Abim ve ikinci evlilik

Senin durumları biliyorum ömrünün sonunu kadr nasl bakacak bırak yapsın mantık evliliği hem ne demişler nikahta keramet var tabi iz annelerin yerini tutmaz ama çok iyi bir abla olacağından eminim sende gönlünü ferah tut yapacak bise yok

Konu sahibi oncelikle basiniz sagolsun. Her ailenin yapisi farklidir anliyorum ama cocuklari yarim daha sonra iyi bir anaokuluna tam gun verseydiniz,dediginiz gibi sizin apartmanda kiralik dairede otursalarda hem cocuklar icin faydali olurdu hem de anne babaniz zorluk yasamazdi. Hayatta babalari var. Artik abiniz hem annelik hem babalik yapacak. Evlenmesi cozum degil,kendi sorumlulugunu bir genc kiza ihale ediyor. Ya vicdanli degilse bu riski nasil aliyor?Merhametli biri ise de kiza yazik degil mi?Olay abinizde bitiyor,sorumluluklarini yerine getirecek.

Erkegin mantik evliligi evlendigi kadini yikar. Kaldiramaz. Sonu husran olmaz insallah. Arada da cocuklar perisan olmasin.Haklarinda hayirlisi.

Bence iki taraf da mantık evliliği yapıyor, abinin kendisine aşık olmadığını ve durumunu biliyormuş kız, hala evlenecekse bence mantığına yatan şeyler vardır.

Allah rahmet eylesin..
Rabbim evlatlarına uzun ömurler versin..
Evleneceği kız biliyyor mu cocuklara bakacağını?
Kızın yası abinizden kucuk yarın kendı cocuğu olduğunda,cocukları istememezlik yapmaz insallah
Cocuklar kac yasında?
Kres,bakıcı vs ile cozulemez mi durum?

Bende bu dediklerinizin olmasından korkuyorum açıkçası zaten çok hassaslar kızlar. Bende benzer şeyler söyledim dün zaten acele karar vermeyecekler inşaallah doğru kararı verebilirler.

Amin inşallah..
Kızda ailesi de yıllardır tanıdığımız insanlar, çok merhametli, sıcak bir insan. Hepimiz seviyoruz açıkçası :) onun açısından da tereddüt ediyorum ben zaten şuan, yeni evlilik 2 çocuk düşündüğünden fazla zorlayabilir. Biz annemle çocuklarla ilgileniriz gerektiği yerde onlara özel zaman olsun diye yeterki aralarında güzel bir bağ oluşsun. Bir sürü şeyi düşünüyorum ama içim bir türlü rahata etmiyor. İnşallah doğru kararı alırlar, pişman olmayacak adımlar atarlar.

kızda farkında aslında abiniz hal hareketin onu rahatsız etmiyorsa sorun yok
büyük ihtimal ilk eşini unutamamış ve mecburiyetten evlilik yapıyor
bence boşuna üzülüyorsunuz
zaman ne gösterir bilemeyiz haklarında hayırlısı olsun inş.

Amin sağolun.
Biliyor tabi ki beraber yaşayacaklarını, çocukları istememe gibi bir durumu olamaz abim bunu hiçbir şekilde kabul etmez, kız 30 yaşında, herşeyi idrak edebilecek durumda ve kabul ederek giriyor bu yola zaten. Krese gidiyorlardı zaten ama kendilerine ait.bir yuvaları olsun diye düşünüyor abim kızla çocukların iletişimi iyi, o yüzden istiyor, bakalım ne olacak zamanla.

Başınız sağolsun. Abiniz tabi ki evlenmek isteyebilir kadın da erkek de eşleri öldüğünde veya boşandığında tekrar bir evlilik yapmak isteyebilir. Bunu normal buluyorum ama abinizin niyeti nikah adı altında evde çocuk bakıcısı bulundurmak sanırım. İşte bunu onaylamam. Hele ki abinizin evlenecek kadar mı hayır demesine üzüldüm, karşıdaki eş adayı da tabi ki her şeyin farkında olarak kabul etmiş evliliği bu da onun tercihi. Aşk olmak zorunda mı evlilikte değil bence ama abiniz çocuklarına tek başına çok rahat bakabilir. Kadın da erkek de çocuklarına kendi başlarına bakabilirler evet zor ama imkansız değil. Bir komşumuz vardı karısı Doğumda öldü 2 de ufak kızı vardı. 3 çocuğuna da tek başına baktı büyüttü böyle örnekler belki az ama yok değil. Eğer abinizin duygusal anlamda evlilik gibi bir niyeti yoksa isteği sırf düzen olsun, çocuklara bakılsın, iş yapılsın ise ben bir kere daha düşün demenizi tavsiye ederim

Kız biliyor zaten herşeyi ve kabul ediyor, birşey yıkmak gibi değil de beraber bir aile olma düşüncesinde abim, çocukların buna ihtiyacı olduğunu düşünüyor. Yoksa çocuklarıyla çok ilgilidir. Kız da çalıştığı için gece gündüz çocuklarla ilgilenmesi gibi bir durum ve beklenti de yok. Ama netice ne olur güzel bir bağ kurup aile olabilirler mi bilmiyorum tabi

Her yönüyle düşünüyorsunuz, içinizin rahat olmaması doğal.
Direkt balıklama atlanacak bir durum değil çünkü.
İnşallah Allah utandırmasın diyelim.
Hayırlısı ne ise o olsun, güzel olsun.

Başınız sağolsun.bende 2 yıl önce annemi kaybettim 23 yaşındayım ve hala anne diyip diyip ağlıyor ve istiyorsam içim bu şekilde yanıyorsa o yavruları düşünemiyorum bile
Benim babam da çok yaşlı değil ve biz yazın konuşacağız evlilik düşünüp düşünmediğini ne isterse yapabilir ama çok çok ağır geliyor bu düşünce bana

baştan sona tüm yazılanları okudum hakkınızda hayırlısı olsun hepinizin inşallah iyi sevgi dolu bir evlilik yaparlar, inşallah zamanla da aşık olurlar diye düşünüyorum nedense zaten hiç birşey hissetmiyor değil abim demişsiniz, aynı evin içinde yaşayınca cinsellik flnda olunca daha çok ısınır abiniz bence

Umarım evlenirlerse çok mutlu olurlar diyecek başka kelime bulamıyorum. Eşi için, kızları için ve yeni gelininiz için üzüldüm. Ne desek boş...

Aslında çocuk bakıcısı yada ev işi yapan birini aramıyor abim. Başka bir üyeye daha yazmıştım, dün laf arasında evlilik olursa eve bir yardımcı lazım, kız zaten çalışıyor, ev, çocuklar bunalmasin diye düşünüyor, abimin evliliği istemesinde ki sebep cocukların manevi ihtiyacı aslında, çocuklarla kızın aralarındaki iletişim ve sevgi. Çünkü yeğenlerimin ikisi de çok hassas çocuklar. Ama abimin evlenecek kadar değil demesi benide düşündürdü tabi ki , hemen şuan evlenmiyorlar zaman doğru kararı almalarını kolaylaştırır umarım.

Şahsen bu bir nevi "bakıcı"/ev hanımı bulmak için yapılan evlilikleri doğru bulmuyorum. Cünkü her kadının tam evlilik hayatı yaşamaya hakkı olduğunu ve bunun böyle durumlarda olmadigini görüyorum. Abinizede canım acıdı. Eşi öleli daha 3 sene olmuş. Yani onun içi ne kadar göstermesede yangın yeridir. Annem babamı nerdeyse 20 sene önce kaybetti, hala acı icerisinde. Yani bilemedim. Allah hem abiniz hem ikizlere sabır, güç kuvvet versin inşallah. Belki abiniz biraz zaman verse sever.

Şu an her şey kiza güzel görunüyor . Sevilirim umudu var beklenti içerisine girecek . Surekli sevilmedigini hissedecek ve ilerde tercih ettigi hayat kendine yük gibi gelecek . Bu da bir ihtimal... Sevilmedigini hisseden kadin birlikteliginde mutsuz olur ve bu mutsuzlugu herkese yansitir . En cok da çocuklara yansiyacagini düsundüm ben, hirsini alabilecegi en zayif halka onlar çunki .

Çok istemiyorsa evlenmesin kendine de karşı tarafa da çocuklara da yazık olur.ikinci eşi mutsuz oldukça çocuklara sarar.bence en doğrusu sizin llapartmaniniza tasinsinlar.soyeldiginiz gibi bir yardimciyla bir süre idare edin ins o surede abimiz her bakımdan evliliğe hazır olir

Ben babamı 3 yaşında kaybettim. 11 yaşımda annem tekrar evlendi ve iyi ki de evlenmiş diyorum hep, kardeşlerim de oldu daha büyük daha mutlu bi aileyiz şu an. Ben küçükken hep ya eve hırsız girerse evde baba yok diye çok korkardım baba figürüne ihtiyacım vardı şanslıyım ki annemin eşi kardeslerimden beni asla ayırmadı, babama bile her ölüm yildonumunde dua okur evde de fo. Annem de babamı sevdiği gibi sevmemiştir ilk başta ama sonradan herkesin mutlu olduğu bi evlilik oldu. Olaya ikizlerin açısından bakiyorum eğer kız çocukları gerçekten severse bence çok da güzel olur.

Insallah o cocuklarin mutlu ve huzurlu bir aile hayatlari olur.Butun kalbimle diliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…