyim). Buraların özellikle Antep'in yemeklerine bayılıyorum. Ara ara geliriz gezmeye yakın olduğu için. Buraların tava yemekleri falan ayyy acıktım bana Antep'te onerebilecegin bakırcılar çarşısına yakın yöresel yemekler yapan bir yer var mi? Abimler gelecek haftaya, öyle bir yer süper olur, ilk kez gelecekler bu taraflara.

Harika..ben de 2 kitabi var karatayin..bir de yemekleri pişirirken doğranmış soğanı ve biberi az suda yumuşatıp suyunu çekince soğuk sıkim zeytinyagıyla çok hafif sotele canim.amaç yagı asla yakmamak... çok iyi anlatmış cgdmk çok güzel özetlemiş...aralarda ayran madensuyu bitki çayı içebilirsin...çiğneme refleksi olmaması lazim aralarda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…