Abim ve ikinci evlilik

Yaa ne kadar tatlı güzel kalpli bi insansınız cidden düşünceleriniz ve kaygılarınız öylesine naif geldi ki bana.. keşke sizin gibi insanlar olsa çevremizde 😊 bence abiniz zamanla sevip alışıp mutlu olacaktır nedense öyle hissettim :) ayrıca yengeniz neden vefat etmişti ? 😔 basınızsağolsun 🙏🏻

Merhabalar ben de boşanmış ve iki çocuklu biriyle evlilik yaptım. Ben bekardım. Hiç evlenmemiş biri için karşındaki erkekten sevgi görememek onun en önemli varlığının çocukları olduğunu bilmek zormuş. Bence siz bu kızla bir konuşun. Yaşı çok genç bu ağır yükü kaldırabilecek mi. Bir de agbinizin o kıza karşı duyguları da yokmuş. Zor bir durum. Ben tecrübe ettim. Sonunda da boşandım.

Merhabalar ben de boşanmış ve iki çocuklu biriyle evlilik yaptım. Ben bekardım. Hiç evlenmemiş biri için karşındaki erkekten sevgi görememek onun en önemli varlığının çocukları olduğunu bilmek zormuş. Bence siz bu kızla bir konuşun. Yaşı çok genç bu ağır yükü kaldırabilecek mi. Bir de agbinizin o kıza karşı duyguları da yokmuş. Zor bir durum. Ben tecrübe ettim. Sonunda da boşandım.
Bu evliliğin onun için zor olacağını ilk başlarda konuştum ben daha önce de tanıştığımız için. Çocuksuz bir evlilikle aynı olmayacağını farkında. Yeğenlerime merhametle yaklaşıyor anneleri de vefat ettiği için.

Abimin duyguları var şuan gayet iyiler, bu konuyu açtığımda yani başlamıştı ilişkileri, beraber cok vakit geçirdiler bu süreçte.

Umarım evlilikleri de güzel olur, abimin denge kuracağını düşünüyorum açıkçası, tanıdığım için kendisini. Ama annelerini de kaybetmiş evlatlarını ikinci plana elbette atmayacak. Evleneceği insanda bunun bilincinde olur her daima inşallah.

Sizin içinde hayırlısı olsun bundan sonrası.

Yaa ne kadar tatlı güzel kalpli bi insansınız cidden düşünceleriniz ve kaygılarınız öylesine naif geldi ki bana.. keşke sizin gibi insanlar olsa çevremizde 😊 bence abiniz zamanla sevip alışıp mutlu olacaktır nedense öyle hissettim :) ayrıca yengeniz neden vefat etmişti ? 😔 basınızsağolsun 🙏🏻
İnşallah öyle olur. Beyin kanaması geçirmisti. Sağolun..

Ben zamanla birbirleri için yaptıkları fedakarlıkları gördükçe aradaki saygı ve sevginin aşktan daha fazla olacağını düşünüyorum. Evet çocuklu özellikle de eşi vefat etmiş biriyle evlilik çok zor ama ben bu adamların daha hassas ve düşünceli olduklarını gözlemledim. Sadece yapılması gereken adamın sevgisini çocuklarıyla sınamamak, kıyas yapmamak. Vefat etmiş eşin yeri ayrı, çocukların ayrı, senin yerin ise apayrı

Merhaba Hanımlar

Daha önce de konu açmıştım abimin eşi 3 yıl önce vefat etti, ikiz yakında 6 yaşında girecek olan kız yeğenlerim var. Anne ve babamla birlikte yaşıyorlar hep beraber. Annemle babam öncesinde altı ay memlekette altı ayı İstanbul da olacak şekilde yaşıyorlardı. Yengemin vefatından sonra düzenleri bozuldu yazın 10-15 gün gidip geri geliyorlar çünkü çocuklar hem babalarından uzakta kalmak istemiyor hemde orada sıkılıyorlar.

Babam kronik akciğer hastası, İstanbul 'da yazı geçirmek onun için tam bir işkence oluyor, nem ve sıcakdan yazın evden çıkamayacak duruma geliyor neredeyse. Köyde çok da rahat iyi oluyor sağlık açısından. Gecen yaz ciddi sıkıntı yaşadılar, köyle İstanbul arasında mekik dokudular.

Annem ve babam herhangi bir yakınma içerisinde olmasalarda abim bu durumdan fazlasıyla rahatsız oluyor, babamın sağlık zorlandığını gördükçe. Çocuklar gitmese de abim yoğun çalışıyor, eve gelişi yeni bucuğu buluyor, okuldan sonra onlarla birilerinin ilgilenmesi lazım.

Annem abimin evlenemesini istiyor ne zamandır hem abim hem çocuklar için iyi olacağını düşünüyor. Abim bu zamana kadar istemiyordu ama oda evliliğin gerekli olduğunu fikrinde artık ve ailece görüştüğümüz bir aile dostunun kızıyla görüşüyorlar. Kızı bende tanıyorum, ana okulu öğretmeni, yeğenlerim geçen sene bir dönem okulundaydı ve çok seviyorlar, annemlerle yakın oturdukları içinde sık sık görüyorlar zaten. Daha önce evlilik yapmamış abimden 8 yaş küçük ve evlilik için çok istekli, abimi sevdiğini de bilmiyorum bir süredir. Aklı başında , düzgün benim de sevdiğim bir insan.

Ben kendi özel durumlarımdan dolayı olaya pek dahil olamadım bir süre, abim dün çocuklarla bendeydi ve bu evliliği çocuklar icin istiyor onu anladım ve bu çok üzdü. Yani arada büyük bir aşk yok biliyordum ama abimde bir heves de göremedim. Zaten kendide annemlerin de artık çocuklara bakmakta zorlandığını , çocukların kendi düzenlerine ihtiyacı olduğunu, görüştüğü kızı da çok sevdiklerini bir nevi onlar için evleneceğini söyledi. Hiç sevmiyor musun yada birşey hissetmiyor musun diye sordum, hissediyorum ama evlenecek kadar çok mu dersen hayır, inşallah zaman içerisinde daha çok artar hissettiklerim dedi.

Abim vefat eden yengemle güzel bir birliktelik sonucu evlenmişti ve çokta mutlulardı şimdi mantık evliliği yapacak olması kardeşi olarak üzdü beni. Ama iki çocukla aşk evliliği yapar mı yapsa da aşık olduğu insan iki çocuklu bir evliliği sürdürecek biri olur mu onu da bilemeyeceğiz çünkü tek başına aşk evliliği yapacak durumda da değil artık.

Diğer taraftan duyguları yoğun olan, ilk defa evlenecek genç bir kadın var, abimin olaya mantıksal yaklaştığının , görüşmeye annemin yönlendirmesiyle başladığının farkında. Onun açısından bakınca 2 çocuklu bir adamla evlenmenin türlü zorlukları olacak ama herşeyi görüyor, ondan gizlenen herhangi birşey yok.

Abime dün evlenmek zorunda degilsin dedim. Benim oturduğum binada bir daire boşaldı geçen gün, oraya taşının çocuklarla, ben her türlü ilgilenirim, evde de bir yardımcı olur bir şekilde hallederiz dedim ama bu fikrime de sıcak bakmadı.

İçimde dünden beri bir ağlamak var, içime sinmiyor bu evlilik fikri nedense. Neticede kararı onlar verecek ama bu şekilde evlenip mutlu, huzurlu olabilirler mi gerçekten bilmiyorum.
Ilk kez bir görümce adayının kendi çıkarları kendi tarafindan değilse gelin adayından yana olduğunu gördüm tebrik ederim sizi. Gelin hanımı da düşündüğünüz için. Konuya gelecek olursam bence her imi taraf ta herşeyin farkında ise onlara kalmış bir durum. Suz gereken uyarılarınızı yapın gerisini onlara bırakın. Bazen cok olumlu cok mukemmel gibi gözüken evlilikler zehir zemberek olabiliyor. Burda da sizin gözünüzdeki haklı endişeleriniz boşa çıkıp cok mutlu olabilirler. Herkes herseyi kabul ediyorsa bu onların kararıdır artık. Siz bence üzülmeyin.

X