Abim ve ikinci evlilik

Bende mutsuz olmalarından korkuyorum açıkçası onlar mutsuz olursa bu çocuklara da yansıyacak İnşallah öyle olmaz, abimin içindeki duygular artar inşallah daha çok zamanla yada olmaz bu evlilik.
Şimdi o kız abinizin her Şeyini kabul etmiş gibi duruyor. Muhtemelen mutlu olduğu için. Ama evde iki çocuk olunca, yeni evliler gibi bir hayat yaşayamayacak. Oturup eşiyle sarılıp tv izleyemeyecek her istediğinde. Ya da beklediği sevgiyi göremeyecek ve ben sadece bu durumun çocuklara yansımasından korkardım. Bence abinize bunu anlatın. Kızın beklentisinin çok olabileceğini, bunları karşılayamaması durumunda kızın belki boşanabileceğini, bu sefer çocukların daha çok etkileneceğini söyleyin. Zavallı yavrularım zaten annelerini kaybetmiş, birde bu kızcağıza alışıp sonra ters bir durum yaşarlarsa daha çok üzülürler. Offf kendi kardeşim bu durumu yaşamış gibi üzüldüm

İnanın hepsine yanıyor icim, o kadar zor ki, çocuklar anne istiyor biliyor musunuz? Hep bizim annemiz yok diyorlar, devamlı gittiğimiz bir pedogog var abime çocuklar için yapacağınız en iyi şey onlara şefkatle yaklaşacak biriyle evlilik yapmanız olur demiş. Abim bu görüşmeden sonra evliliği iyice düşünmeye başladı. Umarım sonu mutlulukla biten bir evlilik olur olacaksa

Durun bakalım hemen yarın evlenmiyorlar zaten. Allah belki kalbini ısıtacaktır abinizin. Belki olumsuz gelişecektir. Siz her şeyin hayırlısını dileyin.

Hiç evlenmemiş çocuksuz birinin neden böyle sorumluluk alacağını ben de anlayamıyorum şahsen..

Abiniz inançlı mı bilmiyorum ama söyleyin istihareye yatsın. Peygamber efendimiz önemli kararlar öncesi Allah'a tevekkül etmek için istihareyi tavsiye eder. Sünnettir yani.
Bu rüyada görmek için değil hayırlıysa kolaylaştır hayırsızsa engel ol demek içindir..

Bende abimler için aynı şeyleri anlatabilirim umarım ileride.

Evet özünde böyle düşünüyor ve çocuklarla böyle güzel iletişimi olan biri varken de evlenmek istiyorum bence de . Bende kıza güveniyorum açıkçası, merhametli bir insan çünkü. Tamamen hicbirsey hissetmiyor değil zaten inşallah artar zamanka bu durum. Beyin kanaması geçirdi aynı gün vefat etti.

başınız sağolsun. bence dediğim gibi abinizin iç dünyasını asla bilemeyiz ne düşünüyor belki başkasını sevmeyi vefat eden eşine ihanet görüyor belki bu durumu zamanla kabullencek bilemeyiz. size şunu diyim yazarken bile zorlanıyorum ablam evliliğinin 9. ayında vefat etti (lösemi) 3 yıl oldu eniştem çok çok iyidir başkası ile evlensin isterim ama evlenince içten içe üzülürüm bunu çok iyi biliyorum.abinize de zaman tanıyın kabullenme zamanı sevgi olmazsa böyle adım atmaz bence

İstihare sonucu olumlu , ilk görüşmeye gitmeden istihareye yatmıştı abim. İnşaallah haklarında hayırlı olacak şekilde gelişir herşey.
Kız neden istiyor bilmiyorum açıkçası seviyor ama sevmek de yeterli mi 2 cocuklu bir evlilik için, annesi de çok hevesli bu evlilik fikrine.

her turlu ikinci evlilikte ilk evlilikteki heves olmaz gibi geliyor bana,
hatta korku daha cok olabilir,
abiniz o sebeple cekiniyor olabilir, neticede zor bir yasami var,
bu yasama birini katacak ve bu hareket cok riskli,
o yuzden heveslenemiyor olabilir,
cok fazla acaba cok fazla stres var.

Ama iki taraf da iyi niyetli ve istekli olursa guzel bir aile kurabilirler ve cocuklar buyudukce odaklari degismeye baslar, cocuklardan birbirlerine donerler. Evde huzuru bulurlarsa da mutlu olurlar.

Allah bir şekilde kolaylaştırıyor da ondan..
Biz o kadar dar zamanda evlendik olmaz deneni oldurduk ki şu anda cesaret edemem inanın.
Allah kalplere o cesareti veriyor bir şekilde.

Abiniz bu duaları tekrarlasın bu süreçte. 7 gece yapılması daha iyiymiş ayrıca aklınızda bulunsun..

basta cocuklar olmak uzere hem abin hemde o kiz icin cok hayirli olur insallah hersey. hayat iste...

asktan onemli seyler var tatlim bu arada, elbette sicaklik ten uyumu filan gerekli ama askin zirvesini aramak dogru degil bu sartlarda.

Sizin herhangi bir konuda her yorumunuzu görüşümde ikiz yeğenleriniz geliyor aklıma.
Bahtları güzel olsun inşallah.

Ben olumsuz görmedim. Şu saatten sonra aşk olmasa da güven sevgi ve huzur olduktan sonra evlilik yürür.
Abiniz aşık olmayı eşine ihanet sayıyordur belki hâlâ. Ama bu kızın sevgisi, çocuklara şefkati, vereceği huzur ona iyi gelecek ve sevecektir.
Kaldı ki tamamen hissiz olsa hiç bu işe kalkışmazdı diye düşündüm. His vardır, kendine itiraf edemiyordur, çok kuvvetli değildir ama olur gibi geldi bana.
Yaşananlar kolay değil.
Tek problem kız evlilik yapmamış, iki çocuklu bir adamla evlenmeyi sahiden istiyor mu? Zamanla pişman olur mu?
Sizler tanıyormuşsunuz. İyi insanlarsa aile olarak da, Allah korkuları varsa neden olmasın.
Nasiptir belki..
Allah doğru yolu göstersin.
O güzelim yeğenlerinizin hürmetine kalplerine sevgiyi koysun inşallah.
Hayırlısı.

Abime dün sordum hiçbirsey hissetmiyor musun diye hissediyorum tabi ama çok fazla değil dedi. Bende daha önce evlilik yasadin sevmeden birşey hissetmeden evlilik yürütmek ikinizede haksızlık olur dedim. Oda zamanla artacağını düşünüyor hissettiklerinin. Doğru kararı verebilirler umarım ikisivd çocuklar açısından da.

İnşallah dediğiniz gibi olur.

Erkegin mantik evliligi evlendigi kadini yikar. Kaldiramaz. Sonu husran olmaz insallah. Arada da cocuklar perisan olmasin.Haklarinda hayirlisi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…